ישראל הלפרין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב ישראל הלפרין נואם ב-770

הרב ישראל הלפרין הוא שליח הרבי ורב קהילת חב"ד בעיר הרצליה. נולד בעיר נתניה למשפחה של חובשי כיפות סרוגות ובצעירותו התקרב לחסידות חב"ד. את שירותו הצבאי התחיל בחיל האוויר והמשיך לשרת בסיירת מטכ"ל - הסיירת המובחרת בצה"ל.

לאחר נישואיו התגורר זמן קצר בכפר חב"ד ולאחר מכן עבר להתגורר בהרצליה בשליחות הרבי.

בשנת תש"מ הכריז הרבי על הצורך בקיום תהלוכת ל"ג בעומר. הרב הלפרין שעבד בצעירי אגודת חב"ד 'הרים את הכפפה', והיה האחראי לקיומם של למעלה משישים תהלוכות.

בשנת תשמ"ה הכריז הרבי על תקנת הרמב"ם. עם סיום המחזור הראשון הוקם בארץ ישראל מטה חגיגות הרמב"ם בהנהלתו של הרב הלפרין.

בשנת תשנ"ג מונה הרב הלפרין לחבר המטה לשלום העם והארץ, האחראי על ריכוז פעילות חב"ד בנושא שלימות הארץ. במסגרת תפקיד זה ארגן עצרת תפילה המונית בכותל לפני ביצוע תכנית ההתנתקות וכן חלוקת חומר הסברה אודות החומרה שבמסירת שטחים מארץ ישראל.

בשנת תש"ע קיבל הרב ישראל הלפרין את תואר "יקיר העיר" לשנת תש"ע בטקס חגיגי בגן מוזיאון "בית ראשונים" בעיר[1]. התואר "יקיר העיר" הרצליה, מוענק לתושב העיר אשר פעל בפעילות ציבורית מתמשכת, תרם במעשיו תרומה משמעותית לחיי העיר או לקהילה בעשייה ייחודית שהישגיה ורישומה משמעותיים, ופועלו יכול לשמש סמל ומופת לרבים. הרב ישראל הלפרין, קיבל את התואר על פעילותו בהקמת מרכזי יהדות קהילתיים לציבור הרחב, מרכז חסד לנזקקים, הקמת מערכת חינוך וסיבסוד ילדים ממשפחות מצוקה והקמת "יד שרה" בהרצליה.

קישורים חיצונים

הערות שוליים

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.