הבדלים בין גרסאות בדף "נחמן רייכמן"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
שורה 1: שורה 1:
 
{{בעבודה מתמשכת}}
 
{{בעבודה מתמשכת}}
ר' '''נחמן יהושע הכהן רייכמן''' (יליד שנת [[תש"כ]], 1960) הוא יו"ר [[ועד כפר חב"ד]] הנוכחי ומגבאי בית הכנסת המרכזי בכפר.
+
ר' '''נחמן יהושע הכהן רייכמן''' (יליד שנת [[תש"כ]], 1960) הוא יו"ר [[ועד כפר חב"ד]] הנוכחי ומ[[גבאי]] בית הכנסת המרכזי ב[[כפר חב"ד]] החל משנת [[תשע"א]]. שימש בעבר כאחראי ביטחון בכפר מטעם [[שוטר|משטרת ישראל]]
בין השנים תשד"מ - תש"ע שימש כאחראי ביטחון (רב"ש) בכפר חב"ד מטעם משטרת ישראל.
 
  
 
==תולדות חיים==
 
==תולדות חיים==
נולד בי' אלול [[תש"כ]] לר' יחיאל יוסף רייכמן.  
+
נולד ב[[י' אלול]] [[תש"כ]] לר' יחיאל יוסף רייכמן.  
  
 
למד ב[[770|בית חיינו - 770]].
 
למד ב[[770|בית חיינו - 770]].
  
לאחר נישואיו התיישב ב[[כפר חב"ד]] על פי הוראה של הרבי אליו. בין השנים תשד"מ - תש"ע כיהן כרב"ש (אחראי בטחון) בכפר חב"ד מטעם משטרת ישראל. בשנת תשע"א התמנה לגבאי בבית כנסת המרכזי בכפר חב"ד.
+
לאחר נישואיו התיישב ב[[כפר חב"ד]] בהוראת [[הרבי]]. בין השנים [[תשד"מ]] - [[תש"ע]] כיהן כרב"ש (אחראי בטחון) ב[[כפר חב"ד]] מטעם [[שוטר|משטרת ישראל]]. בשנת [[תשע"א]] התמנה לגבאי בבית כנסת המרכזי בכפר חב"ד.
  
 
===בועד כפר חב"ד===
 
===בועד כפר חב"ד===
 
בבחירות לוועד כפר חב"ד שהתקיימו בחודש [[שבט]] [[תשע"ו]] התמודד ר' נחמן כנציג עצמאי ונבחר במקום השלישי לחבר הוועד וכיהן בתפקיד במשך השנתיים הבאות שבמהלכן פעל רבות לטובת הכפר.
 
בבחירות לוועד כפר חב"ד שהתקיימו בחודש [[שבט]] [[תשע"ו]] התמודד ר' נחמן כנציג עצמאי ונבחר במקום השלישי לחבר הוועד וכיהן בתפקיד במשך השנתיים הבאות שבמהלכן פעל רבות לטובת הכפר.
  
''כראש הוועד'' - לקראת הבחירות הבאות לוועד הכפר נערכה אסיפה בכ' אדר תשע"ח לתושבי הכפר בה דיבר המד"א הרב אשכנזי על כך שחלק מחברי הוועד הנוכחי אינם פועלים בשיתוף פעולה עם הרב, אך ישנם חלק מחברי הוועד וביניהם ר' נחמן רייכמן שכן משתפים פעולה עם הרב, כמו כן קרא לתושבי הכפר שרוצים לפעול ולתרום מכוחם למען הכפר של הרבי להגיש את מועמדותם לחברות בוועד. קהילות חב"ד בארץ ובעולם עקבו אחרי מערכת הבחירות שהתקיימה בכ"ח אדר תשע"ח, ובסופו של דבר קיבל ר' נחמן רייכמן את מספר הקולות הגבוה ביותר. באסיפה הראשונה שנערכה במוצ"ש [[א' ניסן]] במשרדי וועד כפר חב"ד בנוכחותם של המד"א הרב אשכנזי ויושב ראש המועצה האיזורית שדות דן מר דוד יפרח, נבחר רייכמן על ידי כל חברי הוועד לשמש כיושב ראש וועד הכפר. בנאום שנשא לאחר מכן התחייב לשמור על צביונו הגשמי והרוחני של [[כפר חב"ד]] לנחת רוח [[הרבי]], מתוך שיתוף פעולה מלא עם הרב המרא דאתרא.
+
''כראש הוועד'' - לקראת הבחירות הבאות לוועד הכפר נערכה אסיפה ב[[כ' אדר]] [[תשע"ח]] לתושבי הכפר בה דיבר המרא דאתרא הרב [[מאיר אשכנזי]] על כך שחלק מחברי הוועד הנוכחי אינם פועלים בשיתוף פעולה עם הרב, אך ישנם חלק מחברי הוועד וביניהם ר' נחמן רייכמן שכן משתפים פעולה עם הרב, כמו כן קרא לתושבי הכפר שרוצים לפעול ולתרום מכוחם למען הכפר של הרבי להגיש את מועמדותם לחברות בוועד. קהילות חב"ד בארץ ובעולם עקבו אחרי מערכת הבחירות שהתקיימה ב[[כ"ח אדר]] [[תשע"ח]], ובסופו של דבר קיבל ר' נחמן רייכמן את מספר הקולות הגבוה ביותר. באסיפה הראשונה שנערכה במוצ"ש [[א' ניסן]] במשרדי וועד כפר חב"ד בנוכחותם של המד"א הרב אשכנזי ויושב ראש המועצה האיזורית שדות דן מר דוד יפרח, נבחר רייכמן על ידי כל חברי הוועד לשמש כיושב ראש וועד הכפר. בנאום שנשא לאחר מכן התחייב לשמור על צביונו הגשמי והרוחני של [[כפר חב"ד]] לנחת רוח [[הרבי]], מתוך שיתוף פעולה מלא עם הרב המרא דאתרא.
  
