עזרה:ברוכים הבאים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־02:47, 20 באוגוסט 2007 מאת חיים נהר (שיחה | תרומות) (הוספת דף)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Chabadpedia.jpg

<font-size>ברוכים הבאים לחב"דפדיה!</font-size>

חב"דפדיה הינה האנציקלופדיה החב"דית החופשית היחידה ברשת, אשר מטרתה היא - הפצת המעיינות בקנה מידה עולמי. תקוותנו כי פעולה זו תכריע את העולם כולו ותביא את הגאולה השלימה על ידי כ"ק אדמו"ר שליט"א נאו!

על מנת שאכן נוכל ליצור אנציקלופדיה מקיפה ומרובת ערכים, זקוקים אנו לעזרתם של כמה שיותר כותבים נוספים. הכתיבה בחב"דפדיה הינה ללא תנאים מוקדמים וכל אחד רשאי לערוך ולשפר ערכים קיימים ואף לכתוב ערכים חדשים. הכתיבה היא ללא צורך בהרשמה לאתר, אך בכל זאת מומלץ להירשם (להרשמה לחצו כאן).

פעולת העריכה בחב"דפדיה פשוטה מאוד באם רק תקרא את הכללים הבסיסיים דלהלן:

כיצד להתחיל?

1. עלה ברעיונך ערך חדש שעדיין לא נכתב בחב"דפדיה?

פשוט, כתוב את שם הערך בשורת החיפוש (בצד ימין של המסך) ולחץ על עבור. באם הדף אכן עדיין אינו קיים, לחץ על המילים ליצור את הדף. כעת הדף מוכן לכתיבתך.

לתשומת לבך: יתכן והערך קיים תחת שם שונה ממה שחיפשת (למשל, הערך הרבי מליובאוויטש יכול להופיע בשם אדמו"ר שליט"א). רצוי מאוד לבדוק קודם שפותחים ערך חדש, את כל האפשרויות הסבירות.

2. הבחנת באי-דיוקים הדרושים תיקון?

פשוט, לחץ על הכרטיסיה עריכה (בחלקו העליון של המסך). תקן את הדרוש תיקון. לחץ על הראה תצוגה מקדימה. עבור על התיקונים ובדוק שאין טעויות ואז לחץ על שמור דף. ברגע זה התיקונים עודכנו.

לתשומת לבך: ישנם "שינויים" שאכן ידועים לכותבי הערך, אך כיוון שעדיין זקוקים הם לדיון, בירור והחלטה - הם לא נכנסו לגוף הערך או שצוינו בדף השיחה של הערך. רצוי מאוד לוודא את אמינות ה'שינוי' פעם נוספת בטרם ישונה.

כיצד להמשיך?

1. ברוך-השם הוספת ערך - נטלת חלק בהפצת המעיינות. חשוב לזכור כמה כללים לעריכה נקיה:

א. שם הערך צריך להיות מודגש כשהוא מופיע לראשונה בערך. רצוי במשפט הראשון (כיצד להדגיש?).

ב. חשוב לזכור את כללי הפיסוק: פסיק באמצע משפט, נקודה בסוף משפט ופיסקה חדשה (Enter) לפי הצורך. כמו-כן בערכים המרכיבים נושאים שונים, יש להוסיף כותרות לפי מספר הנושאים (כיצד לעצב כותרת?).

ג. אחת המעלות העיקריות באתרי ה'ויקי' היא אפשרות ה"קישורים חיצוניים". סמן כקישור כל מילה או מילים הנראים בעיניך כערך קיים או עתידי (כיצד ליצור קישור?).

כיצד להתקדם?

א. לצורך הסדר הטוב מקוטלג כל ערך לקטגוריה המתאימה לו, או לכמה קטגוריות. רצוי לעלעל ברשימה האוטומטית של הקטגוריות בכדי לחפש את הקטגוריה המתאימה לערך כלשהו. באם אין קטגוריה מתאימה ניתן להוסיף קטגוריה (כיצד להוסיף קטגוריה?).

ב. אחד מתועלתיות החב"דפדיה היא, לאפשר למעוניינים להרחיב את האופקים מעבר לטקסטים ותמונות, אשר לצורך כך ישנם את האפשרויות הבאות:

  • ראו גם - ערכים נוספים בתוך החב"דפדיה.
  • קישורים חיצונים - להרחבת הנושא ממקורות אחרים ברחבי האינטרנט החב"די.

בחרו בקפידה ובעירנות כל ערך נוסף אליו אתם מקשרים וביחוד 'קישור חיצוני', שיעמדו אכן בדרישות הענייניות והחסידיות ההולמות את רוח החב"דפדיה.

כיצד להיזהר?

א. אם אינכם רוצים שעבודתכם תהיה זמינה לעריכה על־ידי אחרים, שתופץ לעיני כל, ושאחרים יוכלו להעתיק ממנה בציון המקור – אל תפרסמו אותה פה.

ב. אתם מבטיחים לנו כי כתבתם את הטקסט הזה בעצמכם, או העתקתם אותו ממקור שאינו מוגן על־ידי זכויות יוצרים. אל תעשו שימוש בחומר המוגן בזכויות יוצרים ללא רשות! ישנם מקורות אשר ניתן לקחת מהם מידע, אך חובה לתת את הקרדיט המתאים, באמצעות הוספת הערה מתאימה, כמו למשל: (הרבה מהחומר בפורטל זה נלקח ועובד מתוך ספר הניגונים).