הבדלים בין גרסאות בדף "ישראל יוסף זלמנוב"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(יצירת דף עם התוכן "הרב '''ישראל יוסף זלמנוב''' (יליד שנת תרצ"ט, 1939) הוא מנכבדי קהילת חסידי חב"ד בפתח תקווה ו...")
 
 
שורה 1: שורה 1:
הרב '''ישראל יוסף זלמנוב''' (יליד שנת [[תרצ"ט]], 1939) הוא מנכבדי קהילת חסידי חב"ד ב[[פתח תקווה]] ומזקני חסידי חב"ד בארץ הקודש. זכה לקירובים  
+
הרב '''ישראל יוסף זלמנוב''' (יליד שנת [[תרצ"ט]], 1939) הוא מנכבדי קהילת חסידי חב"ד ב[[פתח תקווה]] ומזקני חסידי חב"ד בארץ הקודש. זכה לקירובים רבים מרבותינו נשיאינו.
  
 
==תולדות חיים==
 
==תולדות חיים==

גרסה אחרונה מ־13:17, 13 בפברואר 2020

הרב ישראל יוסף זלמנוב (יליד שנת תרצ"ט, 1939) הוא מנכבדי קהילת חסידי חב"ד בפתח תקווה ומזקני חסידי חב"ד בארץ הקודש. זכה לקירובים רבים מרבותינו נשיאינו.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בט"ז מנחם אב תרצ"ט בוורשה שבפולין, לאביו הרב שמואל זלמנוב, ולסבו הרב שרגא פייבל זלמנוב, שהיו ממקורבי רבותינו נשיאינו, ולסבו הגאון רבי שבתי הכהן רפפורט, רב קהילת פינטשוב, ומצאצאי הש"ך.

הלידה היתה זמן קצר לפני פריצתה של מלחמת העולם השניה, ובהשתדלותו של אדמו"ר הריי"צ קיבלו בני המשפחה ויזה אמריקאית והצליחו להימלט מאירופה הבוערת ולהגיע לארצות הברית.

קודם שאדמו"ר הריי"צ נפרד מהחסידים לפני שעזב את ורשה, נכנס אביו להיפרד מהרבי כשהוא נושא אותו בידיו, הרבי נטל את התינוק והרים אותו תוך כדי שהוא בוכה, ואמר: "יש לי חלק בו, שפכתי הרבה דמעות עליו",ואף בירך את הבן ואביו שיזכו להתראות שוב.

לאחר הגירתה של המשפחה לארצות הברית והתיישבותה בקראון הייטס בסמיכות לחצר הרבי, הפך לבן בית שזכה לשהות שעות רבות במחיצת הרבי והיה לילד שעשועים של בני משפחת הרבי, וגדל על ברכיהם של גדולי החסידים. כך זכה להיות ה'בן' ששאל את הקושיות בשולחן ליל הסדר של אדמו"ר הריי"צ, מכתב ברכה חריג ונדיר לקראת יום ההולדת של גיל 9, וקירובים רבים נוספים.

כשהגיע לגיל בר מצווה בחודש מנחם אב תשי"ב, נכנס אביו להזמין את הרבי לחגיגת הבר מצווה, והרבי השיב שלא יוכל להגיע לחגיגה עצמה, אך הנער יקבל עלייה ביום הבר מצווה בבית המדרש של הרבי, ולאחר התפילה ייכנס עם אביו ל'לחיים' בחדרו, קירוב מיוחד שלא ידוע על אף חתן בר מצוהה נוסף שזכה לו.

בשנות הבחרות למד בישיבות תומכי תמימים בניו יורק, מונטריאול, וארץ הקודש, ובשנת תשכ"ב נישא עם רעייתו, בת הרה"ח רבי לייבל קאליש, בן הרה"ק מאפאלע זצ"ל שהיה בן זקוניו של הרבי הזקן מהרי"ד מאמשינוב וחתנו של ה'שבט מיהודה' מלובלין.

לאחר פטירת אביו, המשיך את עבודתו בהוצאה לאור של ספר הניגונים.

מתגורר כיום בפתח תקווה ונמנה על נכבדי קהילת חב"ד בבית הכנסת 'צמח צדק' בעיר.

משפחתו[עריכה]

  • בנו, ר' ירמיהו זלמנוב – צפת

קישורים חיצוניים[עריכה]