פתיחת התפריט הראשי
דף הפירושונים גוראריה

דף פירושונים (צירוף של המילים "פירושים" ו"שונים") הוא דף הנחיה בחב"דפדיה המהווה "צומת" שממנו מופנה המשתמש אל הערך שחיפש. דף הפירושונים מוצב במקום ערך, כאשר קיים שם משותף לכמה ערכים העוסקים בנושאים שונים.

מתי ליצור דף פירושונים?

אם לשם ערך מסוים יש יותר מפירוש אחד המופיע בחב"דפדיה, יבוא במקום הערך הזה דף פירושונים שיפנה לדפים המכילים את הערכים שעשויים היו להיקרא באותו שם. לדוגמה, הדף "גוראריה" הוא דף פירושונים כזה.

אם בדרך כלל משמש השם לפירוש אחד, ורק מעיינים בודדים יתעניינו בפירושים האחרים - מוטב להשאיר את הערך במקומו ולתת בראשו הפניה לדף הפירושונים, באמצעות התבנית פירוש נוסף. הדף "כפר חב"ד" הוא דוגמה לדף שבו יש רק פירוש נוסף אחד.

ודאי שעצם קיומה של משמעות מילונית אחרת, שאין לה ערך בחב"דפדיה, אינו מצדיק את שינוי השם של הערך המופיע בחב"דפדיה. לכן הערך "שבועות", למשל, ייקרא כך, ולא "שבועות (חג)", אף שלמילה "שבועות" יש משמעויות נוספות.

איך ליצור דף פירושונים?

דף פירושונים ייערך תמיד בתבנית הבאה:

{{פירושונים|
* [[ערך 1]] - הסבר קצר על מהותו של ערך 1
* [[ערך 2]] - הסבר קצר על מהותו של ערך 2
* [[ערך 3]] - הסבר קצר על מהותו של ערך 3
}}

כמובן, שבמקרה ושם הערך עצמו מעיד על תוכנו, כמו למשל בית משיח (שבועון), אין צורך להסביר בדף הפירושונים את תוכנו. אך כאשר מדובר בשמות אישים, כדאי לציין האם מדובר באדמו"ר, רב, חסיד, או עסקן.

בפועל יתקבל דף הנראה כך:

האם התכוונתם ל...

  • ערך 1 - הסבר קצר על מהותו של ערך 1
  • ערך 2 - הסבר קצר על מהותו של ערך 2
  • ערך 3 - הסבר קצר על מהותו של ערך 3
זהו דף פירושונים, שמטרתו להבחין בין ערכים שונים בעלי שם דומה.

ייתכן שהערך שחיפשתם קיים אך אינו מופיע ברשימה לעיל, ניתן לחפשו באמצעות כתיבת שמו בתיבת החיפוש שבימין הדף ולחיצה על הכפתור "חיפוש".

אם הגעתם לכאן בעקבות לחיצה על קישור, נודה לכם אם תחזרו לדף שממנו באתם, ותתקנו את הקישור כך שיפנה ישירות אל הערך המתאים.