הבדלים בין גרסאות בדף "מקווה ישראל"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
(מה שהיה כתוב אינו מדוייק, ומה שכתוב כעת לא תמצא לו מקור לעולם, כי לשתי הצדדים לא משתלם לאשר את זה...)
(נכון?)
שורה 10: שורה 10:
  
 
המקווה נחנך ב[[ל"ג בעומר]] [[תשס"ז]]. במקווה חדרי הלבשה גדולים ומרווחים המכילים בסך הכול מעל 100 מקומות, כ-15 מקלחות, ובור טבילה גדול.
 
המקווה נחנך ב[[ל"ג בעומר]] [[תשס"ז]]. במקווה חדרי הלבשה גדולים ומרווחים המכילים בסך הכול מעל 100 מקומות, כ-15 מקלחות, ובור טבילה גדול.
 +
 +
עלות הטבילה במקווה מסובסדת ביחס למחירים בשאר מקוואות הטהרה בשכונה, והוא עמוס בתקופות בהם האורחים ה[[נסיעה לרבי|נוסעים לרבי]] מתארחים בשכונה. כשמספר הטובלים בו בתקופות העומס מגיע לשלושת אלפים איש ואף יותר.
  
 
== גלריית תמונות ==
 
== גלריית תמונות ==

גרסה מ־02:09, 19 בפברואר 2014

פנים המקווה

מקווה ישראל הוא מקווה טהרה לגברים בשכונת קראון הייטס, ברחוב איסטרן פארקווי. המקווה נמצא בקומת המרתף של בית מספר 749 בפנימיית ישיבת תומכי תמימים המרכזית 770. המקווה נקרא על שם ר' ישראל דרייזין, אחיו של ר' שלום בער דרייזין שתרם את המקווה על שמו.

היסטוריה

בשנת תשס"ה יזמו מספר בחורים בניית מקווה במרתף בניין הפנימיה של הישיבה. את בניית המקווה החלו הבחורים בעצמם, ואף שנתקלו בקשיים כספיים והמבנה לא היה ראוי לשימוש החלו הבחורים לטבול שם מידי בוקר על מנת לחסוך את ההליכה הארוכה למקווה הקרוב.

מספר חודשים לאחר מכן[1] כשהבנייה הייתה תקועה וכמעט ולא היה ניתן להשתמש במקווה, גייס מענדי הענדל את שלום בער דרייזין שיממן את השלמת בניית המקווה ושיפוצו, בתנאי שהמקווה ישמש את כלל תושבי השכונה. כתנאי לכך הובטחה לבחורים אפשרות להתקלח במקלחות שיוקמו בשעות הערב.

הצורך במקווה הורגש במיוחד לאחר סגירתו של מקווה יוניון.

המקווה נחנך בל"ג בעומר תשס"ז. במקווה חדרי הלבשה גדולים ומרווחים המכילים בסך הכול מעל 100 מקומות, כ-15 מקלחות, ובור טבילה גדול.

עלות הטבילה במקווה מסובסדת ביחס למחירים בשאר מקוואות הטהרה בשכונה, והוא עמוס בתקופות בהם האורחים הנוסעים לרבי מתארחים בשכונה. כשמספר הטובלים בו בתקופות העומס מגיע לשלושת אלפים איש ואף יותר.

גלריית תמונות

הערות שוליים