מקווה ישראל

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־02:07, 19 בפברואר 2014 מאת 173.3.199.145 (שיחה) (מה שהיה כתוב אינו מדוייק, ומה שכתוב כעת לא תמצא לו מקור לעולם, כי לשתי הצדדים לא משתלם לאשר את זה...)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
פנים המקווה

מקווה ישראל הוא מקווה טהרה לגברים בשכונת קראון הייטס, ברחוב איסטרן פארקווי. המקווה נמצא בקומת המרתף של בית מספר 749 בפנימיית ישיבת תומכי תמימים המרכזית 770. המקווה נקרא על שם ר' ישראל דרייזין, אחיו של ר' שלום בער דרייזין שתרם את המקווה על שמו.

היסטוריה

בשנת תשס"ה יזמו מספר בחורים בניית מקווה במרתף בניין הפנימיה של הישיבה. את בניית המקווה החלו הבחורים בעצמם, ואף שנתקלו בקשיים כספיים והמבנה לא היה ראוי לשימוש החלו הבחורים לטבול שם מידי בוקר על מנת לחסוך את ההליכה הארוכה למקווה הקרוב.

מספר חודשים לאחר מכן[1] כשהבנייה הייתה תקועה וכמעט ולא היה ניתן להשתמש במקווה, גייס מענדי הענדל את שלום בער דרייזין שיממן את השלמת בניית המקווה ושיפוצו, בתנאי שהמקווה ישמש את כלל תושבי השכונה. כתנאי לכך הובטחה לבחורים אפשרות להתקלח במקלחות שיוקמו בשעות הערב.

הצורך במקווה הורגש במיוחד לאחר סגירתו של מקווה יוניון.

המקווה נחנך בל"ג בעומר תשס"ז. במקווה חדרי הלבשה גדולים ומרווחים המכילים בסך הכול מעל 100 מקומות, כ-15 מקלחות, ובור טבילה גדול.

גלריית תמונות

הערות שוליים