משה שלמה סלונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב סלונים נואם בכנס של המטה העולמי להבאת המשיח שהתקיים ב-770.

הרב משה שלמה סלונים - מנהל רשת אוהלי יוסף יצחק ומנהל לשכת עזרת אחים.

תולדות חייו

הרב סלונים ,(יושב קיצוני מימין) באסיפת הנהלת רשת אהלי יוסף יצחק.

הרב משה סלונים נולד בירושלים לאביו הרב עזריאל זעליג סלונים, יו"ר כולל חב"ד, ולאימו ציפורה פייגל. בצעירותו למד בת"ת ליובאוויטש בירושלים ובישיבת תומכי תמימים לוד ותומכי תמימים כפר חב"ד, אז עסק בפעילויות ציבוריות, כארגון ה'שידורים' במסגרת חברת 'וידיאו חי', ועוד.

לאחר נישואיו עם רעייתו התיישב בירושלים, והחל לנהל את פעילות רשת אוהלי יוסף יצחק בארץ הקודש, וכעבור תקופה קצרה הפך ליושב-ראש הנהלת הרשת.

בד בבד פרסם מאמרים שונים תחת השם 'מ. שלמה', קיצור של שמו הראשון ושמו השני, בבטאון חב"ד, בשבועון כפר חב"ד ובשבועון בית משיח ובספרים שונים. תחת שם זה כתב גם את המבוא לספר מגדל עז, שעסק בתולדות חייו של אביו.

עקב חובותיו וקשייו נאלץ בשנת תשמ"ו לנסוע לארצות הברית, והוא התיישב בקראון הייטס. את מקומו בראשות הרשת מילא ר' מאיר פריימן.

באותו זמן ביקשו הרב דובער לברטוב לנהל את לשכת עזרת אחים, ומאז החל לנהלה וייסד את מפעל השליחות בחבר העמים. הוא ארגן את שליחותם של הרב זלמן אבלסקי למולדובה, הרב אבא דוד גורביץ לאוזבקיסטן, הרב בערל לאזאר והרב משה חיים לוין למוסקבה, ייסד את ישיבת תומכי תמימים מוסקבה והיה שותף בהקמת ישיבת תומכי תמימים קישינב, ועוד.

בשנת תשנ"ג הי' חבר ההנהלה המייסדת של המטה העולמי להבאת המשיח, והי' אחד מפעילו הנמרצים. בשנת תשנ"ד ייסד את שבועון בית משיח.

נפטר בכ"ג בחשוון שנת תשנ"ו.

משפחתו

קישורים חיצוניים