שיחה:בית משיח (שבועון)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


איחוד ערכים ושילובם

הן בבית משיח, כפ"ח וכו' כדאי להכניס פיסקה מפורטת יותר של כותבים: אנשים שמגיע להם ערך נפרד תהי' רק הפני' ל'ערך נרחב', ואילו חבר'ה שלבד כתיבתם אין מה לכתוב עליהם - כמו נתן אברהם שנמחק וישראל יהודה שלא קיים - יכללו בכאן. מה דעתכם? בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

בעד!!!--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 19:52, 21 באפריל 2010 (UTC)

בדותות ושקרים על העיתון כפר חב"ד

שקר ראשון: העיתון כפר חב"ד לא חדל לעסוק בנושאי משיח וגאולה.

שקר שני: העיתון ממשיך לפרסם מאמרים גם של משיחיסטים.

שקר שלישי: מעולם לא יצא פסק להמשיך לכתוב יחי בשער העיתון. (24.188.234.2)

ציטוט מדף המשתמש שלך: "הינך מתבקש לערוך דיון בטרם תבצע שינויים השנויים במחלוקת. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:14, 21 באפריל 2010 (UTC)" --שניאור 20:42, 21 באפריל 2010 (UTC)
מומלץ שגם המשחזרים יפרטו איזה פרט בדיוק בעריכה שנוי במחלוקת sh12 נוהג בשרירותיות ולא טורח לנמק את שחזוריו, אם יש לו מחלוקת על פרט אחד מעריכתי יואיל נא ויפרטו. (24.188.234.2).
אשמח, לפני הכל, אתה הרי יודע שמה שהוספת ומחקת בערך שנוי במחלוקת. אם לא, נעצור כאן. במידה וכן, אז היות וכבר קיבלת הערה בעבר (הלא רחוק) בעניין, אם ברצונך להשפיע (וזה בסדר) אין בעיה, רק הכנס את הפסקאות בדף השיחה וידונו בהם. המדיניות של חב"דפדיה (וגם שלי) היא לכתוב עובדות ולא אמוציות. הבעיה כאן היא שאתה מכניס פרשנויות לתוך עובדות וב'סלט' הזה צריכים לעשות סדר. את הסדר אפשר לעשות בדף השיחה בנחת, ולא 'לעיני כל ישראל' בערך עצמו. אם אתה רוצה להשפיע, עשה את זה בדרך מקובלת ולא באישון לילה ובחטף. סליחה על הטפת המוסר. --שניאור 20:53, 21 באפריל 2010 (UTC)
ועדיין לא זכינו לפירוט איזה מהשקרים שפירטתי הינו אמת.(24.188.234.2)
את זה יהיה ניתן ללבן אחרי שתניח את מה שרצית כאן (בדף השיחה) ואת מה שכתוב כרגע וידונו בעניין. זה כמובן תלוי ברצון אמיתי שלך לדון בעניין באופן עובדתי.--שניאור 21:24, 21 באפריל 2010 (UTC)
מניתי את שלושת השקרים לעיל, כרגע עליך מוטלת חובת התגובה - הכחשה.
במקומו של שניאור שמסיבות המובנות לי סירב להגיב, אגיב אני במקומו:

א. חדל גם חדל, אם לו רק תקח לידך שני עיתונים מתקופת נ"ב - נ"ד, ואחד מנ"ה - ע', הרי תבין לבד את הבעיה. אם לא תצליח להבין לבד אביא דוגמאות כחול הים. אכן הסתייגות קלה לניסוחו של שניאור: העיתון ממשיך לעסוק במרץ ובלהט בעניני גאומ"ש כאשר העניין קשור לאיסור פרסום זהותו של משיח, הפירוש האמיתי של שיחת כ"ח ניסן והמלחמה בעוכרי שמו של רבינו הק' ע"י פרסום היותו מתאים להגדרות הרמב"ם בהל מלכים, ע"כ ציטוט מקרי מעיתוני כפר חב"ד...