 
{{סדרה|הקודם=[[שמעון רבינוביץ]]|הבא=|רשימה=[[ועד כפר חב"ד|יושב ראש ועד כפר חב"ד]]}}
 
{{סדרה|הקודם=[[שמעון רבינוביץ]]|הבא=|רשימה=[[ועד כפר חב"ד|יושב ראש ועד כפר חב"ד]]}}
{{הערות שוליים}}
 
 
{{מיון רגיל: רייכמן נחמן}}
 
{{מיון רגיל: רייכמן נחמן}}
 
[[קטגוריה:חסידים מתקופת אדמו"ר שליט"א]]
 
[[קטגוריה:חסידים מתקופת אדמו"ר שליט"א]]
שורה 22: שורה 20:
 
[[קטגוריה:ראשי ועד כפר חב"ד]]
 
[[קטגוריה:ראשי ועד כפר חב"ד]]
 
[[קטגוריה:חברי ועד כפר חב"ד]]
 
[[קטגוריה:חברי ועד כפר חב"ד]]
 
==קישורים חיצוניים==
 

גרסה מ־11:01, 1 באפריל 2018

ממוזער ערך זה נמצא בעיצומה של עבודה ממושכת. הערך פתוח לעריכה.
אתם מוזמנים לבצע עריכה לשונית, ויקיזציה וסגנון לפסקאות שנכתבו, וכמו כן לעזור להרחיב ולהשלים את הערך.

ר' נחמן יהושע הכהן רייכמן (יליד שנת תש"כ, 1960) הוא יו"ר ועד כפר חב"ד הנוכחי ומגבאי בית הכנסת המרכזי בכפר חב"ד החל משנת תשע"א. שימש בעבר כאחראי ביטחון בכפר מטעם משטרת ישראל

תולדות חיים

נולד בי' אלול תש"כ לר' יחיאל יוסף רייכמן.

למד בבית חיינו - 770.

לאחר נישואיו התיישב בכפר חב"ד בהוראת הרבי. בין השנים תשד"מ - תש"ע כיהן כרב"ש (אחראי בטחון) בכפר חב"ד מטעם משטרת ישראל. בשנת תשע"א התמנה לגבאי בבית כנסת המרכזי בכפר חב"ד.

בועד כפר חב"ד

בבחירות לוועד כפר חב"ד שהתקיימו בחודש שבט תשע"ו התמודד ר' נחמן כנציג עצמאי ונבחר במקום השלישי לחבר הוועד וכיהן בתפקיד במשך השנתיים הבאות שבמהלכן פעל רבות לטובת הכפר.

כראש הוועד - לקראת הבחירות הבאות לוועד הכפר נערכה אסיפה בכ' אדר תשע"ח לתושבי הכפר בה דיבר המרא דאתרא הרב מאיר אשכנזי על כך שחלק מחברי הוועד הנוכחי אינם פועלים בשיתוף פעולה עם הרב, אך ישנם חלק מחברי הוועד וביניהם ר' נחמן רייכמן שכן משתפים פעולה עם הרב, כמו כן קרא לתושבי הכפר שרוצים לפעול ולתרום מכוחם למען הכפר של הרבי להגיש את מועמדותם לחברות בוועד. קהילות חב"ד בארץ ובעולם עקבו אחרי מערכת הבחירות שהתקיימה בכ"ח אדר תשע"ח, ובסופו של דבר קיבל ר' נחמן רייכמן את מספר הקולות הגבוה ביותר. באסיפה הראשונה שנערכה במוצ"ש א' ניסן במשרדי וועד כפר חב"ד בנוכחותם של המד"א הרב אשכנזי ויושב ראש המועצה האיזורית שדות דן מר דוד יפרח, נבחר רייכמן על ידי כל חברי הוועד לשמש כיושב ראש וועד הכפר. בנאום שנשא לאחר מכן התחייב לשמור על צביונו הגשמי והרוחני של כפר חב"ד לנחת רוח הרבי, מתוך שיתוף פעולה מלא עם הרב המרא דאתרא.

הקודם:
שמעון רבינוביץ
יושב ראש ועד כפר חב"ד הבא: