שיחת משתמש:ד. שטרן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ד. שטרן ענה על ההודעה האחרונה בדף שיחתו בתאריך י"ב בחשוון ה'תשע"ז.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום ד. שטרן, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ומקווים כי תיקח חלק בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: 23px (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

אשמח לעזור בכל המצטרך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ו' בניסן ה'תשע"א 15:23, 10 באפריל 2011 (UTC)

ואם כבר

אז תצביע עבור הערכים או נגדם. נראה לי שלא צריכים זכות הצבעה. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"א בשבט ה'תשע"ד, למניינם 02:55, 22 בינואר 2014 (UTC)

ודעתך המעמיקה נחוצה לנו במאוד... 173.3.199.145 02:56, 22 בינואר 2014 (UTC)
נראה לי שאדון ד. חושב את עצמו למבין בעיצוב יותר מאשר בדיונים.--יוסי ג - שיחה 03:04, 22 בינואר 2014 (UTC)
מה הוא עיצב לאחרונה? 173.3.199.145 03:21, 22 בינואר 2014 (UTC)
א. כמה הערות... ב. לא אמרתי שהוא מעצב אלא מבין בעיצוב. כמו שלא כל מי שכותב הערות מבין בכתיבה.--יוסי ג - שיחה 03:24, 22 בינואר 2014 (UTC)
מה שחסר לי עכשיו הוא רק המידע המדוייק של מי הניסוח במשפט האחרון... 173.3.199.145 04:03, 22 בינואר 2014 (UTC)
משותף (ז.א. אני כתבתי והוא הסכים...)25px --יוסי ג - שיחה 04:05, 22 בינואר 2014 (UTC)

בואו נכריע

בואו נכריע כאן. דעתך חסרה שם. • שנוזעל - שיחה • כ"ח בשבט ה'תשע"ד 12:05, 29 בינואר 2014 (UTC)

מבוקש

בוקר טוב. מחפשים אותך בשיחה:ג' בתמוז. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ט' בטבת ה'תשע"ו, למניינם 14:47, 21 בדצמבר 2015 (UTC)

שינוי השמות בתבניות

יישר כח על השינוי.

עם זאת, דומני שהרחקת לכת... הביטוי "שליח בלי משיח" מעורר אסוסיאציות בלתי נעימות...

תוכל לשנות ל"התגלות היום בלי תוארים" או "שליח בלי תוארים".

בהצלחה!--8775 - משיח נאו! -- פארבריינגען כ"ה בניסן ה'תשע"ו 21:17, 3 במאי 2016 (UTC)

חתימה

בהשראת 5778 וכת"ר ניסיתי לטפל קצת בחתימה, אך כל מה שהעליתי בידי היה התוצאה שלפניך. אשמח לקורס קצרצר בנושא... כמו"כ האם ישנה אפשרות למחוק את הלועזי מכל וכל? • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - כ"ז בניסן, הקהל ה'תשע"ו 05:40, 5 במאי 2016 (UTC)

העתקתי את החתימה לתבנית:תאריך עברי לחתימה, לתועלת כל המשתמשים -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 10:55, כ"ז בניסן, הקהל ה'תשע"ו (5 במאי למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!

זכויות יוצרים לתמונות

תודה שהסבת את תשומת ליבי לעניין.--מהתמימים ד770  •  א חסידישע פארבריינגען 19:06, 15 במאי 2016 (UTC)

בנוגע לתמונה הספציפית שהעלית, לכאורה זה לא כ"כ נורא, שהרי סו"ס אין למישהו אחר זכויות יוצרים עליה, והרי גם הויקיפדיה העברית גם משתמשת בזה. אבל צריך לשים לב באופן כללי (לפעמים צריך לציין את שם היוצר) -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 19:28, ז' באייר, הקהל ה'תשע"ו (15 במאי למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!

נקודת מבט והיחס לחדשים

שלום כוכב. כמדומני שניתן לציין בחב"דפדיה גם פרטים כגון זה, אמנם את הקורא החב"די זה לא יעניין, אך חלק גדול מהקוראים החרדים כן יתעננו בכך, ומה רע בציון עובדה זו? אמת העריכה השניה שלו כבר הייתה ממש בעייתית ודרשה שחזור. --שיעשיחה י"א באייר ה'תשע"ו 22:44, 19 במאי 2016 (UTC)