ב. אה, זה שמאמרי הרחלו"י גינזבורג הפסיקו להתפרסם זה בלי קשר..., ועוד רבים (הרב גלוכובסקי למשל (הרב וולפא (ש.ז.)).

ג. יצא, מה נעשה אי אפשר לשנות את ההיסטוריה, גם אם מאוד רוצים (ולהוסיף שהפסק פורסם בעצמו בעיתון, שעל חזיתו לא הודפס יחי...(ש.ז.).

ויה"ר שיהיה בבחינת תוכחה מגולה ואהבה מסותרת, רעך - כמוך --אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 22:26, 24 באפריל 2010 (UTC)

הצעת ניסוח

"העיתון החל לצאת בחודש מנחם אב תשנ"ד, בעקבות שינויים דרמטיים בעיתון כפר חב"ד; הסרת ה"יחי" מעמוד השער (נגד דעת רבני חב"ד בנידון), ביזוי אמונת חסידי חב"ד בחייו הנצחיים של הרבי ופרסום זהותו ופיטור כותבים בעלי דעה שונה מהעורכים."

לגבי הפיטורים, אני מסופק. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:39, 21 באפריל 2010 (UTC)

"נגד דעת רבני חב"ד" - אם תוכל ציין מקור הדבר היחיד שיש זה צילום טיוטא שפירסם וולפא (שגם לטענתו לא התקבלה בסופו של דבר). "ביזוי וכו' כשהעיתון ב"מ קם עדיין לא נוסדה האמונה ובטח שכפר חב"ד לא ביזה אותה, בכל אופן אם כבר אז "את פרשנות חלק מחסידי חב"ד לאמונה בחיי הרבי".  

כפ"ח נקט בגישה של זלזול באמונת החסידים בחייו של הרבי וזה לא משנה עם זה פרשנות או התפלספות. לגבי הרבנים יש בהחלט מקום לניסוח שונה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:46, 21 באפריל 2010 (UTC)

אגב, מדוע הושמטה הפיסקא שלי בייחס לעמדות העלון ב"מ?

כנראה כחלק מכלל עריכותיך המגמתיות. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:54, 21 באפריל 2010 (UTC)
באמת כשאישיות מסוימת מראה שהיא אינה מכירה בכללים, עריכותיה מתבטלות. מעבר לזה עריכותיך שם היו בחלקם נכונות אך ראויות לכתיבה באופן שונה. יכול להיות שהעיתון זז בנושאים מסוימים קצת לכאן או לשם (כמובן שיש לעיתון ועדה רוחנית אקטיבית שהיא מחליטה על הקו) עקב חילופי עורכים וכו', אך בצורה שאתה הצגת את הדברים משתמע שמישהו חזר בו מדעותיו, מה שלא קרה.--שניאור 08:37, 22 באפריל 2010 (UTC)

שימת לב

צריך לראות מה עושים עם הרב חיים אשכנזי בקטגוריית הכותבים הקבועים. אחרי הכל תרומתו היא גדולה, (אפילו בשבוע האחרון).--שניאור 08:41, 22 באפריל 2010 (UTC) 

כפשוט שיש להסירו. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 11:31, 23 באפריל 2010 (UTC)
אני בעד מה שחסיד עשה. אבל צריכים לנבור בארכיון ולהרחיב את הרשימה.--שניאור 17:11, 23 באפריל 2010 (UTC)
כקורא נאמן של גליונות [תשנ"ד]] - ה'פרצת לא זכורים לי עוד שכתבו בקביעות, חוץ מא' שהנני מכניסו בעת. מתי אבוא ואראה פני אבינו מלכינו?, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
אני לא בטוח שיש עוד, אני רק העליתי את העניין, אם אין, אז אין.--שניאור 02:25, 25 באפריל 2010 (UTC)

נדמה לי שיש עוד הרבה שכתבו בערב - אמנם בעבר - אבל כתבו בקביעות, רק מהזכרון: שמוליק קראוס היה כותב בבית משיח כמעט מידי שבוע עד שהפסיק משום מה וכהנה רבים.

