יוסף יצחק זילברשטרום

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ר' יוסף יצחק זילברשטרום

הרב יוסף יצחק זילברשטרום (יליד שנת תשכ"ד, 1964) הינו ראש ישיבת תומכי תמימים קריית גת בקריית גת, ובמקביל הוא מוסר שיעורים גם בפני תלמידי הישיבה הגדולה בעיר.

תולדות חיים

נולד בירושלים בי' תשרי תשכ"ד לאביו ר' אליהו פרץ זילברשטרום ולאמו מרת רייזל.

לאחר נישואיו עם רעייתו מרת שפרה בת ר' אברהם אלעזר סגל מירושלים, קבע את מגוריו בקריית גת, והחל למסור שיעורים לתלמידי שיעור ב' בישיבה הגדולה בקריית גת, ובהמשך, התמנה כאחראי על המבחנים בישיבה קטנה. שיעוריו נודעו ביסודיות ובעמקות שבהם. בשנים האחרונות, לאחר שנתמנה כראש הישיבה הקטנה, עבר למסור את שיעורי העיון לשיעור א'. צעד זה נעשה על ידי הנהלת הישיבה גדולה, גם בכדי למשוך בחורים מהישיבה הקטנה להמשיך את לימודיהן בישיבה בקריית גת גם בישיבה גדולה.

כעבור מספר שנות מגורים בקרית גת, עבר להתגורר בכפר חב"ד.

בשנת תשס"ד בעקבות מצבה הקשה של הישיבה קטנה, דבר שהתבטא בין השאר במספר המועט של הבחורים שלמדו בה באותה עת, החליטה הנהלת המוסדות להעמיד בראשות הישיבה הקטנה את הרב זילברשטרום אשר שימש עד אז כבוחן בישיבה הקטנה.

בראשית דרכו בישיבה הקטנה השקיע רבות, ואף היה נוסע בעצמו לבתי הורים לילדים המסיימים את הלימודים בתלמודי התורה על מנת לשכנעם לשלוח את בניהם ללמוד בישיבתו.

הרב זילברשטרום הנהיג בישיבה דברים שלא היו נהוגים בעולם הישיבות החב"די, כגון קביעת סדר 'שנים מקרא' ביום שישי לפני כניסת השבת; התחלת התפילה עם שליח ציבור כבר מאמירת הקרבנות, ועוד. כמו כן נודע הרב זילברשטרום בהקפדה על ניתוק מוחלט מאינטרנט, מכשירי סלולר ומכשירים טכנולוגיים מכל סוג שהוא.

משפחתו

  • חתנו, הרב מנחם מענדל ירוסלבסקי (בן הרב שניאור זלמן ירוסלבסקי)
  • חתנו, הרב יעקב יוסף רסקין - ר"מ בשיעור ב' ישיבה הקטנה בקרית גת