הבדלים בין גרסאות בדף "חב"דפדיה:אולם דיונים"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(מחיקת קישורים מיותרים: פסקה חדשה)
(קישור לספרים בגוגל דרייו)
שורה 311: שורה 311:
 
:::::בקשר לחסימות שחוסמות את זה, אני ידוע לי שיש חסימות שחוסמות את כל מה שבגוגל דרייב בשיתוף ציבורי בגלל שאי אפשר לסנן אותם.--'''[[משתמש:Men770|Men770]] - [[שיחת משתמש:Men770|שיחה]]. כעת,י' בחשוון ה'תשע"ח, 16:22 מגיע [[משיח]]! יחי המלך!'''
 
:::::בקשר לחסימות שחוסמות את זה, אני ידוע לי שיש חסימות שחוסמות את כל מה שבגוגל דרייב בשיתוף ציבורי בגלל שאי אפשר לסנן אותם.--'''[[משתמש:Men770|Men770]] - [[שיחת משתמש:Men770|שיחה]]. כעת,י' בחשוון ה'תשע"ח, 16:22 מגיע [[משיח]]! יחי המלך!'''
 
:::::::ושוב: האם זה מתיר לנו להשתמש בקבצים???--[[משתמש:קער אַ וועלט היינט!|קער אַ וועלט היינט!]] - [[שיחת משתמש:קער אַ וועלט היינט!|שיחה]] 13:23, 30 באוקטובר 2017 (UTC)
 
:::::::ושוב: האם זה מתיר לנו להשתמש בקבצים???--[[משתמש:קער אַ וועלט היינט!|קער אַ וועלט היינט!]] - [[שיחת משתמש:קער אַ וועלט היינט!|שיחה]] 13:23, 30 באוקטובר 2017 (UTC)
 +
::::::::יש להעלות לחב"פדיה רק קבצים שברור, או לפחות יש סבירות גבוהה שהבעלים מאשר את הפצתם ברשת. --[[משתמש:שיע בוט|שיע בוט]] - [[שיחת משתמש:שיע בוט|שיחה]] 20:38, 20 בדצמבר 2017 (UTC)
 
{{הערות שוליים}}
 
{{הערות שוליים}}
  

גרסה מ־20:38, 20 בדצמבר 2017

הגעתם לאולם הדיונים המרכזי של חב"דפדיה.

המקום מיועד לדיונים בין האורחים, העורכים והמפעילים.


אם יש לך בקשות מיוחדות המיועדות למפעילי המערכת, תוכלו לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם לבקש ערך החסר בחב"דפדיה, תוכלו לעשות זאת כאן.

אם ברצונך לכתוב איזו אימרה חסידית או סתם להתוועד.. תוכל לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם להתנדב להשלמת פרוייקטים לשיפור חב"דפדיה, או להציע אחד כזה תוכלו לעשות זאת כאן.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

ארכיוני אולם הדיונים
1234567891011121314151617181920
חב"דפדיה: פיתוח טכני


מוסד הרב קוק

מעניין, [4ysc01p1vhw140bqmvpyqhpw.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2017/03/27-03-2017-09-45-17-%D7%AA%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D.pdf הרבי מבקש את ספרי הרב קוק] עמוד 49. להתראות - שיחה 11:29, 29 במרץ 2017 (UTC)

הרבה יותר מעניין לכאורה זה שהרבי מחפש את הספר של בני של הסטייפלער... אגב, לאחרונה פורסמה תמונה איך מראים לו את המכתב הזה. --יוסי ג - שיחה 08:04, 18 באפריל 2017 (UTC)

חסדות חב"ד הערך הזה צריך להיות הכי ארוך בחבדפדיה!!

חייבים מלערוך אותו מי שיש שליטה על הפורטלים ויכול להעתיק מכל אחד מהפורטלים את התקציר של כל פורטל מחבדפדיה זה יוסיף לערך של חסידװת חב"ד המון. עוד מישהו שיכול להעתיק מוקיפדיה ששם הערך הרבה יותר ארוך. --או או - שיחה 06:20, 18 באפריל 2017 (UTC)

ערכי נשים

- הועבר משיחה:רחל זמיר

בעיקרון אני נגד ערכי נשים, אבל אם יום אחד יכתבו... להתראות - שיחה 08:12, 27 במרץ 2017 (UTC)

