שיחה:צדיק נסופר (צ'ארלי)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שמו הפרטי

למיטב ידיעתי שמו אינו צדוק אלא צדיק למישהו ידוע אחרת? אגב הוא לוי ומכונה בקביעות ע"י ר' מנחם נחום גרליצקי כשבא לנאום בסיומי הרמב"ם בשם ר' צדיק הלוי

אני לא יודע

אם עשיתי טוב שהכנסתי את הערך על צ'ארלי,ועוד יותר,אם להכניס את הנאום הקבוע שלו:

לחיים! לחיים ולברכה תורה ומצוות חסידות, משיח עכשיו! יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד! (ג"פ) הרבי מליובאוויטש הוא המשיח של הדור שלנו, הרבי מליובאוויטש הוא המשיח של כל הדורות, שדבר המשיח יצא לכל האומות. ישראל זה ארץ אחת, עם אחת, תורה אחת, לא יתחלק ע"י נשיאי ארצה"ב או הפוליטיקאים של ישראל כפי שנעשה עתה - חתיכה אחרי חתיכה אחרי חתיכה! לא יהיה שלום עד שישראל תהיה אחת כמ"ש בתורה: מנהר עד נהר, מים עד ים, מנהר מצרים עד נהר פרת, ואז המשיח יתגלה, לחיים! יחי צ'רלי,יחי היחי, יחי קופצ'יק, נהר נהר ים ים סיגייט, קבר אף פעם רבי לעולם, מה עם הארמון (אולי: החרמון?) זק"א! אגו"ח מאיידאנציק כל פעם שהיה פיגוע התאבדות בישראל הנשיא אמר: "תעשו שלום! תחזירו חתיכה של הארץ!" היה פיגוע התאבדות בישראל הנשיא אמר: "תעשו שלום! תחזירו חתיכה של הארץ!" אבל, אם היה פיגוע התאבדות באמריקה, מה הנשיא היה עושה אז? זה הדוגמא שאחריה אנחנו צריכים ללכת! להפציץ אותם! להפציץ אותם! להפציץ אותם! ודברת בם! לחיים! חסיד חב"ד * אידישעפדיה 13:59, 27 יולי 2008 (EDT)

נשמע לי מאד מוזר כל הערך הזה, מדובר פה באנציקלופדיה, ולא בהעברת חוייות מטיפוסים ב-770

קטע מיותר?

"בליל שבת מתארח צ'ארלי בקביעות אצל משפחת צירקנד מקראון הייטס." אולי הקטע הזה מיותר?

בהמשך אולי כדאי יהיה לפתוח קטגוריה על "דמויות בליובאוויטש".. --chabadnik - שיחה 14:54, 27 יולי 2008 (EDT)

דחוף!

יש לי פה ראיון עם צארלי שהתפרסם באון ליין,לפרסם????

דחוף! חסיד חב"ד * אידישעפדיה

לדעתי אל תכניס את זה לגוף הערך משתי סיבות: א. בעיה של זכויות (אם אינני טועה, לפי החוק ישנה בעיה של זכויות יוצרים מ-200 מילים. לכן גם מכאן אני מוחק את את הראיון). ב. גם אם לא הייתה בעיה של זכויות, זה ערך אנציקלופדי. יש לפעמים שמצטטים בגוף הערך משפט מנאום או ראיון שמישהו נשא בשביל להביא את דעתו באותו נושא, אבל לא ראיון או נאום שלם. הצלחה רבה בהמשך. --chabadnik - שיחה 09:01, 3 אוגוסט 2008 (EDT)

להעביר

להעביר לשם "צדיק (צ'ארלי) בוטנס".

אנשים מוזרים

כל מוזר כותבים פה עליו? 128.139.226.34 14:34, 21 אוקטובר 2009 (IST)

יכול להיות שהערך משעשע. אבל צ'ארלי זכה לעידוד כה רב מרבינו שליט"א, שלדעתי ערך עליו הוא סביר בהחלט. חסיד חב"ד (שיחה)
אכן, ההסבר היחיד ההגיוני.. --חיים נהר (שיחה) 22:55, 22 אוקטובר 2009 (IST)

ערך הזוי.

הערך אכן משעשע, הבעיה בערך היא שהערך אינו מדבר עליו אלא על היחס שקיבל ועל נאומו המטורף צריך יותר פרטים עליו. ר'ובן - שיחה 08:48, 21 בנובמבר 2011 (UTC)

אם כך צריך להוסיף את התבנית:ערך חסר ואז הערך יהיה בדיוני ממש.. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ה בחשוון ה'תשע"ב 13:21, 22 בנובמבר 2011 (UTC)
אשמח לקבל הבהרה, מה הכוונה בדיוני ממש? ר'ובן - שיחה 13:27, 22 בנובמבר 2011 (UTC)
אני אוהב את הענייניות שלך.. בִּדְיוֹן הוא הזיה "שלא מן העולם הזה".. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ה בחשוון ה'תשע"ב 13:46, 22 בנובמבר 2011 (UTC)
תודה על המחמאות. וקדימה ! שים תבנית. ר'ובן - שיחה 13:47, 22 בנובמבר 2011 (UTC)
אהא.. נראה לי בדיוני ממש. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ה בחשוון ה'תשע"ב 14:00, 22 בנובמבר 2011 (UTC)

ערך יפה!

בד"ה?

לפי ידיעתי לעצרנו הרב לקראת סיום תשע"ו הלך לעולמו, האם אחד מהמשתמשים השוהה בחצרות קודשנו יוכל להגיד מה קורה אתו?--גמר חתימה טובה אני אוהב כל יהודי - יחי המלך המשיח ט' בתשרי ה'תשע"ז 07:07, 11 באוקטובר 2016 (UTC)

חלילה!! כשראיתי את השינוי שעשית, נבהלתי, והיות שלא שמעתי ע"כ כלום, מיהרתי לחפש ברשת אם כתוב משהו בנידון. להפתעתי לא הופיעה שום תוצאה רלוונטית. ב"ה כעבור זמן קצר יחסית ראיתיו ב-770 בית משיח!!! חי וקיים בגוף גשמי לאורך ימים ושנים טובות, יחזק ה' את בריאותו ויחיה חיים נצחיים.
מאיפה הבאת את ידיעתך? ובכל אופן, להבא, הקפד לשים לב.. בברכה לגאולה האמיתית והשלימה בהתגלות הרבי מלך המשיח שליט"א תיכף ומיד ממש! הקהל - שיחה 17:05, 13 באוקטובר 2016 (UTC)

ב"ה אלוקי ישראל מין העולם ועד העולם, שמעתי על כך מידיד ונבהלתי מהבשורה, כעת אתה מרגיע אותי... אדבר איתו. --אני אוהב כל יהודי - יחי המלך המשיח י"א בתשרי ה'תשע"ז 18:58, 13 באוקטובר 2016 (UTC)

נאומו

ד. שטרן, שמא תוכל להסביר מה הקשר בין נאומו לאנציקלופדיה? זה מתאים אולי לקישור, מה שבטוח לא לגוף הערך. יעקב בן שמואל - שיחה 12:57, 6 בדצמבר 2016 (UTC)

מה שבטוח אצלך, לאו דוקא שגם אצל שאר המשתמשים. למשתמש שכתב את הערך זה כנראה היה פחות בטוח, וכך גם למשתמשים אחרים שהוסיפו וערכו אותו במשך השנים.
אני אישית סבור שמתאים מאד לצטט בערך נאום קבוע השגור בפיו ומזוהה עם דמותו. ובמכ"ש מאישים אחרים שמצטטים נאומים שאמרו פעם אחת בלבד.
באשר לקישור, יש לציין שהקישור המופיע כאן אינו פעיל, ובאם לדעתך מתאים שיהי' כאן קישור (בנוסף לטקסט כמובן...) מטובך למצוא כזה. -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 14:02, ו' בכסלו, ה'תשע"ז (6 בדצמ' למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!
לקחתי את הנאום והכנסתי אותו לגוגל תרגם, את התרגום לקחתי והכנסתי אותו לגוגל תרגם כדי להחזיר את זה לעיברית וזה מה שיצא:

