הבדלים בין גרסאות בדף "חב"דפדיה:אולם דיונים/ארכיון 4"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
(←‏chabadpedia.co.il: צריך לתקן)
שורה 125: שורה 125:
 
::העברתי. בטיפול. --[[משתמש:חיים נהר|<span style="color: #004DFF;">'''חיים נהר'''</span>]]<span style="color: Maroon;"> ¤ </span> [[שיחת משתמש:חיים נהר|<span style="color:#80BFFF;">('''שׂיג ושׂיח''')</span>]] 07:52, 27 ביוני 2010 (UTC)
 
::העברתי. בטיפול. --[[משתמש:חיים נהר|<span style="color: #004DFF;">'''חיים נהר'''</span>]]<span style="color: Maroon;"> ¤ </span> [[שיחת משתמש:חיים נהר|<span style="color:#80BFFF;">('''שׂיג ושׂיח''')</span>]] 07:52, 27 ביוני 2010 (UTC)
 
:::טופל. --[[משתמש:חיים נהר|<span style="color: #004DFF;">'''חיים נהר'''</span>]]<span style="color: Maroon;"> ¤ </span> [[שיחת משתמש:חיים נהר|<span style="color:#80BFFF;">('''שׂיג ושׂיח''')</span>]], ח' באלול ה'תש"ע 21:36, 18 באוגוסט 2010 (UTC)
 
:::טופל. --[[משתמש:חיים נהר|<span style="color: #004DFF;">'''חיים נהר'''</span>]]<span style="color: Maroon;"> ¤ </span> [[שיחת משתמש:חיים נהר|<span style="color:#80BFFF;">('''שׂיג ושׂיח''')</span>]], ח' באלול ה'תש"ע 21:36, 18 באוגוסט 2010 (UTC)
 +
:צריך לתקן את ההפניה של הדומיין.
  
 
== [[משתמש:שלום/פורטל:תורה|פורטל תורה]] ==
 
== [[משתמש:שלום/פורטל:תורה|פורטל תורה]] ==

גרסה מ־18:33, 27 בפברואר 2011

מה דעתכם

לאחד את כל הערכים בקטגוריה:ימי חב"ד, כל ערך שלא כולל לפחות שלוש שורות - יאוחד לשנה לו הוא שייך. --מחכים לביאת משיח, היום כ"ט בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 01:55, 11 ביוני 2010 (UTC)

דעתי: במקום לאחד, לנסות להרחיב. כל ערך שנמחק בעקבות איחוד, הסיכוי שהוא יכתב שוב כערך רציני קלוש. אמנם צריך שתהיה מינימום רמה בחב"דפדיה, וערכים של כמה מילים זאת לא רמה, אבל לפני שמוחקים כדאי לקחת את הנקודה הזאת בחשבון.
בנוסף לזה, בנוגע לימי חב"ד נראה לי שבכל מקרה לא כדאי למחוק ערכים, מכיון שאנשים מבחוץ שיכנסו לראות מה קרה בתאריך מסוים, ויחפשו לפי התאריך ולא לפי החודש, לא ידעו שקרה משהו. המטרה של הערכים לפי חודשים היא להביא את המאורעות שהתרחשו באותו חודש בצורה תמציתית. המטרה של הערכים על הימים היא להביא את המאורעות בהרחבה.
בכלל, בנוגע ל'מדיניות איחוד הערכים' אני מציע שלפני כל איחוד כזה, נעשה ניסיון של הרחבת הערכים. לדוגמא: בשבועיים הקרובים כולם ישתדלו ככול שביכולתם להרחיב את קטגורית ספרות חב"ד. לאחר שבועיים (או זמן אחר שנקציב), כל ערך שלא יעמוד בתנאים שנקבעו מראש - ימחק ויאוחד. --chabadnik - שיחה 06:41, 11 ביוני 2010 (UTC)
נראה לי שרוב הערכים על הימים אין ולא יהיה מה להוסיף עליהם (לדוגמא י"א כסלו תרפ"ט, כ' כסלו תקנ"ט, כ' כסלו תשמ"ו). הערכים הקצרים יהפכו להפניה ומי שיחפש יגיע לערך על השנה וכיו"ב. יחד עם זאת יש הרבה ערכים שאכן ניתן להרחיב אותם מתוך מה שכבר קיים בחב"דפדיה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 10:08, 11 ביוני 2010 (UTC)
1. דווקא את הערכים שהבאת כדוגמא - נראה לי שבהחלט אפשר לפתח (בל"נ אשתדל להוכיח את זה בהמשך השבוע).
2. הימי חב"ד בחב"דפדיה קנו לעצמם שם. במשך הרבה שבועות הועלתה לחב"ד אינפו ידיעה עם הימי חב"ד של אותו שבוע מחב"דפדיה. אני מניח שהרבה מאד אנשים שמחפשים אם משהו התרחש בתאריך מסוים, נכנסים לקטגוריה של ימי חב"ד, ולאו דווקא מחפשים את התאריך בשורת החיפוש (מניסיון שלי ג"כ), ובפרט שאם מישהו מחפש אם משהו התרחש בתאריך מסוים, הוא בוודאי לא יודע באיזו שנה התרחש המאורע (...) ולכן בשורת החיפוש הוא יכניס רק את התאריך בחודש, ולא יגיע לשום מקום.. כרגע הימי חב"ד מסודרים בצורה ברורה בקטגוריה, כך שאם מישהו נכנס, הוא יכול בקלות לראות באלו תאריכים התרחש משהו. את זה נפסיד אם נאחד ערכים. בעיקר מהסיבות הללו, לדעתי ימי חב"ד צריכים להישאר בשלמותם, גם ערכים של שורה וחצי. נשתדל להגדיל ולהרחיב אותם. --chabadnik - שיחה 21:35, 12 ביוני 2010 (UTC)
יש הגיון בדבריך. בעיה נוספת היא לדוגמא הערך כ"ד טבת תקע"ג שללא ספק ניתן להרחיבה על ידי הוספת הפיסקה "הסתלקות" שבערך אדמו"ר הזקן. הבעיה היא שאז יווצר מצב של מידע כפול שהוא בעייתי מבחינה אנציקלופדית. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:45, 12 ביוני 2010 (UTC)
ישנו פתרון פשוט לבעיות שהציג חבדני"ק: א. בנוגע לחיפוש בתיבת החיפוש, זה ימצא גם הערכים יאוחדו. ב. בנוגע לאלו שמחפשים ערכים בקטגוריות, יש עצה להשאיר את הקטגוריות בערכים המפנים, וכך הם ישארו מופיעים בקטגוריות. --סקרלט 02:19, 13 ביוני 2010 (UTC)
חיים נהר: מצב כזה לא נקרא "מידע כפול" כמו שהמידע שיש על אדמו"ר הזקן בערך חסידות חב"ד לא נקרא מידע כפול. זה הגיוני ומקובל בהחלט שבערל על אדמו"ר הזקן יופיע סיפור הסתלקותו, ובערך על תאריך ההסתלקות יופיע הסיפור שוב. זאת דעתי עלכ"פ.
סקרלט: בתיבת החיפוש אנשים מכניסים בדרך כלל את התאריך בחודש ללא השנה (לדגומא: "ג' תמוז" ולא "ג' תמוז תשנ"ד"). רוב התאריכים ללא השנה לא מפנים לערך. בנוסף לזה, ישנם הרבה תאריכים שהתרחשו בהם מספר אירועים. מה שכן, נראה שהפיתרון הכי הגיוני (וכך זה גם בויקיפדיה) לעשות ערך על כל יום בשנה (א' בתשרי, ב' בתשרי וכו') ובערכים האלו יופיעו כל האירועים שהתרחשו בתאריך לפי שנים. בדף המשתמש שלי רשום כבר הרבה זמן שבתכנון שלי לעשות את זה.. כמה חבר'ה ביחד, כל אחד יקח על עצמו כמה חודשים, תוך ימים ספורים מסיימים את זה. מי שרוצה לראות דוגמא על מה אני מדבר יכול לראות כאן. --chabadnik - שיחה 16:26, 13 ביוני 2010 (UTC)
אפשר גם לראות כאן את הכיוון. --chabadnik - שיחה 16:35, 13 ביוני 2010 (UTC)
הבעיה שהפתרון הוא לא כ"כ משמעותי, כי עדיין ישארו הערכים דלים. שהרי מקסימום ישנם 3 אירועים ביום אחד. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:36, 13 ביוני 2010 (UTC)
אבל זה כבר אחרת לגמרי כשעושים ערך על כל תאריך בשנה. חוץ מזה שאפשר גם להוסיף כמה פרטים על התאריך עצמו גם ללא קשר לחב"ד (דברים כלליים שהתרחשו עם עם ישראל וכדומה). זה גם לא צריך להיות ערך ענק. תדפדף קצת בערכים הללו בויקיפדיה, תבין את כוונתי טוב יותר.
במידה ותהיה הסכמה לעניין, אתחיל בל"נ לעבוד על זה.
אגב, הדיון על חבד"דפדיה באנגלית הסתיים שהוא עבר לארכיון? --chabadnik - שיחה 18:10, 13 ביוני 2010 (UTC)
כן. הוחלט על מציאת דובר אנגלית רהוטה ופתיחת קטגוריית ערכים באנגלית. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:14, 13 ביוני 2010 (UTC)
לדעתי הרעיון האחרון לאיחוד שהציע חבדני"ק מוצלח ביותר. --מחכים לביאת משיח, היום א' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 18:27, 13 ביוני 2010 (UTC)
מי אני שאדחוק ראשי בין ההרים הגבוהים? הצעת חב"דניק נשמעת מעניינת, אבל צריך לבדוק האיך יתפתח. ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
חסיד, אל תמעיט בערך עצמך... אפשר יהיה לבדוק איך זה מתפתח רק לאחר שנגיע להסכמה ללכת על הפרוייקט. ישנה הסכמה? --chabadnik - שיחה 18:56, 13 ביוני 2010 (UTC)
אדם צריך לדעת מעלות עצמו, אך גם (וא"ד: בעיקר) את חסרונותיו... יש הסכמה לנסות 'ללכת על-זה', לפחות מצדי. ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
מצידי ישנה הסכמה. לאחרי הסכמת התורמים הכבודים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:36, 13 ביוני 2010 (UTC)
כאמור לעיל אני מסכים, ולהזהר שלא ימעט אפילו ערך אחד מ4000 ערכים. --מחכים לביאת משיח, היום א' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 23:01, 13 ביוני 2010 (UTC)
גם אני מסכים על פתיחת קטגוריית ערכים באנגלית. ובעצם יכולים להתחיל עם עריכם כללים, כמו על הרבי וכדומה שיכולים למצוא בקלות באתרים אחרים. ואדרבה, (אם לא מדובר בכתיבת יום יום) אנסה לשכנע כמה חברה אמריקיים שיעזרו - בהצלחה --שמואל מונקס 06:23, 14 ביוני 2010 (UTC)
אוקיי, אתחיל במלאכה על חודש תשרי. אשמח אם מישהו יצטרף לחודשים הבאים. בנתיים לא נמחק את הערכים הקימיים, אלא רק לאחר שהמלאכה תושלם. --chabadnik - שיחה 16:58, 14 ביוני 2010 (UTC)
מצטרף לעזור ומציע לעבוד חודש חודש. כלומר, לפתוח ערכים על חודש תשרי, לדוגמא ואח"כ למחוק את כל הערכים והקטגוריה על חודש זה וכך ישאר מספר הערכים בפרופורציה ואז לעבור לחודש נוסף וכן הלאה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:07, 14 ביוני 2010 (UTC)