להתראות, באמת שאינני מצליח להבין אותך, כל צרוע וכל זב זכאי לערך מעצם עובדת קיומו, ונשים שעשו ופעלו רבות אינם זכאים?! שף ויתיבקאנפרענץ רום 16:37, 27 במרץ 2017 (UTC)
זכאית בהחלט. אבל לדעתי אין מקומם של ערכי נשים באנציקלופדיה חב"דית. אתה חושב שאם אשכנזי היה מכניס ב'אוצר החסידים' את מומע שרה היתה דעת הרבי נוחה? להתראות - שיחה 06:22, 28 במרץ 2017 (UTC)
ללא ספק, ולא כמו שאנשי ארץ ישראל (בהשפעת ...) מעוותים את רצון הרבי והקב"ה. שף ויתיבקאנפרענץ רום 06:37, 28 במרץ 2017 (UTC)
כמובן שמה שכתבתי בטל ומבוטל אם תמצא ולו מקור אחד בדברי רבינו, ואפילו בדרך רמז שברמז, ואפילו לענין שהוא רק דומה. מעולם לא ראינו שהרבי נמנע לדבר על אשתו או על אמו, הפריערדיקער רבי כתב קונטרס דברי ימי הרבנית רבקה, ושנים מתוך החמש מגילות קרויות ע"ש נשים. בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 03:53, 29 במרץ 2017 (UTC)
שף ויתיב, נפלאתי כיצד הינך מוצא בכל דבר קשר לאנשי א"י וכו', וכדברי מלכנו הקדושים - כאשר אדם שקוע בתוקף במשהו וכו'... וכי לא מוטב שבמקום זאת היית מחפש את הקשר למשיח?
ולגופו של ענין, כפשוט שאין כל מניעה לכתוב ערכים על נשים שעשו פי כמה וכמה מרף הפעילות המצדיק ערך אצל בני המין השני. ויתירה מזו, אם לדעת הכותב זה מוסיף ב'והחי יתן אל לבו' ניתן לשים תמונות שחור-לבן של נשים שנפטרו, כמבואר במענה אד"ש הנמצא בערך איסור הסתכלות בנשים. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:06, ב' בניסן ה'תשע"ז
לא אמרתי שזה אסור, רק שזה לא מתאים. בקשר לטענה של 'אנשי ארץ ישראל': לידיעתך, גם אנחנו חסידי חב"ד חלק מבני ישראל, ואם ישנו גדר של דבר "שהאומות גדרו את עצמם", אנחנו לא גרועים מהאומות. יש דברים שבעבר היו מותרים אבל נוספו על גדרים וסייגים שיהודים שומרי תורה ומצוות קיבלו על עצמם. טענתך, היא אותה טענה של הגרועים שבמזרח'ניקים המבקשים לבטל את כל התקנות שנתקנו במשך הדורות, בטענה שלא נמצא לכך מקור בחז"ל, והיא הולכת, בדקות, בדרכם של הקראים שביקשו להיצמד למה שכתוב, ולא קיבלו על עצמם את מרותם של חכמי ישראל. לא אמרתי שכל צרוע וזב יש לו כח של 'חכמי ישראל' והם יכולים לגזור על כלל הציבור מה שהם רוצים, וגם לא אמרתי שהגזירות והתקנות שקיבלו על עצמם אנשי ארץ ישראל מחייבים את כלל קהילות הקודש די בכל אתר ואתר, וייתכן באמת שאין שום בעיה בנקודה הספציפית הזאת, אבל התכוונתי לעצם הטענה. בברכת ואת והב בסופה. להתראות - שיחה 05:37, 29 במרץ 2017 (UTC)
קרייזי, נראה שלהתראות הבין היטב מה התכוונתי. אין לי כח להסביר, אולי כשאהי' מול מחשב. אם הינך מחפש קשר למשיח עיין רמ"ח אותיות סי' קיז.‎
‎‏להתראות, כנ"ל אין לי כח אז לא אתייחס לויכוח הכללי, אתייחס למה ששאלת אם נראה לי שהרבי היה מרוצה אם היו מכניסים את המומע שרה. כדרכם של יהודים אענה בשאלות משלי (אני מחכה למענה): א. האם לדעתך הרבי היה מרוצה לו היו מכניסים לספר השלוחים רק תמונות (צבעוניות!) של השלוחים ולא השלוחות? ב. לו לא היו מדפיסים את ספר השלוחים אז אלא כיום ובארץ הקודש, האם היו מכניסים את השלוחות? ג. התשובה לב' היא בהשפעת מי? ומי קרוב יותר לרצון (ולא רק דברי) הרבי?‏
‏‎מייחל לתשובתך הכנה. בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 09:08, 6 באפריל 2017 (UTC)‏
א. לא. ולפני שאמשיך להתייחס, אני חייב לציין שזו דוגמא לא מוצלחת. אני מדבר על אנציקלופדיה ואתה מדבר על אלבום. אני מדבר על חומר הפונה לקהל הרחב, ואתה מדבר על חומר הפונה לקהל יעד מאוד מצומצם.
ב-ג. תלוי מי היה מדפיס, ואני לא חושב שזה השתנה היום. אם טוביה בלוי היה ממונה על הדפסת אלבום השלוחים לפני ארבעים שנה - הוא היה מדפיס עם תמונות נשים? ונשאל הפוך על הפוך, אם היתה זו הפקה ישראלית והיכל מנחם ירושלים וכיו"ב היה שם את זה בחלון הראווה של המכירות שלו - היתה לרבי נחת רוח? הכל לפי המקום והענין. זה לא אסור, אבל יש מקומות שזה מתאים ויש מקומות שלא. זה נושא רחב שנוגע בהמון סוגיות ולא כל מה שמתאים בבית חב"ד בנאפל מתאים בבית יהודי, גם אם הוא מותר על פי שולחן ערוך 'יבש'.
ולסיכום, לעניות דעתי זה לא הרצון של הרבי להחמיר יתר על המידה, וגם לא להקל ראש מבלי להתחשב במקבל. להתראות - שיחה 10:37, 6 באפריל 2017 (UTC)
יש להפריד בין תמונות לבין ערכים. אבקש לדון קודם רק לגבי הערכים. לגבי ערכים, לדעתי לא רק אפשר אלא חובה לכתוב ערכים על נשים שפעלו ביהדות ובחסידות. הרבי עצמו העלה על נס פועלם של נשים, החל מהאמהות, המשך ברבניות, ועד לאישה חסידית כמרת פעשא שמסרה את נפשה ומוזכרת בדבר מלכות. והוא דבר הפשוט. שיעשיחה כ"ג בניסן ה'תשע"ז 15:43, 19 באפריל 2017 (UTC)
אני סבור שיש להעביר את הדיון לאולם הדיונים. תחת הכותרת ערכים על נשים. וכשיסתיים אפשר יהיה לדון על תמונות נשים (שלדעתי אין להם מקום מלבד הרבניות). --שיעשיחה כ"ג בניסן ה'תשע"ז 15:44, 19 באפריל 2017 (UTC)
להתראות, דבר ראשון אדרבה, אם זה מיועד לקהל הרחב הרבה יותר מסתבר לשים ערכי (ותמונות) נשים מאשר אם זה מיועד לקהל פנים חב"די. אולם אתה התחמקת מלוז הענין ולכן אשאל את השאלה שלי בצורה הפוכה, לו היו מדפיסים את ספר השלוחים כיום והיו מכניסים לשם תמונות נשים, האם לא היו מתלחששים במסדרונות הישיבה הגדולה בעולם "תראו מה זה, לאנטים אין בעיה להכניס תמונות נשים..." בעוד שגם לי וגם לך ברור שדעת הרבי כלל לא היתה נוחה אילו לא היו מכניסים לשם את התמונות האלה. זה בהשפעת מי? לדעתי זוהי השפעה של אלו שאתה מכנה "האומות". החרדים הפרזיטים העושים את התורה קרדום לחפור בה (ואין כוונתי במישור הכספי) אינם מחייבים אותי כלל ועיקר, וגם אינני נהפך לקראי בשל כך.
בנוגע לעצם הענין, אם יש לך תקדים/דוגמה/ראיה ממשהו דומה מהרבי להדרת הנשים שאתה רוצה להשליט פה, אז כל דבריי בטלים ומבוטלים. אני יכול להביא לך עשרות מקרים הפוכים, וכל זמן שאין לך אפילו דוגמה אחת אז לבוא ולחלק מסברא ולומר זה לא דומה עליך מוטלת חובת ההוכחה.
לסיכום, לדעתי דעתו של הרבי שאין להקל כלל וכלל בשום ענין, אך גם אין להמציא הלכות שלא שערום אבותינו (ובפרט אם זה על חשבון רגשות של אחרים). הענין הזה אין בו משום "קולא" (וק"ו אם אין תמונה) אלא רק common sense.
כבקשת שיע נחכה עם הדיון על התמונות עד שייגמר הדיון הזה, והדיון על מענדל נמצא כמה פיסקאות מעלי. אני חושב שלמען הכבוד הראוי לשמו הק' של רבינו ראוי להחליף את זה, ואז אם אחרי שבוע נראה שירדנו ברשימת התוצאות תמיד יהיה אפשר להחזיר (אגב, לדעתי א. זה לא כ"כ משנה איפה אנחנו בתוצאות באם איננו ראשונים, ב. אין למדוד לפי איפה אנחנו בתוצאות אלא לפי כמות כניסות, ג. רוב האנשים בכלל מחפשים "הרבי מלובביץ'" או משהו כזה ולא את השם, כך שזה לא כ"כ משנה איך תכתוב את השם). בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 00:43, 20 באפריל 2017 (UTC)
נראה לי שכולם פה בעד ערכי נשים, ואפילו להתראות המתנגד (במלרע! רק במלרע!) הרי הוא עצמו יזם ופתח את שיחה:רחל זמיר...
בכל אופן אני חולק על רעיון ההתנגדות, ובשתיים: (א) דעת הרבי. לא מצאנו ולא ראינו בשום מקום רמז דרמז בשלילה גורפת כזאת, ואדרבה. (ב) המציאות. לא נראה לי שאפילו קיצוני החרדים באה"ק "מחמירים" עד כדי כך שאסור אפילו לכתוב על נשים. בכל עיתוני החרדים יכולה להיות כתבה על הרבנית הצדקנית מבעלז או מגור או מקנייבסקי וכו', ולאף אחד זה לא צורם. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 21:29, כ"ד בניסן ה'תשע"ז

