שיחת משתמש:דוד קורצוג

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־15:05, 1 בספטמבר 2013 מאת שלמה חיים (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של דוד קורצוג התקבלה מהמשתמש/ת שלמה חיים בתאריך כ"ו באלול ה'תשע"ג.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום דוד קורצוג, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

אשמח לעזור בכל המצטרך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ט"ו באדר ה'תשע"ב 10:10, 9 במרץ 2012 (IST)

ב"ה אשמח אם תתיחס למה שהגבתי בערך שיחת קטגוריה:ניגוני רבותינו נשיאינו בתודה דוד קורצוג - שיחה 10:50, 22 באוגוסט 2013 (UTC) גם אני אשמח--שלמה חיים - שיחה 15:05, 1 בספטמבר 2013 (UTC).

בבקשה להגיב[עריכה]

אינך צריך לכתוב בכל דיון "בקשה להגיב" כיון שבלא"ה ישנם כאלו העוקבים אחר השינויים האחרונים בקביעות ומגיבים לכל דיון. הצלחה --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ט"ז באלול ה'תשע"ג, למניינם 18:27, 22 באוגוסט 2013 (UTC)

ולעינינו? בבקשה.דוד קורצוג - שיחה 18:29, 22 באוגוסט 2013 (UTC)

מישהו יכול לעזור לי? שינתי בהעדפות שלי את סגנון התאריך לתאריך עברי ולמעשה הוא לא באמת שינה!!! בתודה דוד קורצוג - שיחה 13:08, 25 באוגוסט 2013 (UTC)

בקשר לתגובה הקודמת שלי גם השעה לא התעדכן לי לשעון ירושלים????? בתודה דוד קורצוג - שיחה 13:47, 25 באוגוסט 2013 (UTC)
מישהו בבקשה יכול להסביר לי מה זה auser? בתודה דוד קורצוג - שיחה 15:33, 26 באוגוסט 2013 (UTC)
הרשאות --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ' באלול ה'תשע"ג, למניינם 15:35, 26 באוגוסט 2013 (UTC)
הרשאות למה? והאם לי יש כאלה הרשאות? בתודה דוד קורצוג - שיחה 15:36, 26 באוגוסט 2013 (UTC)
הרשאות להעלות תמונות. ניתן לבקש אותם כאן --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ' באלול ה'תשע"ג, למניינם 15:38, 26 באוגוסט 2013 (UTC)

עזרה טכנית[עריכה]

דוד שלום, ראשית יש"כ על תרומתך לחב"דפדיה, לא ראיתי הכל, אבל גם מהמעט התרשמתי והתפעלתי.

כשראיתי את העריכה שלך בערך חב"ד לייבורי (אתר), הבנתי שאתה לא ממש בקיא בצורת הכתיבה ב'ויקי'. וכן שאינך מקפיד על פיסוק (כלומר על נקודה, פסיק או נקודותיים במקום המתאים). תיקנתי את הדרוש תיקון כפי שתוכל לראות כאן, אבל החלטתי להשקיע זמן ולכתוב לך, כדי שתמנע מכך בעתיד.

הקדמה. חשוב מאוד שתשקיע בכך זמן, כי כשאתה עורך בצורה לא תקנית זה גורם לערכים בחב"דפדיה להיראות לא מקצועיים, וממילא לא אמינים ורציניים. מכיון שאין לנו שפע כח אדם, במקרים רבים, שגיאות או חוסרים כגון הנ"ל עלולים להישאר באתר לאורך זמן. מה גם שזה לא כ"כ מושך לתקן טעויות של אחרים, וכל אחד מעדיף להוסיף משלו, כך שצריך להשתדל לא לכתוב בצורה שמחייבת אחרים לעבור על מה שכתבת ולתקן.

קישורים בויקי (ויקי זו השיטה שבה האתר שלנו ואחרים כמו ויקיפדיה פועלים). יש קישורים פנימיים - כלומר קישורים לערכים בחב"דפדיה. ויש קישורים חיצוניים - כלומר קישורים לאתרים שאינם חב"דפדיה. נראה שאתה מקשר גם לערכים בחב"דפדיה כאילו היו קישור חיצוני. להרחבה כיצד יוצרים קישור פנימי וחיצוני ראה עזרה:איך ליצור קישור‎.

פיסוק. חשוב לשים נקודה בסוף כל משפט (ראיתי שכבר העירו לך על כך). כמו"כ חשוב לשים פסיקים, במקומות המתאימים. אם הם אינם מוכרים לך, ישנם אתרים שונים המסבירים את כללי הפיסוק, הנה אחד לדוגמה, ותוכל בחיפוש פשוט למצוא נוספים. --שיעשיחה כ' באלול ה'תשע"ג 18:34, 26 באוגוסט 2013 (UTC)

תודה אקח לתשומת ליבי ותודה שוב. דוד קורצוג - שיחה 11:33, 27 באוגוסט 2013 (UTC)

עזרה[עריכה]

שלום אולי מישהו יכול לעזור לי, עם נושא השעה והתאריך של החתימה שלי, פשוט בההעדפות שלי, עשיתי גם שעון ירושלים וגם תאריך עברי, ושניהם לא הצליחו לי. אני מנסה כבר כמה ימים לסדר את זה, ולא מצליח לי. אני יודה מאוד, אם משהו ימצע לי פתרון לזה בתודה דוד קורצוג - שיחה 17:33, 27 באוגוסט 2013 (UTC)

פניתי אליך במייל. --שיעשיחה כ"ב באלול ה'תשע"ג 13:47, 28 באוגוסט 2013 (UTC)