מיזם פרשות השבוע

בעזרת השם אתחיל מידי שבוע להעלות תקציר של פרשת השבוע שעבר עם קישורים להרחבה, עד שכעבור שנה (קצת רחוק..) יהיו לנו ערכים על כל פרשות השבוע. אשמח לעזרה ורעיונות. מה דעתכם? --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:36, 13 ביוני 2010 (UTC)

יפה מאד. חסר את המבט של חסידות חב"ד לפרשה. כנראה שזה יגיע עם הזמן. הרבה הצלחה --chabadnik - שיחה 18:10, 13 ביוני 2010 (UTC)
התוכן נלקח מחב"ד בישראל (אתר) והוא הכי "חב"די" שמצאתי ברשת. כמובן שראוי להוסיף פיסקה בשם "חסידות לפרשה" וכיו"ב, אך אין לזה סוף. בכל אופן, בכל ערך יש בסופו קישור חיצוני לרעיונות החסידות לפרשת השבוע. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:13, 13 ביוני 2010 (UTC)
תומך בהחלט. --מחכים לביאת משיח, היום א' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 18:28, 13 ביוני 2010 (UTC)
מצויין! ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
אם זה במילא מתוך חב"ד בישראל, כדאי להביא באותו לינק גם שיחה של הרבי מהאתר (בנוסף ללינק החיצוני).
השאלה היא איזה שיחה נעדיף בשיקול אנציקלופדי? --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:32, 13 ביוני 2010 (UTC)
טוב, אני הייתי מציע בכל פרשה קישור לכך הלקו"ש פרשיות עלי' - אם יש ברשת. באם לא אז קישור לשיחה מתוך ח"א-ב'-ג'-ד' וכיו"ב. ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
לדעתי, חוץ מקישורים לשיחות - שזה רעיון חזק - בכל ערך על פרשה אפשר להכניס פיסקה על משמעות השם במבט החסידות, ומשמעות נושאים מרכזיים בפרשה (כמו ההסתכלות של חסידות על קרח וכל סיפור המחלוקת שלו). אין עניין להביא שיחה על פרט מסוים. --chabadnik - שיחה 16:57, 14 ביוני 2010 (UTC)
כל הרעיונות מבורכים ומקובלים. האחריות שלי לפרויקט הוא אכן רק בסיס ראשוני להרחבה החב"דית בערכים על פרשיות השבוע. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:05, 14 ביוני 2010 (UTC)

בהמשך לחב"דפדיה באנגלית

מאחר והוחלט ליישם את הרעיון, כדאי להוסיף כאן תוכנית עבודה ותורמים שיקחו אחריות למיזם. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:10, 14 ביוני 2010 (UTC)

ימי חב"ד

א. האם נראה לכם שנכון יהיה להוסיף בכל אחד מהימים גם אירועים כלליים שהתרחשו ביהדות, שאין להם קשר ישיר לחסידות חב"ד? כמו למשל: א' בתשרי:

ב. כרגע כמעט כל ערך בימי חב"ד משוייך לחמש קטגוריות. נראה לי שזה יותר מדי.. צריך לדעתי לחשוב מה הכי הגיוני שבנאדם יחפש, ולא להפנות לערך מכל אופציה אפשרית.לדעתי כל ערך ישוייך רק לקטגורית ימי חב"ד. בערך על כל שנה (תש"א, תש"ב וכו' יהיו כל האירועים שהתרחשו באותה שנה, ובערך של חודשי השנה תהיה התבנית עם ימי החודש.

העריכה בצורה כזאת היא לא רעיון שלי, אלא הסתכלתי בויקיפדיה העברית איך הם חילקו את הימים שם, וזה בהחלט נראה הכי הגיוני, מובן ונגיש.

מה דעתכם? --chabadnik - שיחה 18:16, 14 ביוני 2010 (UTC)

בקשר לא' - תומך, (כפשוט). ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
תומך בכל דבריו של חבדני"ק כאן. --מחכים לביאת משיח, היום ב' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 19:02, 14 ביוני 2010 (UTC)
א. אכן כדאי להוסיף, אך רק אירועים כלליים מאוד (כדאי להגדיר אפילו. אולי עד תקופת התנאים וכיו"ב. שלא יתחילו מלחמות וכו'). ב. וודאי. חשבתי שעל זה הכוונה מלכתחילה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:21, 14 ביוני 2010 (UTC)

תבנית ניווט

<< >> חודש תשרי

א ב ג ד ה ו ז ח ט י
יא יב יג יד טו טז יז יח יט כ
כא כב כג כד כה כו כז כח כט ל

תשרי · חשוון · כסלו · טבת · שבט · אדר
ניסן · אייר · סיוון · תמוז · מנחם אב · אלול

תבנית ראשונית. צריך להחליט: א. האם שמות הערכים יהיו א' תשרי או א' בתשרי. ב. האם לעשות לוח שמתאים לשנה מסויימת ואז צריך לבנות מערך שיהיה ניתן להתאים לכל שנה. או שיהיה רשימה גולמית של החודשים והתאריכים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:38, 14 ביוני 2010 (UTC)

א. לכאורה אם ויקיפדיה משתמשים ב'א' בתשרי', זה נכון יותר.. א' תשרי יהיה דף הפניה.
ב. לדעתי רשימה גולמית. רשימה לפי השנה לא מוסיפה שום דבר חוץ מלוח שנה. לא נראה לי שבשביל זה שווה להשקיע. --chabadnik - שיחה 19:52, 14 ביוני 2010 (UTC)
באם וכאשר תהיה הסכמה בעניין, אעצב את התבנית בהתאם. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:07, 14 ביוני 2010 (UTC)
יש. --מחכים לביאת משיח, היום ב' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 22:45, 14 ביוני 2010 (UTC)
כדי להקבל על עצמי על מלאכת פתיחת הערכים והניווט, ערכתי בינתיים את התבנית. ישנם שתי אפשרויות כיצד לארגן את התבניות. האם כמו אצל בבתבנית על רבותינו נשיאינו שכל החודשים יופיע ובכל חודש ספציפי יופיעו גם הימים, או כמו שזה עכשיו, שכל תבנית מכילה רק את אותו חודש ואפשר לנווט בין החודשים. מה דעתכם? --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:01, 15 ביוני 2010 (UTC)
לדעתי כמו שזה עכשיו. --chabadnik - שיחה 20:00, 15 ביוני 2010 (UTC)
וכן היא דעתי. --מחכים לביאת משיח, היום ג' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 22:54, 15 ביוני 2010 (UTC)

תבנית:להיום יום

כדי להקל על ההפניה היומית ללוח היום יום בפרוייקט הערכים על ימות השנה, יצרתי את תבנית בה יש להזין רק את היום בחודש ואת שם החודש על מנת לקבל הפניה לתבנית היומית ב"היום היום". לדוגמא: הזנת הטקסט {{להיום יום|ג'|תמוז}} יציג את התוצאה:

הפתגם היומי - ג' בתמוז - מלוח היום יום
אבי אדוני זקני מורי ורבי אמר: א אידישער קרעכץ וואס קומט ח"ו בסבה פון א ניט גוט גשמי איז אויך א תשובה גדולה, בפרט א קרעכץ בסבה פון א ניט גוט רוחני איז אודאי און אודאי א תשובה מעליתא. דער קרעכץ שלעפט ארויס פון עומק רע, און שטעלט אנידער אין א מעמד טוב.

תרגום מאידיש: אבי אדוני זקני מורי ורבי אמר: אנחה יהודית המגיעה בסיבה של לא טוב גשמי הוא גם תשובה גדולה, בפרט אנחה בסיבה של לא טוב רוחני. ודאי וודאי תשובה מעולה. האנחה מושכת מעומק רע ומעמידה במעמד טוב.


נא לשכלל ולשפר את הטקסט. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:26, 15 ביוני 2010 (UTC)

לא נראה לי שהבנתי את כוונתך. למה שלא תופיע האימרה מההיום יום בכל ערך של ימות השנה? או כפסקה, או במלבן יפה בצד השמאלי של הערך --chabadnik - שיחה 20:02, 15 ביוני 2010 (UTC)
גם אפשרות. לפעמים זה קצת גדול. איך שיוחלט. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:08, 15 ביוני 2010 (UTC)
לפי איך שזה נראה בא' בתשרי זה קצת מוגזם ומסיט את נושא הערך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:09, 15 ביוני 2010 (UTC)
שיניתי לפי הערתך. באם יהיה הסכמה, אמשיך לעצב את התבנית. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:25, 15 ביוני 2010 (UTC)
לדעתי נראה טוב. עוד קצת עיצוב לא יזיק. נחכה לשמוע מה חושבים החברים --chabadnik - שיחה 20:30, 15 ביוני 2010 (UTC)
יש לדעתי מעלה גדולה בכך שתופיע תבנית היום יום בערך עצמו. הדבר יועיל למשל, ביום בו אין הרבה אירועים חבדיי"ם, וכמו למשל א' בתשרי עצמו, ואז הערך חסר את ה"חב"ד שב"פדיה". זאת מוסיפה תבנית היום יום. --מחכים לביאת משיח, היום ג' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 22:59, 15 ביוני 2010 (UTC)

קו אחיד לימי חב"ד

כל מי שמתעסק כרגע בקטגורית ימי חב"ד: אנחנו בונים עכשיו 365 ערכים בחב"דפדיה. כמה נקודות לפני הרצת הקטגוריה:

