שיחה:בית כנסת

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קישורים פנימיים

כתית שליט"א, יישר כח על העריכה הלשונית של הפתיח, אבל כדאי מאוד להקפיד על קישורים פנימיים. בשינוי האחרון שעשית השמטת את כל הקישורים הפנימיים, וחבל. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' באב ה'תשע"ג • 02:24, 11 ביולי 2013 (UTC)

הרחבתי את הערך משמעותית אולי אפשר להוריד את התבנית שכתוב שחסר...--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:12, 7 באפריל 2014 (UTC)
אפשר להוריד לא בגלל שהוא חסר, אלא כי לענייננו ומצבנו הוא סביר.. • שנוזעל - שיחה • ז' בניסן ה'תשע"ד 22:50, 7 באפריל 2014 (UTC)

השחתה

השחתה זה א) לשים תמונה עם לוחות עגולות ב) למחוק את הפסקא עליהן בתוך הערך. ג)דמיונות יש למי שלא רואה את הלוחות כשהן נראות ברור ד) השתמשתי במטבע הלשון (דמיון) שננקטה ע"י הכוכב אבל זהסגנון המראה על יהירותו והרגשת הפטרונות שלו. כנראה שצריך לקבוע כלל שרק עריכה שקיבלה אישור של דרך כוכב יכולה להשמר כי נראה שבכל דיון הוא זה שנותן את המילה האחרונה. דור השביעי - שיחה 20:01, 30 באוגוסט 2016 (UTC)