א. כמו שציינת בכותרת, צריך להיות יחס מיוחד לחדשים. הן להראות סבר פנים יפות, ומצד שני יש לחשוד שעריכותיהם תהיינה מגמתיות. כמו למשל בשתי העריכות הראשונות של הנידון. שכנראה אין לו אינטרס משותף עם חבדפדי' (תוכל לקרוא בויקיפדיה על האדם שבהוספה, ותחשוב אם מתאים ששמו יופיע כאן). ובמיוחד כשהוא מביע זאת בשם המשתמש.
ב. בדקתי את קרבת המשפחה (אמנם לאחר מעשה), ומסתבר שהקשר הוא קלוש מאד (אשת נשוא הערך היא בת דודה שני' של אותו ראש ישיבה). -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 13:05, י"ב באייר, הקהל ה'תשע"ו (20 במאי למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!
בנוגע ליחס לחדשים - אכן המצב לאחרונה קשה. אמנם התווספו ב"ה הרבה משתמשים חדשים פעילים (אם ע"י אחד, אם ע"י רבים), אך כנראה שהם אוהבים לערוך מניידים ומשאירים טעויות גסות בכל ערך שעורכים. הענין מחריף לאור זאת שהם עוברים המון ערכים ובכל ערך מוסיפים משפט שנים, כך שבקצב הזה - תוך שנה אין ערך בלי טעויות בכל חב"דפדיה... ולכן כיון שאין כאן "מנטר", לא יזיק לשחזר ואפילו בלי הבחנה. אם יברחו, מה קרה? התועלת תהיה רבה על הנזק. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 10:20, י"ד באייר, הקהל ה'תשע"ו

צ'כויח!

צ'כוייח עצום על כל התמונות הנפלאות שאתה מוסיף לערכים השונים. להתראות - שיחה 13:31, 24 במאי 2016 (UTC)

להבין לימות המשיח

לא עליו תלונותיך כי אם על המעצב... לא שמענו ממך שום דבר על הספר החדש... 25px האמת שלא אני זכיתי לעצב, אבל פעמים רבות נעזרתי בהודעות לאש"ל וכיו"ב בחב"דפדיה ולא חשבתי שצריך להעניק קרדיט. הרי בסופו של דבר זה תמונות מאינפו, וזה לא זכויות יוצרים של חב"דפדיה, אלא שלחב"דפדיה יש את הזכות להשתמש בהן. לענ"ד, אם כבר צריך להעניק קרדיט, זה לאינפו. להתראות - שיחה 12:25, 6 ביוני 2016 (UTC)

את תגובותיו על הספר תוכל למצוא בתוך הספר עצמו...
אני חושב שעדיין יש מקום לציין קרדיט לפדיה, משתי סיבות - א. אנחנו הפכנו את הקבצים האלו לנגישים ואפשריים למציאה (ויעיד על כך הקושי הגדול שיש לנו במציאת התמונות...). ב. דרכנו הוא קיבל את הרשות להשתמש בקובץ (שהרי אינפו לא הרשו לו אלא לנו, ואנחנו מרשים לכולם לפי התנאים שלנו). --יוסי ג - שיחה 18:46, 6 ביוני 2016 (UTC)
א. פחות או יותר.. (פחות פחות, או יותר פחות)..
ב. גם אינפו אינם יוצרי התמונה, והם רק קיבלו רשות מהצלם לפרסם את התמונה, כאשר רשות זו כוללת, כנראה, גם את אתרי ה'בת' כגון חבדפדיה. לכן צע"ג אם התמונות שמועלות לכאן מותרות בשימוש חפשי (וגם אם כן, השימוש בהם במסגרת פרוספקט פרסומי הוא לכאורה שימוש מסחרי!) -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 15:52, א' בסיוון, הקהל ה'תשע"ו (7 ביוני למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!

אזהרות

1. באזהרה האחרוה שכחת לחתום. 2. כדאי לציין בכל אזהרה בעקבות מה היא ניתנה, כדי שתהא אפשרות למערכת לבדוק את הבעיה. --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ז בתמוז ה'תשע"ו, למניינם 23:03, 2 באוגוסט 2016 (UTC)

בוצע בוצע. בד"כ קל לראות בשינויים האחרונים אחרי מה זה מגיע. אמנם בתקופה האחרונה הרשימה מלאה ב"ה... -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 23:27, כ"ז בתמוז, הקהל ה'תשע"ו (2 באוג' למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!
תודה. שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ז בתמוז ה'תשע"ו, למניינם 23:49, 2 באוגוסט 2016 (UTC)
דחוף : אנא תעלה מספר דוגמאות (מיעוט רבים שניים) של כיפת יחי בערכה כדאי גם דוגמא אחת באנגלית יישר כח מראש ויחי מלך המשיח.חיילי משיח - שיחה 20:49, 3 באוגוסט 2016 (UTC)

רחל אמנו

אם אפשר בבקשה, את הקטע הארוך שהעלת, לכתוב בעברית, ורק את עיקרי הדברים בציטוט, כי כך זה לא אנציקלופדי • כתית למאורבית הבד 18:36, י"א בחשוון, ה'תשע"ז (12 בנוב' למניינם), ימות המשיח

כך חשבתי לעשות מלכתחילה, אולם לאחר שראיתי שהערך מחכה לשדרוג רציני... הרי שרק לאחר שייכתב בצורה אנציקלופדית סיפור מסירת הסימנים (בתוך שאר תולדותי'), יתאפשר להמשיך כך עם המדרש שהבאתי. -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 15:23, י"ב בחשוון, ה'תשע"ז (13 בנוב' למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!