  • א. אנחנו לא רוצים ערכים דלים ושדופים, ויש לנו כן מטרה לנסות להרחיב ולהגדיל כל ערך. לא להגיע למצב של ערך עם שורה אחת.. תוכן קשור מהערך המקביל בויקיפדיה יכול לעזור (כמובן שבמקרה בו החומר כולו נלקח מויקיפדיה, צריך לתת קרדיט).
  • ב. קו אחיד לכל ערך, שזה אומר פתיח אחיד, ושמות פסקאות אחידות. הפתיח איתו התחלנו (ח' בתשרי הוא היום השמיני בחודש תשרי) יחד עם כמה מילים אם יש משהו מיוחד שהתרחש באותו יום (חג, צום וכדומ') מספיק לדעתי כפתיח. גם שמות הפסקאות שיש כרגע נראים בסדר. אך זאת דעת יחיד ואם יש למישהו מה להעיר ולהאיר - הוא יותר ממוזמן.
  • ג. האם כדאי שהפסקה של אירועים בחסידות תופיע לפני הפסקה של אירועים ביהדות? אם נלך מצד הסדר הכרונולוגי, בדרך כלל האירועים ביהדות התרחשו לפני האירועים בחסידות. מהי דעתכם? --chabadnik - שיחה 21:02, 15 ביוני 2010 (UTC)
א. לדעתי אין לקחת את החומר מוויקיפדיה. כמובן שניתן להיעזר במידע שם, אך זה חייב להסתגנן בהתאם לרוחה של חב"דפדיה וסינון מידע לא חב"די. ג. אצלי פשוט שהפיסקאות צריכות להיות בסדר כרנולוגי. בעיה נוספת: האם כדאי לפתוח בחודשי אדר, ערכים נפרדים לא' באדר א' וא' באדר ב' או שרק א' באדר ובו יופיעו פיסקאות לב' ה'אדר'ים וכמו כן יבוצעו הפניות מתאריכי אדר א' וב'. לדעתי האפשרות השניה תועלתית יותר, שנשיג ערכים מלאי תוכן ולא דלוחים. חוו דעתכם! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 22:31, 15 ביוני 2010 (UTC)
מצטרף לכל האמור בדברי ח. נ. --מחכים לביאת משיח, היום ג' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 22:54, 15 ביוני 2010 (UTC)
מסכים איתך בנוגע לאדרים. בנוגע לסדר הכרונולוגי: הבעיה היא שלפעמים הסדר הוא הפוך - קודם מאורע שקרה בחסידות, ואח"כ מאורע כללי ביהדות. מה קורה במקרה כזה? לכן כן צריך להחליט על קו אחיד. ההגיון אומר שמכיון שברוב הפעמים המאורע שהתרחש ביהדות קדם לחסידות, אירועים ביהדות יופיעו ראשונים. דעתכם? --chabadnik - שיחה 18:56, 17 ביוני 2010 (UTC)
כנ"ל - ערכים ביהדות לפני ערכים בחסידות. ולו מפני הסיבה הפשוטה שה"יהדות" היתה לפני ה"חסידות"... --מחכים לביאת משיח, היום ה' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 19:15, 17 ביוני 2010 (UTC)

תבנית:הערה

הדיון הועבר משיחת תבנית:הערה

תבנית מיותרת וכפולה ועוד יהיה בזה צורך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:08, 16 ביוני 2010 (UTC)

צריך להחליט ולתקן את המקומות בהם מופיע. אישית: אני מעדי 'הערה' על-פני 'הערת שוליים', מסיבות מובנות. ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
בכל אופן, בסגנון התורני מקובל לקרוא להערות אלו "הערת שוליים". מאוד יכול להיות שעוד נצטרך תבנית אחרת בשם הערה עם מטרה שונה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:15, 16 ביוני 2010 (UTC)
השאלה מה עדיף: סגונון או נוחות. למה נצטרף למטרה דומה? ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
לי נראה יותר לעניין גם מצד השם לקרוא לזה "הערת שוליים". הנוחות זה לא כ"כ משמעותי. למעשה, כדאי להעביר את הדיון לאולם הדיונים, להחלטת החב"דפדים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:29, 16 ביוני 2010 (UTC)
תומך, למרות שכפי הנראה, כבר יותר יעיל לבקש משלום להגיב כאן..:). ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
תומך בדעת חסיד, ולמרות שהמשמעת הויקיפדית הקשוחה אותה מנהיג ח. נ. (וזה מחמאה) דורשת לבחור שמות מתאימים יותר בדווקא. --מחכים לביאת משיח, היום ה' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 03:32, 17 ביוני 2010 (UTC)

אבות האומה

בדעתי לפתוח קטגוריה לאבות האומה:אדם הראשון, אברהם אבינו, יצחק אבינו, יעקב אבינו, יהודה, יוסף הצדיק, שרה אימנו, משה רבינו, אהרן הכהן, אלעזר בן משה דוד המלך, שלמה המלך, רחבעם המלך. השאלה היא מה יהיה שם הקטגוריה, ואיפא לדחוף את עשיו ואת הבעל תשובה הידוע ישמעאל. מה דעתכם? --מחכים לביאת משיח, היום ה' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 03:29, 17 ביוני 2010 (UTC)

אולי "אישית בתנ"ך"? "אבות ואמהות האומה"? תעיין בויקיפדיה אלו שמות הם נתנו. אפשר להעזר בהם.. --chabadnik - שיחה 19:00, 17 ביוני 2010 (UTC)
מתאים ביותר, לדעתי "אישית בתנ"ך". כך נוכל לרכז בקטגוריה אחת מספר רב יותר של ערכים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 09:52, 18 ביוני 2010 (UTC)
"אישים" התכוונו (אני עלכ"פ :)) --chabadnik - שיחה 10:17, 18 ביוני 2010 (UTC)
אכן טעות. תודה על תיקון..--חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 10:22, 18 ביוני 2010 (UTC)

פרוייקט ימי השנה

א. מה דעתכם לעבוד לפי סדר השנה. לי הרבה יותר נוח לעבוד כרגע על הערכים ו' בתמוז, ה' בתמוז וכו' מאשר על חודש תשרי או שאפשר לעבוד במקביל. ב. בסיום העבודה, ערך כגון י"ב תמוז תרפ"ז לאן הוא יפנה. לי"ב בתמוז, תרפ"ז או לאדמו"ר הריי"צ. לי באופן אישי נראית האפשרות האחרונה. מה דעתכם? --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 10:39, 18 ביוני 2010 (UTC)

לדעתי מוטב להפנות לערך עליו אין הרבה תוכן כדי שיוכלו למצוא בקלות, ובעניננו - י"ב תמוז. --מחכים לביאת משיח, היום ו' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 13:06, 18 ביוני 2010 (UTC)
א. כל אחד איך שנוח לו. ב. מסכים לדעתו של משתמש שלום. מי שיחפש מידע על אדמו"ר הריי"צ, יחפש "אדמו"ר הריי"צ", מי שיחפש י"ב תמוז ירצה להגיע לערך שמספר מה קרה בי"ב תמוז, ויותר הגיוני שימצא בקלות את מבוקשו בערך י"ב תמוז. בערך "אדמו"ר הריי"צ" הוא ילך לאיבוד. --chabadnik - שיחה 13:54, 23 ביוני 2010 (UTC)

chabadpedia.co.il

ב"ה עודכן סוף סוף הדומיין chabadpedia.co.il לגישה לחב"דפדיה בלא שנצטרך להגיש כתובת ארוכה כאורך הגלות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:20, 18 ביוני 2010 (UTC)

צריך לעדכן את הכתובת הזו שיכנס גם עם התוספת של www
(www.chabadpedia.co.il)
העברתי. בטיפול. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 07:52, 27 ביוני 2010 (UTC)
טופל. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ח' באלול ה'תש"ע 21:36, 18 באוגוסט 2010 (UTC)
צריך לתקן את ההפניה של הדומיין.

פורטל תורה

מה אתם אומרים. בסוף כל סדר מששת סדרי המשנה, צריך להיות הפניה לקטגוריה המליאה. האם לפי זה צריך להעביר את המסכתות ולחלקם לפי הסדרים, כדי שכל הפניה מסדר תהיה לקטגוריה אחרת? --מחכים לביאת משיח, היום ט' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 03:11, 21 ביוני 2010 (UTC)

לדעתי אין צורך. עדיף שכל המסכתות יהיו בקטגוריה אחת ויחולקו לאותיות וכך נחסוך מהגולשים כניסות מיותרות לדפים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:59, 21 ביוני 2010 (UTC)
מה אתם אומרים על העיצוב בכללותו, שישאר כמו שהוא עכשיו? --מחכים לביאת משיח, היום ט' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 16:01, 21 ביוני 2010 (UTC)
יש מה לשפר ואעשה זאת בשמחה בסוף. קודם צריך להשקיע בתוכן, אח"כ בעיצוב. המשך הצלחה בעבודתך, שלום. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:23, 21 ביוני 2010 (UTC)

הקב"ה

יש עכשיו שני ערכים, שחיים הציב עליהם תבנית איחוד, הגדול והקדוש ברוך הוא.

הערך הקב"ה נכתב במטרתו על ידי להסביר את המושג "הקדוש" ב"ה, כפי שאדמו"ר הצ"צ מסביר אותו. הערך הגדול נכתב כדי להסביר את התואר "הגדול".

א. לדעתי אין טעם לאחד אותם, מכיון שאין הם עוסקים במהותו של הקב"ה, ואיחודם מראה כאילו יש כאן ערך העוסק במהותו, דבר שכידוע אינו שייך, שהרי יש לנו השגה רק בישותו ולא במהותו, כידוע ללומדי ספרי אדמו"ר הצמח צדק, ע"פ מורה נבוכים.

לדעתי אם כבר פותחים ערך על הקב"ה בעצמו, אפשר לכתוב בו רק את היסוד הנ"ל שיש לנו השגה רק בישותו ולא במהותו, (אפשר להרחיב בזה ויש לי). מלבד זאת, אין להכניס כלום בערך הנ"ל.

אגב, אביא ציטוט מויקישבה:

"למיטב הבנתי, הוחלט שלא יהיה ערך על ה', כיוון שה' נעלה מכל הגדרה(המקסימום שאפשר להגיע זה ידיעת השלילה ודוק'). ..."

יש לציין, שבויקישבה הערך על אלוקים נמחק מהסיבה הנ"ל.

