הבדלים בין גרסאות בדף "חיים שלמה דיסקין"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(משפחתו)
מ (החלפת טקסט – "ראיון משוכתב " ב־"ראיון וידאו משוכתב ")
 
שורה 29: שורה 29:
  
 
==קישורים חיצוניים==
 
==קישורים חיצוניים==
*'''[http://myencounterblog.com/wp-content/uploads/2016/03/39.-Pikudei-5776-Hebrew-Version.pdf מתנה של ילד]''', ראיון משוכתב עם הרב דיסקין בגליון של חברת המדיה [[jem]], אדר תשע"ו
+
*'''[http://myencounterblog.com/wp-content/uploads/2016/03/39.-Pikudei-5776-Hebrew-Version.pdf מתנה של ילד]''', ראיון וידאו משוכתב עם הרב דיסקין בגליון של חברת המדיה [[jem]], אדר תשע"ו
  
 
{{הערות שוליים}}
 
{{הערות שוליים}}

גרסה אחרונה מ־14:27, 10 ביולי 2019

הרב חיים שלמה דיסקין

הרב חיים שלמה דיסקין (יליד שנת תש"כ, 1959) הוא חסיד חב"ד, בוגר ישיבות תומכי תמימים ורב העיר קריית אתא, המכהן גם כשליח הרבי בעיר, וכיושב ראש ארגון ועד הבוגרים של ישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בד' בתשרי תש"כ בבני ברק לאביו הרב שמעון משה דיסקין ואמו חנה הינדא לבית טייטלבוים. בצעירותו למד בישיבות תומכי תמימים בכפר חב"ד.

בשנת תשל"ז נמנה על הקבוצה המייסדת של ישיבת תומכי תמימים מגדל העמק יחד עם חבריו לספסל הלימודים בישיבה בכפר חב"ד: ברוך חיים לבקיבקר, יוסף יצחק זלמנוב, אברהם משה, לוי יצחק גינזבורג, אלתר בצלאל קופצ'יק, שמשון הלפרין, ושלמה זלמן לנדא.

לקראת שנת הלימודים תש"מ נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'.

לאחר שנישא בשנת תשמ"ג עם בת הרב שלמה קופצ'יק שהיה השליח דאז למד בכולל אברכים של הרב יגאל פיזם בקרית שמואל ותקופה מסוימת אף למד בכולל אברכים של חסידות מאקווא בקרית אתא. לאחר שנה קיבל הצעה מהרב יגאל פיזם לקחת על עצמו את ניהול בתי חב"ד בקריות והוא שאל את דעתו של הרבי. הרבי ענה "ימשיך לימודיו בכולל". הרב דיסקין דחה את ההצעה והמשיך את לימודיו כאשר במשך הזמן התמנה למגיד שיעור בכולל וסיים את תואר הסכמה לרבנות מטעם 'היכל שלמה' של הרבנות הראשית.

בשנת תשמ"ד עבר הרב דיסקין לקריית אתא, לסייע לרב קופצ'יק בפעילות בעיר. בשנת תש"נ, לאחר פטירתו של הרב קופצ'יק, מילא הרב דיסקין את מקומו. ביום ט"ו בשבט תשע"א נבחר הרב דיסקין לרבה האשכנזי של קריית אתא[1].

הרב דיסקין משמש גם כיושב ראש 'ועד הבוגרים' של הישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד [כלומר?]ופועל רבות למענה.

משפחתו[עריכה]

אחיו
  • הרב ישראל דיסקין

שליח הרבי במינכן, גרמניה

בניו
  • הרב מנחם מענדל דיסקין -

מקים ארגון פעילי חב"ד.

  • הרב ראובן דיסקין - משלוחי הרבי בקרית אתא.‏
חתניו
  • הרב אהרן גופין - שליח הרבי בשכונת סביוני ים, קרית ים.
  • הרב משה טברדוביץ' - שליח הרבי בשכונת רחובות ההולנדית, רחובות.

קישורים חיצוניים[עריכה]

  • מתנה של ילד, ראיון וידאו משוכתב עם הרב דיסקין בגליון של חברת המדיה jem, אדר תשע"ו

הערות שוליים