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── ובתגובה אגבית שלא ממין הענין: שף ויתיב, אינני יודע מה היו מתלחששים בישיבה הגדולה בעולם במקרה היפותטי, אבל אני כן יודע שכאשר עסקן פלוני מכפ"ח הוביל/מוביל מגמת התייפיפות שכללה הכנסת תמונות נשים לפרסומי צא"ח - נדמה לי שאף לא בצניעות מלאה - יצאו נגדו (לא בישיבה הנ"ל שבקושי ידעו מכך, אלא בעיקר) חבריו לארגון ועוד כל מיני, "אנטים" כמובן, אז כנראה שגם להם זה צורם. (ואגב דאגב: לדעתי אין שום טענות נגדו, שהרי בחוג שאליו הוא משתייך זה מקובל ואף הרבה יותר מכך, הטענות הן רק נגד מי שמכניס אנשים מחוג הנ"ל לנהל את ליובאוויטש רק בגלל שהתעטפו בסירטוק משי...) • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 21:35, כ"ד בניסן ה'תשע"ז

א. הוא אשר אמרתי, אנשי ארץ ישראל (ללא קשר משיחיסטים או אנטים, הבאתי רק דוגמה שאני מכיר אישית). ב. אין לי מושג על איזה מקרה אתה מדבר, אולם פשוט שאם זה אינו צנוע אז לא רק שזה לא מתאים אלא אף אסור. בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 22:02, 20 באפריל 2017 (UTC)
אני רק תזכורת: לאתרנו יש ועדה רוחנית. לכאורה זה בדיוק התפקיד שלה, לא? --יוסי ג - שיחה 07:46, 21 באפריל 2017 (UTC)
אם כבר הערות אגב, באתי בזה למחות על שהצמידו לי את התואר 'מתנגד'... קריצה.jpg להתראות - שיחה 08:17, 21 באפריל 2017 (UTC)
א. יוסי ג: לדעתי - מהסיבות הנ"ל - מיותר אפילו לשאול את הוועדה בזה. אבל לא אתעקש אם בוער למישהו.
ב. להתראות: תוקן תוקן! קריצה.jpg קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:14, כ"ז בניסן ה'תשע"ז
הרי רק השבוע למדו ש"עיקם הכתוב" כדי לא להוציא דבר מגונה מפיו... קריצה.jpg להתראות - שיחה 06:07, 23 באפריל 2017 (UTC)

אז אפשר לסכם שרוב קולות ברור בעד כתיבת ערכים גם על נשים? --שיעשיחה כ"ח בניסן ה'תשע"ז 00:14, 24 באפריל 2017 (UTC)

לענ"ד כן (וכבר סיכמתי כך לעיל...) • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 08:25, כ"ח בניסן ה'תשע"ז

תמונות נשים

פותחין בדבר מלכות: גבריאל צינר#פרסום תמונת הרבנית דברי הרבי מצוטטים אצלנו כאן. --שיעשיחה כ"ח בניסן ה'תשע"ז 00:22, 24 באפריל 2017 (UTC)

לפני שנתחיל לדון בנושא אבקש משיע שיסביר באופן שיובן לשכל האנושי המגושם שלי מהי סברת החילוק בין תמונת הרבנית לשאר נשים. בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 16:52, 23 באפריל 2017 (UTC)