ב. אם פותחים ערך על הקב"ה, מה יהיה שם הערך? אלוקים כמו בויקקליפה החילונית? --נרו יאיר 16:53, 22 ביוני 2010 (UTC)

הערכים עוסקים במושגים ולאו דווקא במהויות. אי לכך יש להכניס את כל מה שקשור להקב"ה לערך אלוקים (כפי שכתבתי כבר בעבר כאן). --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:06, 22 ביוני 2010 (UTC)
אולי נכון יהיה לפתוח ערך "שמותיו של הקב"ה" או משהו בסגנון, או יותר נכון יהיה לפתוח קטגוריה "שמותיו של הקב"ה" עם כל שמותיו. בוודאי שצריך שיהיה ערך אלוקים עם הסבר על שם אלוקים, ערך על "עצמות ומהות", על "אור אין סוף" וכו'. ההבדל ביננו לבין ויקישיבה, או ויקיפדיה הוא ששם היחס הוא שטחי, כל שמותיו ותואריו של הקב"ה הם היינו אך, אין הסבר למה נקרא לפעמים כך ולפעמים כך. בחסידות יש כל הנושא בלי סוף תוכן שמקומו בחב"דפדיה מוכרח. מה שכן, יהיה כדאי בתחילת רוב הערכים האלה לכתוב שורה של הסבר קצר על כך שהערך עוסק בתואר, ולא במהות. --chabadnik - שיחה 14:02, 23 ביוני 2010 (UTC)
לפי דברי חבדני"ק, ההצעה נראית לכאורה: הערך על ההסבר של "הקדוש" ב"ה יכנס לקטגוריה של שמותיו של הקב"ה, ונפח ערך נוסף על החילוק שבין מהותו לישותו. שם אולי יהיה ניתן לשלב את "הגדול". חיים מה דעתך? --מחכים לביאת משיח, היום י"א בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 16:10, 23 ביוני 2010 (UTC)
חיים, אין בכוונתך להגיב? --המשחית הסדרתי, השחתות מקצועיות. 17:15, 24 ביוני 2010 (UTC)
במקום לדבר גבוהה וארוכה, אני מציע להתחיל לערוך קודם את הערך אלוקים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:23, 24 ביוני 2010 (UTC)
במקום לדבר גבוהה וארוכה, תבדוק את הדיון דלעיל, ותראה שאפילו לא הוחלט מה יהיה שם הערך. זה הבעיה העיקרית כעת. --המשחית הסדרתי, השחתות מקצועיות. 17:25, 24 ביוני 2010 (UTC)

עדכון מצב

טוב אני רואה שלא הבחנתם בשינויים האחרונים. לתשומת לבכם, ראו את השינויים בערכים: הקדוש ברוך הוא, הגדול, ואתה קדוש. --מחכים לביאת משיח, היום ט"ו בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 15:20, 27 ביוני 2010 (UTC)


פסיקים

מה דעתכם אודות פסיקים במיזם התניא? האם גם כאן חלה ההקפדה שלא להוסיף פסיקים? לדעתי, דווקא בספר עצמו יש הקפדה שלא לעשות פסיקים. לעומת זאת, בביאורי התניא השונים, יש פסיקים כמובן גם בטקסט התניא. מיזם התניא בחבדפדיה מיועד להקל על הלימוד, על ידי הסבר, פתיחה, סיכום, וכן על ידי פתיחת ראשי תיבות ופסיקים. מה דעתכם? --מחכים לביאת משיח, היום י"א בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 14:27, 23 ביוני 2010 (UTC)

כדאי לשאול את הוועדה הרוחנית. אפשר אולי להעלות צילום של הפרק כפי שהוא כתמונה, ובגוף הערך להכניס את הפרק עם פסיקים, הסברים וכדומה. --chabadnik - שיחה 15:23, 23 ביוני 2010 (UTC)
ידוע למישהו איפא אפשר להשיג תמונות של דפי התניא? --מחכים לביאת משיח, היום י"א בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 15:58, 23 ביוני 2010 (UTC)
אצלי יש כמעט את כולם. ניתן גם למצוא ברשת. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:04, 23 ביוני 2010 (UTC)
תעלה אותם לחב"דפדיה? בכל אופן, גם אם לא, האם אוכל לסמוך על זה ולערוך פרקים עם פסיקים? --מחכים לביאת משיח, היום י"א בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 16:07, 23 ביוני 2010 (UTC)
באם ה"צילום תניא" כבר מועצב אצלי, אעלה אותם בימים הקרובים. בנוגע לפסיקים, זוהי החלטה גורלית (מי, איך, כיצד וכו' לעשות זאת) ויש לחכות להסכמה רחבה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:14, 23 ביוני 2010 (UTC)
אולי תשאל את ה"וועדה הרוחנית" (אם קיים כזה דבר). --מחכים לביאת משיח, היום י"א בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 16:16, 23 ביוני 2010 (UTC)
הי' קפידא מרבו"נ ע"ז. דעתי: להביא לפתח הוועדה הרוחנית: הרב ש"י חזן, הרב ש"ז הרצל והשלישי שאיני זוכרו. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
חבל, היית יכול לומר בעצמך בבירור: אין דרך לפתרון השאלה. הרי אתה יודע שאף אחד לא יעשה זאת? --מחכים לביאת משיח, היום ט"ו בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 15:18, 27 ביוני 2010 (UTC)

תבניות

מצוות
תרי"ג מצוות · רמ"ח איברין דמלכא · מצוות דרבנן
מצוות עשה נבחרות
אהבת ה' · אהבת ישראל · אכילת מצה · ברית מילה · ברכת המזון · גמילות חסדים · האמנת אלקות · שילוח טמאים מהר הבית ובית המקדש · יראת ה' · כיבוד אב ואם · מזוזה · פריה ורביה · צדקה · ציצית · קידוש השם · קריאת שמע · שבת· שילוח הקן · תפילה · תפילין · תקיעת שופר · תשובה
מצוות לא תעשה נבחרות
עבודה זרה · גילוי עריות · יחוד · טהרת המשפחה · שפיכות דמים · ולא תתורו אחרי עיניכם

נראה לי שכדאי להעביר את כל התבניות בחבדפדיה לתחתית הערך: מעלות:

  1. הערך נהיה ארוך יותר.
  2. התמונות שבערך, יופיעו מיד בתחילת הערך.
  3. בערכים רבים אין מקום גם לתמונה וגם לתבניות. בעיה זו תסתדר בצורה העכשווית.

מה דעתכם?

בנתיים העברתי את תבנית מצוות לצורה החדשה, למטה. אם לא תתקבל החלטתי, בל"נ אשנה בחזרה. --מחכים לביאת משיח, היום י"ג בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 16:49, 25 ביוני 2010 (UTC)

במחשבה שניה הצעתי היא רק לתבנית מצוות. העיצוב שלה הוא מוצלח יותר באורך החדש ולא הישן, מפני כמה סיבות מפני היחס הקיצוני בין מצוות לא תעשה (5 שורות) לעומת מצוות לא תעשה (1 וחצי שורה) דבר המסתדר בתבנית החדשה, משא"כ התבניות האחרות וצ"ע. --מחכים לביאת משיח, היום י"ג בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 19:19, 25 ביוני 2010 (UTC)

מצוות
תרי"ג מצוות · רמ"ח איברין דמלכא · דברי קבלה · מצוות דרבנן
מצוות עשה נבחרות
אהבת ה' · אהבת ישראל · אכילת מצה · ברית מילה · ברכת המזון · גמילות חסדים · האמנת אלקות · שילוח טמאים מהר הבית ובית המקדש · יראת ה' · כיבוד אב ואם · מזוזה · פריה ורביה · צדקה · ציצית · קידוש השם · קריאת שמע · שבת · שילוח הקן · תפילה · תפילין · תקיעת שופר · תשובה· הכנסת אורחים
מצוות לא תעשה נבחרות
עבודה זרה · גילוי עריות · שפיכות דמים · השגת גבול
יש הרבה הגיון במחשבתך הראשונה. אישית אני תומך בה. --chabadnik - שיחה 14:57, 27 ביוני 2010 (UTC)
אכן. מעלה נוספת, שאדם כשגומר לקרוא את הערך, יכול לעיין בנושאים קרובים ולראות את כל מרחב הערכים בנושא. אך קודם לכן עדיף להוסיף הרחבה בשם "NavHead". --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:02, 27 ביוני 2010 (UTC)
מה זה? --מחכים לביאת משיח, היום ט"ו בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 15:15, 27 ביוני 2010 (UTC)

קישור שם הערך ופסקאות

א. המדיניות בחב"דפדיה היא להכניס את שם הערך במשפט הראשון בערך. ישנם ערכים ששם הערך בשורה הראשונה מופיע כקישור לערכים (לדוגמא, בערך תומכי תמימים אלעד שם הערך מופיע כך: תומכי תמימים אלעד). לדעתי שם הערך לא אמור להוות קישור. נכון יותר יהיה לסגנן כך: "ישיבת תומכי תמימים אלעד שייכת לרשת ישיבות חב"ד המכונות "תומכי תמימים" וממוקמת בעיר אלעד שבמרכז ארץ ישראל".

ב. כנ"ל גם שמות פסקאות לא אמורים להיות קישורים. זאת דעתי. מה דעתכם? --chabadnik - שיחה 15:04, 27 ביוני 2010 (UTC)

מסכים גם מסכים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:08, 27 ביוני 2010 (UTC)
מסכים, כפשוט. --מחכים לביאת משיח, היום ט"ו בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 15:11, 27 ביוני 2010 (UTC)

המוטו שצריך להנחות אותנו הוא 'מכל מלמדי השכלתי'/איזהו חכם? הלומד מכל אדם. בכל עניין טכני לא צריך לפתוח דיון, אפשר לפתוח את ויקיפדיה (אצלי זה חסום) ולראות איך מתנהגים שם. כמובן ופשוט שבעניינים מהותיים בתורת החסידות לא ייקבעו אנשים 'מבחוץ' אלא הוועדה הרוחנית (אם יש כזו) המבינה בעניינים חבדיי"ם. --לל (מדברים) 20:26, 28 ביוני 2010 (UTC)

אתה צודק, אבל בטח מבין שעל כל מדיניות שנלקחת מויקיפדיה צריך ליידע את שאר חברי קהילת חב"דפדיה, על מנת ליצור קו אחיד. את המדיניות הזאת אכן ראיתי בויקיפדיה עוד בתחילת דרכה של חב"דפדיה, אבל כשאני מסתובב בערכים בחב"דפדיה, אני רואה שלא כל מה שידוע וברור לי, ידוע לכולם. לכן יש צורך לכתוב את הדברים. ומכיון שמדובר בקהילה של חברים, ולא במיזם של איש פרטי, זה לא יהיה נכון לקבוע מדיניות לפני שנשמע אולי יש חברים שחושבים שמדיניות שונה נכונה יותר. --chabadnik - שיחה 20:34, 28 ביוני 2010 (UTC)

ה"וועדה הרוחנית"

עד מתי יהיה זה לנו למוקש. לא ניתן להעביר בקשות מצד המשתמשים לוועדה, וכל זמן שזה לא יקרה, אין להעביר דיונים להחלטת הוועדה! --מחכים לביאת משיח, היום ט"ז בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 07:19, 28 ביוני 2010 (UTC)

