הבדלים בין גרסאות בדף "צבאות השם (ישראל)"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שורה 40: שורה 40:
 
* '''יום צבאות השם''' - החל משנת ה'תשע"ב עורך הארגון לרגל י"א [[ניסן]] יום הולדתו של הרבי "יום צבאות השם". זהו כינוס ארצי בהשתתפות אלפי ילדים המשלב תכנים חסידיים וחוויות מהנות. בשנתיים הראשונות היה הכינוס מיועד לבנים בלבד, ובשנת [[תשע"ד]] נפתח הרישום גם לבנות, והשתתפו קרוב ל-6,000 ילדים{{הערה|1=[http://old2.ih.chabad.info/#!g=1&url=article&id=81523 יום צבאות ה' - גליון סיכום] {{אינפו}} כ"ח [[ניסן]] התשע"ד (28.04.2014)}}. בשנת [[תשע"ו]] נערך הכינוס בהיכל מנורה מבטחים - יד אליהו בתל אביב, בהשתתפות שיא של רבבת (!) חיילי וחיילות צבאות השם מרחבי הארץ.
 
* '''יום צבאות השם''' - החל משנת ה'תשע"ב עורך הארגון לרגל י"א [[ניסן]] יום הולדתו של הרבי "יום צבאות השם". זהו כינוס ארצי בהשתתפות אלפי ילדים המשלב תכנים חסידיים וחוויות מהנות. בשנתיים הראשונות היה הכינוס מיועד לבנים בלבד, ובשנת [[תשע"ד]] נפתח הרישום גם לבנות, והשתתפו קרוב ל-6,000 ילדים{{הערה|1=[http://old2.ih.chabad.info/#!g=1&url=article&id=81523 יום צבאות ה' - גליון סיכום] {{אינפו}} כ"ח [[ניסן]] התשע"ד (28.04.2014)}}. בשנת [[תשע"ו]] נערך הכינוס בהיכל מנורה מבטחים - יד אליהו בתל אביב, בהשתתפות שיא של רבבת (!) חיילי וחיילות צבאות השם מרחבי הארץ.
  
*'''שבתות צבאות ה'''' - בשנת [[תשס"ז]] התקיימה שבת צבאות ה' ארצית לילדים{{הערה|1=[http://www.chabad.info/newvideo/video.php?id=1503 קליפ וידאו המסכם את אירועי השבת] {{וידאו}} {{אינפו}}}}. בעקבות קשיים ארגוניים ומחסור בכח אדם של מדריכים, הוחלט להפסיק את השבתות לבנים, וכיום מתקיימות שבתות ארציות לבנות בהן משתתפות מידי שנה מעל לאלף בנות מכל רחבי הארץ. השבתות משולבות עם הועידה השנתית של חיילות צבאות ה', ובמהלכן מתקיימות הבחירות למועצת הארצית של התנועה{{הערה|1=[http://old2.ih.chabad.info/#!g=1&url=article&id=58683 גלריה משבת צבאות ה' לבנות - טבת ה'תשע"א] {{תמונה}} {{אינפו}}}}.
+
*'''שבתות צבאות ה'''' - עד שנת [[תשס"ז]] התקיימה שבת צבאות ה' ארצית לכל הילדים{{הערה|1=[http://www.chabad.info/newvideo/video.php?id=1503 קליפ וידאו המסכם את אירועי השבת] {{וידאו}} {{אינפו}}}}. בשנים האחרונות השבת מיועדת רק לחיילים שחברים בתוכנית '[[חסידישע צייט]]' ובהשתתפות כאלף חיילים{{הערה|1=[http://chabad.info/child/%D7%9E%D7%9B%D7%9C-%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%9C%D7%A9%D7%91%D7%AA-%D7%A6%D7%91%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%9D-%E2%80%A2-%D7%92%D7%9C%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%A0%D7%A7/ מכל הארץ לשבת צבאות השם] {{אינפו}}}}, בנוסף מתקיימות שבתות ארציות לבנות בהן משתתפות מידי שנה מעל לאלף בנות מכל רחבי הארץ. השבתות משולבות עם הועידה השנתית של חיילות צבאות ה', ובמהלכן מתקיימות הבחירות למועצת הארצית של התנועה{{הערה|1=[http://old2.ih.chabad.info/#!g=1&url=article&id=58683 גלריה משבת צבאות ה' לבנות - טבת ה'תשע"א] {{תמונה}} {{אינפו}}}}.
  
