שיחה:תורת המוסר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מי מוכן להוסיף קטגוריה:תנועת המוסר לאישים המוזכרים בערך? --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ו באב ה'תשע"ו, למניינם 05:56, 30 באוגוסט 2016 (UTC)

איחוד[עריכה]

די פשוט לי ששני הערכים הכפולים - זה ותנועת המוסר - נפתחו בגלל רשלנות. ואיך שלא יהיה, צריך לאחד אותם. אינני יודע מה השם היותר כדאי לערך. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 05:13, ז' בכסלו ה'תשע"ז

אין כל ספק שצריך להיות שני ערכים נפרדים, אחד על תורת המוסר ואחד על תנועת המוסר. אולם צריך לבדוק האם בערך כאן מדובר על התורה או על התנועה (לא בדקתי). וכפי שברור שצריך להיות ערך נפרד על תורת החסידות ועל תנועת החסידות, ויותר נכון לומר, שצריך להיות ערך נפרד על חסידי אשכנז הקדומים ועל תנועת החסידות של הבעל שם טוב (אף אם נניח שהבעש"ט ינק מהם והתבסס על תורתם - לא נראה לי). שף ויתיבקאנפרענץ רום 02:04, 11 בינואר 2017 (UTC)

כעיקרון הם צריכים להיות שלושה ערכים נפרדים 1. תנועת המוסר, כתנועה. 2. תורת המוסר של תנועת המוסר. 3. תורת המוסר הקדומה שאיננה קשורת עם ההגות של תנועת המוסר. מן ההר - שיחה, 00:27, י"ח בכסלו, ה'תשפ"א 00:27, 4 בדצמבר 2020 (UTC)
אני נגד איחוד, יש להרחיב על רעיון המוסר אל מול תנועת המוסר ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 23:38 - היום, י"ט בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
כרגע בערך תנועת המוסר אין שום קשר לחב"ד, וכרגע יש לאחד, בהמשך עם יהיה מספיק חומר יהיה אפשר לפצל --שמואל חייםאזהרה: משתמש זה שוהה כעת בפארבריינגען די"ט כסלו חג הגאולה דכ"ק רבינו הזקן הגדול נ"ע - לחיים! 06:32, 6 בדצמבר 2020 (UTC)
גם אני נגד איחוד. לתנועת המוסר אין מונופול על תורת המוסר וכמובן שלא על ספרי המוסר הקדומים. מצד שני, היא סללה דרכים חדשות של התבוננות בדברי חז"ל על פי דרכה והלך רוחה, ויש לה מאפיינים יחודיים משלה. נרקיס - שיחה, 15:55, כ"א בכסלו, ה'תשפ"א 15:55, 7 בדצמבר 2020 (UTC)