הבדלים בין גרסאות בדף "חיים ברוך הלברשטם"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(קישורים חיצוניים)
(משפחתו)
שורה 21: שורה 21:
  
 
==משפחתו==
 
==משפחתו==
אחיו הצעיר, ר' [[חס"ד הלברשטם]], שימש גם הוא כמשב"ק של הרבי. אח נוסף שלו, הרב שמואל הלברשטם, מכהן כמנכ"ל מפעל הש"ס העולמי.
+
אחיו הצעיר, ר' [[חס"ד הלברשטם|חס"ד הלברשטאם]], שימש גם הוא כמשב"ק של הרבי. אח נוסף שלו, הרב שמואל הלברשטאם, מכהן כמנכ"ל מפעל הש"ס העולמי.
  
 
== ראו גם ==
 
== ראו גם ==

גרסה מ־10:48, 28 במאי 2020

חיים ברוך

ר' חיים ברוך הלברשטם (יליד שנת תש"ח, 1948) סייע במשך מספר שנים כמשב"ק בביתו של הרבי והרבנית. הוא יסד את 'חדר השידורים' וחברת WLCC - 'מרכז שידורי חב"ד', שהפעילה את מערך הסרטות הוידאו והשידורים והקליטה את התוועדויות הרבי במשך כל השנים. בשנים האחרונות מכר את כל המאגר לחברת jem.

כיום מנהל בית חב"ד 770 ואחראי על ניהול הקומה הראשונה של 770.

קורות חייו

ר' חיים ברוך נולד בישראל בג' בחשוון שנת תש"ח לאביו רבי מאיר הלברשטם, האדמו"ר מטשעקווא, כנין לרבי חיים הלברשטם, מייסד שושלת חסידות צאנז.

בצעירותו התקרב לחסידות חב"ד, ונכנס ללמוד בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד, ובשנת תשכ"ו הגיע ללמוד בתומכי תמימים המרכזית 770[1], במסגרת שנת ה'קבוצה'. בתקופת לימודיו בארה"ב זכה להיות מהמשמשים בקודש בסעודות החג שהרבי היה עורך בביתו של הרבי הריי"צ.

ר' חיים ברוך נישא לרעייתו מרת הינדא בשנת תש"ל.

בפרשת הספרים בשנת תשמ"ה הוא היה יחד עם ר' יצחק וילהלם ור' יצחק שפרינגר, שניסו לגלות את האחראי להיעלמות הספרים שגנבו מספריית ליובאוויטש. ולאחר שר' חיים ברוך התקין מצלמה נסתרת בתקרת הספרייה נחשף הגנב[2].

בשנת תשל"א היה ר' חיים ברוך בין מארגני השידור הראשון של התוועדות של הרבי בשידור חי. במהלך השנים הוא שיכלל ופיתח את השידורים. ויסד את 'חדר השידורים' וחברת - 'מרכז שידורי חב"ד', שהפעילה את מערך הסרטות הוידאו והשידורים במשך כל השנים, הקליטה את התוועדויות הרבי, ואחר כך אף התפתחה והציבה ב-770 מצלמות וידאו, שתיעדו אלפי שעות ארוכות במחיצתו של הרבי. כמו כן ר' חיים ברוך היה מצלם את כל העוברים בחלוקת הדולרים בימי ראשון, ובחלוקות המיוחדות, בוידאו ובתמונות. פעם כשר' חיים ברוך עלה למעלה ב-770 כשבידו מצלמה ומשהבחין בו הרבי אמר לו: גם כאן? לא מספיק למטה?..

בסוף שנות הסמ"ך מכר חיים ברוך לחברת 'מדיה חינוכית יהודית' את כל מאגר הוידיאו והתמונות שהיו ברשותו כשהמאגר עמד על סך של אלפי תמונות ושעות וידיאו.

בשנים האחרונות הפך ר' חיים ברוך את חדר השידורים לבית חב"ד פעיל עבור המבקרים הרבים הפוקדים את בית חיינו, לסיור באגפי הבניין, הסבר אודותיו ושלבי התפתחותו כמו גם לקיום מצוות תפילין ועוד.

ר' חיים ברוך נמנה בין חברי הועד של קופת בדק הבית של 770, במסגרתה הוא אחראי על קומת הכניסה של 770 והזאל הקטן.

משפחתו

אחיו הצעיר, ר' חס"ד הלברשטאם, שימש גם הוא כמשב"ק של הרבי. אח נוסף שלו, הרב שמואל הלברשטאם, מכהן כמנכ"ל מפעל הש"ס העולמי.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים