מרכז ההפצה ממש

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סמל המכון
ערך זה עוסק במכון הוצאת ספרים. אם התכוונתם לראשי התיבות של המילה "ממ"ש", ראו ראשי תיבות.

מ.מ.ש הוצאה לאור החל את דרכו כמכון מחקר בתורתו של הרבי שליט"א מליובאוויטש מלך המשיח. המכון הוקם בניו יורק בשנת ה'תשס"א (2001), והופעל ע"י קבוצת רבנים צעירים שלמדו בבית מדרשו של הרבי שליט"א מלך המשיח בברוקלין - 770.

במשך השנים הוציא מכון "מלכות שבתפארת" פרסומים וחוברות מתורתו של הרבי, ובעיקר מחידושיו בנושאי גאולה ומשיח. פרסומים אלה התקבלו בהתלהבות ע"י שוחרי תורתו של הרבי מלך המשיח שליט"א ודרבנו את חברי המכון למסד את ההוצאה ואת הפקותיה.

בשנת ה'תשס"ג (2003) הוקם הסניף הישראלי של המכון בבני ברק, עם שלוחות נוספות בצפת ובכפר חב"ד. עבודת המחקר התמסדה ועשרות עורכים, מגיהים וצוותות טכניים התחילו לעבוד על הסדרה הפופולארית "דבר מלכות עם פיענוחים" שהפכה לסדרת הדגל של המכון.

בשנת תשס"ז הוציא המכון את הספר ביוגרפיה על הרבי "נביא מקרבך". בשנת תשס"ח הוציא המכון את האלבום משיח תמונות ורגעים בעריכתו של הרב אסף חנוך פרומר.

לקראת שנת "הקהל" ה'תשס"ט, עמלו במכון על הוצאתו לאור של הספר "קהל גדול" המרכז בצורה מסודרת את תורתו של הרבי מלך המשיח בענייני הקהל. הספר נערך על ידי הרב שמעון וייצהנדלר. לקראת מעמד ברכת החמה שחל באותה שנה, ערך הרב וויצהנדלר ספר דומה בשם החמה וברכתה הכולל את תורתו של הרבי מלך המשיח בעניני ברכת החמה.

בשנת תשע"ב החל הארגון להפיק עלונים לקראת חגי ישראל שנקראים בשם 'מועדים' ומביאים בעיבוד עכשווי תכנים משיחותיו של הרבי על מועדי ישראל עם הוראות מעשיות לחיי היום יום.

המכון מנוהל על ידי הרב אלעד קנטור, הרב אלימלך טאהלער וחברי המערכת.

בית ספר לתורת הגאולה

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בית הספר לתורת הגאולה

מלבד מכון ההוצאה לאור, מקדם הארגון יוזמות נוספות בעניני משיח וגאולה, כשבראשם עומד בית הספר לתורת הגאולה המפגיש קבוצות גדולות מאנ"ש לקורסים מקצועיים בתורת הגאולה, בהם מועברים התכנים בצורה מסודרת מפי טובי המרצים.

מחזור הלימודים הראשון שהתקיים בחודשי הקיץ של שנת תשע"ב נחל הצלחה רבה, ובשנת תשע"ג נפתח מחזור לימודים נוסף לגברים, ומחזור לימודים נפרד לנשים ובנות, המתמקדים בלימוד ייעודי הגאולה מתוך ספרי הנביאים, לעילוי נשמת השליחה בהודו מרת מירה שארף.

הוצאות לאור


תבנית גלריה מוסתרת.png
תצלומי הספרים בהוצאת מכון ממ"ש הוצאה לאור
החוברת 'משיח, המושג והמציאות'

קישורים חיצוניים