הבדלים בין גרסאות בדף "שמואל קטן"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(תמונות)
מ (החלפת טקסט – "ראיון משוכתב " ב־"ראיון וידאו משוכתב ")
 
שורה 33: שורה 33:
 
==קישורים חיצוניים==
 
==קישורים חיצוניים==
 
*{{קישור חבד וידפו|3724|מה קורה כשנשלף כינור בחתונה חסידית? ● וידאו}}
 
*{{קישור חבד וידפו|3724|מה קורה כשנשלף כינור בחתונה חסידית? ● וידאו}}
*'''[http://myencounterblog.com/wp-content/uploads/2016/02/37.-Ki-Sisa-5776-Hebrew-Version.pdf הכנר החסידי]''', ראיון משוכתב מתוך פרוייקט 'הסיפור שלי' של חברת המדיה [[jem]], גליון 37 י"ז אדר ראשון תשע"ו
+
*'''[http://myencounterblog.com/wp-content/uploads/2016/02/37.-Ki-Sisa-5776-Hebrew-Version.pdf הכנר החסידי]''', ראיון וידאו משוכתב מתוך פרוייקט 'הסיפור שלי' של חברת המדיה [[jem]], גליון 37 י"ז אדר ראשון תשע"ו
 
*'''[http://he.chabad.org/multimedia/media_cdo/aid/3356132 אתנחתא מוזיקלית]''' {{וידאו}} {{בית חבד}} בראיון למגזין הוידאו השבועי של חברת המדיה [[jem]]
 
*'''[http://he.chabad.org/multimedia/media_cdo/aid/3356132 אתנחתא מוזיקלית]''' {{וידאו}} {{בית חבד}} בראיון למגזין הוידאו השבועי של חברת המדיה [[jem]]
  

גרסה אחרונה מ־14:27, 10 ביולי 2019

הרב שמואל קטן
הרב קטן מנגן בכינור

ר' שמואל קטן (יליד שנת ת"ש, 1939) הוא כנר חסידי, תושב כפר חב"ד. שימש בעבר כחבר הצוות הרוחני בבית הספר למלאכה, ונמנה על צוות הפעילים שהופיעו בקיבוצים ברחבי הארץ במסגרת ערבי חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד ביגוסלביה בכ"א חשוון ת"ש לאביו ר' יוסף ולאמו מרת לאה.

את ילדותו, עבר בבריחה ביערות יחד עם אביו בין הפרטיזנים וכך ניצלו מהשואה שפקדה את אירופה.

בהיותו כבן שמונה בשנת תש"ח עלה עם משפחתו ארצה, ובגיל הנעורים למד כימיה בטכניון בחיפה, ובמקביל למד מוסיקה ונגינה בכינור. באמצע שנות הכפי"ם, התקרב לחסידות על ידי ר' ראובן דונין מחיפה ור' משה וובר מירושלים.

בעקבות קשריו עם חסידי חב"ד שהלכו והתהדקו, עבר ללמוד בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד אצל המשפיע הרש"ח קסלמן וכעבור שנה החל בעצתו המשפיע הרב משה נפרסטק לשמש כמדריך בבית הספר למלאכה.

במהלך השנה הראשונה לעבודתו בבית הספר למלאכה, בשנת תשכ"ז נשא את רעייתו מרת מנוחה רחל, בת ר' שאול רסקין.

גם לאחר שהתקרב לחסידות חב"ד, לא זנח את קרבתו לעולם המוזיקלי והיה מנגן בהתוועדויות בישיבה, וכן בהרכבים שונים של ערבי חב"ד שם היה מנגן בכינור. כמו"כ המשיך -בהוראת הרבי- להשלים באוניברסיטת בר אילן את התוארים בכימיה אותם התחיל בעבר.

בשנת תשכ"ט הצטרף לטיסת הצ'רטר ונסע לרבי, וזכה לנגן בפני הרבי במעמד חלוקת כוס של ברכה במוצאי שמחת תורה, וכן לקבל בקבוק משקה עבור מושפעיו בבית הספר למלאכה.

בהמשך, עסק לפרנסתו בתחום הכימיה בו השתלם וסיים כמה תארים. בתחילה בבית חרושת המפורסם לתרופות 'טבע'. ולאחר מכן במשך כחצי יובל כאע"צ בבסיס חיל אוויר בצריפין.

גדולות ונצורות פעל -תוך כדי עבודתו- בקירוב יהודים לאביהם שבשמים.

משפחתו[עריכה]

  • בנו, ר' יוסף יצחק קטן - נפטר בצעירותו
  • בנו, ר' יעקב זכריה קטן - מנהל רוחני בישיבת תומכי תמימים אלעד
  • בנו, ר' שלמה קטן - משלוחי הרבי בפלורידה
  • בנו, ר' מנחם מענדל קטן - בופאלו נ.י.
  • בנו, ר' חיים בן ציון קטן - טורנטו קנדה
  • בנו, ר' יחיאל מיכל רפאל קטן - בופאלו נ.י.

קישורים חיצוניים[עריכה]