פתיחת התפריט הראשי
הרב בורוכוב

הרב יונתן בורוכוב (יליד שנת תשמ"ב, 1982) הוא רב קהילת הבוכרים ברחובות ובית הכנסת 'שערי מתתיהו', ראש כולל 'עטרת שלום', רב מכללת 'פסגות' ומחבר סדרת הספרים ההלכתית 'מערכי המשפט'.

לאורך ימות השבוע, מוסר הרב בורוכוב עשרות שיעורים לצעירים, המושכים אליהם בני נוער מכלל המגוונים, ובעקבות השיעורים הצליח לקרב צעירים רבים לשמירת תורה ומצוות.

תולדות חיים

נולד ברעננה בי"ט תשרי תשמ"ב להוריו, דוד חיים ואנגל'ה בורוכוב.

את מסלול לימודיו עשה בתלמוד תורה 'תפארת מנחם' בבני ברק, ובישיבת תומכי תמימים בעיר, כשאת עיקר ההשפעה קיבל מראש הישיבה בה למד, הגאון רבי חנניה יוסף אייזנבך.

לאחר נישואיו עם רעייתו שרית לבית ר' יחיאל איזגלוב, התיישב ברחובות ונכנס ללמוד בכולל אור זרוע של הרב מאיר אהרון, ומספר חודשים לאחר מכן התמנה לכהן כרב בבית הכנסת 'שערי מתתיהו' שמתפלליו נמנים על הקהל הלא חב"די, ובמקביל השלים את לימודיו והוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית ועשה 'שימוש' אצל הרב משה הלל.

הצלחתו כרב בית הכנסת והחיבור שלו לדור הצעיר, הביאו את מנהלי מכללת 'פסגות' בעיר לבקש ממנו להעביר שיעורים תורניים לצוות העובדים, ובהמשך התמסד הקשר שלו למכללה כשהוא התמנה כרב המוסד.

במשך מספר שנים, כיהן כר"מ בישיבה לצעירים בעיר רמלה, והתגורר בעיר.

בשנת תשס"ז מונה ביוזמתו של הנגיד ר' לוי לבייב לכהן כרבה של הקהילה הבוכרים ברחובות, כשבטקס המינוי משתתפים נכבדי הקהילה הבוכרית, שסמכו את ידיו בתפקידו החדש.

מתוקף תפקידו, החל הרב בורוכוב לפתוח שיעורים רבים לצעירים ובני נוער, שהצליחו למשוך אליהם נערים רבים. שיעוריו מתמקדים בעיקר בתחום ההלכה, ושיחותיו של הרבי על פרשת השבוע, כשהקף השיעורים מגיע למאות בני נוער עימם הוא נפגש מידי שבוע.

בשנת תשע"ב מונה לכהן כראש כולל 'עטרת שלום', בראשותו של הרב זרח משולם, המיועד לאברכים בני תורה בוגרי ישיבות ליטאיות, חסידיות וספרדיות. ובאותה שנה החל לערוך את שיעוריו בענייני הלכה, באופן המותאם למגידי שיעורים. הספר שנקרא בשם 'מערכי המשפט', כולל סוגיות אקטואליות בדיני ממונות, והוא עוטר בהסכמותיהם של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, רבה של חברון הרב דב ליאור, ורבנים חב"דיים נוספים[1]. בשנת תשע"ד הוציא לאור כרך נוסף בסדרה העוסקת בדיני ירושה, שנערכה על ידי הוצאת הספרים החב"דית חזק[2].

הרב בורוכוב ורעייתו שבעה ילדים, והם מתגוררים ברחובות.

משפחתו

  • אחיו, יאיר בורוכוב, עיתונאי ועורך אתר שטורעם בניו:מנחם מענדל,

לקריאה נוספת

קישורים חיצוניים

הערות שוליים