ועדיין, אשמח מאוד לקבל הסבר מפורט היכן נמצאים הלוחות העגולות. --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ו באב ה'תשע"ו, למניינם 20:06, 30 באוגוסט 2016 (UTC)
אים תתבונן בעיון לא קשה להבחין בהן מתחת לכיפה של בית הכנסת.דור השביעי - שיחה 20:16, 30 באוגוסט 2016 (UTC)
כנראה שאנחנו מדברים על תמונה אחרת. כי בתמונה שלי אין כיפה, רואים רק חורבה. --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ו באב ה'תשע"ו, למניינם 20:26, 30 באוגוסט 2016 (UTC) :::: ברור שמדברים על תמונה אחרת את התמונה המדוברת אפשר למצוא בעריכה הקודמת (בית הכנסת באיטליה) דור השביעי - שיחה 20:45, 30 באוגוסט 2016 (UTC)
אוקיי. אכן יש לוחות עגולות. אבל אין כל איסור לראות לוחות עגולות, נשחפת אחי. בפרט כשהלוחות מופיעות בצורה אגבית ולא בולטת, וודאי שאין בזה פסול בכלל --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ו באב ה'תשע"ו, למניינם 20:50, 30 באוגוסט 2016 (UTC)
ממש לא נסחפתי הרבי דיבר על זה רבות ואמר שצריך לפעול לתקן במקום שעשו ואים כן מדוע שיראו את התמונה הזאת בחבדפדיה (שאמורה להיותאנצקלופדיה חבדית) יש עוד בתי כנסת שאפשר להראות כמו בית מנחם בכפר חב"דדור השביעי - שיחה 21:07, 30 באוגוסט 2016 (UTC)
זה בית כנסת יפה, ואנחנו חושבים שאתה לוקח כל דבר בקיצוניות יתירה. למחוק תמונה שבקצה העליון שלה יש רבע מצלב, למחוק תמונה שמופיע בה במטושטש דגל ישראל, או תמונה שמופיע בה אשה בצורה שאפילו האשה עצמה אינה יכולה לזהות את עצמה, וכן למחוק דברי הערצה לרבי רק בגלל שנאמרו במעמד שנקרא "הספד". שמעת זאת מיותר משתמש אחד, וכנראה שעליך להפנים זאת. מלבד זאת עליך לדעת כי אין לשטרן עליונות על אף אחד, אבל הכלל הוא שזכות הקדימה מופיעה לגרסא הקודמת לשחזור, כלומר הגרסא היציבה. ולכן אין לשחזר עריכה ששוחזרה על ידי מישהו אחר. --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ו באב ה'תשע"ו, למניינם 21:11, 30 באוגוסט 2016 (UTC)
יפה זה ענין חשוב בפני עצמו אבל הצמדות להוראה של הרבי זה מה שמחייב, ושחזור עריכה זה אכן נגד הכללים בדרך כלל אבל במקרה שמתקנים טעות ומשהוא (ואפילו דרך כוכב) משחזר צריך לתת עדיפות לגירסה הנכונה ולהפוך מישהו לקיצוני ועל ידי זה לבטל אותו זה לא ראוי.ואגב בדרך כלל אני מוותר ולא נכנס לוויכוח אבל בעניין הזה התמונה הזאת זה חציית קווים ( אגב ראוי למי שלא עשה זאת עד היום ללמוד את הנושא הזה לעומק) דור השביעי - שיחה 21:42, 30 באוגוסט 2016 (UTC)
מצטער על הבוטות, אכן לא הבחנתי ב'לוחות', וחשבתי שהכוונה לחלונות המעוצבים בצורה דומה. (ובמילה 'דמיון' לא התכוונתי להמצאת דברים שלא קיימים, אלא לדמיון (מלשון דימוי) בין החלונות ללוחות).
עם כל זה, כפשוט שאי אפשר להאשים ב'חציית קו' את מי שלא שם לב. ולאידך אם הוא כן שם לב ולמרות זאת העלה, כנראה שיש לו סיבה לזה (כולנו כאן חסידים של הרבי ורוצים למלא את רצונו). ולכן לפני שמוחקים בשרירותיות כזו יש לדון על כך עם שאר המשתמשים.
בנוגע לפיסקא על לוחות הברית, מקומה בערך הלוחות. אי אפשר לכתוב זאת בכל הערכים כי אין לדבר סוף. -- דָּרַךְ כּוֹכָבשיחה • 21:48, כ"ו באב, הקהל ה'תשע"ו (30 באוג' למניינם), ימות המשיחיחי המלך המשיח!
ההבהרה התקבלה בהבנה , בחציית קווים התכוונתי לא למעשה שנעשה בתום לב מחוסר תשומת לב אלא כתחזית שהתממשה ששלום ישחזר את התמונה והיא תשאר בערך למעשה כרגע אני מקווה שתפעל להסרת התמונה הזאת (עם כל הכבוד ליופי של הבית כנסת) יש תמונות של בתי כנסת אחרים וכמו שכבר דובר בפעם הקודמת , בשורות טובות. `דור השביעי - שיחה 22:05, 30 באוגוסט 2016 (UTC)
מרגיש צורך להתערב...
א. דור השביעי, טוב שאתה דן בדף השיחה. מלבד תרומותיך הרבות בערכים, הדרך העיקרית להשפיע בחב"דפדיה היא לא רק באמצעות שינויים בערכים אלא באמצעות דיון, שאם יצליח לשכנע את האחרים, יגרום לכך שעוד כמה יפעלו בכיוון שאתה מציע. ויצליחו לשנות יותר ממה שתוכל לעשות לבדך.
שים לב שלפי הכללים אין לחזור על עריכה שביצעת ומישהו שיחזר לגרסה הקודמת (היציבה). הדרך היחידה לשנות ערך היא או הגעה להסכמה או הכרעה באמצעות רוב בדף השיחה, או פניה למפעילים.
ב. שטרן הכוכב היקר המאיר את חב"דפדיה, התקציר שכתבת בדף הערך חרג לחלוטין מגבולות השיח הראוי בחב"דפדיה. שפה נעימה ומכבדת חיונית להתנהלות הקהילה, אני שמח שהתנצלת על כך.
ג. שלום היקר, כשם לא יעלה על הדעת, שבבית כנסת חב"די יבנו לוחות עגולות, כמדומני שכך הדבר גם בחב"דפדיה. גם אם יש מקומות בהם חב"ד קיבלה בית כנסת קיים ומאילוצים שונים נותר בו לוחות עגולות. כאן אין שום אילוץ ויש עשרות תמונות חילופיות. --שיעשיחה כ"ו באב ה'תשע"ו 22:22, 30 באוגוסט 2016 (UTC)
איני יודע מדוע שיחזר שלום את תגובתו אבל חברה הקצנתם, דבר ידוע שבבתי כנסיות רבים ובהם של גדולי ישראל ומסתבר שגם אצל חסידי חבד והרביים (כמדומני שעד היום ישנם ס"ת ישנים (גם ב770!) בהם לוחות עגולים) ואין פוצה פה ומצפצף, ולא בגלל השאננות אלא כי הרבי הבהיר שהענין הוא מכאן ולהבא ולא על שעבר, והטעם בפשטות אי אפשר לשחזר את ההיסטוריה, כל ילד יודע שבמשך מאות שנים היו מציירים הלוחות בצורה עגולה וכדו' ומעולם לא הקפידו על צורה מרובעת כידוע. ולכן אין כלל בעיה להציג בית כנסת גדול "מייצג" משום שיש לו לוחות עגולות דבר שהיה כל כך נפוץ.--הנחה - שיחה 08:31, 31 באוגוסט 2016 (UTC)
יפה אמרת. שחזרתי את תגובתי בגלל שלא רציתי להמשיך את הדיון שאינו עקרוני בשבילי, וגם בשביל חריפותה, למרות שאני בהחלט חושב שמישהו כאן נסחף, עד שהוא מאיים בדף שיחתו לעזוב את חב"דפדיה אם ישאירו בו את התמונה ה'איומה' זאת, בה נראים הלוחות העגולות... שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ז באב ה'תשע"ו, למניינם 09:31, 31 באוגוסט 2016 (UTC)