ההצעה להעביר את הדיון לוועדה היית של חב"דניק. אני באופן אישי מתנגד להוספת פסיקים בתניא. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 10:23, 28 ביוני 2010 (UTC)
אפשר לשאול אותם ישירות. לא צריך ממוצעים בשביל זה. אם הבנתי נכון, אתה מתגורר בניו יורק, תיגש לאחד מחברי הוועדה ותשאל לדעתם. --chabadnik - שיחה 13:48, 28 ביוני 2010 (UTC)
באם תהיה תשובה חיובית, אני מציע להיעזר בניקוד שעבר הגהה מומחית (שטיינזלץ למשל) ולא כזו שתיעשה על ידינו. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:56, 28 ביוני 2010 (UTC)
אני לא גר בקראון הייטס, ולא מקובל שכל החלטה בחבדפדיה תחכה עד שאבקר שם. עלינו להחליט בינינו לבין עצמינו. --מחכים לביאת משיח, היום ט"ז בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 22:45, 28 ביוני 2010 (UTC)

לשלום: בכל יום פותח חבר ההנהלה הרוחנית הרב חזן את המייל ואפשר לשלוח לשם שאלות. ב. אולי באמת אפשר להתחיל לבקר ב-770 יותר בתדירות (קח טרמפ עם הרב וינקלר שמגיע לסיומי הרמב"ם הנערכים ב-770 לעיתים קרובות). בזמן הביקורים תמצא ב-770 המון קונטרסים ועלונים שבועיים המכילים מידע רב שיוכל להתעדכן בחב"דפדיה. --לל (שיחה) 20:19, 30 ביוני 2010 (UTC)

תבניות ניווט במרחבי ערכים

תבניות הניווט במרחבי ערכים משותפים, צריכות להיות דומות (כבוויקיפדיה). אני מציע שחברי הקהילה יחוו דעה, ישנו, יעצבו וכו' כדי לקבל מבנה אחיד שלתבנית בו ישתמשו עבור כל התבניות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:17, 29 ביוני 2010 (UTC)

כותרת ראשית
כותרת משנית 1
ערך 1 · ערך 2 · ערך 3
כותרת משנית 1
ערך 1 · ערך 2 · ערך 3
כותרת משנית 1
ערך 1 · ערך 2 · ערך 3
האם כוונתך שכולם יהיו באותו צבע? נראה לי שיש לגוון. --מחכים לביאת משיח, היום י"ז בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 20:04, 29 ביוני 2010 (UTC)
לדעתי, כולם צריכים להיות באותו צבע. צריך להפריד בין תבניות השייכות לנושא מסויים לבין תבניות ניווט בין נושאים קשורים. כמו כן, יש צורך לשנות את המבנה שלהם שיתאים לתחתית הערכים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:12, 29 ביוני 2010 (UTC)
יש לשקול מה עדיף. לדעתי יש לגוון בצבעים. --מחכים לביאת משיח, היום כ' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 07:06, 2 ביולי 2010 (UTC)

הצעה תבנית ניווט

נושא מרחב הערכים
נושא מישני 1
כותר ערך | ערך | ערך
כותר ערך | ערך | ערך
כותר ערך | ערך | ערך
נושא מישני 2 (אופציונאלי)
כותר ערך | ערך | ערך
כותר ערך | ערך | ערך
כותר ערך | ערך | ערך

תבנית זו מרובת ענפים. ניתן לקצר להאריך, כפי המלצת המשתמשים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:57, 29 ביוני 2010 (UTC)

איחוד ערכים

לא יהיה נכון לאחד את כל ערכי

ראש השנה
הכנות לראש השנה איחולי "כתיבה וחתימה טובה" · שבת שלפני ראש השנה · שבת סליחות · סליחות · מגבית לצרכי ראש השנה · ערב ראש השנה · התרת נדרים
סדר החג והתפילות תפילות ראש השנה · סעודות ראש השנה · קריאת התורה בראש השנה · תקיעת שופר · ונתנה תוקף · מלכויות זכרונות ושופרות · אבינו מלכנו · תשליך
עניני החג בנין המלכות · שמות ראש השנה · נסיעה לרבי · מבצע שופר
ניגונים רחמנא דעני · ניגון דביקות לאדה"ז · ניגון קדיש (ברדיצ'וב) · מכלכל חיים · גאוותו גדלה · מן המיצר · ברכות קודם התקיעות · ניגון קודם קדיש מוסף · ארשת שפתינו · אשרי איש שלא ישכחך · הבן יקיר לי · היום תאמצנו

? --chabadnik - שיחה 20:46, 29 ביוני 2010 (UTC)

מדובר בכמויות עצומות של חומר. ואיחודם יגרום לפיזור הנפש. מנסיון! --מחכים לביאת משיח, היום י"ז בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 20:47, 29 ביוני 2010 (UTC)
אז לכמה ערכים כלליים. המצב הנוכחי לא לעניין --chabadnik - שיחה 20:49, 29 ביוני 2010 (UTC)
מסכים ביותר עם חב"דניק. נראה לי שכדאי שתגדיר את הערכים הכלליים וכך יהיה לכולנו קל יותר לארגן את המנהגים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:13, 29 ביוני 2010 (UTC)
אשתדל בל"נ. --מחכים לביאת משיח, היום י"ח בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 15:07, 30 ביוני 2010 (UTC)
עדכון: שורה שלימה קוצצה מהתבנית, לבנתיים. מקווה להמשיך בעבודה בעת פנאי. ובהדגש: קודם כל עורכים ערכים, מתמצתים אותם, ואח"כ מאחדים, זהו הסדר הנכון למבין. --מחכים לביאת משיח, היום כ' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 07:02, 2 ביולי 2010 (UTC)

ערכים לכתיבה

בשבוע האחרון הוצב מעל ל"שינויים האחרונים" ערכים הנדרשים לכתיבה. משום מה ההיענות הייתה קלושה והיה נראה לי מגוחך להשאיר זאת. ארצה לשמוע את חוות דעת התרומים בהקשר לעניין. מובאת בזה הצעה של לל. הצעות נוספות נא לרשום. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:19, 29 ביוני 2010 (UTC)

הועבר משיחה:יהדות

לענ"ד מומלץ בכל שלושה ימים להחליף את הערכים לכתיבה מהדף המופיע בשינויים אחרונים. אם ערך נשאר יותר משלושה ימים כנראה שהמשתמשים הקבועים לא 'מתחברים' לכתיבתו. במידה ומדובא בערך שמאד נחוץ לכותבו אפשר לנסות להחזירו לרשימה כשבוע וחצי אחר כך. --לל (מדברים) 20:45, 29 ביוני 2010 (UTC)

מצטרף ללל, השורה הזו מאד חשובה. למרות שבאופן אישי לא יצא לי להשתמש בה, כבר הספקתי לשמוע מכמה משתמשים שזה היה שימושי עבורם. הרעיון שהביא לל ג"כ מעולה, ויתכן מאד שזה יפתור את בעיית ההיענות שחיים הציג. --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 23:10, 29 ביוני 2010 (UTC)

כנ"ל. --מחכים לביאת משיח, היום י"ז בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 23:42, 29 ביוני 2010 (UTC)
אחזיר בקרוב את השורה ובינתיים מחכה להצעות נוספות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 14:08, 30 ביוני 2010 (UTC)
א. מה זה "בקרוב"?
ב. אני מציע להוסיףגם את רשימת המיזמים הפעילים בחבדפדיה בשורה מתחת. --מחכים לביאת משיח, היום כ"ב בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 21:11, 4 ביולי 2010 (UTC)
א. אשתדל כבר מחר. ב. רעיון טוב, אבדוק כיצד לבצע זאת, גם מחר. לילה/יום טוב. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:30, 4 ביולי 2010 (UTC)

סוכם שבכל ימים יוחלפו הערכים לכתיבה. משום מה זה עדיין תקוע על הערכים שלא מעניינים (כנראה) את החבד"פדים הפעילים. --לל (שיחה) 15:44, 3 באוגוסט 2010 (UTC)

כנראה שגם הרשימה לא מעניינת אותם. תוכל להציע ערכים בשיחת מדיה ויקי:Recentchangestext. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:49, 3 באוגוסט 2010 (UTC)
מצד שני, המשתמשים הפעילים לרוב עסוקים יותר בעניניהם ובמיזמיהם, משא"כ המבקרים, ולכן כדאי תמיד להשאיר את הערכים שאולי יבוא מישהו ויערוך. לך אישית זה משפיע השורה הזו? נראה לך שתערוך פעם ערך בגללה? --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום כ"ג באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 15:48, 3 באוגוסט 2010 (UTC)

בשורה משמחת

המשך מדיון בשיחת משתמש:28 על פיסוק וניקוד התניא החב"דפדי.

היום התקבלה תגובת הרב שלום יעקב חזן שליט"א:

"לדעתי אפשר לעשות פסיקים, אבל בתנאי שתהי' הבהרה ברורה לקוראים שזה לא התניא המקורי ולשים בצד צילום מהמקורי".

באם לא תתקבל תשובה אחרת מהרב הרצל תוך 24 שעות, נפעול לפי החלטת הוועדה. --מחכים לביאת משיח, היום י"ח בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 15:12, 30 ביוני 2010 (UTC)

כאמור שזה יהיה רק על פי עבודה תורנית. אכן עבודת נמלים, אך עדיף מטעויות. אני לא חשוב שמי מאיתנו סומך על עצמו שינקד את התניא כפי כוונת אדמוה"ז. אפשר לחלק את התפקיד לפי פרקים וכו'. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:26, 30 ביוני 2010 (UTC)
פה נטמן הרעיון
אתה מכיר תניא מנוקד? --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 15:32, 30 ביוני 2010 (UTC)
השאלה היא האם יש מישהו שנוטל על עצמו את העבודה מתוך הספר? זה וודאי עדיף, כהצעתו של חיים. --מחכים לביאת משיח, היום י"ח בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 15:34, 30 ביוני 2010 (UTC)
שיעורים בספר התניא בלה"ק מנוקד (צריך לברר מי עשה זאת) וכנראה גם ביאור תניא (ביאור בכרך אחד). כדאי לבדוק ביאורים נוספים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:48, 30 ביוני 2010 (UTC)
לי אין בבית ספר תניא עם פסיקים, ואין לי אפשרות לעשות זאת. משתמש:28 רוצה לקחת על עצמו את העבודה, או מישהו אחר? --מחכים לביאת משיח, היום י"ח בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 16:52, 30 ביוני 2010 (UTC)
גם לי אין את הספרים הנ"ל בהשג יד, אולי זה נמצא איפה שהוא ברשת? באיברו בוקס לא מצאתי. --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 17:13, 30 ביוני 2010 (UTC)

קצת יהיה קשה להתחיל לעבוד על ספר שלם. המלצתי לקחת את החוברת השבועית המכונה 'דבר מלכות' ובכל יום לסדר את השיעור היומי של היום למחרת. --לל (שיחה) 20:15, 30 ביוני 2010 (UTC)