 
*'''מבצע דור דעה''' - מבצע שנתי קבוע נושא פרסים, המתקיים בשיתוף עם [[קרן דור דעה]] ו[[מרכז חב"ד העולמי לקבלת פני משיח צדקנו]] בשלהי הקיץ, וכולל במסגרתו לימוד של חוברת לימודים עיונית הנערכת על ידי אנשי מקצוע, לימוד [[תניא]] ו[[משניות]] בעל פה.
 
*'''מבצע דור דעה''' - מבצע שנתי קבוע נושא פרסים, המתקיים בשיתוף עם [[קרן דור דעה]] ו[[מרכז חב"ד העולמי לקבלת פני משיח צדקנו]] בשלהי הקיץ, וכולל במסגרתו לימוד של חוברת לימודים עיונית הנערכת על ידי אנשי מקצוע, לימוד [[תניא]] ו[[משניות]] בעל פה.

גרסה מ־21:20, 18 בינואר 2017

סמל התנועה
'פקודת מבצע', עלון שהופץ בישראל לקראת פסח תשמ"א (1981), שנת הקמתו של הארגון
כרטיס רישום לארגון בשנותיו הראשונות
כריכת הספר 'בפקודת הרמטכ"ל', מבית 'צבאות השם' בארץ הקודש

צבאות השם (ישראל) היא תנועת נוער חב"דית הפועלת בישראל. לתנועה כ-200 סניפים ברחבי הארץ המשמשים כמועדני פעילות שבועיות לעשרות חיילי צבאות ה', בנוסף, עשרות אלפי ילדים מנויים לתוכנית המשפחתית של צבאות ה', בהתאם לדרישות האוכלוסיה במקום. מרכז הארגון נמצא בנצרת עילית.

התנועה היא חלק מארגון צבאות השם שייסד הרבי מליובאוויטש להחדרת מסרים יהודיים בקרב ילדי ישראל מכלל האוכלוסיות. הארגון בנוי על בסיס צבאי בו מחלקים דרגות והחניכים בו מכונים "חיילים". את הארגון בארץ הקים הרב דוד נחשון הרבי התייחס רבות לארגון, הגיה את תכניו ואף שלח תקציב קבוע לארגון.

מחלקות ופעולות של הארגון

 • מחלקת רישום - עידוד רישום חיילים לצבאות השם.
 • מרכז הכשרה והדרכה - הוצאת חוברות פעילות חודשיים וארגון כנסי הכשרה למדריכים בקייטנות וקעמפים ומנהלי סניפים ברחבי הארץ.
 • מחלקת מסלול הדרגות - אחראית על תיפקוד מסלול הדרגות של צבאות ה', בשנת תשע"ד הקימה מערכת טלפונית הנקראת "טלמסר צבאות ה'" בה יכולים החיילים להתקדם בקלות במסלול הדרגות של צבאות ה'.
 • מרכז צבאות השם - הספקת ספרי קודש והפקת מוצרים מיוחדים לצרכי הסניפים.
 • חנות צבאות השם - מכירה ושליחה של מוצרי משיח, יהדות וצבאות ה' לכל רחבי הארץ, בנוסף ישנם חנויות צבאות השם ברחבי ארץ ישראל.
 • מחלקת המדיה - הפקת דיסקים וקלטות חינוכיים לילדים. עד עתה הונפקו: הבית המסתורי, מסיפורי רבותינו נשיאנו, שרגא ושמשון בשושן הבירה, המאסר והגאולה. דיסק לצפייה בשם הרפתקאה במצרים (בשיתוף עם ניצוצות של קדושה), שליחות באפריקה. הצגת המחזמר החסידי הראשון אורגנה אף היא על ידי צבאות השם. בשנת תשע"א יזם צבאות השם הקרנת הסרט מקום בטוח (בשיתוף עם עולם ומלואו על ידי בתי חב"ד), בכנסי צבאות השם וכדומה. החל משנת תשע"ב מפיק הארגון תוכנית וידאו חודשית לילדים הקרויה 'ראלי', ביום צבאות ה' בשנת תשע"ו הוקרן סרט בשם מכתב ממקסיקו שהופק בשיתוף עם עולם ומלואו.

