ועד אברכי אנ"ש צפת

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף ועד אברכי אנ"ש)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו הארגון

ועד אברכי אנ"ש הוא ארגון קהילתי הפועל בקהילת חב"ד בצפת להגברת האחדות בין בני הקהילה, לעידוד ההשתתפות במבצעי הרבי, העיסוק בלימוד תורת החסידות עם שימת דגש מיוחד על עניני גאולה ומשיח, וריענון הקשר בין בני הקהילה לבית חיינו. בראש הארגון עומדים הרב מאיר וילשאנסקי הרב מנחם מענדל קרץ והרב שמחה זילברשטרום.

הקמת הארגון[עריכה]

בתחילת שנות הסמכי"ם חלה תנופה גדולה בהתיישבות החב"דית בצפת, ומאות משפחות קבעו בה את מגוריהם. בעקבות התפתחותה הקהילה, נוצר צורך ממשי להקים ארגון שיאגד את הפעילות החב"דית בין מאות האברכים שהתיישבו בקהילה, ויגרום לכך שלא יתקבעו במקום כבעלי-בתים בלבד, אלא ימשיכו להתעסק בענינים של הרבי ויצטרפו לפעילות הקיימת בהבאת בשורת הגאולה לתושבי האזור.

פעילות הארגון[עריכה]

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.

עידוד היציאה למבצעים[עריכה]

חיזוק הקשר עם בית חיינו[עריכה]

בכל חודש תשרי, נערכים מניינים בהתאם לסדרים של 770 על ידי הוועד. המניין מיועד לאלו שמסיבות שונות לא הגיעו בפועל לבית חיינו, אך רוצים להתפלל באופן הקרוב ביותר שניתן. המניין מותאם לילדים בכדי לאפשר גם לנשות הקהילה לחוש את חודש החגים כראוי.

בשנת ההקהל תשפ"ג ערך הוועד מבצעים מיוחדים לעידוד הנסיעה לחצרות קודשנו, כולל פרסום הטסים בכדי לעודד טיסה של משפחות נוספות.

שבתות קהילתיות[עריכה]

התוועדויות ושיעורים[עריכה]

עלון ליובאוויטש[עריכה]

בשנת תשע"ב החל לצאת לאור גליון שבועי בשם 'ליובאוויטש' שנועד להגביר את הקשר בין התושבים, ולהוות בימה לפרסום הפעילות של אנשי הקהילה בבחינת "קנאת סופרים תרבה חכמה".

בעלון מתפרסמים תאריכי ימי ההולדת ואירועי השמחה הקשורים עם הקהילה, תמונות מהפעילות, טור הלכתי של הרב שבתי יונה פרידמן, מדור ביאורי מושגים ועניינים בהלכה ובחסידות (בעריכת הרב יואל דובקין ור' רפאל אברהם דובקין), ומדורים מתחלפים נוספים.

מדריכים הלכתיים - פרקטיים[עריכה]

בשנת תשע"ט פורסם מדריך בענייני לידת בן ובת, ברית ופדיון הבן (בעריכת ר' רפאל אברהם דובקין) אשר גרר תשואות רבות. המדריך הורד מאתר הפעילות מעל 70 פעמים תוך יומיים בלבד מאז עלה. בפתח הדבר צויין אשר מדריך זה הינו ראשון מתוך סדרת המדריכים שתצא לאור בחסות הארגון. בתחילת שנת תש"פ התווסף מדריך שני בנושא תספורת ראשונה (בעריכת הנ"ל), אף מדריך זה זכה לפרסום ולתגובות חיוביות רבות.

קישורים חיצוניים[עריכה]