דובר חב"ד

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מברשת לפסח.png ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

דובר חב"ד הוא אדם אשר קיבל מינוי מהרבי שבכל דבר אשר צריך לצאת לעיתונות וכיוצא בזה הוא מוסמך לומר את דעת הרבי.

דוברות חב"ד בארץ הקודש[עריכה]

בתפקיד דובר חב"ד שימש הר' ברק'ה וולף עד לתש"נ, שלאחרי התרגיל המסריח כשהוקיעו הרבנים את חברי ארגון הגג ועוד עסקנים, הוא פוטר מתפקידו. עקב כך כתב מזכיר בית דין רבני חב"ד הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי מכתב לרב יוסף יצחק אהרונוב שבהיות ואין לחב"ד דובר הוחלט בישיבת הבית דין[1] שעל הנהלת צעירי אגודת חב"ד לפרסם את כל הוראות הרבי הנוגעות לפעילות צא"ח, כגון תהלוכות ל"ג בעומר וכיוצא בזה, ועליהם לפרסם זאת בפרסום וההיקף הכי גדול[2].

על אף שמעולם לא מונה באופן רשמי אי מי למלא את מקומו של הרב וולף, הרב מנחם ברוד שכיהן רשמית כדובר ארגון צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש הופיע פעמים רבות בתקשורת כדובר תנועת חב"ד בארץ הקודש.

דוברות חב"ד בארצות הברית[עריכה]

כדובר חב"ד הרשמי בארצות הברית ומייצגה כלפי חוץ, מינה הרבי את מזכירו הרב חיים יהודא קרינסקי, אשר כונה בשל כך גם "שר החוץ".

כחלק מתפקידו הוא היה אחראי על כל המודעות שיצאו לעיתונות האמריקאית, והוא היה המכניס והמוציא של אנשי הממשל האמריקאי אשר באו להתקבל אצל הרבי. על תפקיד זה, לו מונה על ידי הרבי, קמו עוררים בשנת תשנ"ג לאחר הצהרות מסויימות שהוציא לתקשורת בנוגע למצבו הבריאותי של הרבי.

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.

לקריאה נוספת[עריכה]

  • "בלחודוהי" - ראיון מקיף עם הרב יהודה קרינסקי, 'תחיינו' גליון ה, תשע"ו.

הערות שוליים

  1. בה השתתפו הרבנים חנזין, סלונים, ירוסלבסקי, גלוכובסקי וגוראריה
  2. על פי צילום המכתב