למה לפני, זה חלק מהדיון. הרבי מציין שלושה סיבות להתיר: 1. שאין 'הסתכלות' 2. שזה לא צבעוני. 3. שאינו מכירה. וממשיך שאין איסור אם אין אחד מהשלושה ובמיוחד כשאין את כל השלושה. אלא שהעובדה שאין איסור, עדיין לא הופך למנהג חב"ד לפרסם תמונות נשים. הראיה לדעתי היא מסיום דברי הרבי, בתגובה לדברי הרב צינער ש'מידת חסידות להחמיר' כותב הרבי "אלא שעל ידי זה יתמעט ב"והחי יתן אל לבו", ניתן להבין זאת, הרבי לא שולל ש'מידת חסידות להחמיר', אך שולל זאת בהקשר זה. אין פה אמירה מפורשת שמידת חסידות להחמיר, אך רמז לפחות יש כאן.
לסיום, כמדומני שבעניין והחי יתן אל ליבו יש הבדל מהותי בין הרבניות לבין כל יהודיה מן השורה. אוסיף ואפרט, זה לא שאסור שיהיה תמונת נשים שנפטרו בשחור לבן, אלא שלדעתי יש לקבוע כללים מחמירים בדבר שלא לפרוץ גדר. אני גם סבור שאם בית משיח וחב"ד אינפו מקפידים שלא לפרסם תמונות נשים, לא ראוי שאנו נפרוץ גדר. --שיעשיחה כ"ח בניסן ה'תשע"ז 00:22, 24 באפריל 2017 (UTC)
לענ"ד באותו מענה יש ד' סיבות להיתר, היינו, נוסף על הג' טעמים דלעיל כמו"כ יש את מה שהרבי כותב לפנ"ז "ושולל בנוגע לאחרנייתא" היינו מכיון שאין היא בחיים יותר אין בעיה גם לולי ג' התנאים דלעיל.
לא הבנתי מהי הסברא ש"והחי יתן אל לבו" לא שייך אצל המומע שרה למשל. בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 00:37, 24 באפריל 2017 (UTC)
אגב, שיע, כמדומני שסיום המענה שאותו הבאת כראיה לדבריך (שהרבי לא שולל את המידת חסידות להחמיר), לא רק שאינו ראיה לדבריך (מכיון שהרבי גם אינו כותב שמסכים עם זה, אלא שאפילו אם הדבר כן הוא כאן זה אחרת), אלא דלהיפך, הוא ראיה שבכל מקום שיכול להיתוסף ב"והחי יתן אל לבו" אין לחשוש ממידת חסידות (אפילו אם נהגו כן בבית משיח או באינפו). בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 00:50, 24 באפריל 2017 (UTC)
לענ"ד - שלא כדעת ידידנו השף - מענה הרבי כן מקבל את הנחת היסוד של הרב צינער (שהרי אם כל האיסור שכתב אינו אלא מצוץ מהאצבע ולהד"ם, הרבי אינו צריך לטרוח לחפש היתרים, אלא לכתוב במילה אחת להד"ם). וממילא יש מקום לזהירות בנושא, ולא כל תמונה יכולה/צריכה להופיע.
אמנם כשצריכים לקבוע גדר מחמירה, לא הבנתי למה יש להחמיר יותר מהרבי. וממילא אם התמונה היא 1. שחור לבן 2. של אישה שנפטרה 3. יש בה כדי להוסיף ב'והחי יתן אל לבו' - למה לא? ו"החי יתן" כולל לדעתי גם את המומע שרה, וכל אישה חסידית אחרת שיש ללמוד ממעשיה - שפשוט שהלימוד ממעשיה שייך הרבה יותר כשיודעים איך נראית (ובמכ"ש וק"ו מתמונת הרמב"ם הבדויה שהרבי אומר שמוסיפה ביר"ש). וממילא אם ישנן נשים שצריך לכתוב עליהן כאן בלי תמונה, הרי הדוגמא היחידה שצצה במוחי זה גניה שניאורסון ודליה רויטמן, אולי (יש תמונה כבר, אלא מה?).
בכל אופן בנושא זה חושבני שלא יזיק לשאול את הועדה הרוחנית. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 08:24, כ"ח בניסן ה'תשע"ז
קרייזי אבאוט משיח, בניגוד למה שאולי חשבת, הרי שמר שף ויתיב החביב כלל לא הביע דעתו לכאן או לכאן, הוא רק שאל שאלה על הנחת היסוד של מר שיע הנכבד שיש הבדל בין תמונות הרבניות לתמונות שאר נשים.
אם יתבקש להביע דיעה, אזי מהיכרותי האישית עמו אני מאמין שיענה בערך כך: א. נשים שנפטרו, בודאי צריך לשים תמונה (צ"ע אם צבעוני). ב. נשים חיות (כגון זיוה פש) - צ"ע, עם נטיה ברורה כן לשים תמונה. ג. תמונה שאינה של אשה, אלא שרואים בה גם נשים (כגון זו שמחק שיע) בודאי שאין שום בעיה (אא"כ זה נוגד לגדרי הצניעות). זה מה שנראה לי שהוא יגיד, לא שאלתיו (כנראה שבנוסף לזה הוא גם יבקש את החלפת מנדל במענדל).
בנוגע לדיוקים במענה לא אתווכח עכשיו, רק אבקש שבנוסף למענה הדיון יכלול גם דוגמאות בפועל (וכפי הדוגמה שהבאתי לעיל מספר השלוחים). בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 18:42, 24 באפריל 2017 (UTC)
מקבל את הדעות שנכתבו לעיל. שניתן להציג תמונה כל עוד מדובר על תמונה שעונה על שלושת התנאים הנ"ל, 1. שחור לבן, 2. נפטרה 3. יש עניין של והחי יתן. כמובן שצריך לשאול על זה את הוועדה הרוחנית. אם אכן תתקבל ההצעה הנ"ל היא תיתווסף בינתיים לטיוטה, יחד אם שאר הכללים שיוגשו בעז"ה לעיון הוועדה. --שיעשיחה כ"ח בניסן ה'תשע"ז 19:10, 24 באפריל 2017 (UTC)
שיע, אני מבין מדבריך שתמונות צבעוניות או של נשים חיות זה מופרך לחלוטין. אבקש שתנמק במה זה שונה מספר השלוחים, או איפה ראינו שהרבי נמנע בזה (אינני מביע דיעה לכאן או לכאן, רק מעלה שאלה). בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 19:33, 24 באפריל 2017 (UTC)
מופרך כל עוד אין סמכות שאישרה זאת. ברור ששב ואל תעשה עדיף כאן. שום נזק לא יגרם להפצת המעיינות ולשאר הפעולות הטובות של חב"דפדיה אם יחסרו פה תמונות נשים. --שיעשיחה כ"ח בניסן ה'תשע"ז 20:00, 24 באפריל 2017 (UTC)
א. מעשה רב לא עדיף מסמכות? ב. החי יתן אל לבו שייך רק במתים? ג. מה עם הדוגמא שהבאתי לעיל מתמונה שאינה של אשה אלא שרואים גם נשים? (יש להוסיף על זה, תמונה מכינוסי נשים וכד', שאפילו ללראות את מלכנו אין בעיה עם זה). בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 20:06, 24 באפריל 2017 (UTC)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── מעיון נוסף, נראה שכבר התקיים דיון בנושא. בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 19:18, 25 באפריל 2017 (UTC)

