הבדלים בין גרסאות בדף "שמואל אלכסנדר סנדר וילשאנסקי"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שורה 1: שורה 1:
 
[[קובץ:סענדי.jpg|שמאל|ממוזער|250px|הרב סענדר וילשנסקי]]
 
[[קובץ:סענדי.jpg|שמאל|ממוזער|250px|הרב סענדר וילשנסקי]]
הרב '''שמואל אלכסנדר סנדר ווילשאנסקי''' (מכונה '''סנדי ווילשאנסקי''', יליד שנת [[תשמ"א]], 1981) הינו חסיד חב"ד המכהן בשליחות הרבי במילאנו שבאיטליה, חבר הנהלת הסמינר לבנות בעיר, [[משפיע]] מרכזי בחב"ד. ונואם בחסד עליון המוזמן להרצאות בכל רחבי העולם. הרב ווילשאנסקי נמנה על חברי הוועד הרוחני של ארגון [[אש"ל הכנסת אורחים]] ושל ארגון [[את"ה העולמי]].
+
הרב '''שמואל אלכסנדר סנדר ווילשאנסקי''' (מכונה '''סנדי''', יליד שנת [[תשמ"א]], 1981) הינו חסיד חב"ד המכהן בשליחות הרבי ב[[מילאנו]] שב[[איטליה]], וחבר הנהלת הסמינר לבנות בעיר. נואם המוזמן להרצאות בכל רחבי העולם. נמנה על חברי הוועד הרוחני של ארגון [[אש"ל הכנסת אורחים]] ושל ארגון [[את"ה העולמי]].
  
 
==תולדות חיים==
 
==תולדות חיים==

גרסה מ־11:27, 7 בנובמבר 2017

הרב סענדר וילשנסקי

הרב שמואל אלכסנדר סנדר ווילשאנסקי (מכונה סנדי, יליד שנת תשמ"א, 1981) הינו חסיד חב"ד המכהן בשליחות הרבי במילאנו שבאיטליה, וחבר הנהלת הסמינר לבנות בעיר. נואם המוזמן להרצאות בכל רחבי העולם. נמנה על חברי הוועד הרוחני של ארגון אש"ל הכנסת אורחים ושל ארגון את"ה העולמי.

תולדות חיים

ילדות ובחרות

הרב ווילשאנסקי נולד בעיר צפת בה' תשרי תשמ"א, להוריו הרב יוסף יצחק וילשנסקי ראש ישיבת תומכי תמימים בעיר, ואמו מלכה פערל (לבית אשכנזי), הוא נקרא בשם שמואל על שמו של אדמו"ר המהר"ש, ואלכסנדר סנדר על שם סבו של אביו. הוריו הם מקבוצת השלוחים לארץ הקודש שנשלחו באופן אישי על ידי הרבי להפיץ יהדות ולהקים את הקהילה החב"דית בעיר.

בילדותו, התחנך במוסדות הלימוד החב"דיים המקומיים שהיו אז בשנותיהם הראשונות, ועם הגיעו לגיל ישיבה נכנס ללמוד בשנת תשנ"ד בישיבת תומכי תמימים לוד ובשנת הלימודים תשנ"ז נכנס ללמוד בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת בראשות אביו, ובשנת תש"ס למד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, במסגרת שנת ה'קבוצה'.

לאורך כל שנות לימודיו, עסק בכתיבת ועריכת קבצים תורניים, פעולות בהם החל כבר בהיותו בתלמוד תורה בכיתה ז', שהוציא לאור את החוברת "עבודה שבלב", בישיבות, היה חבר פעיל במערכת הערות התמימים ואנ"ש בישיבות בהם שהה, וערך במסגרת זו עשרות קבצים וספרים תורניים.

פעילות ציבורית

מגיש את ספר התמימים להרב הראשי הרב עמאר כנציג את"ה העולמי

בשנת ה'קבוצה', הקים יחד עם כמה מחבריו את ארגון איגוד תלמידי הישיבות העולמי, והפעיל מערך שיעורים עולמי בעניני משיח וגאולה, ויזם מבצעי לימוד נושאי פרסים בהיקף כולל של עשרות אלפי דולרים. בשנים אלה הניח את היסוד והתווה את דרכי הפעולה של הארגון, ובשנים שלאחר מכן המשיך לעמוד לימין הארגון בהכוונה וייעוץ, וביצירת קשרי חוץ.

במסגרת פעילותו בארגון, יצר קשר אישי עם הפילנתרופ החב"די ר' שלום בער דרייזין, ורתם אותו לסייע במימון פעולות את"ה, מימון שהגיע לקנה מידה היסטורי במסגרת מבצע 'דור דעה', בה מימן דרייזין את נסיעתם לרבי של אלפי בחורים.

בשנת תשס"ב יזם את הקמת ישיבת הקיץ 'חיילי בית דוד' ועמד בראשה במשך שלוש שנים.

בחודש סיוון תשס"ד נשא את רעייתו פריידא דובא לאה, ביתם של השלוחים במילאנו הרב חיים משה מרדכי שייקביץ, ונכדתו של הרב גרשון מענדל גרליק שליח הרבי למילאנו ורב העיר.

לאחר נישואיו הצטרף למשפחת שלוחי הרבי במילאנו שבאיטליה, ובמקביל לפעילותו בעיר פתח מכון סמיכה יוקרתי, שמשך אליו תלמידים מכל העולם.

הרב ווילשאנסקי התפרסם בזכות כשרון ההסברה והנאום בו התברך, והוא מוזמן כמנחה אירועים כנואם וכמרצה לכל רחבי העולם, והוא נואם בעברית ובאיטלקית.

לאחר שלוש שנים של עשייה חינוכית במוסדות החב"דיים הפועלים בעיר, מונה בשנת תשס"ט להנהלת הסמינר החב"די לבנות.

משפחתו

לקריאה נוספת