הוצאה לאור

מחלקת ההוצאה לאור של הארגון מופקדת על עריכת עלון שבועי "במחנה צבאות השם" במהדורה מיוחדת לילדי ישראל ומהדורה נוספת המיועדת לילדי חב"ד[1]. דפי משימות בשני מהדורות לילדי ישראל ולילדי חב"ד. העיתון נוסד על ידי התנועה בתשמ"ט. דף משימות ופקודות חודשיות לחיילי צבאות השם החל לצאת על ידי תנועת הנוער מיד עם הקמתה בשנת תשמ"א. שליחת "כרטיס חיול" לחיילים שנרשמים לתוכנית המשפחתית. בשנת תשע"ד הוסיפה מחלקת ההוצאה לאור עלון לחיילי צבאות ה' בגילאים נמוכים יותר (0 -5) הנקרא "במחנה צבאות השם ג'וניור". בנוסף לכך כל חייל שנרשם לתוכנית המשפחתית של צבאות ה' נכנס אוטומטית להגרלה דו חודשית לטיסה לרבי.

כמו כן יוצאים לאור על ידי המחלקה: מבצעים: מזמן לזמן מתקיימים מבצעי חורף וקיץ לחיילי צבאות השם. בשנת תשע"ה הוציאה המחלקה את "אלבום המבצעים לחיילי צבאות השם בארצינו הקדושה" והשתתפו במבצע מאות חיילים מכל רחבי הארץ.

חוברות פעילות למועדני צבאות השם: מידי חודש יוצאים לאור שני פורמטים של חוברות פעילות למועדוני צבאות השם במהדורה לילדי ישראל ולילדי חב"ד, בעונת מחנות הקיץ ומעדוני של"ה, יוצאים לאור חוברות עבודה מהודרות בפורמט צבעוני ועריכה מקצועית, עד כה הפיעו החוברות: 'מוצאים את האוצר!', 'מביאים את הגאולה', 'בונים את בית המקדש', 'חושפים את המטמון', 'ילדי הגאולה', 'בעקבות הרועה', 'כובשים את האי', 'סימני דרך'.

ספרוני הילדים המחולקים בתהלוכות ל"ג בעומר של ילדי ישראל בסדרת נפלאות המשיח, ספורים מנשיא הדור יצאו עד כה: 'מי יגלה לי את הסוד', סודו של הכסא', 'התרופה שנצחה את הרופאים', 'לראות אמונה', 'המחאה ללא כיסוי', 'החמצה מכונת' 'נגד כל הסיכויים' 'על מה הסערה' 'מה שבטוח', 'אורו של עולם', 'הצלה במקסיקו', 'היהלום'[2]. לתהלוכות ל"ג בעומר מוציאה מחלקת ההוצאה לאור של צבאות ה' שלטים לתהלוכה, כובעים בהדפסה מיוחדת ועוד.

תחת ההוצאה לאור של ספריית צבאות השם יצאו הספרים: "במחנה צבאות השם", סט כרכים המאגד את העיתונים משנות תשמ"ט-תשנ"ב, סדרת הספרים המצליחה דבר מלכות לנוער שהודפסה בשלושה מהדורות, סדרת הספרים דבר מלכות לילדים, הספר "יום יום משיח וגאולה" המכיל 'פקודה' יומית מדברי הרבי להבאת הגאולה והודפס במספר מהדורת נוספות.

הסניפים

התנועה מפעילה כ-200 סניפים ברחבי הארץ, לבנים ובנות, לילדי חב"ד ולכל ילדי ישראל. הסניפים מתקיימים בכל עיר. תפקיד הסניף הוא לשמור על קשר בין החיילים למפקדיהם בסניף ובמפקדה הראשית, לסניף ישנה פעילות המתקיימת פעמיים בכל שבוע, במפגש משתתפים החניכים בלימוד חוויתי ובמשחק מאתגר המחדיר את התכנים, בסניף אף מתקיימים מבצעים מיוחדים[3].

בשנת תשע"ו נפתחה תכנית לימודים מיוחדת בשם חסידישע צייט (זמן חסידי), במסגרת זו נפגשים התלמידים פעמיים בשבוע ולומדים מערך שיעורים מסודר ומותאם לרמתם של הילדים מתוך חוברת ייעודית שיצאה לאור לשם כך על ידי מרכז ההוצאה לאור של צבאות ה'[4].

מידי תקופה, נערך ערב הכשרה והדרכה למנהלי הסניפים.

