שיחת חב"דפדיה:בקשת ערכים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־15:51, 1 ביולי 2020 מאת חלוקת קונטרסים (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הגעת לדף השיחה של חב"דפדיה:בקשת ערכים. באם אתם רוצים לבקש ערך או ערכים, רישמו זאת כאן.


כשמבקשים ערכים לא ידועים[עריכה]

כדאי לכתוב את קצת הפרטים שידועים לכם עליהם. תודה. חסיד חב"ד* אידישעפדיה

בתנאי שמדובר בפרטים שאין בהם מן ההשמצה והלכלוך, ומכבדים את החב"דפדיה ו... אתכם. יואל
צינזרתי את עצמי...--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 08:09, 13 אוגוסט 2009 (IDT)

בקשת טוביה פרידמן[עריכה]

כדאי להסיר מהרשימה כיון שלענ"ד אינו ראוי לערך. ר'ובן - שיחה 22:00, 3 במרץ 2012 (IST)

מצטרף לדעתו של רוב'ן. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 09:05, 3 במרץ 2013 (IST)
במלאות שנה לבקשתו... קריצה.jpg הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 09:05, 3 במרץ 2013 (IST)
רבי זלמן, תרגע. כמדובר בע"פ יש ערך לכל ערך, היות והוא מוסיף בכל הערך הערכי של חב"פדיה כאנציקלופדיה ברוח חב"דית טהורה. ועל כן, אם יש כבר חומר כתוב, ואפילו לא צריך עבודת מחקר (כמו שאני עושה כעת על חלקת חב"ד הר הזיתים...), אלא רק לערוך את זה בצורה אנציקלופדית - אז מדוע למחוק את הבקשה? - אדרבה. זוננשיין - שיחה 09:11, 3 במרץ 2013 (IST)
שונה חלקת חב"ד בהר הזתים, שיש לה קשר ישיר עם חב"ד, מאשר 'צייד הנאצים' שהוא שייך לאנציקלופדיה יהודית. אלא אם כן יש לו קשר כל-שהוא לחב"ד, שאז זה אכן תירוץ מספק. תוכל לראות את קטגוריית אדמו"רי צ'רנוביל, למשל, שם משייכים כל אדמו"ר לקשר עם חב"ד. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 09:15, 3 במרץ 2013 (IST)
זלמוצ'קה, כנראה שהראש לא עובד בכאלה שעות... - זה הרי ברור שאם העלו עליו כתבה ב'אינפו' זה בגלל שא' מהעורכים שם חשב שהוא קשור בקשר כל שהוא לרבי, ומן הסתם שזה מובא גם בגוף הכתבה. היות ויש לך גישה (בשונה ממני) אתה יכול פשוט להיכנס ולבדוק. תעדכן. זוננשיין - שיחה 09:19, 3 במרץ 2013 (IST)
גישתי לא טובה בהרבה משלך. בוא נשאיר את מלאכת הבדיקה להיגיון, ואת האמונה בך (?) אצלי. מה שכן, שכנעתני, ואם רק היה מי ששומע אותי הייתי זועק בקול גדול: "Symbol support vote.svg.pngבעד, Symbol support vote.svg.pngבעד, Symbol support vote.svg.pngבעד". הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 09:25, 3 במרץ 2013 (IST)
הרבי עודד אותו מאוד בעבודתו, ואף מנע ממנו כמה פעמים לעזוב אותה, כמו כן ישנו סיפור מופלא בקשר עם פטירתו של בנו - רוני (מופיע בספר "פלאי הרבי".--יוסי ג - שיחה 15:17, 20 במרץ 2013 (IST)
רבותי, למרות שככלל אני לא 'מחקן' ובפירוש מעדיף ערך מיותר מערך חסר. אנא שימו לב במה אתם משקיעים. ערך על צייד נאצים, גם אם יש חומר כתוב באינפו, דורש השקעת זמן, עיצוב קטגוריה וכו' כדי שיתאים לחב"דפדיה. ובפועל אינו מוסיף למטרתה העקרית הפצת המעיינות. העובדה שהרבי עודד אותו עדיין לא מצדיקה ערך אנציקלודפי, כך גם סיפור - סיפור אינו ערך אנציקלופדי. --שיע - שיחה 04:36, 27 במרץ 2013 (IST)

כשרות?[עריכה]

האם הכוונה למאכלות אסורות או שחיטת ליובאוויטש? --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ח' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 01:10, 19 במרץ 2013 (IST)

מאכלות אסורות, מבצע כשרות. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ח' בניסן ה'תשע"ג 04:28, 19 במרץ 2013 (IST)

בקשת הערך קדוש[עריכה]

לכאורה הוא אמור להיות דף פירושונים, ל"ברכת אתה קדוש" (קיים) או לקק"ק ה"צ מלא כל הארץ (לא קים) --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 18:29, 31 במרץ 2013 (IDT)

בקשת הערך "הפצת המעיינות"[עריכה]

לעניות דעתי הוא צריך להיות כהפניה לערך יפוצו מעינותיך חוצה ואותו ירחיבו במקום שיהיה רק הפניה לערך בעש"ט.--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - שיחה 01:30, 3 באפריל 2013 (IDT)

