ירחמיאל בנימינסון (קראון הייטס)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־04:36, 26 ביולי 2021 מאת להתראות (שיחה | תרומות) (הוספת ערך)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הרב ירחמיאל בנימינסון הוא מנכ"ל ארגון צבאות השם העולמי, ומייסד ומנהל מוזיאון הילדים היהודי בקראון הייטס.

תולדות חיים

נולד בשנת לאביו ר' נחום יוסף בנימינסון ולאמו מרת זלטה, ובשעת הברית נקרא על שם סבו מצד אביו, הרב ירחמיאל בנימינסון, רבה של העיירה ז'לובין ומחשובי רבני וחסידי חב"ד בדור האחרון.

בצעירותו למד בישיבת תומכי תמימים מונטריאול, ובישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770.

בהגיעו לגיל חתונה, נישא בט"ז ניסן תשל"ט עם רעייתו מרת פייגא חנה, ביתו של הד"ר ר' משה זאב גוטליב ומרת שולמית, ונכנס ללימוד בכולל אברכים שעל יד מזכירות הרבי, ובמקביל פעל במסגרת צעירי אגודת חב"ד ארצות הברית. לקראת חג הפסח של שנת תש"מ יצא הרבי בקריאה לדאוג לתעמולה נרחבת שילדים יהודים יאכלו גם הם מצה שמורה, והוא היה מהיוזמים הפעילים של 'מבצע כדור מצה', שסחף אחריו המוני ילדים ברחבי ארצות הברית והותיר אצל המארגנים רשימות מסודרות עם פרטי קשר של אלפי ילדים יהודיים, שלחלקם היה זה כמעט הקשר היחיד עם מסורת ושמירת תורה ומצוות.

לרבי נגרמה מכך נחת רוח גדולה, ובחול המועד סוכות, י"ט תשרי תשמ"א, ייסד הרבי את ארגון צבאות השם. כאשר הרב בנימינסון כתב לרבי שברצונו לצאת לשליחות, השיב הרבי שעליו להמשיך במה שכבר התחיל והצליח, וכך הוא הפך למנהל ארגון צבאות השם שבשנים הראשונות פעל כסניף של צעירי אגודת חב"ד, ורק כעבור חמש שנים הפך לארגון עצמאי[1].

במסגרת עבודתו כמנהל הארגון, יזם פעילויות רבות ומגוונות להנחלת יהדות, דוגמת הוצאה לאור של גליון חודשי בשם Moshiach Times, תערוכות יהדות לילדים במנהטן, חידונים עולמיים, ועוד.

כחלק מפעילות הארגון, ייסד את מוזיאון הילדים היהודי בקראון הייטס, שנבנה בסטנדרטים המודרניים הגבוהים ביותר, ומושך אליו עשרות אלפי מבקרים מידי שנה הנחשפים לערכי היהדות בצורה חווייתית ומהנה.

משפחתו

  • בתו מרת אסתר רבקה, רעיית הר' מרדכי אברהם ישעיה גרונר

קישורים חיצוניים

הערות שוליים