פעולות עונתיות

אלפי חיילים ביום צבאות ה'
 • יום צבאות השם - החל משנת ה'תשע"ב עורך הארגון לרגל י"א ניסן יום הולדתו של הרבי "יום צבאות השם". זהו כינוס ארצי בהשתתפות אלפי ילדים המשלב תכנים חסידיים וחוויות מהנות. בשנתיים הראשונות היה הכינוס מיועד לבנים בלבד, ובשנת תשע"ד נפתח הרישום גם לבנות, והשתתפו קרוב ל-6,000 ילדים[5]. בשנת תשע"ו נערך הכינוס בהיכל מנורה מבטחים - יד אליהו בתל אביב, בהשתתפות שיא של רבבת (!) חיילי וחיילות צבאות השם מרחבי הארץ.
 • שבתות צבאות ה' - עד שנת תשס"ז התקיימה שבת צבאות ה' ארצית לכל הילדים[6]. בשנים האחרונות השבת מיועדת רק לחיילים שחברים בתוכנית 'חסידישע צייט' ובהשתתפות כאלף חיילים[7], בנוסף מתקיימות שבתות ארציות לבנות בהן משתתפות מידי שנה מעל לאלף בנות מכל רחבי הארץ. השבתות משולבות עם הועידה השנתית של חיילות צבאות ה', ובמהלכן מתקיימות הבחירות למועצת הארצית של התנועה[8].
 • מבצע דור דעה - מבצע שנתי קבוע נושא פרסים, המתקיים בשיתוף עם קרן דור דעה ומרכז חב"ד העולמי לקבלת פני משיח צדקנו בשלהי הקיץ, וכולל במסגרתו לימוד של חוברת לימודים עיונית הנערכת על ידי אנשי מקצוע, לימוד תניא ומשניות בעל פה.
 • גן ישראל - מחנה משיח - הוא מחנה מיוחד המתקיים בחודש תשרי עבור חיילי צבאות ה' הבאים לשהות ב-770 בחודש החגים, באחריות צבאות ה' שדואגים למסגרת מסודרת, ומפעילה את קעמפ מחנה משיח בו משתתפים כ - 100 חיילי צבאות ה'.
 • תוכנית "חסידשע צייט" - זמן איכות בסניפי צבאות השם - תוכנית מיוחדת להצלחת הסניפים וכוללת: ספר לימוד ודפי עבודה, התוועדויות ביומי דפגרא, מלאכות יצירה ועוד.
 • רשת מחנות הקיץ
סמל רשת מחנות הקיץ
Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – רשת מחנות הקיץ גן ישראל בארץ הקודש

רשת המאגדת תחתיה עשרות קייטנות וקעמפים ברחבי הארץ, בתוכה מחנה הקיץ 'אורו של משיח' המונה את מספר החניכים הגדול בעולם - במחנות הקיץ החבדיי"ם, הרשת מחברת המנון ארצי, חומר לימודים מיוחד, תוכניות לקייטנה ו"יום צבאות השם" לילדי ה"רשת".

טלמסר צבאות ה'

כחלק ממערך הדרגות בארגון, הוקם בשנת ה'תשע"ד מערכת טלמסר. במערכת ניתן לבצע בין היתר:

 • פתירת שעשועונים ל"במחנה צבאות השם" לילדי ישראל ולילדי אנ"ש וקבלה אוטומטית של הנקודות למסלול הדרגות.
 • דיווח על קיום משימות מ"דף המשימות" החודשי.
 • פתירת שעשועונים ל"במחנה צבאות השם ג'וניור".
 • שמיעת סיפור החודש.
 • שמיעת ניגון החודש.
 • דיווח על הפעלת פעילות.
 • תוספת ניקוד המתווספת על ידי ההורים על התנהגות טובה.
 • כנסים מיוחדים בטלמסר.
 • תא למבצעים וכדומה.

הנהלה

 • הרב דוד נחשון - יושב ראש.
 • הרב לוי יצחק נחשון - מנהל כללי.

צוות

 • הרב מנחם מענדל שטיינר - מנהל פרוייקטים.
 • הרב שניאור ערד - עורך את התוכנית החודשית ה'ראלי'.
 • הרב יוסף יצחק בן ציון - רכז תוכנית הסניפים ומנהל ההוצאה לאור.
 • הרב שלמה דקשטיין - רכז סניפי הבנים ומנהל 'מרכז הכשרה והדרכה'.
 • מנוחה רחל זקס - רכזת סניפי הבנות ומנהלת הפרסומים.

וועדה רוחנית

ראו גם

קישורים חיצוניים

הפקות

הערות שוליים