אכן, כתוב "ועוד". הוספתי את קראוס. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ה' בטבת ה'תשע"א 02:47, 12 בדצמבר 2010 (UTC)
אחרי כמעט שנה, אני חושב שהשאלה נשארת, האם יש להסיר את חיים אשכנזי מרשימת הכותבים. או לכתוב ב. אשכנזי. קצת כמו ר' יהודה הנשיא.--שניאור - שיחה 19:59, 6 ביולי 2011 (UTC)
לדעתי אפשר להוסיף בסוגריים שמאמריו שכתב בעבר עדיין מתפרסמים בעריכת רעייתו. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ה' בתמוז ה'תשע"א 10:29, 7 ביולי 2011 (UTC)

אינני מסכים לחלוטין לכיתוב בערך.

אך היות והוא נכתב לא באופן השחתתי, אינני רוצה להיכנס למלחמת עריכה. אך מבקש הנני ממפעילי המערכת לשנות את הניסוח כדי שלא יחטא לאמת, ובאמת גופא, שיהיה כתוב באופן שאינו מתלהם.--שניאור 08:59, 28 באפריל 2010 (UTC)

ערכתי. מחכה לחוות דעתך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:00, 28 באפריל 2010 (UTC)
ברור במוסח לא מתלהם, כי כידוע הסגנון המתלהם שמור לעיתון כפר חב"ד שעליו הצעת קודם נוסח מתלהם שבמתלהמים ("ביזה את האמונה" וכו').
עריכתך, חיים, קידמה אותנו בקצת, שיניתי אני את הכיתוב וערכתי לשונית (שים לב לשינויים), מעבר לזה אני לא מבין איך שמו של רמי אנטיאן השתרבב לערך, שהרי תרומתו ל"שינוי הקו" הייתה לדעתי פחות ממזערית. מעבר לזה, הרי העורכים הראשונים היו אלאור ולנר ועוד מישהו (בנ"ד-נ"ה), ולכן הקו היה כזה. זה לא נכון לומר שהעיתון שינה או הקצין את הקו, העיתון אז פרסם דיעות לכאן ולכאן. ניתן לומר שהעיתון ייצב את הקו שלו (ע"פ הצגת הקו בתחילת הערך) רק עם כניסתם של חזן ורייניץ למערכת.--שניאור 00:03, 29 באפריל 2010 (UTC)
אי אזכרת האוהל - עבודה בלעדית של ר' רמי ובשליחותו עבד בנושא גם פוזן. נקודה. אם לא ר' רמי, אז היו מזכירים את האוהל. כי כל הכותבים והמנהלים וכו' הולכים לאוהל. פיני · (טובת הזולת) 03:08, 29 באפריל 2010 (UTC)
אני לא חולק עליך בעובדות, אני פשוט טוען שמה שהוא פעל בעניין, אינו מצדיק את הזכרתו בערך.--שניאור 04:52, 29 באפריל 2010 (UTC)