פה נטמן הרעיון. חיים מתנגד לעריכת פסיקים לבד, אין אפשרות לערוך מתוך ספר. --מחכים לביאת משיח, היום כ' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 07:37, 2 ביולי 2010 (UTC)
מי שלמד תניא בעיון ודאי שם לב למשמעות הקריטית של הניקוד והרי לא לחינם התנגדו לכך רבותינו נשיאינו. ולשלום, מדוע אין אפשרות לעשות זאת מתוך ספר? --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:41, 2 ביולי 2010 (UTC)
כאמור לעיל: צריך משתמש שיש לו תניא מנוקד ליד המחשב - וגם מעוניין לעשות זאת. אני לא עונה על הקטגוריה הראשונה, ועדיין לא מצאתי מישהו שיענה על שני הקטגוריות. --מחכים לביאת משיח, היום כ' בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 16:27, 2 ביולי 2010 (UTC)
אני דווקא הייתי שמח לעשות זאת, הבעיה היא, שלדעתי, עריכת וניסוח ערכים בסיסיים קודמת לניקוד וסיכום התניא. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:20, 3 ביולי 2010 (UTC)

סיכום הדיון

למעשה - אפשר לשים פסיקים? שאלה נוספת, הערות בסוגריים מרובעות (שלא נכתבו ע"י אדה"ז אך נכנסו בגוף התניא) אפש' לשים בהערת שוליים? ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
א. בשאלה הראשונה, מכיון שלמעשה נראה שהאפשרות היחידה היא לעשות פסיקים, לבד, דבר שלא נשלל על ידי הוועדה הרוחנית, זו תהיה ההחלטה, וכפי שכבר הוחלט על פי דעת הרוב והוועדה. ב. קשה להחליט, מה היתה דעת רבותינו בענין? הרי הם עצמם הכניסו זאת בגוף התניא!? --בברכה, היום כ"ד בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 14:31, 6 ביולי 2010 (UTC)
ומילות קישור, והשלמות הכרחיות של מאחז"ל (עוד מעט אסיים את עריכת סי' כ"ח באגה"ק, ותבינו כוונתי). ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
חשבתי על זה, שחייבים להתחיל להוסיף הערות שוליים בטקסט התניא. לדעתי חבל על רגע, התחל להוסיף! למה לא? --בברכה, היום כ"ד בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 14:37, 6 ביולי 2010 (UTC)

הוספת "השלמות"

ראיתי את העבודה של חסיד בפרק כ"ח. ראשית רציתי לציין יישר כח על העבודה היפה, אך במחילה מכת"ר נראה לי שקצת חרגנו. דובר על פתיחת ר"ת, פסיקים ונקודות, אך לא על הוספת מילים בתוך דברי אדמו"ר הזקן (למרות שזה רק השלמת פסוקים ומאחז"ל). ידוע ומפורסם עד כמה דקדק אדמו"ר הזקן בכל אות בספר התניא. אני מבין שהשלמות אלו מוסיפות המון, אפילו להבנת הפשט, אך בכ"ז... לפחות לא תחת הכותרת "גוף הפרק".

למעשה, אם היה אפשרות שכאשר מציגים את העכבר על המילה "וכו'" מופיע השלמת הפסוק או המאחז"ל (כמו כשמצביעים על מילה המקושרת לערך), זה היה יכול להיות מעולה. אם לא, לענ"ד יש שלוש אפשרויות: א. עם כל הצער וכו' לגנוז את הרעיון. ב. להוסיף עוד פיסקא בסוף הדף, תחת הכותרת "הפרק בשפה קלה" או "ביאור הפרק" וכד' ושם אפשר לכתוב ולערוך ללא הגבלות כל שהם. ג. להוסיף את ההשלמות כהערות שוליים, (למרות שגם אפשרות זו, לא נראית לי במיוחד).

למרות שאני די נחרץ, זוהי רק דעתי. מה דעתכם? --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 01:04, 9 ביולי 2010 (UTC)

כמדומה לי, שגם הגמרא נוהגת לדייק בכל מילה, ואם זאת במהדורות הביאןר על הגמרא, כגון שטיינזלץ, שוטנשטיין, עוז והדר, מתיבתא, נוהגים להוסיף מילים בביאור הגמרא בתוך הטקסט, אם כי באותיות אחרות שניכר שאין זה לשון אדמו"ר הזקן. ולכן שאלתי: האם אדמו"ר הזקן דייק יותר מאשר הגמרא הקדושה דייקה בדבריה? --בברכה, היום כ"ז בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 03:02, 9 ביולי 2010 (UTC)
אין שום בעיה לכתוב ביאור על התניא (וכבר נכתבו הרבה כאלו, ויש ששילבו מילים בתוך דברי אדמו"ר הזקן) אך כל זה בתור ביאור לא תחת הכותרת "גוף הפרק". גם הרב אבן ישראל כתב את ביאורו לצד הגמ' ובמרכז הביא את דברי הגמ' כמו שהם (מלבד פיסוק, ניקוד וחלוקה למקטעים). --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 06:03, 9 ביולי 2010 (UTC)
לעניות דעתי, כיוון שמטרת מהדורת התניא הנ"ל היא הפצת המעיינות, הוספת מילים הכרחיות להבנת הפשט (עיין בפיסקא הראשונה של סי' כ"ח, למה נסמכה..כו', הייתם מבינים א"ז בלי ההשלמה?). ואוי"ל, דהזהירות בהוספת מילים לתניא לא שייכת כ"כ באגה"ק, כיוון שהיא לא נכתבה כחלק מהתניא, והוספה ע"י בני אדה"ז לאחר ההסתלקות (שהוסיפו סוגריים וכיו"ב). כרגיל בכגו"ד דעתי - ששייך לוועדה הרוחנית. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
אני מבין את החשיבות שבהשלמותיך, ואני מסכים אתך שבלי ההשלמה בפיסקא הראשונה, היא אינה מובנת. אבל זה צריך להיות מאד ברור; ברגע שהוספתי מילים בתוך התניא (ולא משנה כמה ואיזה), אני לא יכול לקרוא לזה "תניא", אנחנו לא יכולים לקרוא לאדם מהרחוב ולומר לו הנה זה התניא שחיבר אדמוה"ז. אפשר לומר לו, זה ביאור שכתבנו בדברי אדמוה"ז. אלו דברי אדמוה"ז שעברו עריכה שלנו, ע"מ להקל על הציבור להבין את הדברים, וכה"ג. אם נגיע פה להחלטה שזוהי הפצת המעינות, וכך אנו רוצים לראות את מיזם התניא. ראשית צריכים לקבוע כללי עריכה חדשים, ע"פ כללי העריכה נוכל גם לקבוע את הכותרת שניתן לחלק זה של המיזם (כמובן לא גוף או טקסט התניא), ואז יהיה ניתן לערוך את התניא בצורה שתהיה קלה וברורה לכל קורא, אך כל עוד לא נתקבלה כזו החלטה, לא מוסיפים אף לא מילה בתוך התניא. בנוגע לחילוק בין אגרת הקודש (וקונטרס אחרון) לשאר חלקי התניא, לא שמעתי על זה, ואדרבא אם יש לכך מקור מוסמך, יחכימנו רבנו. בנוגע לוועדה הרוחנית, אתה מוזמן לשטוח בפניהם את הדיון ולשאול לחוות דעתם, את פרטי הקשר של חברי הוועדה הרוחנית תוכל למצוא כאן. ושוב אני רואה לנכון להדגיש (את מה שברור ומובן מאליו), למרות הסגנון התקיף שבדברי, כל הנ"ל הוא לעניות דעתי בלבד. --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 12:30, 9 ביולי 2010 (UTC)
מדובר בהשלמה שניכר בעליל שהיא השלמה. באופן כזה אין כל בעיה לענ"ד. --בברכה, היום כ"ז בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 16:31, 9 ביולי 2010 (UTC)
כשמיזם התניא התחיל, דובר על סיכום בלבד של כל פרקי התניא. בזמנו, הציע משתמש (סומכוס) שכיון שאין תחליף לנוסח המדוייק של התניא וכידוע הדיוק הרב בזה, כדאי - כך הוא כתב - להביא גם את לשון התניא המקורי והסכימו כאן שהצדק איתו. באם כעת נכניס ביאורים ללשון התניא, נחזור שוב לצורך להביא את לשון אדמוה"ז. יחד עם זאת, מובן גם הצורך לעבד את הטקט המקורי כדי שיותר אנשים אכן יוכלו ללמוד את התניא עצמו. ולדעתי אפשר להרחיב את הפיסקה "סיכום" ולשכתב שם את כל הפרק עם ההוספות הלשוניות או לפתוח פיסקה חדשה נוספת. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:08, 10 ביולי 2010 (UTC)
אני לא חושב שהעבודה של חסיד מתאימה לכותרת "סיכום", שכשמו כן הוא - סיכום ותמצות של הדברים, (לעומת העבודה של חסיד שהיא הרחבה והוספה על הטקסט של התניא). לדעתי הכותרת צריכה להיות בכיוון של "התניא בשפה קלה" או "תניא לעם" וכד'.
אם הולכים על זה, חשוב מאד לסגננן כללי עריכה ברורים ומפורטים ככל האפשר. והסיבה לכך פשוטה, על הפרוייקט הזה (124 חלקים!) יעבדו במשך הזמן הרבה משתמשים, עד שיסיימו אותו. בשביל שיהיה קשר בין סגנון העריכה בפרק אחד למישנהו, חייבים כללים וכמה שיותר פרטניים. --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 09:22, 11 ביולי 2010 (UTC)

מיזם תניא-שם הפרק

המשך מדיון בשיחת משתמש:28 על הוספת שם הפרק בתחילת כל פרק במיזם.