מי דואג להעביר להכרעת הועדה הרוחנית?
וסתם להעיר, בזמן שאנחנו מידיינים פה, מפרסם 'לראות את מלכנו' במסגרת הוידאו היומי וידאו בכותרת 'ספיישל עיתונאיות'. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 05:28, א' באייר ה'תשע"ז
עוד הערה בקשר להנ"ל: לענ"ד בנוגע לנשים חיות - כדאי להתחשב במקובל במקומות אחרים, לא (רק?) מצד הלכה, אלא מצד מענטשקייט: כיון שלרוב לא מקובל לפרסם תמונות נשים חיות בפרסומים חב"דיים כלליים, ממילא נשים אינן רגילות לפרסומים כאלה, ולכן זה עלול לפגוע בפרטיותן. ברור לי, למשל, שאמי שתליט"א תקבל שוק אם תמונתה תתנוסס בחב"דפדיה, משא"כ אבי שליט"א. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 05:31, א' באייר ה'תשע"ז
אם מצד מענטשליכקייט שאלתך, הרי נשים וגברים שוים בזה, היינו נשים שיסכימו שיהיה ערך עליהן לא איכפת להן שיהיה תמונה שלהן, וגברים שאין רוצים ערך עליהם לא ירצו תמונה שלהם ג"כ. הדוגמה היחידה ששונה תמונה מערך הוא אם התמונה אינה על נשוא הערך אלא או כגון תמונת אילוסטרציה (שאז אמנם יש להימנע מצד מענטשליכקייט מלשים תמונות מאלו שאינם רוצים - גברים כנשים), או תמונה שאינה שלהם אלא שרואים גם אותם בתמונה (שאז אין בעיה של פרטיות וכו'). עכ"פ זו רק דעתי. בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 09:31, 27 באפריל 2017 (UTC)

סופי: מה הוחלט? אפשר לשים תמונות נשים? ותמונות שרואים את הצל שלהם?? השאלה מכוונת בעיקר למשתמש שיע, אך בעקבות הפולמוס - לכולם. --ירוחם - שיחה 10:36, 27 באפריל 2017 (UTC)

מה שלא יוחלט, אין זה שייך לערכים על מגדל העמק וד"ל, ולכן אין סיבה להפנות את השאלה לשיע. אגב קרייזי, רק לחדד את מה שאמרתי קודם, האם גברת כמו מומע שרה לו היתה חיה היתה חוטפת שוק אם תמונה שלה התפרסמה? לא נראה לי... בנוסף, אני מבקש להחליף את מנדל במענדל כנדרש ע"פ כללי הכתיב. שף ויתיבקאנפרענץ רום 17:41, 27 באפריל 2017 (UTC)

תמונות

שלום אני חדש פה קצת מייאש אותי שאני רוצה לכתוב כל מיני ערכים ולא יכול להעלות תמונות יש דרך איכשהוא לעשות את זה לבד

אחרי 4 ימים אתה תקבל הרשאה להעלאה. ביינתים אתה יכול לשלוח לי תמונות למייל : [1]--מתכנת - שיחה - לפניות בענינים טכניים: דף הפניות אלי 11:56, 24 באפריל 2017 (UTC)

כח הצפיה של אינפו

כשהעלו את הידיעה אתמול, מספר הצפיות בערך 'צה"ל' היה 7306, ועכשיו זה קצת יותר מ-7600. יישר כח למי שהיה מעורב בהעלאת הידיעה-קישור. להתראות - שיחה 12:04, 2 במאי 2017 (UTC)

דפי פירושונים

לדעתי יש לקצץ ברציניות את מספר דפי הפירושונים שיש באתרינו הנפלא, נדמה לי שזה קיים אך ורק בשביל לתת אשליה של 60000 ערכים וזה מאוד מפריע כשלוחצים "ערך אקראי" ויוצא לך מנחם מענדל... שף ויתיבקאנפרענץ רום 00:21, 17 במאי 2017 (UTC)

בעד גדול. אגב, למיטב ידיעתי זה לא מוסיף למספר הערכים, ודפי פירושונים לא נספרים. --שיעשיחה י"א בסיוון ה'תשע"ז 13:43, 5 ביוני 2017 (UTC)

מאמרי דעה

הסרתי מאמר דעה מהקישורים חיצוניים בערך ציור פני הרב שלדעתי לא תרם מאומה להבנת הערך. לדעתי, זה הזדמנות לקבוע מדיניות בנושא בכלל (שכזכור לי יש עוד כל מיני יציאות כאלה) - למה צריכים לקשר למאמרי דעה בכלל? לדעתי יש לזה מקום רק במקרה: 1) של מאמר דעה של דמות, שמשקף אותה במיוחד, בערך על הדמות. 2) של מאמר דעה שעוסק בהגדרת הנושא בצורה יסודית על פי תורת הרבי, ולא הרגש פרטי, כמו מאמר שמגדיר את השליחות היחידה בערך השליחות היחידה. וגם זה - בדוחק.

מה דעתכם? • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 05:39, כ"א באייר ה'תשע"ז

עוררתי פעם על הענין בדף שרציתי שיעורר קצת יותר ענין. שף ויתיבקאנפרענץ רום 16:08, 17 במאי 2017 (UTC)

יש מאין

לפלא עצום שאין כלום בערך בסיסי זה! [אף התפלאתי לגבי ערך אהבת ישראל שהיה בתחלה במצב ממש לא הגיוני, אמנם ב"ה הוא עבר שיפוץ התחלתי ועוד חזון למועד. (אמנם התשובה הנפוצה בקרב העורכים פה זה "נו, אדרבה, גש למלאכה" אך בכ"ז לענ"ד באם הוא לא יכול מכל מני סיבות, זה לא אומר שכל האתר צריך ללקות בחסר)]--פיצי - שיחה 15:20, 25 במאי 2017 (UTC)

הרחבתי מעט, כולם מוזמנים להמשיך, כל אחד כפי יכולתו. --שלום - עליכם י"א בסיוון ה'תשע"ז, למניינם 18:27, 5 ביוני 2017 (UTC)

סוגריים בשמות ערכים

מבקש בזאת להצביע בסוגיה הבאה. האם יש לשים סוגריים בשמות ערכים שבהם הסוגריים אינם מחוייבים. ובזאת ישנם שני דוגמאות מתי אפשר להימנע מסוגריים בערכים.

1. במקרים בהם יש שני ערכים ואחד מהם הוא העיקרי, לדוגמה בערכים השונים על מנחם מענדל שניאורסון, מנחם מענדל שניאורסון (אדמו"ר הצמח צדק) מנחם מענדל שניאורסון (אדמו"ר שליט"א) מנחם מענדל שניאורסון (אח אדמו"ר הרש"ב) ועוד ועוד, מן הראוי לדעתי שבערך שהוא פירושו העקרי (אדמו"ר שליט"א) יהיה מנחם מענדל שניאורסון. דוגמה נוספת: אורו של משיח, אורו של משיח (מושג), אורו של משיח (ספר).

במקרה זה דומני שלא תהיה מחלוקת שיש להוריד את הסוגריים מהערך שהביטוי הוא פירושו העיקרי. ובמקרה של שאלה מה הפירוש העיקרי ניתן יהיה לדון בדפי השיחה הרלוונטיים.

2. במקרה של ערכים שהסוגריים מוסיפים הבהרה לשמם, אך גם השם ללא סוגריים יכול היה להתקבל, והוא לא תפוס על ידי משהו אחר. הבעיה נפוצה במיוחד בספרים, לדוגמה: חול המועד כהלכתו (ספר), או מאמרי אדמו"ר הזקן (ספר). כמובן שלא מדובר במקרים בהם שם הספר ראוי לערך בפני עצמו כגון ימות המשיח (ספר). דוגמאות נוספות: פנימיות (בחסידות) --שיעשיחה י"א בסיוון ה'תשע"ז 13:35, 5 ביוני 2017 (UTC)

1. אכן העקרי ייכתב ללא סוגריים (כשהגדרת עקרי הוא לפי רוב המתעניינים בשם זה).
2. כל מקרה לגופו בספרים לרוב כן בערכים בתורה א. אם הנושא הוא רק בחסידות אין מקום לכתוב סוגריים (ממילא מובן שאין מקום לפנימיות (בחסידות) שלפי מה שעולה בדעתי איני יודע אם יש ערך כזה בנגלה...) ב. אם יש מאותו הנושא גם בחסידות וגם בנגלה כמדומני יש להתחיל עם ערך ללא סוגריים ובתוכו ייכתב כל מה שיש להכתב בעניין נגלה הלכה מנהג וחסידות וכו' ורק אם מרוב אריכות יוחלט לפצל ולקשר עם ערכים מורחבים יש להוסיף סוגריים (והדוגמא לזה:אילו יוחלט שהערך מתן תורה ארוך מידי ויש לפצלו לערך שעוסק בדברי חז"ל ועוד ערך שעוסק במתן תורה על פי חסידות יש מקום לסוגריים וד"ל)--הנחה - שיחה 15:32, 5 ביוני 2017 (UTC)
כמו קודמי, אני בעד הסוגריים (ספר) בשמות ספרים, מכיון שבמקרים אלו הערך אינו על המושג, למשל על המושג של "חול המועד כהלכתו" אלא על הספר הנושא את שם המושג. שלום - עליכם י"א בסיוון ה'תשע"ז, למניינם 18:28, 5 ביוני 2017 (UTC)
ערך עיקרי ללא סוגרים. ערכי מושג - ללא סוגרים (כשיש כמה ערכים באותו שם הרי ע"פ רוב המושג הוא הערך עיקרי ולכן ללא סוגרים). ערכי אישים - סוגרים כשיש כמה ערכים באותו השם או כשמוסיף להבנת הדמות (מנחם מענדל שניאורסון (אדמו"ר שליט"א)). ספרים/דסקים, אתרי אינטרנט, ניגון/שיר, ארגון וכדו' - עם סוגריים. גאוגרפיה, אירועים - כמדומני שנחשב כמושג וכנ"ל בלי סוגריים.
בנוסף, מכיון שרבים מהערכים כדוגמת ספרים, אתרים וכדו' חייבים להיות עם סוגריים (כשיש ערכים בשם זהה) מומלץ להימנע משם ללא סוגרים כדי ליצור אחידות. דוגמה: "אִי ווָאדיֶע (ניגון)" במקום "ניגון אִי ווָאדיֶע". בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 07:22, י"ג בסיוון, ה'תשע"ז (7 ביוני למניינם), ימות המשיח