בתקופה ההיא, ר' רמי היה נותן החסות המרכזי של העיתון, וקיים בפועל את המאמר בעל המאה הוא בעל הדיעה. והוראותיו היו ברורות: איש לא הולך לאוהל, לא מזכירים לחלוטין את האוהל, גם אם כתוב בפירוש שהוא של אדמו"ר הריי"צ, גם בער"ה לא הולכים לאוהל, בגין מראית עין. בלית ברירה נשמעו לו, למרות שרוב מוחלט של חברי הנהלת, מערכת, כותבים, הוגי דיעות ומרואיינים של בית משיח הולכים לאוהל. גם רוב מוחלט של היושבים על כסאות הפלסטיק ביד אליהו, והמשפיעים בגבעת וושינגטון, הולכים לאוהל. נראה לי שהיחידים שהינם בתפקיד ולא הולכים הם: הרב מיידובניק והרב ציק. ואיני מבין למה כיום מתחשבים במיעוט שולי זה. למרות שכאן בחב"דפדיה, אני גם נשמע לכל הוראת המנהלים, וכך כולם צריכים לנהוג בכבוד כלפי ההנהלה החשובה. פיני · (טובת הזולת) 05:40, 29 באפריל 2010 (UTC)
אולי כדאי להבין שהמציאות היום היא שבעיתון לא מוזכר האוהל, לא בגלל אנטיאן, אלא דווקא בגלל שהמנהל (מענדי) והעורכים אינם הולכים לאוהל. הרב מיידובניק אגב, כן הולך לאוהל. אתה יכול כן לכתוב שרמי אנטיאן בתקופה ההיא החזיק כלכלית את העיתון והשפיע על תכניו בעניין--שניאור 06:01, 29 באפריל 2010 (UTC)
לאנונמי: "ביזה את האמונה" הוא תיאור כלל לא מתלהם לעומת העובדה שהעיתון כפ"ח "התקיף והשמיץ חסידים ישרים ותמימים שמאמינים בתום ליבם בחייו הנצחיים של רבם וכו' וכינה אותם בשמות גנאי הגרועות ביותר אצל חסידי חב"ד". הלא כן? --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:51, 29 באפריל 2010 (UTC)
מעניין אם תוכל להביא ציטוטים למה שאתה מתאר מהגיליון של ז' תמוז תשנ"ד (שהרי בי"מ שהחל לצאת בעקבות אותם השמצות זלזולה ושמות גנאי יצא לראשונה מיד עם תום השבעה), אשמח גם אם יובאו סימוכים לשקרים כאילו החליטו שלא לראיין את מי שלא סובר כנ"ל למיטב זכרוני הרבנים ווילשאנסקי, גולדברג (שאז היה משיחיסט גדול) ומוטי גל אורחו לרב שיח בג' תמוז תשנ"ה כמו כן הרב גלוכובסקי רואיין מספר פעמים בשנת תשנ"ה (בין השאר בקשר ל'מנהג' הפתיחה באג"ק) ועוד, בכל מקרה ב"מ לא החל לצאת בעקבות זה שהרי כאמור הגיליון הראשון יצא כבר עם תום השבעה, לצערי כותבי הערך בסך הכל מנצלים עוד הזדמנות לנגח את העיתון כפר חב"ד.
הרב לוי"צ גינזבורג, היה כותב ותיק וקבוע בכפר חב"ד ונזרק מיד לאחר ג' תמוז. פיני · (טובת הזולת) 20:21, 29 באפריל 2010 (UTC)

קישור שבור

הקישור לבית משיח טקסט - שבור, לא ניתן להיכנס. Zxc - שיחה 12:53, 30 בינואר 2012 (UTC)

מחקתי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ו' בשבט ה'תשע"ב 12:56, 30 בינואר 2012 (UTC)
וכעת יש אין סוף קישורי דמה בחב"דפדיה!!!!! מה קרה לאתר ההוא, לא שילמו? האקרים הפילוהו?! הכל יכול לקרות היום. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.
אצלי הקישורים בערך עובדים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ז' בשבט ה'תשע"ב 08:51, 31 בינואר 2012 (UTC)
לא הקישורים בערך. הקישורים לאתר בית משיח בטקסט, יש רבים כאלו בחב"דפדיה, וכעת הם מפנים לשום מקום.
אכן, הקישורים הללו נחוצים מאוד לתועלת הפצת המעיינות כוו', אם מישהו יכול ליצור קשר עם מערכת האתר ולבקש מהם להחזיר את המדור של בית משיח בטקסט לרשת, לטובת הכלל.

תיקונים בערך

להעיר גם כי הקישור לעיתון כפר חב"ד בתחילת הערך מפנה בכלל ליישוב כפר חב"ד... :-) גם צוין בטעות שהתמים י"ל בשנת תשס"ט, כשבערך התמים עצמו מצויין שי"ל בשנת תש"ע (כמו שאכן ארע)... :-) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

ראשית יש"כ על ההערות, תיקנתי בהתאם לעובדות כפי שהצלחתי לברר אותן. להבא אתה מוזמן כמובן להצטרף לעבודת הקודש ולתקן בעצמך... --שיע 23:24, 26 בפברואר 2012 (IST)

חסר בערך מידע על ספרים בהוצאת עיתון בית משיח

נכנסתי לערך בכדי לקבל מידע על ספרים בהוצאת עיתון בית משיח, אך לא מצאתי כאן שום מידע בנושא זה. לדעתי מן ראוי לפתוח כותרת בתוך הערך שתעסוק בענין זה, כי בהוצאת העיתון ישנם ספרים רבים וטובים, כגון מאוצר המלך (ג' כרכים), נפלאות המשיח, ועוד ועוד. 164.138.118.133 22:16, 12 בדצמבר 2015 (UTC)

הוספתי חלקית, מה שידוע לי. מי שידוע לו עוד מתכבד להוסיף. להתראות - שיחה 07:13, 13 בדצמבר 2015 (UTC)

שינויי ההשקפה במהלך השנים

בעבר הופיעה פסקה שנערכה על ידי חיים נהר באפריל 2010 לאחר דיון ערוך שהצביעה על שינויי הגישה של מערכת העיתון במהלך השנים ביחס להשתטחות על הציון הק' וההתייחסות אליו כמקום משכנו של הרבי, לאחר כמה חודשים נמחקה הפסקא ללא הסבר ולכן השבתי אותה, מי שמתנגד בבקשה לנמק כאן בדף השיחה מדוע המידע אינו רלוונטי לערך. --מנחמי ציון - שיחה 12:00, 9 במרץ 2016 (UTC)

בהנחה (אם כי בתקווה שלא) שאתה אתה הוא משתמש מנחם ציון הזכור לנו, הייתי מציע לקצר את התהליך ולערוך כאן ועכשיו הצבעה על כל השינויים שתערוך כאן בתקופה הקרובה, עד שיימאס לך.
צר לי על התוקפנות, אין לנו זמן פנוי. --יוסי ג - שיחה 13:22, 9 במרץ 2016 (UTC)
תודה על התגובה העניינית. --[[מיוחד:]] 16:22, 9 במרץ 2016 (UTC)
למה הIP שלי מופיע?
אוקי הסתדרתי. בכל אופן תודה על התגובה העניינית של מנחמי ולא הבנתי למה אתה מתקיף אותו?.
יוסי, לא הבנתי מה אתה רוצה, ענה לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. אלמוני, אם אין לך חשבון ואתה עורך באתר, כתובת האיי פי שלך חשופה לכולם. --מנחמי ציון - שיחה 08:11, 10 במרץ 2016 (UTC)

בגלל שביקשת כ"כ יפה, אבזבז את זמני לכתוב שורות אלו: רובם ואפשר כולם של משתמשי חב"דפדיה מקפידים לשמור על התייחסות עניינית וחלילה לא אישית בכל תחום. אך כשמישהו פועל בצורה אגרסיבית בכוונה סתם להציק למשתמשים הפעילים והרציניים, אז ההתייחסות היא ענינית פחות.

בעניננו, לא עשית שום בדיקה לפני שהגעת למסקנה המוכתבת מראש שהפסקה "נמחקה ללא סיבה". תבדוק בהיסטוריה, חיים נהר ערך את הפסקה כמה פעמים עד שהביאה למצב הנוכחי המעודן. ובדחיפת הלכלוך הפזיזה שלך אפילו לא שמת לב, שהפסקה יוצרת כפילות מוזרה עם הפסקה שאחריה (שהיא זו שנוצרה לאחר העריכה כנ"ל). בקיצור, קנית בצדק את התואר משחית, ועריכותיך כאן מיותרות וימחקו לאלתר.

ואם עדיין מישהו פקפק בטוהר כוונותיך, הרי שבכנות ראויה לשבח דאגת שהשם והדף משתמש שלך יצהירו היטב בשביל מה נכנסת לכאן (ועל כך תודה רבה לך). אם כולנו טועים וכוונותיך באמת טהורות ותמימות - הייתי מציע לך לצבור וותק של כמה עשרות עריכות משמעותיות בערכים חשובים אחרים, ואז כשתגע בנושאים רגישים היחס אליך יהיה מכבד יותר. ואם כתבתי כ"כ הרבה, סימן שיש לי הרבה סבלנות תבנית:טפיחה לעצמי על השכםקרייזי אבאוט משיחבואו נרקוד ביחד! 08:58, 10 במרץ 2016 (UTC)

כאן תוכל לראות מי המשחית שמחק את הפיסקא יותר מחצי שנה לאחר הדיון בדף השיחה.
בהקשר לדף המשתמש שלי, (לא הבנתי מה הבעיה עם השם שלי) יש לך איזושהי בעיה עם ציטטות משיחות של הרבי?--מנחמי ציון - שיחה 09:34, 10 במרץ 2016 (UTC)

בל תשחית

באותו דף שאליו קישרת ישנה אפשרות "מעבר להשוואת הגרסאות הבאה", שם חיים נהר החזיר את הפיסקא בסגנון ראוי. אבל אל תתן לעובדות לבלבל אותך. הרי אין לך כל מטרה להשפיע על הערך (שאז היית פותח ראשית חכמה דיון בדף שיחה כמו בנאדם, ומחכה להסכמת המשתמשים בעריכות שאתה יודע שצריכות הסכמה נרחבת יותר) - מטרתך יותר בכיוון של להשפיע על עצבי המשתמשים.
מכיון שאני עוזב, תנתן לך האפשרות להשחית עד שיכנס המשתמש הבא, בהצלחה בהמשך העבודה הנחמדת עד לחסימתך...
- ולנושא דף המשתמש: אני מאוד אוהב שיחות של הרבי שליט"א, ומצדיע לכל מי שיביא ציטוטים משיחותיו; אך במיוחד, כאשר הציטוטים עוזרים לי לגבש את היחס הנכון למלחמות העריכה שהוא פותח, שזה עוד רווח צדדי. • קרייזי אבאוט משיחבואו נרקוד ביחד! 10:59, 10 במרץ 2016 (UTC)
ישנה גם אפשרות לבדוק את השוואת הגרסאות הקודמת, בה אכן הופיע הפירוט בשינויי הגישה בעיתון לציון הק', אחרי ההשחתה של האלמוני כנראה ניצל חיים נהר את ההזדמנות והשמיט את הפסקא, בחודש אפריל חצי שנה לפני המחטף נערך דיון כאן בדף השיחה והוחלט על הניסוח כפי שהיה לפני ההשחתה. --מנחמי ציון - שיחה 06:56, 11 במרץ 2016 (UTC)
מספיק. ככה לא תתקדם לשום מקום ורק תעורר אנטוגניזם. יאמר ברורות: חב"דפדיה נתונה למרות התורה ולא למרות החוקים המשוכתבים שהועתקו מויקיפדיה בשביל התפאורה. עם שנאת ישראל ודקדוקי עניות אי אפשר להגיע לשום הסכמה או הבנה. להתראות - שיחה 08:23, 11 במרץ 2016 (UTC)
במקום לזרוק ססמאות, אנא הסבר, מדוע לא לכתוב את הפסקה הזו? מדוע על גיליון כפר חב"ד מותר לרדת לרזולוציות האלו ולא מספיק אמירה כללית על שינויי השקפה בעיתון ואילו בב"מ הס מלהזכיר שנהגו להזכיר את הציון הק' עד שחדלו בעקבות התערבותו של ר' רמי ע"ה אנטיאן?--מנחמי ציון - שיחה 16:12, 14 במרץ 2016 (UTC)
זה כתוב, רק שזה לא כתוב באופן בוטה... ואם תרצה, תוכל לשאול את חבר הוועדה הרוחנית הר' שלום יעקב חזן שליט"א עורך בית משיח!!! •  מתעקשים  •  ועידת ליובאוויטש 19:02, 14 במרץ 2016 (UTC)
לא אמרתי לא לכתוב, ובטח שלא אמרתי כן לכתוב. כתבתי שצריך לדבר כמו חסידים, וכנראה שאני צריך לעשות תשובה כי עובדה והדברים לא התקבלו אצל השומעים, וממילא לעת עתה אני מושך ידי מהדיון. להתראות - שיחה 13:09, 15 במרץ 2016 (UTC)

