חב"ד בולעטין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־08:47, 31 באוקטובר 2016 מאת שלום בוט2 (שיחה | תרומות) (החלפת טקסט – "אהבה " ב־"אהבה ")
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

השבועון חב"ד בולעטין היה ביטאון של אגודת חסידי חב"ד בארצות הברית. הביטאון כלל בתוכו בעיקר חדשות חב"ד ומאמרי דעה. הביטאון החל לצאת בי"ב תמוז תרצ"ה והוצאתו נסתיימה בי"ב תמוז תרצ"ט.

עורך העלון היה הרב ניסן טלושקין.

בתקופה ההיא נערך בכל שנה, בתקופת הקיץ, "ועידה שנתית" לכל חברי "אגודת חסידי חב"ד", ולרגל הועידה יצאו גליונות מורחבים – "קאנווענשאן נומער" (גליון הוועידה). בגליונות אלו כתבו זקני חסידי חב"ד מזכרונותיהם.

מטרת הוצאתו[עריכה]

בגליונה השני שיצא באלול תרצ"ה נכתבו "דברים אחדים על מטרתנו" בחתימת העורך הרב ניסן טלושקין, וכן (בתוכן שונה ב) "אונזער צוועק" (מטרתנו).

בדבריו מצביע העורך על "רוח הקדושה" ושאר המעלות שהיו מצויים בתוכנו בעבר – "וכל זה חסרים לנו ביחוד בארץ זו; כמו אברים מדולדלים הננו, באין תורה ובאין אורה, באין חיבור ובאין קישור, באין אחוה ובאין אהבה". את החסר הזה באה "אגודת חסידי חב"ד" להשלים, וגליונות ה"בולעטין" החודשי יהיו "משמשים לטל של תחיה להחיות את עצמותינו שנתייבשו". וזאת הן על ידי סיפורים מן העבר והן באמצעות "הידיעות על חיי יום ומעשי כל אחד מאתנו לטובת האגודה שלנו, וגם שאיפותינו, שינתן להם מקום רחב בגליונות אלה, נתחזק ונתעודד לחדש בנו את זו האהבה הטבעית שירשנו מאבותינו הגדולים, ולפעולות ומעשים להפרחת תחיית נטע החב"ד שנטעו בתוכנו רבותינו הקדושים".

ההקדמה מביעה את התקווה להביא לכאן את "הרוח שמעבר לים", חדשות מהישיבות ושאר חדשות חסידיות ("חסידישע נייעס") מכאן ומשם.

לקריאה נוספת[עריכה]

  • תולדות חב"ד בארצות הברית עמ' קיט - קכג.