משה גרונר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־13:20, 1 בנובמבר 2016 מאת שלום בוט2 (שיחה | תרומות) (החלפת טקסט – "יחידות " ב־"יחידות ")
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב משה גרונר, בשנותיו האחרונות

הרב משה גרונר (י"ב חשון תרצ"ג-כ"ג אדר תשנ"ט) היה בעל שמועה, מנאמני בית רבינו, שזכה מידי שנה בחג הפורים להיות שליחו של הרבי לחלק עבורו מתנות לאביונים.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בי"ב חשון תרצ"ג כבן הזקונים של אביו הרב מרדכי אברהם ישעיה גרונר ולאמו מרת מנוחה רחל.

בחודש אב תש"י נסע בשליחות המל"ח לבולטימור יחד עם ידידו ר' דובער יוניק, ולפני יציאתם זכה להיכנס לרבי ליחידות ולקבל את ברכתו והרבי הורה להם להחזיק בארנק תמונה של הרבי.

בליל י' שבט תשי"א קרא לו הרבי וביקש ממנו לעזור באיתור מראה מקום לענין מסויים שהוזכר למחרת במאמר קבלת הנשיאות, וכן לסייע לו להשיג בטלפון רופא מסויים על מנת לעזור ליהודי המאושפז בבית הרפואה.

בשנת תשי"ב זכה לגרום לרבי נחת רוח כאשר הביא לרבי סרט קצר שהוסרט על ידי ר' משה אליהו גרוס בהלוויה של אדמו"ר הריי"צ, ובאחד מלילות היחידות נכנס עם מכונת הסרטה והראה לרבי את הסרט. בתור הוקרת תודה הוציא הרבי סרט שהוענק לו על ידי משפחת קרמר מביקורו של אדמו"ר הריי"צ באמריקה, והראה לו תוך כדי שהוסיף הערות שונות על המאורעות שהוצגו על המסך.

במשך שנים רבות עסק לצד אביו לטובת מוסדות ישיבת תורת אמת ירושלים.

כאשר הורה הרבי להקים ועד שיתעסק בהפצת בטאון חב"ד, נמנה על חברי הועד לצד ר' יוסף שמחה בלז'ינסקי, יהושע זליג כצמן, צבי אבא לרמן, יהודה לייב רסקין, ומנחם מענדל שמטוב.

מידי שנה העניק לו הרבי בחג הפורים מעות (יחד עם ר' משה פנחס כ"ץ והרב מרדכי מנטליק) כדי לחלק בשליחותו מתנות לאביונים, ובשנת תשנ"א הוסיף לו הרבי סכום גדול במיוחד.

נפטר בכ"ג אדר תשנ"ט, ונטמן בחלקת אגודת חסידי חב"ד בבית העלמין מונטיפיורי ברובע קווינס שבניו יורק, בסמיכות לאוהל של אדמו"ר הריי"צ.

משפחתו[עריכה]


קישורים חיצוניים[עריכה]