זו בושה! זה שבמערכת העיתון כפ"ח לא שומרים על טיב עטם ולשונם זה לא אומר שגם אנחנו צריכים לדון בזה. במיוחד לאור העובדה שעורך העיתון כפ"ח מה שבטוח תקופה מאוד ארוכה שמעתי עליו שכשהיה בתשנ"ג לאחר שראה בעיניו את העידוד הנמרץ היה מאוד נסער ושבוע לאחר שמח"ת הופיע הכרזת הקודש בשער העיתון. בעלון שיצא שבוע אחרי ג' תמוז כבר לא היה... אגב למי ששואל לגבי פסק בי"ד רבני חב"ד על האיסור שבהורדת ההכרזה מהעיתון: הדבר אכן היה פשוט מי שדאג להעלים את העניין כמו הרבה דברים שניסו לעשות ולא צלחו למתנגדים לעניין של יחי וכו'. אגב באם למישהו ידוע אודות הנהלת המערכת והסיפור שהיה עם צא"ח ואהרונוב נא לידעני.

הקמת העיתון

ע"פ מה שכתוב בעיתונים הראשונים, מי שהקים את בית משיח, הם כלל לא אלו שהוזכרו בפנים, אלא (אני לא זוכר במדויק) י. זלמנוב ובתשרי נ"ה גם הרב מנדי הנדל.

יש למישהו תגובה??--141.226.172.177 19:15, 8 במרץ 2017 (UTC)

אוי א בראך, גם על זה יש לזלמנוב תלונות? שף ויתיבקאנפרענץ רום 21:37, 8 במרץ 2017 (UTC)
כמובן שאם כתוב בעיתונים הראשונים, עליך רק לציין מספר גיליון ועמוד מדוייקים. --שיעשיחה ז' בסיוון ה'תשע"ז 00:22, 1 ביוני 2017 (UTC)

מי שיכול

הייתי ממליץ לשים את תמונת גליון ה1000 מי שיש לו

קישורים חיצוניים

יש יותר מידי ארכיוני גליונות וע"כ כדאי למחוק את כולם ולהשאיר את הארכיון המלא (מ1-1095) שהוא גם הנוח מביניהם (גוגל דרייב) --חלוקת קונטרסים - שיחה - יחי המלך המשיח שליט"א 18:45, 7 במרץ 2019 (UTC)

למיטב ידיעתי הוא לא חופשי לכולם, ויש בו גם חיסורן עקרי, שאי אפשר לחפש בתוכו באינטרנט (לעומת זאת בחיפוש בארכיונים האחרים, שזה כן אפשרי למי שמספיק יודע לחפש). להתראות - שיחה, 12:39, א' באדר ב', ה'תשע"ט 12:39, 8 במרץ 2019 (UTC)
בכל אופן לא צריך שלושה ארכיונים עכ"פ לדעתי. --חלוקת קונטרסים - שיחה - יחי המלך המשיח שליט"א 14:41, 8 במרץ 2019 (UTC)
כאן המקום לתמוה מה עובר בראשם של מקבלי המדיניות בבית משיח, כאשר פעם הם עם הפנים לציבור ומעלים את העיתון בכל שבוע עם אפשרות להורדה, ואף מחולק לכתבות בתצורת טקסט, ולפעמים לא מעלים אותו בכלל בשום פלטפורמה, גם לא לקריאה בלבד... להתראות - שיחה, 21:25, ד' באייר, ה'תש"ף 21:25, 28 באפריל 2020 (IST)

מנוע חיפוש

האם יש ארכיון עם מנוע חיפוש פנימי? תודה. --95.86.107.3 17:39, 28 באפריל 2020 (IST)