עיקר תלונתי היא על מקרים בדוגמת נניח "יוסף ישעיה ברוין (קראון הייטס)", "פנחס רייזעס (שקלוב)", "אלחנן דב מרוזוב (ליובאוויטש)"; או תיאורים מיותרים כגון "לייבל גרונר (מזכיר)", "מענדל פוטרפס (משפיע)" וכדומה; וישנם גם מקרים הזויים כמו הקישור שנמחק "פישל שניאורסון (בן נין הצמח צדק)" (בשביל מה צריך ערך? אפשר לכתוב הכל בשם הערך!). דעתי היא שסוגריים צריך רק במקום שיש יותר מפירוש אחד לשם (כמו הדוגמא לעיל "ימות המשיח" או אפילו אולי "ימות המשיח בהלכה"), כל השאר רק מסרבל, ובלי קשר לעובדה שהוא מסרבל מקומו בגוף הערך. שף ויתיבקאנפרענץ רום 07:44, 7 ביוני 2017 (UTC)

לדעתי היטבת להגדיר זאת, שם תפקידו להבדיל ולייחד את נושא הערך מכל אחר כשיש חשש ממשי להתבלבל.--הנחה - שיחה 10:07, 7 ביוני 2017 (UTC)
לסיכום אם הבנתי נכון, הנחה ושף ויתיב (ואנוכי) מסכימים שבכל מקום שבו אין ערך או סיכוי לערך דומה עם שם זהה, אפשר למחוק את הסוגריים כולל שמות ספרים וכיו"ב. --שיעשיחה י"ד בסיוון ה'תשע"ז 15:03, 8 ביוני 2017 (UTC)
וי.png מצטרף למביעים התנגדות לכל סוגריים שאפשר להסתדר בלעדיהם. אני מצרף בזאת רשימת ערכים כזאת, שכדאי למחוק מכולם סוגריים. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 07:01, י"ז בסיוון ה'תשע"ז
רק אוסיף עוד שלענ"ד רבותינו נשיאנו הם מקרה חריג, שלמרות שאפשר בלי הסוגריים יש להשאירם (מפני שמלכתחילה עדיף היה שלא יהיו סוגריים והשם יהיה רק אדמו"ר הזקן, אדמו"ר שליט"א - ואם משיקולי הפצת המעיינות כותבים שמותיהם הק', יש להשאיר לפחות סוגריים עם תאריהם. וגם בשיחות אד"ש מה"מ נתייחד הדיבור לפחות פעם אחת לקדושה שבתארים אלה). • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 07:03, י"ז בסיוון ה'תשע"ז

תבנית: ברוך הבא

בשיחת תבנית:בה קישרתי לתבנית חדשה אותה התחלתי לערוך. כשכוונתי שכל אחד יביע את דעתו להעלאת רמתו. (משום מה הוא נבלם בטענות ללא מטען..) וכך נשארה התבנית המיקרוסקופית (הכוונה למלל ולא לכללות התבנית שיחסית גדולה מידי) חברים השקיעו רגע קטן הכנסו הביעו דעתכם, ונוכל לקדם דבר פעוט זה, תודה.--הנחה - שיחה 14:12, 7 ביוני 2017 (UTC)

בצבעים אני לא מבין כ"כ, אבל הטקסט ארוך מידי, צריך ליצור משהו קצר בהרבה. --שיעשיחה כ"ה באב ה'תשע"ז 15:53, 17 באוגוסט 2017 (UTC)

מה טעם פתח בקישורית אדומה?

לא שממש משנה לי איך נראה בדיוק הדף הראשי, אבל מה הטעם להכניס שם קישורית אדומה לדף 'ערכים חב"דים' כשאין דף כזה? סתם שיהיה קישור אדום קבוע ומכוער בדף הראשי? 91.135.102.188 19:54, 17 ביוני 2017 (UTC)

טיפלתי בעניין יחד עם עוד כמה שינויים--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, כ"ג בסיוון ה'תשע"ז מגיע משיח. שנת חיים.png
תבנית:יישר כח להתראות - שיחה 21:40, 17 ביוני 2017 (UTC)

עפעס כתבה על 70 מליון צפיות?

יהיה נחמד אם אי מי ידאג לכתבה באינפו על 70 מליון צפיות. כמובן שאפשר כנהוג בכגון דא לבלבל את המוח על "תנופה עוצמתית לרגל שנת העשור", והמון ערכים חדשים שנכתבים ועורכים שמצטרפים (אולי זאת תהיה נבואה שמגשימה את עצמה...). • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:15, א' בתמוז ה'תשע"ז

חבל, זה כבר עבר... ואולי עוד אפשר • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:45, ב' בתמוז ה'תשע"ז

מיזם הדבר מלכות

מה דעתכם?--יחי המלך! - שיחה 19:23, 29 ביוני 2017 (UTC)

