עמוד ראשי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מתאריך 14:59, 16 ביוני 2017 מאת Men770 (שיחה | תרומות)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפושברוכים הבאים לחב"דפדיה

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה חב"דית אשר מטרתה הפצת תורת חסידות חב"ד בשפה פשוטה וברורה. גם אתם יכולים לכתוב, לערוך ולהיות שותפים, ולתרום להפצת המעיינות! בחב"דפדיה יש כעת 6,822 ערכים הצטרפו למיזם!


הידעת?
הידעת?
לארכיון קטעי "הידעת?"
הרב שלמה זלמן הבלין
בתחילת קיץ תרס"א נשלח הרב שלמה זלמן הבלין על ידי הרבי הרש"ב לנהל את ישיבת תומכי תמימים הורודישץ'. ישיבה זו היתה סניף של הישיבה המרכזית בליובאוויטש, ונועדה עבור בחורים הזקוקים להשגחה פרטנית, ועוד לא ראויים להכנס לישיבה בליובאוויטש. הישיבה התקיימה עשר שנים, עד סוף שנת תרע"א. בפתק נוקב בסגנונו ששלח הרבי לרב הבלין במהלך שנות קיומה של הישיבה, הוא טוען כנגדו על כך ש"נתעלית במעלת העליונים והאצילים", והוא משקיע את זמנו בהתוועדויות וכדומה, במקום להקפיד בהשגחה על הבחורים - "ואין אתה משגיח בתחתונים".
הפתגם היומי - לוח היום יום - כ"ח בסיוון ה'תשע"ז
לוח היום יום
היום יום.jpg
לשיעורי חת"ת ורמב"ם היומי

הצמח צדק בספרו לבנו אבי אדוני זקני מורי ורבי מאורע מחייו, סיים: מיט דעם וואס מען העלפט א אידען אין פרנסה, אפילו פארדינען זיבעציג קאפיקעס (מטבע קטנה ברוסיא) אין א קעלבעל, איז אלע שערי היכלות העליונים זיינען פאר איהם אפען.

כעבור כמה שנים סיפר אבי אדוני זקני מורי ורבי כל הנזכר לעיל לאבי אדמו"ר והוסיף: מ'באדארף אפילו וויסען די וועג צו די היכלות העליונים, נאר דאס מאכט ניט אויס, עס דארף זיין דער עיקר, העלפין בלבב שלם מיט א געפיל, האבען א געשמאק אין א אידען טאן א טובה.


תרגום מאידיש: הצמח צדק בספרו לבנו אבי אדוני זקני מורי ורבי מאורע מחייו, סיים: בזה שעוזרים ליהודי בפרנסה, אפילו בלהרוויח שבעים קופיקות (מטבע קטנה ברוסיא) במסחר עגלים, אזי כל שערי היכלות העליונים פתוחים לפניו.

כעבור כמה שנים סיפר אבי אדוני זקני מורי ורבי כל הנזכר לעיל לאבי אדמו"ר והוסיף: צריכים אפילו לדעת את הדרך להיכלות העליונים, אבל זה לא מבטל, צריך להיות העיקר, לעזור בלבב שלם עם הרגשה, שיהיה תענוג לעשות טובה ליהודי.
קישורים מומלצים
תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור
chabad.co.il
חב"ד בישראל
chabad.info
חדשות חב"ד
chabad world
חב"ד בעולם (אנגלית)
אוצר 770
ספרי הרבי
chabad-library
ספרי חב"ד
chabadlibrary
ספרי חב"ד (טקסט)
770live
שידור חי מ-770
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד
מקור: http://chabadpedia.co.il/index.php?title=עמוד_ראשי&oldid=295108