אין צורך ואף מיותר להעתיק את המילים "פרק .." בהתחלת כל פרק, מכיון שזה מופיע כבר בשורה העליונה בראש כל הדף. --מחכים לביאת משיח, היום י"ז בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 09:00, 29 ביוני 2010 (UTC)

למיטב ידיעתי הרבי מתייחס למילים "פרק א" וכו', כחלק מגוף התניא. שלכן כשחוזרים תניא בע"פ מקפידים לומר גם "פרק..". --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 09:26, 29 ביוני 2010 (UTC)
אני חוזר בי, זה באמת לא נראה טוב לעין שמופיע "פרק.." בתחילת כל טקסט הפרק. בנוגע לטעמי לעיל שהמילים "פרק.." הם חלק מגוף הפרק, נראה לי שאפשר להסתפק בזה שבכותרת של כל תבנית (שמופיע צמוד לטקסט, ובמידה מסוימת אפשר לקוראם ברצף) מופיע "פרק..". מה חיים אומר על הנ"ל? --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 00:09, 30 ביוני 2010 (UTC)
חיים, אני מוריד את הטקסט "פרק א" וכו' מתחילת הפרקים? יש הסכמה? --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 16:02, 30 ביוני 2010 (UTC)
דווקא מאוד נהנתי מההוספה הזו. לא נראה לי שצריך להסירה, זה אכן חלק מהפרק. יחד עם זאת, אולי כדאי בכותרת להוסיף גרש/יים, בשונה מגוף הפרק. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:04, 30 ביוני 2010 (UTC)
אני רואה שאין דעות נוספות בענין, לסיכום: היות שהמילים "פרק..." הם חלק מגוף התניא, והכותרת של התבנית כשמה כן היא - כותרת, ולא חלק מטקסט התניא. ע"כ בתחילת כל פרק יופיעו המילים "פרק...". בכותרות התבנית יצויין שם הפרק עם גרש/יים, כמו בשם הערך (בשונה מגוף התניא).
אני מקוה ששלום ישלים עם ההחלטה, הנ"ל נכתב בהתייעצות עם משתמש: לל. --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 20:28, 4 ביולי 2010 (UTC)
להבא, מומלץ לערוך את ההתייעצויות בפומבי, אחרת לא יהיה לדבר סוף - כל אחד ידבר בשם חבירו ואבדנו. ניתן לדון באופן אישי, אך את המסקנות חובה להעלות, כל אחד באופן אישי. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:35, 4 ביולי 2010 (UTC)
אני משלים עם ההחלטה, מכיון שהיא נעשית בדעת הרוב. אך נראה לי מאוד מוזר לכתוב בהתחלה "פרק". זה לא מתאים למשתמש:חיים נהר להסכים עם זה, אך כנראה שהוא ממלא את מקומו זמנית של משתמש:חסיד וד"ל. --מחכים לביאת משיח, היום כ"ב בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 20:57, 4 ביולי 2010 (UTC)
כאמור, המילים "פרק .." הם חלק מהתניא. האפשרות היחידה היא להסיר את ה"פרק" מראש התבנית, אך זה יקשה להבין על איזה פרק מדובר. לכן לא נותרו הרבה ברירות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:59, 4 ביולי 2010 (UTC)
את זה שזה חלק מהפרק,צריכים לומר בע"פ לכל לומד, אבל לא להכניס זאת בגוף הטקסט. אפילו בספר התניא עצמו, זה מופיע ככותרת ולא כחלק מהטקסט. --מחכים לביאת משיח, היום כ"ב בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 21:02, 4 ביולי 2010 (UTC)
מדוע החלטת שבתניא זה מופיע ככותרת? (אם בגלל שזה מודגש, אז אולי גם המילים "תניא", "ונפש", וכו' הם כותרות) --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 21:59, 4 ביולי 2010 (UTC)
ומדוע החלטת שכאן בחבדפדיה, כאשר זה מופיע בכותרת שבתבנית זה לא חלק מהפרק? --מחכים לביאת משיח, היום כ"ב בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 22:05, 4 ביולי 2010 (UTC)
זו באמת נקודת ההתלבטות שלי מתחילת הדיון, האם ניתן להסתפק בכותרת התבנית או שלא, ועד לרגע זה אין לי החלטה ברורה בנידון. אך כאשר ראיתי את דעתו של חיים, ודעה נוספת שמפני כללי הדיון איני יכול לפרטה (לחיים: מה לעשות והוא אינו מעונין לכתוב בנושא) כתבתי את דברי הסיכום דלעיל. --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 23:51, 4 ביולי 2010 (UTC)

דוגמא לתבנית ניווט

אדמו"ר הזקן
קטגוריות בנושא אדמו"ר הזקן
משפחת אדמו"ר הזקן
חסידים מתקופת אדמו"ר הזקן
ספרי אדמו"ר הזקן
ניגוני אדמו"ר הזקן

דוגמא לתבנית ניווט שיוצבו במרחבי הערכים. אנא חוו דעתכם. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:30, 30 ביוני 2010 (UTC)

יפה וברור, (בפרט ביחס לדוגמאות הקודמות) --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 09:36, 1 ביולי 2010 (UTC)
מצטרף. --בברכה, היום כ"ד בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 16:40, 6 ביולי 2010 (UTC)

הצעה לסדר

עלה רעיון בבית המדרש:

לפתוח קטגוריה של כל האתרים והפורומים של חב"ד. כלומר גם אתרים שכותרתם חב"ד וגם כאלה שאינם לשים ערכים על פורומים של חבדניקים שלא נמצא באתרים חבדיים כמו בחדרי חרדים חבד, ערוץ 7 ועוד להכניס המון אתרים של בתי חב"ד.[לידיעתכם יש המון פורומים של שלוחים ושליחות, אתרים של נשי חב"ד(לנשים)] בקיצור זה יכול להיות מאוד מעניין.

אני חושב שזה קטגוריה שיכולה למשוך המון אנשים או בלע"ז 'רייטינג' אם יהיה שם את כל האתרים והפורומים. אבל... זה מצריך החלטה רשמית של המערכת לפתוח קטגוריה מסוג זה. אישית אני חושב שאני יכול לשכלל את הענין, אבל רק אם יחליטו רשמית. (בקטגוריה אתרי אינטרנט שפעיל עכשיו (הפצת המעינות) לא שייך, כי לא הכל הפצת המעינות, לפחות במצב הגלותי כרגע. בברכה --יוסי (שיחה). 14:24, 2 ביולי 2010 (UTC) שבת שלום ויחי המלך

לדעתי, המידע החיוני יוכל להיכנס בערך אחד, בשם חב"ד באינטרנט. אין צורך בקטגוריה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 14:59, 2 ביולי 2010 (UTC)
איך זה יראה כותרת לכל אתר? או כותרת לכל קבוצת אתרים כמו חדשות, פורומים,חבד אנגלית,חבד ספרדית?

--יוסי (שיחה). 15:11, 2 ביולי 2010 (UTC)

האפשרות השניה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:50, 2 ביולי 2010 (UTC)
האם להכניס כל פורום לדוגמא פורום חב"ד ערוץ 7 למרות שהסביב שלו לא מתאים לאתר חבד"י?--יוסי (שיחה). 15:55, 2 ביולי 2010 (UTC)

לענ"ד חב"דפדיה לא צריכה לתת אזכור לאתרים שאינם הולמים את רוחנו. כל עוד היה מדובר על אתרי החדשות החב"דיים ניחא, אבל להתחיל לפרסם את ערוץ 7 ופורמים נוספים נראה לי לא מתאים ומיותר. --לל (שיחה) 21:29, 2 ביולי 2010 (UTC)

1. אשמח לקבל הבהרה מה דעת ההנהלה (לפני שיוסיפו או ימחקו 100 אתרים) 2. איך לציין כאשר הכניסה היא למורשים בלבד? 3. האם/ איך להפנות לאתרים שבהם קיים ערך כבר, כלומר האם להפנות לאתר או לערך או שניהם?--יוסי (שיחה). 18:52, 3 ביולי 2010 (UTC)
1. ההנהלה של חב"דפדיה זה אתה, שלום, לל, חסיד, אנוכי הקטן ושאר התורמים החשובים. מה שיוחלט כאן, תחשב כהחלטת הנהלה. 2. לדעתי אין צורך להפנות לפורומים וכיו"ב. אנחנו לא אינדקס אתרים ופורמים. צריך לכתוב על האתרים הגדולים של חב"ד (בחלוקה לאתרי מידע, חדשות וכו'), על אתרים של בתי חב"ד ועוד. בסוף אפשר לציין שישנם גם פורומים ואולי גם לציין כמה מהם, אבל בהחלט אין זה מעניינינו. 3. ערכים קצרים על אתרים חב"דיים יאוחדו עם הערך חב"ד באינטרנט. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:26, 3 ביולי 2010 (UTC)

ראיתי שחברי לא קיבלו דעתי. אולי אפשר לציין הסתייגות כלשהיא מתכני האתרים שלא תואמים את רוחנו. --לל (שיחה) 02:44, 4 ביולי 2010 (UTC)

למה? לא תראה בכל הרשימה קישור לפורומים או אתרים שאינם בהנהלה חב"דית לגמרי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:20, 4 ביולי 2010 (UTC)

בקשה דחופה!!

מאגר קטעי הידעת המוצבים בעמוד הראשי, הולכים ודלים. קהל החב"דפדים מתבקש להוסיף קטעי מעניינים בדף חב"דפדיה:הידעת?/ארכיון 1. תודה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 22:16, 3 ביולי 2010 (UTC) יש מקום לעובדות לא ידועות מהשנים האחרונות? (סביב אירועי קבלת המלכות בנ"ג, התייחסות מיוחדת של הרבי בחלוקת דולרים,).

עלה לי בראש עכשיו דוגמא כזו:

בתחילת שנות הממי"ם התוועדו ב'זאל הקטן שב-770 ר' דוד נחשון והטייס ר' גידי שרון. במהלך ההתוועדות התלהב דוד נחשון ואמר לר' גידי: לרבי יש צבא, חיל שריון אלו הטנקים, חיל רגלים אלו השלוחים ההולכים לכל מקום ועכשיו הגיע הזמן לפתוח חיל האוויר... באותו ערב כתב ר' דוד לרבי את רעיונו והרבי השיב (תוכן) 'כבר הזהרתיו מעניינים של תוהו...'

זו דוגמא קצת קיצונית אבל אני מתכיוון לעובדות שהתרחשו בדור האחרון. --לל (שיחה) 03:33, 4 ביולי 2010 (UTC)

מה דעתכם על הקטעים החדשים שהוספתי? להמשיך כך?--מחכים לביאת משיח, היום כ"ב בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 19:49, 4 ביולי 2010 (UTC)
כן. אבל הדברים חייבים להיות כתובים במקורות מהימנים ולא שמועות וכן קצרים וקולעים, לא ארוכים מידי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:51, 4 ביולי 2010 (UTC)
לא התכוונתי לקטע על מדינת ישראל,שלבטח אינו מוצא חן בעיניך :) אך האם יש שם לפחות קטע אחד או שנים מוצלחים? --מחכים לביאת משיח, היום כ"ב בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 19:56, 4 ביולי 2010 (UTC)
כאמור, כן. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:00, 4 ביולי 2010 (UTC)
את זה נראה באם אם יופיעו בעמוד הראשי.בנתיים,שום קטע שהוספתי, לא מופיע שם. (לדוגמא: משפחות אדמורי חב"ד) --מחכים לביאת משיח, היום כ"ב בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 20:09, 4 ביולי 2010 (UTC)
לאט לך, שלום. יש תור. תמשיך לעדכן ותראה אותם מופיעים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:16, 5 ביולי 2010 (UTC)

שימוש בקבצים

לכל המשתמשים היקרים!

עברתי על מיוחד:רשימת קבצים וגילתי המון קבצים שנמצאים על השרת ולא באו לידי שימוש בערכים הנוגעים. בזמנכם הפנוי אפשר לעבור ולהכניס את התמונות בתוך הערכים המתאימים. בד"כ כל תמונה יכולה להיכנס בכמה ערכים שקשורים לנושא.

