שיחה:שלמה חיים קסלמן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־15:45, 14 בדצמבר 2017 מאת 95.86.104.112 (שיחה) (שמולח: פסקה חדשה)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תלמידיו

הערך בעריכה, אז רק עצות אוכל לתת. תלמידיו - היו לו מאות רבות אם לא אלפים, לכן אם כבר, אז רק את המובהקים, ובכדי לסווג תלמיד כמובהק, צריך לברר קודם היטב. היו לו כתרים ותוארים שונים, אבל ר' שלמה חיים היה בשביל כולם 'משפיע', וכל השאר זה מישני ביותר. התקופה שהוא זכור יותר כמובן לוד-כפר חב"ד. יש לציין שבעיתונות בשבוע האחרון פורסמו אי אלו כתבות אודותו, ובהם כתוב כי יוצא ספר עליו בקרוב. בכלל צריך לחשוב לערוך היטב ולהרחיב עד כמה שאפשר את הערך על ר' שלמה חיים שהיה אחד מהדמויות המשפיעות בדורנו פיני 07:01, 12 מאי 2009 (EDT)

פיני, אתה יכול בשמחה להכניס הערותיך לערך עצמו.
אגב, אם שמת לב, בתחילה הכנסתי הרבה תלמידים ולבסף סיננתי רק אלה שנחשבים ל"מובהקים". חסיד חב"ד* אידישעפדיה 07:16, 12 מאי 2009 (EDT)
גם אני שמתי לב שעל רבים וטובים יש ערכים דלים מאד, אם בכלל שלמה חיים קסלמן, חיים שאול ברוק, ניסן נמנוב, ועוד. חסיד חב"ד* אידישעפדיה

תבנית "בעריכה"

איך מסירים תבנית עריכה. עבר זמן ואיש לא ערך פה פיני 05:15, 4 יוני 2009 (EDT)

אם עבר שבוע אתה יכול להסיר לבד. חסיד חב"ד* אידישעפדיה

ממפיצי האמונה שהרבי הוא מלך המשיח

נכתב שהיה ממפיצי האמונה שהרבי הוא מלך המשיח. לא נראה. היינו, ברור שכל חסיד מאמין שהרבי משיח, אבל הרש"ח היה ידוע שהפיץ עובדה זו בשנים ההן? ואולי מדובר על בנו ר' בערל שהוא כן הפיץ גם בשנים ההן? ועוד - כדאי לחשוב את מי להכניס ברשימת תלמידיו , כיון שיש אלפים כאלו פיני 21:23, 1 ספטמבר 2009 (IDT)

אכן ר' בערל הפיץ, אבל האידיאולוג שעודדו הי' האב. כידוע ליודעים. בקשר לתלמידיו השאלה היא שאלה. ומי שיש לו בקיאות בנידון דידן ויוכל לסנן -יבורך. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה
רש"ח אכן דיבר כך, אבל התנגד להפצה מחוץ לחב"ד (ר' ברשימת תלמידיו בסו"ס ביאוריו על תניא). אמנם גם בערל לא הפיץ מחוץ לאנ"ש אלא בתוכם. האם אביו הוא שעמד מאחוריו? מנין? חכם באשי - שיחה 23:54, 3 בנובמבר 2016 (UTC)

הכנסת תוכן

מישהו כאן יכול להכניס את זה לערך? אני כתבתי את זה פעם ואין לי את זה פתוח.--שניאור 11:01, 10 במרץ 2010 (UTC)

עלון ויגש - להדפסה- 7.jpg

היכן פורסם? 20px --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
העלון לחיות משיח, בעריכתי, לוד ס"ו.--שניאור 03:24, 11 במרץ 2010 (UTC)

פראבדה...

שם העיתון המוביל ברוסיה הקומוניסטית היה "פראבדה" שפירושו ברוסית "אמת". אמרו שהסיבה לזה כדי שגם הכותרת תהיה שקר...

כלפי מה דברים אמורים? "נודע כמקושר גדול לרבי" (אינני נכנס לדיון על מידת התקשרותו, אך "נודע"? למי בדיוק?). "היה מראשי (!) מפיצי (!) האמונה שהרבי הוא מלך המשיח.

אני מבין שבהיסטוגרפיה של היום הכל מותר, אך חבר'ה לא נראה לכם שהגזמתם? שף ויתיבקאנפרענץ רום

תלמידיו

האיך זה שלא נזכר החסיד הגדול, שעל פי כמה עדויות ממקרים נודע שהוא גם בעל רוח הקודש הרה"ח הרה"ג ר' משה מזרחי זבוק"ל (זכר בינוני וקדוש לברכה) לא כחסיד בפני עצמו ואפילו לא כתלמיד של ר' שלמה חיים קסלמן שלפחות תלמידו - כן הי' , ואפילו מהגדולים שבהם (ככתוב בספר שעל ר' שלמה חיים) שעל שמו נאמר: " והאיש משה עניו"וגו' ואכן הי' עניו מאוד ופנמי עוד יותר לדוגמא כשבנו יבלחט"א הי' שואלו מה אמר לו הרעבע' ביחידות הי' מתחמק ממנו במשפטים : 'אינני זוכר' וכדו' ומסופר עליו כמה וכמה ספורים ביניהם הי' סיפור על אדם שהתקשה בדיוקים של אות טי"ת בכתב אדמוה"ז וכשהלך לישון הרבי אמר לו שילך לר' משה מזרחי והוא יסביר לך אותו האיש אכן הלך אל ר' משה וסיפר לו את דבר החלום וכו', ור' משה שנודע כשו"ב מוהל וסופר ירא שמים הסביר לו את העניין לפרוט רוט.--95.86.104.112 13:45, 14 בדצמבר 2017 (UTC)

ר' שלמה

לא הבנתי מדוע הנכם שואלים שאלות כגון 'למי נודע שהי' מקושר גדול לרעבע' הוא המשיח?' הרי עליו יש ספר (נוסף לערך שבספר 'אוצר החסידים') ולו - 2 כרכים ובו מורחב עליו מאוד--95.86.104.112 13:52, 14 בדצמבר 2017 (UTC) זלמן

שמולח

ךלחיעכגד