חב"דפדיה:ערכים מומלצים/דיונים/פתיח

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מיזם ערכים מומלצים קריטריונים רשימת המתנה (ביקורת עמיתים) דיונים והצבעות

הצעות למומלצים שהסתיימו נמצאות בדפי השיחה של הערכים המועמדים.

כדי שערך כלשהו יופיע ברשימת הערכים המומלצים עליו להתאים לקריטריונים לקביעת ערך מומלץ.

להוספת ערך להסרת ערך
C01.png מועמדוּת למומלץ - הערך המועמד מוצג ברשימת המתנה למועמדים להמלצה במשך כשבוע שבמהלכו ניתן לשפר את הערך ולהעיר עליו הערות בדף השיחה. כדי להציע ערך חדש להמלצה, הוסיפו אותו לרשימה בדף המועמדות. במקרה שאתם מציגים ערכים שכתבתם, עליכם לציין את חלקכם בכתיבתם. סקירת בעיות - יש להשאיר הודעה הסוקרת את הבעיות שנמצאו בערך. את ההודעה יש להשאיר בדף השיחה של הערך ולקשר מלוח המודעות ומרשימת ההמתנה. אם ניכר כי ישנו תורם עיקרי, יש להודיע לו על פתיחת הדיון. עליכם להיות בעלי זכות הצבעה.
C02.png לאחר כשבוע לפחות עובר הערך לדיון המלצה בדף זה שבו נערך דיון והצבעה לקביעת ההמלצה. אם בדיון ברשימת ההמתנה נראה כי לא די בתיקונים שנעשו או מהתשובות שהתקבלו, הערך יועבר לדיון הסרה בדף זה.


נהלים

  • ההצבעה פתוחה למשתמשים רשומים שצברו ותק של 30 יום ו-100 עריכות.
  • החלטת הוספה למומלצים מתקבלת ברוב של 60% לפחות (קולות "נמנע" ו"מתלבט" אינם נספרים), עם לפחות 3 המלצות חיוביות. החלטת הסרת המלצה מתקבלת אם למעלה מ-40% מהמצביעים הצביעו בעד הסרת ההמלצה ולא פחות מ-4 מצביעים כאלו. סגירת ההצבעה או הקפאתה תעשה על ידי מפעיל מערכת.
  • אין להצביע בקלות ראש! כמו שאר תרומותיכם לחב"דפדיה, הצבעותיכם כאן משקפות את שיקול דעתכם ורצינותכם. הצבעה להמלצה משמעה שקראתם את הערך, אינכם ערים לטעויות או חוסרים שיש בו (למעט הסתייגויות שציינתם כאן) והוא עומד לדעתכם בכל הקריטריונים. אם מצאתם טעויות או חוסרים, תקנו אותם בעצמכם אם אתם יכולים, אם לא - הסבירו אותם כאן או בדף השיחה של הערך. הצבעה נגד המלצה משמעה שקראתם את הערך אך לדעתכם הוא אינו טוב מספיק, ואין ביכולתכם לשפרו כך שיהיה טוב מספיק, או לחילופין, נושא הערך אינו ראוי לדעתכם להיות מומלץ.
  • להצבעה אפשר להיעזר בתבניות {{בעד}}, {{נגד}}, {{נמנע}} ו{{מתלבט}} שיוסיפו כיתוב מתאים. ניתן להוסיף נימוק קצר במילים אחדות, וחובה לחתום באמצעות ~~~~ (חתימה בדרך אחרת אינה מקובלת).
  • מציע הערך מתבקש לא להצביע, אך הוא ייספר במניין הקולות.
  • כותבים עיקריים בערך העומד לדיון יימנעו מלהצביע בעדו (אך רשאים להצביע נגדו). הנוהל אינו מגדיר במדויק "כותב עיקרי", אך מניח שמי שמצביע בעד ערך מצהיר בזאת כי אינו נמנה על הזכאים לקרדיט בגינו.
  • אנא הימנעו מדיון פרטני בדף זה, למעט הסבר קצר לתמיכה בהמלצה או התנגדות לה. הערות על הערך עצמו יש להציג בדף השיחה שלו.
  • משעוברים מספר ימים שבהם אין תגובות חדשות בדיון על ערך מסוים, תיקבע החלטה בעניינו של הערך והדיון יועבר לדף משנה של דף שיחת הערך בפורמט שיחה:שם הדף/הצעת הוספה למומלצים.