ערך עם תמונה שווה פי 10, מחיה את הערך ומוסיף בו המון טעם. --לל (שיחה) 17:49, 5 ביולי 2010 (UTC)

יחד עם זאת, לא כדאי להכביר בתמונות. תמונה אנציקלופדית אחת שווה יותר מעשר תמונות סתם. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:07, 5 ביולי 2010 (UTC)
מצטרף ביותר לדברי לל, וכן לדברי חיים נהר. --מחכים לביאת משיח, היום כ"ג בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 19:14, 5 ביולי 2010 (UTC)

מה ההגדרה לתמונה אנציקלופדית? --לל (שיחה) 20:25, 5 ביולי 2010 (UTC)

תמונה המשקפת את נושא הערך. אם זה חסיד - תמונת החסיד, אם זה צדיק - תמונתו או קברו, אם זה ספר - כריכת או שער הספר. --בברכה, היום כ"ד בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 16:07, 6 ביולי 2010 (UTC)

השלמת חיפוש אוטמטי

הגיע הזמן שתהיה השלמת חיפוש אוטמטי, בשורת החיפוש של חב"דפדיה. יש מספיק ערכים ופעולה זו תעלה את הערך של הממשק ברמה ניכרת. --לל (שיחה) 20:38, 5 ביולי 2010 (UTC)

מסכים ביותר. פניתי לאיש הטכני ואפנה אליו שוב בנידון. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:33, 6 ביולי 2010 (UTC)

נוסח לכותרת

המשך מדיון בשיחת משתמש:28 על נוסח הכותרות בקונטרס אחרון.

בנוגע לקונטרס אחרון גם לא מצאתי נוסח הולם, ואולי שם כן נכתוב "מבוא לפרק" וכו'. אני ישמח לשמוע את דעתך (חיים), ואולי גם דעות נוספות. --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 07:57, 2 ביולי 2010 (UTC)

נראה לי שגם זה צריך להיות ב"קטעים". --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:31, 2 ביולי 2010 (UTC)
איך לכתוב "מבוא לקטע", "גוף הקטע"? --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 23:49, 4 ביולי 2010 (UTC)
לענ"ד לא מתאים לכתוב "גוף הקטע", ועדיף "גוף הפרק", למרות שבשונה מאגרת הקודש הקונטרס אחרון לא מצוין לפי סדר פרקים. --מחכים לביאת משיח, היום כ"ג בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 03:42, 5 ביולי 2010 (UTC)
תלוי בהחלטת המשתמשים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:24, 5 ביולי 2010 (UTC)

מצטרף לדעתו של שלום. --לל (שיחה) 16:02, 6 ביולי 2010 (UTC)

מצטרף לחיים. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
מה אתה מצטרף, ש"תלוי בהחלטת המשתמשים"? פשיטא?! --בברכה, היום כ"ה בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 13:21, 7 ביולי 2010 (UTC)
הי' נראה לי שהוא בעד "מבוא לקטע", וכו'; אם לא, הריני בדעת מיעוט ומבטל דעתי כו'. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
דעתי שאין בעיה ב"מבוא לקטע" אולי "פסקה", אך כיוון שאי"ז עקרוני, לא מצאתי לנכון להסביר ולשכנע לעמדתי וייעשה כהחלטה המשמשים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 14:39, 7 ביולי 2010 (UTC)

הצעה חדשה

א. שמתי לב שיש כמה וכמה סוגים של כותרות ("מבוא לפרק" או לחילופין "הקדמה לפרק" או לחילופין "מבוא", וכן "גוף הפרק" או לחילופין "טקסט הפרק", וכן "צילום הפרק" או לחילופין "צילום דפוס התניא") ולענ"ד למרות שסגנון הכותרות הוא לא דבר כ"כ עיקרי, בכ"ז כדאי שיהיה נוסח אחיד. ב. אני חושב שמיותר לכתוב בכל כותרת "פרק" ("הקדמה לפרק", "סיכום הפרק" וכו'). כאשר נמצאים בערך על פרק א' זה די ברור ש"הקדמה" זה הקדמה לפרק א' וכן הלאה. ג. לאור האמור אני מציע שסגנון הכותרות יהיה: (ע"פ הסדר) "הקדמה", "טקסט התניא", "סיכום", "צילום דפוס התניא", "מושגים יסודיים". ד. אגב, על הדרך אנחנו חוסכים את כל הדיון הקודם. אני ישמח לשמוע את דעתכם על הרעיון בכללות, כמו גם השגות פרטיות. --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 00:35, 9 ביולי 2010 (UTC)

מסכים ביותר ובשינויים קלים: במקום טקסט התניא מספיק טקסט מאותה סיבה שהזכרת. וסיכום תמציתי (לעומת סיכום מורחב יותר, באם יוחלט). --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:13, 10 ביולי 2010 (UTC)

מיזם חב"ד בישראל

מיזם חב"ד בישראל יוצא לדרך, בהתעוררות של משתמש יוספי. כולם מוזמנים להשתתף. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:43, 7 ביולי 2010 (UTC)

מה היה רע בערך חב"ד באינטרנט? למה לא לעשות שני ערכים, אחד אתרי אינטרנט ואחד בתי חב"ד? הרי כל מיזם כזה בסופו מגיע לערכים, אז למה לא ישר לערך? --בברכה, היום כ"ה בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 18:34, 7 ביולי 2010 (UTC)
א. אני שמח בנטילת חלקי בפיתוח המיזם חב"ד בישראל.
ב. רציתי ראשית להסביר את הצורך בפתיחת המיזם. הסיבה שנפתח המיזם זה כדי שכל המידע על הערים והיישובים בארף יהיה בעמוד אחד. לכן, אמנם המיזם יפנה לערכים אבל מוכרחים שמישהו רוצה מידע על עיר מסויימת, יהיה דף אחד שירכז הכל ומשם הפניה לדפים אחרים(אם יש צורך).
ג.הטענה 'מה רע בחב"ד באינטרנט', אין רע, אני חושב שהערך יישאר לכל מי שרוצה מידע ישיר באתרים של חב"ד. אבל, רוב הבתי חב"ד בארץ אין אתר אינטרנט, וכן רוב הקהילות ורוב המוסדות אין אתרי אינטרנט, וכאן נכנס הסעיף הקודם שבו יוכלו לקבל כל המידע על הערים במרוכז וכו'.
בתקווה לשיתוף פעולה ביחד עם כולם.--יוסי (שיחה). 19:12, 7 ביולי 2010 (UTC)
אם אתה מרוצה אז גם אני מרוצה. --בברכה, היום כ"ה בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 19:29, 7 ביולי 2010 (UTC)
כמו בכל מיזם, השאיפה ההיא, כשיושלם, הוא יהווה "פורטל חב"ד בישראל" ולכן צריך לרכז ולעבוד בצורה מסודרת במיזם. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:39, 7 ביולי 2010 (UTC)

כותרת עליונה

הוספתי בראש כל דף קריאה להוספה במיזם חב"ד בישראל/בתי חב"ד. תקוותנו שתוך זמן קצר נמלא את רשימת הבתי חב"ד בישראל ונוכל לעבור לשלב הבא, קהילות וכדו'. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 22:10, 7 ביולי 2010 (UTC)

תבנית חדשה

א. מה דעתכם על התבנית הזו?

תקופות ביהדות

ובאיזה קטגוריה לשים את כל הערכים האלו? יהדות?

--בברכה, היום כ"ט בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 17:00, 11 ביולי 2010 (UTC)

מומלץ לעשות שימוש, בסרגל הזמן בכזה דבר, וזה מאוד נחמד. בכל אופן כל תבנית עושה את הדבר נגיש יותר.--יוסי (שיחה). 18:32, 11 ביולי 2010 (UTC)
בעד, אבל עד שזה יהיה מוכן נשים את התבנית הקיימת. --בברכה, היום כ"ט בתמוז ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 18:37, 11 ביולי 2010 (UTC)
אולי לשנות את הכותרת ל"תקופות ביהדות" --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 10:09, 12 ביולי 2010 (UTC)
מה שבטוח שצריך לשנות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:30, 12 ביולי 2010 (UTC)
אולי דורות ביהדות? --בברכה, היום א' באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 18:42, 12 ביולי 2010 (UTC)
"תקופות" נשמע לי יותר (היות שזה לא דור האבות אלא תקופת האבות, שכוללת בתוכה כמה דורות) אבל אני לא יתעקש... --יחי המלך המשיח! 28 ¤ שיחה 21:38, 12 ביולי 2010 (UTC)
מסכים עם 28. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:07, 13 ביולי 2010 (UTC)

תבנית:לאיחוד

היה מן הראוי שגם כאן תהיה תבנית כזו. מה דעתכם? --בברכה, היום ב' באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 04:58, 13 ביולי 2010 (UTC) 

בעד. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:07, 13 ביולי 2010 (UTC)
הנה לכם.
ערך זה מיועד לאיחוד עם הערך {{{סיבה}}}
אם נראה לכם כי האיחוד אינו נכון, ציינו זאת בדף השיחה.

דרך אגב, עשיתי כבר גם תבנית "לפישוט" כמו שם, מה דעתכם?

ערך זה מיועד לפישוט.
אם נראה לכם כי הנימוק אינו נכון, ציינו זאת בדף השיחה.

--בברכה, היום ב' באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 15:37, 13 ביולי 2010 (UTC)

תבנית לאיחוד - יפה מאוד! תבנית לפישוט מיותר. צריך לפשט את השימוש בתבניות.. אפשר לשים תבנית לעריכה ולרשום "פישוט". --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 14:09, 14 ביולי 2010 (UTC)

תבנית חצרות

האם לדעתכם מתאים שתבנית החצרות תהיה בכל הערכים של האדמורי"ם המשתייכים לחצרות, או רק לחצרות עצמם? --בברכה, היום ה' באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 03:12, 16 ביולי 2010 (UTC)

חב"ד וגדולי ישראל
חצרות רוסיה ליטא ואוקראינה
טולנאברסלבבריסקפינסק קרליןסלוניםסקוויראצ'רנובילקרליןקאפוסטרחמסטריבקארוז'יןסקוליא
חצרות גליציה
באבובצאנזמחנובקהפשברסקבעלזנדבורנאביטשינאקרטשניף
חצרות פולין וואלין
אמשינובגורזוויהללעלובסטרופקובראדזיןביאלאפשיסחא
חצרות הונגריה ורומניה
פאפאויז'ניץסאטמארערלוי
חצרות מרוקו וארץ ישראל
שומרי אמונים · אבוחצירא
לדעתי, רוב האדמו"רים צריכים להיאחד לערך על החצר. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 14:01, 16 ביולי 2010 (UTC)