חב"דפדיה:מנטר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־17:14, 13 בפברואר 2017 מאת חלוקת דולרים (שיחה | תרומות) (removed Category:חב"דפדיה - מדיניות פנים using HotCat)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

150px "מנטרים" הם משתמשים העוסקים בניטור השינויים האחרונים בחב"דפדיה. לשם כך, ניתנים להם כלים מסוימים שנועדו לסייע להם במלאכת הניטור.

כלים לשימוש המנטרים[עריכה]

למנטרים ניתנה האפשרות לבצע את הפעולות הבאות:

תנאי הסף לקבלת ההרשאות[עריכה]

הרשאות "מנטר" יכולות להינתן רק למשתמשים שעומדים בתנאים הבאים:

  1. ותק של שנתיים
  2. 1,500 עריכות במרחב הערכים
  3. היכרות מספקת עם כללי הקהילה הנוגעים לניטור ולטיפול בהשחתות
  4. הסכמה של מפעיל מערכת

כל מפעיל מערכת יכול להעניק ולהסיר הרשאות מנטר של משתמשים אחרים. משתמש המעוניין בהרשאות מנטר, יכול לבקש אותן בדף "חב"דפדיה:בקשות ממפעילים#בקשת הרשאות".

יש לציין כי לא לכל המשתמשים שעומדים בתנאים הללו יתווספו אוטומטית הרשאות "מנטר". מפעילי המערכת יפעילו שיקול דעת לבחון האם המועמד מכיר את הכללים והנהלים הרלוונטיים המקובלים בחב"דפדיה, והאם למועמד יש שיקול דעת הולם. בפרט, על מפעיל המערכת שרוצה להעניק הרשאת "מנטר" למועמד כלשהו לוודא קיומם של קריטריונים מסוימים.

שיקולים שעל מפעילי מערכת לקחת בחשבון כשברצונם להעניק הרשאות "מנטר" למועמד[עריכה]

  • מערכת בקרת השינויים נועדה למנוע מצב שבו מספר מנטרים בודקים את אותו השינוי ובכך מבזבזים את זמנם בעבודה כפולה. בנוסף, היא עוזרת לסנן ערכים שלא נבדקו כלל. לכן, על מפעילי מערכת לבחון האם למועמד יש הידע, הניסיון והיכולת לעזור בכך.
  • סימון ערך או דף כ"בדוק" משמעו שהעריכה עומדת בכללים הבסיסיים של חב"דפדיה ואינה השחתה או טעות עובדתית הלשונית בולטת וברורה. יחד עם זאת המנטר יכול להסתפק בבדיקה כללית מבלי להכנס לעומקם של דברים, ולכן סימון עריכה כבדוקה לא נועד לאשר את נכונות השינוי, עיצובו או התאמתו לערך.
  • על המפעיל לוודא שלמועמד היכרות מספקת עם כללי הקהילה הנוגעים לניטור ולטיפול בהשחתות.
  • אין להשתמש בשחזור מהיר לעריכות שאינן השחתה פשוטה. כאשר ההשחתה אינה פשוטה, יש להימנע משימוש בשחזור מהיר, ולהיעזר בביטול ידני עם תקציר עריכה מתאים.
  • כלי ה"שחזור המהיר" לא מבטל בהכרח עריכה יחידה, אלא את כל העריכות של המשתמש אותו משחזרים, עד לעריכה האחרונה של משתמש אחר כלשהו. על המפעיל לוודא שהמועמד מבין זאת.

מפעילי מערכת יכולים להסיר הרשאות מנטר של משתמש, בלי קשר לשאלה מי העניק אותן.

ראו גם[עריכה]