הבדלים בין גרסאות בדף "מבצע הקהל"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 6: שורה 6:
  
 
מבצע "הקהל" סחף את כל ה[[חסידים]] ברחבי תבל לתוך המערכה, ובכל [[שנת הקהל]] מחדש - מתחיל בתנופה מיוחדת בכל ריכוזי חב"ד ובריכוזים היהודיים בעולם כולו, על מנת להביא לייעוד "קהל גדול ישובו הנה".
 
מבצע "הקהל" סחף את כל ה[[חסידים]] ברחבי תבל לתוך המערכה, ובכל [[שנת הקהל]] מחדש - מתחיל בתנופה מיוחדת בכל ריכוזי חב"ד ובריכוזים היהודיים בעולם כולו, על מנת להביא לייעוד "קהל גדול ישובו הנה".
 +
 +
באחת מהשיחות של [[אדמו"ר שליט"א]] אודות [[מבצע הקהל]], התבטא הרבי בביטוי מיוחד כי על כל מי שמתעסק ב"מבצע הקהל" להיות '''"יהודי של הקהל"''' - שרואים עליו שכל ענינו הוא הקהל, בכך שהוא מתעסק בענין זה בכל רגע פנוי, מכריז על כך בכל מקום ובכל אפשרות, ומעורר יהודים אחרים להתחזק ביראת השם דווקא בימים אלו ובשנה זו, משום היותה [[שנת הקהל]] ובה הקדוש ברוך הוא נותן כוחות לכל אחד ואחד להמשיך את יראת השם בחיים היומיומיים.
  
 
[[קטגוריה:הקהל]]
 
[[קטגוריה:הקהל]]

גרסה מ־12:58, 29 באוגוסט 2010

מבצעי הרבי
עשרת המבצעים
תפילין · תורה · מזוזה · צדקה · בית מלא ספרים · נש"ק · כשרות · טהרת המשפחה · חינוך · אהבת ישראל
מבצעים שונים
מסיבות שבת · שופר · לולב · חנוכה · פורים · מצה · ל"ג בעומר · עשרת הדברות · אות בספר תורה לילדי ישראל · אות בספר תורה לחיילי צה"ל · הקהל · משיח · יום הולדת · הקהלת קהילות · הדפסת התניא

מבצע הקהל החל בשנת הקהל תשמ"ח, אז יצא אדמו"ר שליט"א במבצע הקהל - מבצע מיוחד שבו מצות הקהל בימינו תרד לפסים מעשיים על ידי כל אחד ואחת מבני ובנות ישראל.

ל"מבצע הקהל" קדמה התעוררות בשנים שלפני זה, כאשר בשיחות ומכתבים כללים ביאר הרבי בהרחבה את מהות מצות הקהל בימינו.

בי"ג תשרי תשמ"ח נשא הרבי שיחה מיוחדת, בה פירט את תוואי מבצע הקהל לשנת הקהל הקרובה - שנת ה'תשמ"ח.

מבצע "הקהל" סחף את כל החסידים ברחבי תבל לתוך המערכה, ובכל שנת הקהל מחדש - מתחיל בתנופה מיוחדת בכל ריכוזי חב"ד ובריכוזים היהודיים בעולם כולו, על מנת להביא לייעוד "קהל גדול ישובו הנה".

באחת מהשיחות של אדמו"ר שליט"א אודות מבצע הקהל, התבטא הרבי בביטוי מיוחד כי על כל מי שמתעסק ב"מבצע הקהל" להיות "יהודי של הקהל" - שרואים עליו שכל ענינו הוא הקהל, בכך שהוא מתעסק בענין זה בכל רגע פנוי, מכריז על כך בכל מקום ובכל אפשרות, ומעורר יהודים אחרים להתחזק ביראת השם דווקא בימים אלו ובשנה זו, משום היותה שנת הקהל ובה הקדוש ברוך הוא נותן כוחות לכל אחד ואחד להמשיך את יראת השם בחיים היומיומיים.