אהלי תמימים כפר חב"ד

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ישיבת אהלי תמימים - עתיד - כפר חב"ד, היא ישיבה קטנה חב"דית המיועדת לתלמידים המעוניינים לשלב לימוד תורה באווירה חב"דית ישיבתית לצד חוגים ולימודי תעודה.

הישיבה פועלת תחת רשת 'עתיד', ובשעות אחר הצהריים פועלים בה חוגי העשרה באנגלית, הנדסת תוכנה, מכונאות, חשמלאות, ועוד.

היסטוריה[עריכה]

הישיבה הוקמה לקראת שנת הלימודים תשע"ה על ידי ר' שמואל רייניץ וביוזמה ושיתוף פעולה של עמותת 'לנוער מכל הלב' של ר' יעקב מיוחס ור' יעקב הרשקופ.

הישיבה הוקמה במתחם בית הספר למלאכה ובדומה לעקרונות החינוכיים שלה, המשלבים אווירה חסידית עם חוגים מעשיים[1].

שעות הבוקר מוקדשים בישיבה ללימודי גמרא וחסידות ישיבתיים בחברותות ובשיעורים בקבוצות קטנות, ואחרי הצהריים לימוד עיוני והתנסות מעשית באחת משתי המגמות המרכזיות, המאפשרים לכל אחד מהתלמידים לרכוש מיומנויות ברמה גבוהה, ובסיום מסלול הלימודים בהצלחה, תעודת מקצוע מטעם משרד העבודה ותעודת סיום 12 שנות לימוד.

הישיבה פועלת תחת מרכז ישיבות תומכי תמימים ארץ הקודש, ובשיתוף פעולה עם רשת החינוך הארצית 'עתיד', משרד העבודה והרווחה, 'זוקו שילובים בע”מ' - טרקטורים וציוד I.T.E.

המגמות העיקריות בישיבה הם מגמת חשמל ואנרגיות מתחדשות, ומגמת אוטוטרוניקה בציוד מכני הנדסי (צמ"ה), לצד מסלול ייחודי של יזמות עסקית – UniStream, בו רוכשים בין השאר מיומנויות עסקיות, פיננסיות וטכנולוגיות, כישורי מנהיגות ומצוינות, והעצמה אישית כללית.

בשעות הערב מתקיימים בישיבה חוגי העשרה בתחומים שונים בהם ציור, מוזיקה ועוד.

לישיבה פרופיל תקשורתי גבוה ואישי ציבור ופוליטיקאים מבקרים בה לעיתים קרובות, בין השאר בשל הקשר של ראשי עמותת 'לנוער מכל הלב' המקיימים קשרים קרובים עם דמויות בולטות בפוליטיקה הארצית והמקומית.

צוות הישיבה[עריכה]

צוות הישיבה בעבר[עריכה]

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]


הערות שוליים

  1. אם כי בשונה מבית הספר למלאכה: א) המוסד פונה למשפחות חב"ד ולא למקורבים ומשפחות מחוץ לחב"ד. ב) המוסד מאפשר לימודי מקצוע עם תעודה, מה שהופך את הלימודים למחייבים ואטרקטיביים באופן שעלול 'להתחרות' עם לימודי הקודש, ולא רק כאוורור והעשרה בלבד כפי שהיה בבית הספר למלאכה וכפי שנהוג במוסדות חב"דיים במתכונת דומה, דוגמת ישיבת חנוך לנער.