וכתתו חרבותם לאתים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
טנק רוסי שהוסב לצורכי כיבוי שריפות
כסא העשוי מכלי נשק
כלי רכב צבאי שהוסב למכונה חקלאית

וכתתו חרבותם לאתים הינו אחד מיעודי הגאולה, כפי הכתוב בישעיה[1]: "וכתתו חרבותם לאתים, וחניתותיהם למזמרות, לא ישא גוי אל גוי חרב, ולא ילמדו עוד מלחמה". משמעותו של יעוד זה היא שכלי המלחמה יהפכו לכלים לעבודת האדמה. ייעוד זה מתממש כתוצאה מפעולת המלך המשיח עצמו כפי שנכתב בתחילת הפסוק "ושפט בין הגויים, והוכיח לעמים רבים[2]".

התחלת התממשות הייעוד[עריכה | עריכת קוד מקור]

בשיחה משבת פרשת משפטים תשנ"ב גילה הרבי שקיומו של יעוד זה החל כבר, הרבי התייחס לפגישה שהחלה בערב אותה שבת בה התכנסו ראשי המעצמות ארצות הברית וברית המועצות ג'ורג' בוש ובוריס ילצין, ובסיומה חתמו על "האמנה לצמצום כלי נשק אסטרטגיים" (START), שבה התחייבו הנשיאים להקטין את מאגרי הנשק האטומי ב-‏25 אחוזים. ארצות הברית ורוסיה סיכמו להחזיק בלא יותר מ-‏2,200 ראשי נפץ גרעיניים. בועידה שבה השתתפו גם מנהיגי מדינות נוספות, סוכם על הפסקת מרוץ ההתחמשות שהתנהל במהלך המלחמה הקרה, והמנהיגים הצהירו על הפניית המשאבים שהופנו עד כה למטרות מלחמה לשיפור הכלכלה ועל שיתוף פעולה ועזרה הדדית.

בשיחה זו מבואר עוד, שיעוד זה הוא מפעולתיו הישירות של מלך המשיח עצמו. יעוד החל להתממש דווקא בניו יורק עירו של נשיא הדור ודווקא בזמן זה, בו הוצא פסק דין הלכתי על ידי רבנים ומורי הוראה, שכבר הגיע זמן הגאולה, והרבי הינו בחזקת משיח. ולכן התחלת קיומו של יעוד זה, מוכיחה שישנו כבר משיח בהתגלות שפועל פעולותיו, שזהו נשיא דורנו, המשיח שבדור.

יש לציין שמאז הסכם זה נחתמו עוד הסכמים רבים בין מדינות ומעצמות שונות, על צמצום כלי נשק, ועזרה הדדית. כגון האיחוד האירופאי, והאמנה הבינלאומית לפירוק נשק גרעיני.

המשך ההתפתחות[עריכה | עריכת קוד מקור]

תוקף ההסכם האמור, שנחתם בין ארצות הברית ורוסיה בשנת תנש"א, פג בשנת תש"ע.

בשנת תשס"ט נאם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בבירת צ'כיה ונשבע לנקות את העולם מנשק גרעיני. בתום שנה ארוכה של משא ומתן עם רוסיה הוא שב בכ"ד תשרי תש"ע לאותה העיר כדי לממש את הבטחתו ולחתום ביחד עם עמיתו הרוסי דמיטרי מדבדב על הסכם חדש לצמצום מאגרי הנשק האסטרטגי של שתי המדינות. המסמך שעליו חתם אובמה ומדבדב חייב את הצדדים להקטין בשליש את הארסנל ההרסני. מספר ראשי הנפץ הגרעיניים קוצץ ל-‏1,550, כמות המשגרים הזמינים מהיבשה והים הוקטן ל-‏800, וכמות המפציצים הזמינים להפצצת גרעינית הוקטן ל-‏70.

אחרי החתימה על ההסכם בפראג מנסים אובמה ומדבדב לשכנע את יתר המדינות המחזיקות בארסנל גרעיני ללכת בעקבותיהם[3].

בי"ב אייר תשע"ב הודיעו רוסיה וארצות הברית שמאז שחתמו על ההסכם כבר השמידו כ75 אחוז מכלי הנשק הכימי והגרעיני[4], שנה לאחר מכן הודיעה ארצות הברית כי פירק כ95 אחוז מהנשק ובכל העולם כ75 אחוז מהנשק האסטרטגי הקיים[5].

בי"א תמוז תשע"ג הודיע נשיא ארצות הברית שמתוך כל הנשק הקיים ברשותו הוא עומד להשמיד עד שליש ממנו וקרא שוב לכל שאר המדינות להפחית גם מצידם בכמות הנשק[6].

לקריאה נוספת[עריכה | עריכת קוד מקור]

  • וכתתו טיליהם למכשירי רפואה, שבועון בית משיח ל' ניסן תש"פ עמוד 30
  • וכתתו נשקם הביולוגי למעבדות פיקוח והתראה, שבועון בית משיח 1202 עמוד 42
  • וכתתו חרבותם לאתים, מוסף במחנה צבאות השם לשבועון בית משיח כ"ו שבט תש"פ עמוד 2
  • העולם שועט לגאולה!, נחשון פרץ, גיליון בית משיח מס' 1296 ע' 16-21.

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

שיחת שבת פרשת משפטים תשנ"ב
ידיעות חדשותיות
צמצום החימוש הגרעיני
תמונות


הערות שוליים

  1. פרק ב' פסוק ד'
  2. ישעי' ב, ד. מיכה ד, ג. ובפירוש הרד"ק שם: "השופט הוא מלך המשיח.. שיהא אדון כל העמים, והוא יוכיח להם ויאמר למי שימצא בו העול ישר המעוות.. ומפני זה לא תהי' מלחמה בין עם לעם כי הוא ישלים ביניהם, ולא יצטרכו לכלי מלחמה, וכתתו אותם לעשות מהם כלי לעבודת האדמה".
  3. וכתתו חרבותם: המטריה הגרעינית מצטמקת
  4. ארצות הברית ורוסיה: פירקנו את רוב הנשק
  5. אבישי איפרגון, סקירה מקיפה
  6. אובמה:נפחית את הנשק עד לשליש