ההפניה לערך בעל שם טוב היא וודאי שגויה (וראוי למחוק אותה). השאלה הנשארת היא רק איך לקרוא לערך, 'הפצת המעיינות' או 'יפוצו מעיינותיך חוצה'. אני אישית חושב ש'הפצת המעיינות' מהסיבה הפשוטה שהוא שם המושג, וה'יפוצו' הוא פרט במושג. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ג בניסן ה'תשע"ג 11:05, 3 באפריל 2013 (IDT)

או או[עריכה]

שנוזל, מה הפירוש "או או. מכתבים של אדמו"ר הריי"צ". החלטת להתאים את כתיבתך לרמת הכתיבה הנהוגה לאחרונה במרחבי חב"דפדיה? • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ז בתמוז ה'תשע"ג • 03:15, 5 ביולי 2013 (UTC)

חיוך.jpg . כתשובה למי שישאל 'מה יש לכתוב'. זה היה "בקטע טוב" קריצה.jpg . • שנוזעל - שיחה • כ"ז בתמוז ה'תשע"ג 03:19, 5 ביולי 2013 (UTC)

הערכים השייכים לחבדפדיה[עריכה]

אשמח לקבל הסבר לפי מה נקבע איזה ערכים נכנסים לחבדפדיה והאם המטרה היא לכתוב את כל הערכים הקשורים ליהדות כמו מרדכי היהודי, גבאי, תשמישי קדושה, ואם כן זה עבודה שלא תסתיים אף פעם. או שרק מה שיש הוספה או חידוש מסוים ע"פ חסידות חב"ד וא"כ למה יש פה הרבה ערכים שאינם קשורים לחב"ד בכלל? חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 18:57, 14 ביולי 2013 (UTC)
האנציקלופדיה היא חב"דית. לכן תמצא פה מושגים בחסידות, מידע על היסטוריה חב"דית, קהילות חב"דיות, חסידים וכו'. על כל מושג ביהדות, יש לתורת חסידות חב"ד מה להוסיף ולהאיר. אם כן, לכל ערך כזה יש מקום של כבוד, ולאלה חב"דפדיה נוצרה.
דוגמאות
  • בחג החנוכה יש הרבה ממאמרי חסידות המבארים את מהות החג, וגם, כמובן, מבצע חנוכה.
  • לטדי קולק היו קשרים עם עסקנים חב"דיים ותחלופת מכתבים עם הרבי, אם כן, גם לו יש מקום, בציון ההקשר החב"די.
  • סרטיפיקטים התאמץ הרבי הריי"צ במאוד להשיג, אם כן, הערך יכתב בציון ההקשר החב"די.
  • בגטו קובנה נכחדה קהילה חב"דית שלימה. גם לגטו יש מקום.
  • בבית העלמין הר המנוחות קבורים חסידים רבים. אם כן, גם לזה יש מקום.

שנוזעל - שיחה • ז' באב ה'תשע"ג 20:38, 14 ביולי 2013 (UTC)

נצרכות....[עריכה]

ע"פ הנכתב כאן, צ"ע על ענינו של דף זה, ובפרט שנראה שכאן יש את רשימת הערכים שלא יכנסו לעולם...• כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 20:19, 1 באוגוסט 2013 (UTC)

א. אתה עצמך הצעת לו את הערך 'שבעת הקנים' שמופיע בדף. ב. זה פשוט לא נכון, אני עצמי לדוגמא משתמש בדף זה מפעם לפעם. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה באב ה'תשע"ג • 21:25, 1 באוגוסט 2013 (UTC)
א. מכיון שהוא ביקש משהו שיש מקור בספרים, נתתי לו, ואכן אני מודע לזה שזה מופיע בבקשות, ואם הוא בפועל יכתוב זה יהיה בגלל ששלחתי לו, ולא בגלל הבקשה (שלי לפני כמה חודשים).. ב. גם אני מסתכל בזה, אבל באופן כללי יש דברים ששם כבר חצי שנה..• כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 21:43, 1 באוגוסט 2013 (UTC)
ויש הרבה מאוד ערכים אחרים שהוכחלו בזכות הבקשה שם. כמו בית כנסת, כולל, ראשון לציון, חדרה ועוד רבים רבים אחרים. • שנוזעל - שיחה • כ"ו באב ה'תשע"ג 18:20, 2 באוגוסט 2013 (UTC)

בקשת ערכים אוטומטית[עריכה]

אם יש אפשרות לעשות בקשת ערכים אוטומטית- כל ערך שאינו קיים, שיש לו הפניה מאחד הערכים בחבדפדיה--מנחם מענדל - שיחה 11:47, 31 ביולי 2015 (UTC)

מיוחד:דפים מבוקשים--שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ה' בתשרי ה'תשע"ו, למניינם 07:58, 18 בספטמבר 2015 (UTC)

למי בדיוק מגיע ערך?[עריכה]

בעקבות הוספת הבקשות (וגם הוספת הערכים) לאחרונה - חשבתי להוסיף שמות של כמה תמימים מהישיבה בצפת, ואולי לפתוח קטגוריות לקבוצה תשע"ז/ח/ט. השאלה היא מה הסף לערך בחב"דפדיה, האם חייבים להיות אחרי קבוצה, ישי"ג, ישי"ק, ושמא כבר מהבר מצוה אפשר.

כנ"ל גם לגבי ירידה לרזולוציות בתולדות חייו, אם כבר אז כבר - אולי כדאי לקבוע בכללי המדיניות את החובה לציין באיזה תהלוכת ל"ג בעומר השתתף נשוא הערך בכל אחת מהשנים האחרונות, ומה היה תפקידו בה (מדריך/עוזר מדריך/מנחה/וכו'...) בהצלחה רבה ומופלגה לכולם! קריצה.jpg קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 22:06, י"ט באייר, הקהל ה'תשע"ו

אם אתה מכיר בחורים מהקבוצות הנ"ל, שהינם שלוחים/רמ"ים/משפיעים, ויש מידע מעניין לכתוב עליהם - ייתכן שזה יהי' מוצדק.
עקרונית, ישנו דף הכולל עקרונות וקוים מנחים ליצירת ערכי אישים, אך לאו דוקא שהערכים שנכתבו לאחרונה עונים עליהם, לעת עתה. עם זאת, ההשוואה לבחורים הלומדים בישיבה אינה נכונה. -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 22:02, כ"ה באייר, הקהל ה'תשע"ו (2 ביוני למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!
למה לדבר מסביב? גיא מלכה הוא דמות משפיעה ומוכרת לא פחות משליח בישוב נידח, ועם רקורד עשיה לא פחות מזה. על נצרכות הערך של נחמיה גרייזמן אני חולק, כי הוא דמות מקומית שעוסקת בתוך תחומי הישיבה ולדידי זה כמו שלא צריך לייחד ערך על הפרק האחרון (והמרתק!) בספרו של בערל'ה וולף, אם כי הספר עצמו אכן ראוי לערך... מקווה שהייתי מספיק מובן. בכל זאת בלילה האחרון התוועדנו 'אלע צפתים צוזאמען'... להתראות - שיחה 15:22, 3 ביוני 2016 (UTC)

לא נראה לי שכל 'תמים' יעשו עבורו ערך. תמימים לשעבר שהיום הם רבנים, משפיעים וכדו' אכן מוצדק לעשות להם זאת. אך לא נראה שעל כל מענדי כהן, שניאור שניאורסון ולוי חיימוביץ' צריך להיות ערך מיוחד...

הבהרה[עריכה]

נראה לי שצריך להוסיף בכותרת הדף הבהרה בסגנון: "העובדה שערך מסויים נכלל ברשימה זו אינה מעידה שמדובר באמת בנושא בעל חשיבות לערך, וייתכן שהוא אינו בעל חשיבות. יש לדון כל נושא לגופו". כדי שלא נצטרך לסנן ולדון על כל הרשימה הבלתי נשלטת כאן... • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 06:40, כ"ב בחשוון ה'תשע"ז

סיפורי ר' שמואל מונקס[עריכה]

מדוע אין ערך על 'סיפורי שמואל מונקס'? בערך 'שמואל מונקס' מסופר על תולדותיו ומעט סיפורים וכיוב, אך לא חסר סיפורים עליו. אשמח לקבל תשובה לתיבת דואר האישית שלי. אגב, איך עושים ערך חדש? זאבי מינצברג - שיחה, 10:47, ט' בתמוז, ה'תש"ף 10:47, 1 ביולי 2020 (UTC)

זאבי מינצברג, א: כאשר אתה כותב משהו בדף שיחה נהוד לחתום ב4 כאלה ~, ב: אם אתה רוצה לכתוב ערך חדש אתה כותב את שם הערך שאותו אתה רוצה ליצור בחיפש של חב"דפדיה, ואז אם אין את שם הערך בחב"דפדיה יש לך אפשרות ליצור דף חדש.. מקווה שהסברתי טוב,.. קריצה.jpg חסיד של הרבי - שיחה, 17:30, ח' בתמוז, ה'תש"ף 17:30, 30 ביוני 2020 (UTC)
מאחר וכאן זה אנציקלופדיה לא נהוג לכתוב ערכים עם סיפורים. מידע בנוגע ליצירת ערכים חדשים תוכל לראות כאן. בהצלחה! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:09 • ט' בתמוז ה'תש"ף
מובן שזה כמין אנציקלופדיה, אך כמדומני שסיפורים על ר' שמואל מונקס זה משהו מאוד הכרחי. --זאבי מינצברג - שיחה, 10:47, ט' בתמוז, ה'תש"ף 10:47, 1 ביולי 2020 (UTC)
א. בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. ב. גם על הרבי לא נהוג לכתוב סיפורים. אפשר לכתוב סיפור משמעותי על איש בערך שלו אבל לא להפוך את הערך לסיפורים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 15:51 • ט' בתמוז ה'תש"ף