הבדלים בין גרסאות בדף "ראובן צבי יהודה פייגלשטוק"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
 
שורה 24: שורה 24:
 
[[קטגוריה:חסידים מתקופת אדמו"ר הריי"צ]]
 
[[קטגוריה:חסידים מתקופת אדמו"ר הריי"צ]]
 
[[קטגוריה:חסידים מתקופת אדמו"ר שליט"א]]
 
[[קטגוריה:חסידים מתקופת אדמו"ר שליט"א]]
[[קטגוריה:קהילת חב"ד מונטריאול: אישים]]
+
[[קטגוריה:אישים במונטריאול]]
 
[[קטגוריה:בוגרי תומכי תמימים מונטריאול]]
 
[[קטגוריה:בוגרי תומכי תמימים מונטריאול]]

גרסה אחרונה מ־03:59, 24 במאי 2020

הרב ראובן צבי יהודה (הערשל) פייגלשטוק הינו ממייסדי קהילת חב"ד במונטריאול ומנהל ישיבת תומכי תמימים המקומית במשך למעלה מארבעים שנה. כיהן בעבר כיו"ר ועד החינוך במונטריאול.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בוינה בירת אוסטריה למשפחה שלא נמנתה על חסידי חב"ד, ובילדותו זכה לראות את אדמו"ר הריי"צ כאשר הגיע למעיינות המרפא הסמוכים לוינה[1].

כאשר היה נער צעיר פרצה מלחמת העולם השניה והוא נמלט יחד עם אחיו ר' משה ומספר בחורים נוספים לעבר אנגליה ובדרכם בעודם בים נעצרו על ידי כוחות הביטחון האנגלים מחשש שירגלו עבור הגרמנים בהיותם דוברי אנגלית וגרמנית, והם נשלחו למחנה עצורים בניו ברונזוויק שבקנדה.

על אף שלא היו חסידי חב"ד, כתבו הבחורים לאדמו"ר הריי"צ שאכן פעל לשחררם והורה לרב שמואל לויטין להתעסק בזה, והמאמצים נשאו פרי ולקראת חג הפסח תש"ב שוחררו הנערים (ביניהם נמנו גם ר' אהרון קליין, ור' יהודה שפוץ), ונכנסו ללמוד בישיבת תומכי תמימים מונטריאול ובעקבות כך הפכו עם הזמן לחסידי חב"ד[2].

עוד בהיותו בחור החל לסייע בניהול מוסדות החינוך המקומיים במונטריאול, וחתונתו עם רעייתו מרת שרה אסתר התקיימה בג' חשוון תש"י, והוא זכה שהרבי יסדר את הקידושין בחופתו.

בשנת תשי"ג מונה כמנהל ישיבת תומכי תמימים המקומית, תפקיד בו שימש במשך כארבעים שנה עד שנת תשנ"ד, ואף כשביקש מהרבי לעזוב את תפקידו הורה לו הרבי להמשיך בעבודתו.

במקביל לתפקידו בישיבה, היה מעורב בפעילות החב"דית במונטריאול וסביבותיה. בשנת תשי"ט ייסד יחד עם הרב שלום דובער מוצ'קין את מחנה "גן ישראל - מונטריאול" בהרי קוויבק, וכן נמנה על מייסדי סניף צעירי אגודת חב"ד המקומי.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים