הבדלים בין גרסאות בדף "חיים יצחק אייזיק לנדא"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
(הסרת מחיקות)
שורה 1: שורה 1:
 +
[[קובץ:אייזיק לנדא.jpg|שמאל|ממוזער|250px|הרב אייזיק לנדא מתוועד ב770]]
 +
הרב '''חיים יצחק אייזיק לנדא''' (יליד שנת [[תשכ"א]], 1961) הוא איש [[חינוך]] ותיק, [[ר"מ]] בישיבת [[חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת (גדולה)|חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת]] ומפקח מערכת הכשרות מטעם אביו הרב [[משה יהודה לייב לנדא]] באזור הצפון.
 +
 
==תולדות חיים==
 
==תולדות חיים==
הרב לנדא נולד ב[[ו' אדר]] [[תשכ"א]] לרב [[משה יהודה לייב לנדא]], [[רב]] העיר [[בני ברק]] ולאמו מרת מרים. בבחרותו למד ב[[ישיבה קטנה]] [[ליטא]]ית אור ישראל בפתח תקוה. וב[[ישיבה גדולה]] בישיבת [[תומכי תמימים כפר חב"ד]].
+
הרב לנדא נולד ב[[ו' אדר]] [[תשכ"א]] לרב [[משה יהודה לייב לנדא]], [[רב]] העיר [[בני ברק]] ולאמו מרת מרים. כילד למד בת"ת חב"ד בבני ברק. בבחרותו למד ב[[ישיבה קטנה]] [[ליטא]]ית וב[[ישיבה גדולה]] החל ללמוד בישיבת [[תומכי תמימים כפר חב"ד]].
בזמן לימודיו בישיבה בכפר חב"ד, היה מהמצטיינים הנבחרים, ולאור זאת ביקש ממנו ראש הישיבה הרב יעקב הכהן כץ זצ"ל, לנסוע ללמד ולחזק ב[[תומכי תמימים מגדל העמק|ישיבה במגדל העמק]], שהוקמה אז על ידי מוסדות "[[מגדל אור]]" של [[יצחק דוד גרוסמן|הרב גרוסמן]], שם היה קרוב לשנה.
+
בזמן לימודיו בישיבה בכפר חב"ד נשלח ב[[שליחות]] ל[[תומכי תמימים מגדל העמק|ישיבה במגדל העמק]], שהוקמה אז על ידי מוסדות "[[מגדל אור]]" של [[יצחק דוד גרוסמן|הרב גרוסמן]], שם היה קרוב לשנה.
  
לאחר סיום מסלול לימודיו והסמכתו לרבנות, [[נישואין|נשא]] את רעייתו נחמה רבקה לבית ר' משה בצלאל וקסלשטיין, וקבע את מגוריו בקריית חב"ד ב[[צפת]]. שם הוא משמש במסירות מיוחדת בתפקיד של מו"צ ופוסק הלכה במשך שנים רבות .
+
בשנת [[תשמ"א]] נסע ל[[קבוצה|שנת ה'קבוצה']] ב[[ישיבת תומכי תמימים המרכזית]] ב-[[770]]. בלימודיו בישיבה זכה לשמש את [[הרבי]] ולעזור ל[[מזכירות הרבי|מזכירות]] באמצעים שונים. בהזדמנות קרא לו ה[[מזכיר]] [[יהודה לייב גרונר|הרב גרונר]] וביקש ממנו לקנות במכולת מול 770 (במקום שנמצא היום [[מוזיאון צבאות השם]]) חתיכת עוגה וגבינה (ששימשה כארוחת הבוקר של הרבי), מאז היה קונה בכל יום את ארוחת הבוקר של הרבי. כמו כן היה פורט באופן קבוע את הצ'קים שהיו מגיעים למזכירות, של [[דמי מעמד]] או תרומות למוסדות השונים שתחת הנשיאות של הרבי.
ידיעתו הרחבה בהלכה והפרקטיות המעשית שרכש מאביו קנו להם שם בצפת ובכלל. זכה לעשות שימוש אצל אביו במשך השנים בעניני הלכה ובעניני מערכת הכשרות.
+
 
 +
לאחר סיום מסלול לימודיו והסמכתו לרבנות, [[נישואין|נשא]] את רעייתו נחמה רבקה לבית ר' משה בצלאל וקסלשטיין, וקבע את מגוריו בקריית חב"ד ב[[צפת]].
  
 
==תפקידיו==
 
==תפקידיו==
לאחרי נישואיו עבר לגור בעיר [[צפת]] ושימש כ[[ראש ישיבה|ראש ישיבת]] [[תומכי תמימים צפת (ישיבה קטנה)]]
+
לאחרי נישואיו עבר לגור בעיר [[צפת]] ושימש כ[[ראש ישיבה|ראש ישיבת]] [[תומכי תמימים צפת (קטנה)]] עד לסגירתה. לאחר מכן מונה למגיד שיעור, בשיעור ב' של [[ישיבה גדולה]] - [[חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת]] עד שנת הלימודים [[תשע"ד]], אז עבר למסור שיעורים לשיעור ג' בישיבה.
 +
 
 +
בין השנים [[תשס"ה]] ו[[תשס"ט]] היה חבר הנהלה בישיבת [[תומכי תמימים אור יהודה (קטנה)|תומכי תמימים אור יהודה]] ומסר שיעורים ב[[נגלה]].
  
הרב לנדא הוא ממנהלי מערכת הכשרות של אביו, הרב [[משה יהודה לייב לנדא]], והוא משמש כמנהל כללי של מערכת הכשרות. תפקיד אותו קיבל על עצמו לאור בקשת אביו הרב לנדא בשנים האחרונות.
+
הרב לנדא הוא ממנהלי מערכת הכשרות של אביו, הרב [[משה יהודה לייב לנדא]], והוא משמש כמנהל כללי של מערכת הכשרות.
אביו הרב לנדא, התבטא כמה פעמים באזני מקורביו , לגבי בנו הרב יצחק אייזיק בביטוי "בר סמכא".
 
  
 
==שיטתו בלימוד==
 
==שיטתו בלימוד==
שיטת לימודו מתייחדת בעמקות מחד גיסא ובהסברה ייחודית. זכה ללמוד אצל ר' יוסף רוזובסקי בישיבת אור ישראל בפתח תקוה והפך לתלמיד חביב אצלו.
+
שיטת לימודו מתייחדת בעמקות מחד גיסא ובהסברה המותאמת לתלמידים הצעירים מאידך גיסא. שיעוריו מלווים בדפי סיכום המבהירים את מהלך השיעור.
 +
 
 +
==משפחתו==
 +
* חתנו, הרב שמעיה הכט, [[ר"מ]] ו[[משפיע]] בישיבת [[תומכי תמימים נתניה]] ושליח.
 +
 
 +
==קישורים חיצוניים==
 +
*[http://www.old2.ih.chabad.info/index.php?url=article_he&id=51843 [[התוועדות]] של הרב לנדא לצפיה]
 +
*[http://www.chabad.info/images/originalsize/3894/389402.jpg טור של הרב לנדא - על [[השיחה הידועה]] ב[[שבועון בית משיח]]] {{אינפו}}
 +
* [http://www.chabad.info/bm/index.php?magazine=bm_&status=goto_id&id=2351 '''חינוך הילדים מתחיל בחינוך עצמי'''] - דברים שנשא ביום עיון "הורים כמחנכים" שעל ידי אגו"ח מתוך '''[[בית משיח]]''' גליון 530.
 +
 
 +
{{מיון רגיל:לנדא, חיים יצחק אייזיק}}
 +
[[קטגוריה:חסידים מתקופת אדמו"ר שליט"א]]
 +
[[קטגוריה:משפיעים בישיבות]]
 +
[[קטגוריה:משפיעים בקהילות חב"ד]]
 +
[[קטגוריה:רבנים שחתמו על הפסק דין שהרבי מלך המשיח]]
 +
[[קטגוריה:קהילת חב"ד צפת: אישים]]
 +
[[קטגוריה:בוגרי תומכי תמימים כפר חב"ד]]
 +
[[קטגוריה:בוגרי תומכי תמימים מגדל העמק]]
 +
[[קטגוריה:קבוצה תשמ"א]]
 +
[[קטגוריה:צוות ישיבת חח"ל צפת]]
 +
[[קטגוריה:משפחת לנדא]]

גרסה מ־09:04, 31 במרץ 2019

הרב אייזיק לנדא מתוועד ב770

הרב חיים יצחק אייזיק לנדא (יליד שנת תשכ"א, 1961) הוא איש חינוך ותיק, ר"מ בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת ומפקח מערכת הכשרות מטעם אביו הרב משה יהודה לייב לנדא באזור הצפון.

תולדות חיים

הרב לנדא נולד בו' אדר תשכ"א לרב משה יהודה לייב לנדא, רב העיר בני ברק ולאמו מרת מרים. כילד למד בת"ת חב"ד בבני ברק. בבחרותו למד בישיבה קטנה ליטאית ובישיבה גדולה החל ללמוד בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד. בזמן לימודיו בישיבה בכפר חב"ד נשלח בשליחות לישיבה במגדל העמק, שהוקמה אז על ידי מוסדות "מגדל אור" של הרב גרוסמן, שם היה קרוב לשנה.

בשנת תשמ"א נסע לשנת ה'קבוצה' בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770. בלימודיו בישיבה זכה לשמש את הרבי ולעזור למזכירות באמצעים שונים. בהזדמנות קרא לו המזכיר הרב גרונר וביקש ממנו לקנות במכולת מול 770 (במקום שנמצא היום מוזיאון צבאות השם) חתיכת עוגה וגבינה (ששימשה כארוחת הבוקר של הרבי), מאז היה קונה בכל יום את ארוחת הבוקר של הרבי. כמו כן היה פורט באופן קבוע את הצ'קים שהיו מגיעים למזכירות, של דמי מעמד או תרומות למוסדות השונים שתחת הנשיאות של הרבי.

לאחר סיום מסלול לימודיו והסמכתו לרבנות, נשא את רעייתו נחמה רבקה לבית ר' משה בצלאל וקסלשטיין, וקבע את מגוריו בקריית חב"ד בצפת.

תפקידיו

לאחרי נישואיו עבר לגור בעיר צפת ושימש כראש ישיבת תומכי תמימים צפת (קטנה) עד לסגירתה. לאחר מכן מונה למגיד שיעור, בשיעור ב' של ישיבה גדולה - חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת עד שנת הלימודים תשע"ד, אז עבר למסור שיעורים לשיעור ג' בישיבה.

בין השנים תשס"ה ותשס"ט היה חבר הנהלה בישיבת תומכי תמימים אור יהודה ומסר שיעורים בנגלה.

הרב לנדא הוא ממנהלי מערכת הכשרות של אביו, הרב משה יהודה לייב לנדא, והוא משמש כמנהל כללי של מערכת הכשרות.

שיטתו בלימוד

שיטת לימודו מתייחדת בעמקות מחד גיסא ובהסברה המותאמת לתלמידים הצעירים מאידך גיסא. שיעוריו מלווים בדפי סיכום המבהירים את מהלך השיעור.

משפחתו

קישורים חיצוניים