"הידד! חיים וברכת תורה ומצווה חסידים, משיח עכשיו! יחי מורה אדוננו שליט"א מלך המשיח לנצח! יחי מורה אדוננו שליט"א מלך המשיח לנצח! יחי מורה אדוננו שליט"א מלך המשיח לנצח! הרבי הוא המשיח של הדור שלנו, הרבי מליובאוויטש הוא המשיח של כל הגילאים, משהו המשיח יצא לכל האומות. ישראל היא מדינה אחת, עם אחד, בכל פעם אחד, לא מחולק על ידי נשיא ארצות הברית או הפוליטיקאים של ישראל כפי שקורה עכשיו - חתיכה אחרי חתיכה אחרי חתיכה! אין שלום עד שישראל יהיה אחת כמו שכתוב בתורה: נהר אל הנהר, מים עד ים, מנהר מצרים עד ההפרה, ואז המשיח יתגלה, לחיים! יחי צ'רלי, ברד ברד, ברד Koftz'ik, הים התיכון לנהר נהר Seagate, קבר רבי לעולם [אוי ויי..], מה עם הארמון, זק"א! לפני "h Miidntz'ik, בכל פעם שהיה פיגוע התאבדות בישראל, אמר הנשיא:" עשו שלום! להחזירו חלקת האדמה, "אבל אם זה היה פיגוע התאבדות באמריקה, מה הנשיא עושה אז? זו הדוגמא הבאה אנחנו צריכים ללכת! מופצץ! מופצצת! הפצצתי אותם! וכדי לדבר עליהם! הידד!" נכתב ע"י חבר ששכח לחתום את שמו.

אני Symbol support vote.svg.pngבעד להשאיר את הנאום, וזאת בתנאי שגם בערך מנחם גרליצקי ייכתב נאומו המלא (ברוכים הבאים אלע חשוב'ע פארזאמלטע אנ"ש תמימים אורחים תושבי השכונה... מ'וועט איצט ליינען היום יום. היום יום איז דא?), וכן נאומו המלא של שמואל עומר (אובמה! אני מזהיר אותך!), וכן נאומו המלא של קותי ראפ וכן נאומו המלא של דוד מנדלבוים בכל פעם שמישהו עובר מאחוריו באמצע קריאת התורה. כל הנאומים הנ"ל מאוד שגורים בפיהם ומזוהים עם דמותם (להעיר שלדעתי צ'ארלי לא היה זכאי לערך לולא הקירובים שקיבל מהרבי). שף ויתיבקאנפרענץ רום 18:11, 6 בדצמבר 2016 (UTC)

זה מאוד נחמד ומוסיף צבע לחב"דפדיה, אבל באמת לא מתאים. אפשר ליצור דף משתמש עם הטקסט, ולקשר אליו (כמו ברשימת הקבוצע'ס). להתראות - שיחה 18:59, 6 בדצמבר 2016 (UTC)
סתם דר"ג ולמי שמכיר, האנגלית שלו גם שבורה ומקוטעת? כי אם לא אז התרגום כאן הוא ממש אומלל... (בקשר לדיון שהתפתח, לפי "רוח" הדברים אני רואה שלשה מתנגדים, אני בעד להשאיר את הפסקה בערך, בעיני היא מסמלת משהו מאוד יפה כי בפשיטותו של היהודי הפשוט מתגלה פשיטות העצמות (במילים פשוטות זה יפה לראות איך מסכם הוא -מצידו - את ה-כ-ל) (וכאן גם התשובה לשף ויתיב (כשאתה יושב בפנים וחי עם וכו' אתה לא רואה את מעלת הדבר, לא כן כשאתה בחוץ ומסתובב בכל מיני-מקומות ונפגש עם הממוגנטים שלהם ואתה רואה מה בין בני לבין..)) אלא שצריך עריכה כזאת שתדגיש את יחודיותו ואת מסריו שאותם הוא משדר ומעביר.--הנחה - שיחה 19:56, 6 בדצמבר 2016 (UTC)
האנגלית שלו בסדר, תרגום גוגל... לידיעתך, כל מכריי יעידו שהדבר הראשון שאני עושה כשאני רואה מגנט, ולא משנה מאיזה חוג, אני רץ לדבר איתו. אני מאמין שגם עם מיודענו צ'ארלי פטפטתי יותר ממך, ואני עדיין סבור שאין צורך להביא את כל נאומו. שף ויתיבקאנפרענץ רום 20:09, 6 בדצמבר 2016 (UTC)
אי משום הא צריך להשמיט עד שיתורגם כדבעי.
התכוונת "ממוגנט" כי המגנט משך גם אותנו...
אכן אולי לא צריך להביא את נאומו, כוונתי היתה שזכותו לערך לא נובעת רק מיחס הרבי אלא גם מייצוגו את השפעת הרבי גם על אנשים ברמה שלו (עכ"פ כפי שאני שבחיי לא דיברתי עמו רואה זאת)--הנחה - שיחה 20:14, 6 בדצמבר 2016 (UTC)
עכ"פ ברור לפי מספר הדיעות (אחרי שאתה גם הצטרפת) שיש למחוק את הנאום. וכאן המקום לבקש שמישהו ירים את הכפפה ויכתוב ערך על המגנט, וכן לפתוח קטגוריה "אנשים ממוגנטים". שף ויתיבקאנפרענץ רום 20:23, 6 בדצמבר 2016 (UTC)
היות שאתה חדש וכנראה לא בקי בכללים (אלא רק באופן הצווחה על קיומם...), אזכיר שלהצבעה מקובל להקצות פרק זמן בו יכולים המשתמשים הפעילים להביע את דעתם, של יום-יומיים לפחות כמדומני. -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 21:45, ו' בכסלו, ה'תשע"ז (6 בדצמ' למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!

