אריה רוזנפלד

הרב אריה הכהן רוזנפלד (י' בטבת ה'תש"י 30 בדצמבר 1949) הוא האדמו"ר מפינסק קרלין,

בישיבת חב"ד רמת אביב
מתבונן בפסק דין שאביו חתום עליו

תולדות חייםעריכה

נולד בירושלים לאביו רבי אהרן רוזנפלד מפינסק קרלין ולאימו יוכבד. אביו, מונה לאדמו"ר לחסידי פינסק קרלין, כשלש שנים לאחר פטירת רבי משה מרדכי בידרמן מקרלין - לעלוב. מיד לאחר פטירת אביו רבי אהרן, הוכתר רבי אריה בכור בניו לאדמו"ר על ידי כל חסידי פינסק קרלין. לאדמו"ר היתה חברותא ללימוד חסידות עם ר' חיים שלום דייטש ור' משה לינק ור' זלמן גופין במשך כמה שנים.

כמו כן מדי שנה בחול המועד פסח, הרב חיים שלום דייטש מוסר שיעור חסידות בספר 'בית אהרן' לכל קהילת חסידי פינסק קרלין בבית המדרש המרכזי של החסידות בירושלים.

בכסלו תש"ע התקיים ביקור של האדמו"ר מפינסק קרלין, בישיבת חב"ד ברמת אביב. האדמו"ר בא לשמש בתור כהן, במעמד פדיון הבן של ר' ניר ארגמן מחסידי חב"ד ברמת אביב.

האדמו"ר שיבח את פעילות הישיבה. וכמו כן סיפר שהיה בחלוקת דולרים אצל הרבי, ולאחר מכן הביא לרבי "קמח שמורה" ואמר לרבי שהוא בנו של האדמו"ר מפינסק קרלין, הרבי הביא לו עוד דולר ואמר לו "יאריך ימים על ממלכתו הוא ובניו בקרב ישראל".

כמו כן סיפר שבכל מקום שהולך פוגש את הפעילות של חב"ד, שעושים מלא קידוש ה', וממלאים את כל העולם באור הקדושה.

ביציאתו התעכב משך זמן בהסתכלות על הפסק דין התלוי דרך קבע בישיבה, (שאביו חתום עליו), והתפעל מאוד ואמר שכבר מכיר את הפסק דין.

כאשר נמצא בארה”ב, נוהג לבקר באהל הק’.

קישורים חיצונייםעריכה

הקודם:
האדמו"ר רבי אהרן רוזנפלד מפינסק קרלין
אדמו"רי פינסק קרלין
כ"א בכסלו תשי"ז
הבא:
-