יחיאל אופנר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־02:00, 8 בינואר 2014 מאת 24.228.93.128 (שיחה) (עריכה וחיבור פסקאות)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אופנר מצייר
אחד מציוריו

יחיאל פנחס אופנר (יליד שנת תשל"ד - 1974) הינו צייר וקריקטוריסט חסיד חב"ד, המכהן גם כמורה ומחנך .

תולדות חייו

ר' יחיאל נולד בבני ברק בכ' ניסן תשל"ד (1974), להוריו יצחק אלהו וחנה אופנר. בצעירותו למד במוסדות החינוך המקומיים של חב"ד, ובישיבות תומכי תמימים לוד וקרית גת. בשנת תשנ"ד נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'. לאחר נישואיו עם רעייתו קבע את מגוריו בכפר חב"ד.

כבר בשנות בחרותו המוקדמות החל לעסוק בציור, ואף קיבל מספר הדרכות והוראות מהדמויות החסידיות שגדל ביניהם, ומהמשפיעים בישיבות בהם למד. רוב ציוריו, עוסקים בעיקר בציור חסידים והווי החסידות, כשאת ההשראה לציוריו מקבל מציוריו של הצייר החסידי ר' זלמן קליימן, שעודדו בתמידות במשפט: "אני ציירתי את החסידים של פעם, אתה תצייר את החסידים של היום".

ר' יחיאל מפעיל אתר אינטרנט שם הוא מפרסם רבים מציוריו; ציורי התוועדויות, אמירת לחיים, חזרת מאמרים ועוד. מדור מיוחד באתר הינו "ציורים וזכרונות מליובאוויטש", המתעדכן כל שבוע. במשך תקופה ארוכה, היה מפרסם בקביעות קריקטורה שבועית שעסקה בנושאים הפוליטיים והמדיניים שהעסיקו את תושבי הארץ.

בזכות כישוריו האומנותיים, מוזמן יחיאל אופנר לחידונים שונים בהם מצייר במהירות ציורי קריקטורה, אותם צריכים המשתתפים לפענח.

בשנת תשע"ג הוזמן להשתתף בתערוכה הבינלאומית לאומנות יהודית שהתקיימה בירושלים[1], וגרף שבחים רבים על ציוריו, וכן השתתף בתערוכת ציורים "סעודה" במוזיאון "בר דוד" בקיבוץ ברעם של השומר הצעיר.

אופנר נוהג להעניק רשות לשימוש חינמי ביצירותיו, ורואה בעבודתו שליחות, ומתמלא סיפוק מכך שעבודותיו מוצגות בתערוכות בינלואמויות וגורמות לקידוש השם.

מידי שבוע, מתפרסם באתר הבית שלו ציור לצביעה בקשר עם פרשת השבוע כשירות לגולשים.

ספריו

אופנר, הוציא לאור ארבעה ספרי קומיקס לילדים, אותם כתב ואייר בכוחות עצמו:

  • הגולם מפראג.
  • מזלו של גנב.
  • שלוש נקמות.
  • פחד לרגע אחד.
  • חוברת צביעה לתלמידים על מסכת מגילה.

לקריאה נוספת

קישורים חיצונים

הערות שוליים