הבדלים בין גרסאות בדף "עידו יצחק ארליך-וובר"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 1: שורה 1:
<gallery>
 
דוגמה.jpg|כותרת 1
 
דוגמה.jpg|כותרת 2
 
</gallery>
 
[[קובץ:וובר.jpg|שמאל|ממוזער|250px|הרב עידו וובר, מתוועד ב[[סיום הרמב"ם]] ו[[התוועדות]] [[י' שבט]] ב[[כפר חב"ד]], [[תשע"ד]]]]
 
הרב '''עידו ארליך-ובר''' הוא מרצה חב"די, המרבה להופיע בכלי התקשורת ולהרצות בנושאי יהדות שונים ועורך העלון השבועי "שמעו ותחי נפשכם", שבאמצעותו הוא מפיץ את תורת רבו, המשפיע רבי [[משה ובר]].
 
  
==תולדות חיים==
 
{{להשלים}}
 
 
==פעולותיו==
 
הרב עידו ארליך-ובר, הינו חסיד חב''ד, רב ומשפיע ביהכנ''ס חב''ד 'אהל יצחק'' שם הוא ממלא את מקום רבו הרב משה וובר שלימים אף הוסיף את שם משפחתו לכשל רבו. הוא משמש גם כרש כולל למצוינים הנקרא בשם כולל ''ירים משה''.
 
רוב עיסוקו הו הפצת דיברותיו של הרבי מיובאוויטש.
 
כמו כן במשך שנים רבות כותב הרב עידו את העלון "שמעו ותחי נפשכם". בעלון זה מופיע מדי שבוע דברי תורה מתורתו של הרב וובר, וכן מעשה חסידי. העלון נוסד כבר בחייו של הרב וובר, ולאחר פטירתו של הרב וובר נוספה בו תמונתו.
 
 
הרב וובר הוא דובר רהוט, המסביר סוגיות סבוכות באופן בהיר ביותר הן בכתיבה והן בדיבור. הרב וובר ממשיך את פעולותיו של רבו הרב וובר באופנים שונים, בין השאר מופיע לעיתים במדיה הכללית. ביניהם מבאר ומסביר את מלחמתו של הרב משה וובר בעלייה ל[[הר הבית]],  במטרה לבלום את התופעה, שבה ראה חילול הקודש. בהתבסס על פסקי הלכה הרואים בעליה ל[[הר הבית]] בזמן הזה איסור כרת. בהמשך לפעולותיו של אביו הרב וובר שאף הציב שלט המזהיר על איסור העליה להר, ושומרים שיפקחו על כך. מסביר עידו ארליך - וובר באופן בהיר את עמדת היהדות החרדית כנגד העליה להר הבית, מול הרפורמים ואנשי הימין הקיצוני.
 
 
הרב ארליך מתגורר בירושלים. מוסר שני תוכניות שבועיות ברדיו קול ברמה , ותוכניות אודות פרשת השבוע . הרב ארליך כותב גם סיפור שבועי ב[[עיתון כפר חב"ד]]. בנו הוא [[אריה ארליך]], סגן עורך עיתון "משפחה".
 
  
 
==קישורים חיצוניים==
 
==קישורים חיצוניים==

גרסה מ־14:37, 14 באוגוסט 2019