הכלל שהזכרת אינו קיים. כמו רוב הכללים בחב"דפיליה. שף ויתיבקאנפרענץ רום 22:00, 6 בדצמבר 2016 (UTC)

ואולי אתה היית צריך להקדיש פרק זמן לדיון בטרם שאתה משחזר את העריכה של יעקב בן שמואל? שף ויתיבקאנפרענץ רום 22:03, 6 בדצמבר 2016 (UTC)

שף ויתיב כנראה לא שמע על הכלל ששמו "גרסא יציבה". כלומר, כאשר גרסא מסויימת בערך קיימת במשך זמן ממושך, הרוצה לשנותו ידו על התחתונה וניתן לבטל את עריכתו עד סוף הדיון. וכן, יש להקצות לדיון זמן סביר של מספר ימים עד שיסתיים. שלום - עליכם ז' בכסלו ה'תשע"ז, למניינם 01:17, 7 בדצמבר 2016 (UTC)

מר שף ויתיב הנכבד דוקא כן שמע על גירסא יציבה. מה שהוא מתכוון לומר (כנראה, לא שאלתי אותו) אשר לחב"דפיליה אין מדיניות כלל, ולכן לומר על משהו 'לפי הכללים' זה פשוט מגוחך. ומלבד זאת, גירסא יציבה היא במקרה של מלחמות עריכה שמעמידים את זה על הגירסא שלפני המלחמות (למשל, לו היו מיישמים את הכלל בערך חמדת ימים היו מוחקים את הדף), משא"כ בנידון דידן.

נ"ב אין 'מצוה' לכתוב נגד מר שף ויתיב החביב במקרה שבו הינך מסכים איתו. שף ויתיבקאנפרענץ רום 01:37, 7 בדצמבר 2016 (UTC)

שף ויתיב מתוקף היותו משתייך לצד השמאל, דואג לכתוב את דבריו בצורה מחוכמת ועוקצנית ולכן ייתכן שלא הבנתי את דבריו העמוקים... לגופו של דבר לא אגיב על דבריו האחרונים שנכתבו כאן, מכיון שאין אדם נתפס על צערו. שלום - עליכם ז' בכסלו ה'תשע"ז, למניינם 01:55, 7 בדצמבר 2016 (UTC)

רק במדות דתוהו חסד חייב לנגד לגבורה. שף ויתיבקאנפרענץ רום 02:04, 7 בדצמבר 2016 (UTC)

נגד.pngנגד הורדת הנאום, חב"דפדיה צריכה גם צבעוניות!--אני אוהב כל יהודי - יחי המלך המשיח ז' בכסלו ה'תשע"ז 17:30, 7 בדצמבר 2016 (UTC)

הערך עצמו הוא צבעוני מספיק, לא צריך להוסיף גם את הנאום. יעקב בן שמואל - שיחה 19:09, 7 בדצמבר 2016 (UTC)

מכיון שהצבעתו של חבר אינה ממניעים אנציקלופדיים לכאורה אין להחשיב אותה (יתירה מזה, ייתכן ואפשר לספור אותו כעוד אחד שאינו רואה בזה חשיבות אנציקלופדית). שף ויתיבקאנפרענץ רום 20:19, 7 בדצמבר 2016 (UTC)

במחילה, לא היתה כאן הצבעה. טענות והבעת דעה בדיון לא נחשבים להצבעה. אפשר כמובן לפתוח כאן ועכשיו.• קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 01:35, ח' בכסלו ה'תשע"ז

טוב אז התכוונתי חוו"ד. שף ויתיבקאנפרענץ רום 03:46, 8 בדצמבר 2016 (UTC)

שם אביו

יצא לי להעלות אותו לתורה, והוא עולה בשם "צדיק בן איזי הלוי", ולא "בן ישראל אליעזר" כמובא בערך. עזריאל - שיחה, 15:55, י"ט באב, ה'תשע"ט 15:55, 20 באוגוסט 2019 (UTC)