דעתנו היא שאם יש לך זמן מיותר, ואתה מוכן להשקיע (לא יודע בדיוק במה..), אתה מוזמן לעשות אותו!!! • כתית למאורבית הבד 21:09, ה' בתמוז, ה'תשע"ז (29 ביוני למניינם), ימות המשיח
מה הכוונה 'מיזם הדבר מלכות'? בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 05:47, ו' בתמוז, ה'תשע"ז (30 ביוני למניינם), ימות המשיח
כוונתי למשהוא בסגנון של התניא- סיכום הדבר מלכות השבועי
הרעיון אמור להיות די פשוט, כל מי שלומד את הדבר מלכות השבועי פשוט נכנס לדף המתאים וכותב סיכום קטן (אפשר לקחת הרבה חומר ורעיונות מה'ארכיון גאולה ומשיח') התבניות יהיו מוכנות מראש
אם זה יצליח זה אומר להתקדם הרבה יותר מהר ממיזם התניא--יחי המלך! - שיחה 06:50, 30 ביוני 2017 (UTC)
א. לדעתי לא צריך לכתוב ערכים בסגנון הערכים על התניא (בשלב זה עכ"פ). ב. לדעתי כן צריך לכתוב ערכים על השיחות המרכזיות בסגנון הערך השיחה הידועה. ג. אני חלש מאוד בכתיבת ערכים, כך שלצערי לא יוכל להשתתף במיזם (לעבור ולעיר קצת כן, לא הרבה מעבר). ד. אני לא יודע אם תצליח לגייס משתמשים למיזם, אבל אם תחליט שאתה הולך על זה ואפי' לבד כנראה שימצאו כמה שיעזרו קצת. בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 06:00, ח' בתמוז, ה'תשע"ז (2 ביולי למניינם), ימות המשיח
איך פותחים מיזם? איך עושים תבנית? (אגב אני עדיין חושב שלא יהיה רע סיכום קצר על כל דבר מלכות [דבר שאגב יכול להופיע [אם יצליח] בדף הבית של חבדפדיה] אולי גם קצת רקע מהתקופה, יש זמן, מי שיודע כותב).
הלו מישהוא?--יחי המלך! - שיחה 11:27, 18 ביולי 2017 (UTC)
א. מיזם הוא היוזמה לעשות דבר מה. את המיזם פתחת כאן, לפתוח דף מיזם זה בדיוק כמו לפתוח כל דף אחר. תבחר שם לדף, ותפתח אותו (הסגנון המקובל:[[חב"דפדיה:מיזמי חב"דפדיה/שם המיזם]]).
תבנית, איזה אתה רוצה? פותחים דף תבנית [[תבנית:שם התבנית]] וכותבים בו את תוכן התבנית. אם אתה לא יודע איך לכתוב את התבנית כך שתקבל את התוצאה הרצויה, אפשר לנסות להעתיק מתבניות אחרות שדומות, להעזר במי שיודע לבנות תבניות או לחפש דפי עזרה (בעיקר בויקיפדיה). לתבניות ניווט יש תבנית בסיס - תבנית:ניווט, ודף עזרה תבנית:ניווט/הוראות שימוש השאלה אם שווה להשקיע בדף ובתבנית אם ככל הנראה לא יהיה מי שיצטרף לזה (מכיון שאף אחד לא הגיב עד עכשיו וגם לא ממש הצטרפו למיזמים שאחרים פתחו).
אם תרצה לעבוד על זה לבד, ותרצה לעשות תבנית ניווט אני יכול לנסות לעזור לך. בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 04:49, כ"ה בתמוז, ה'תשע"ז (19 ביולי למניינם), ימות המשיח

300,000 עריכות

--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, ט' בתמוז ה'תשע"ז מגיע משיח. שנת חיים.png

תיקונים באתר

נא לתקן את הערך על רבי אליהו בעל שם כפי שנכתב בשיחה:אליהו בעל שם שם.

השאלה היא האם לשנות את רבי אליהו כך שלא יהיה יותר שום אזכור לרבי אליהו לואנץ, זה אומר למחוק חצי מהערך ולהשאיר רק את מה שמקורו בספר הזכרונות. --שיעשיחה כ"ה באב ה'תשע"ז 15:26, 17 באוגוסט 2017 (UTC)

שאלה

האתר משיחיסטי, למה מפרסמים שם כל מיני דברים נגד רבנים חשובים כגון הרבחיים יהודה קרינסקי הרב אברהם שמטוב ועוד.. אתר של טענות על כולם, אך יש כמה מעלות...

שינוי שם לתבנית:למחיקה

אפשר לשנות את השם של התבנית לתבנית:מחיקה מהירה על מנת להקשות את הבלבול בינו לבין התבנית:למחוק?

ואם כבר אז ננצל את הזמן גם לחדד: תבנית:חשיבות - הזמנה לקהילה לדון על מחיקת הערך. אחרי שהתקבלה ההחלטה למחוק צריך לשנות בכל הדפים המקושרים, להעביר את המידע לדפים מקבילים או לדף השיחה ע"מ שלא נאבד את המידע. אח"כ, ורק אח"כ יש להציב תבנית:מחיקה כדי שאחד ממפעילי המערכת ימחק אותו. תבנית:מחיקה מהירה - נועד לבקש ממפעיל למחוק דף שאין צורך לדון על מחיקתו. (למשל: דף אישי של המשתמש, דף ניסוי שכבר לא צריך, משחית שפתח ערך הבל וכו'). גילוי נאות: ההבדלים בין התבניות לקוחות מההגיון שלי. במקרה ואני גם צודק כדאי להעתיק לדפי המדיניות ולדפי התבנית בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 13:09, כ"ג בתמוז, ה'תשע"ז (17 ביולי למניינם), ימות המשיח

בוצע בוצע. שיניתי את התבנית בדפים בהם היא הייתה. לא הפעלתי - ברוב במקרים - שיקול דעת בהחלפה ויתכן שבחלקם הכוונה הייתה בכלל תבנית למחוק. בבקשה להבאה להקפיד על הכללים ולהבדיל בין תבנית:חשיבות, תבנית:למחוק ותבנית:למחיקה מהירה (גם מפעילי מערכת - בעיקר לא למחוק תבנית חשיבות). בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 08:15, א' באב, ה'תשע"ז (24 ביולי למניינם), ימות המשיח

הלוגו בכרטיסיה

כעת יש לוגו בכרטיסיה(אני כותב את זה כאן כי במקומות אחרים כנראה שלא יקראו את זה)--Men770 - שיחה. משיח מגיע! 13:48, 2 באוגוסט 2017 (UTC)

מזל טוב--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, י"א באב ה'תשע"ז מגיע משיח. שנת חיים.png
כל הכבוד! בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 09:53, י"א באב, ה'תשע"ז (3 באוג' למניינם), ימות המשיח

שמות ערכים עם סוגריים ב'

ערכים כגון ישיבת תומכי תמימים קרית גת (קטנה) לדעתי יש לשנות לישיבה קטנה תו"ת קרית גת, או לכל היותר (למי שקצר עושה לו שחור בעיניים) לישיבה קטנה תומכי תמימים קרית גת מה דעתכם? --שיעשיחה י"א באב ה'תשע"ז 23:39, 3 באוגוסט 2017 (UTC)

בעד חזק.gif בעד חזק מאוד--Men770 - שיחה. כעת,י"ב באב ה'תשע"ז, 05:31 מגיע משיח! יחי המלך!
לא הבנתי מה ההבדל בין שתי ההצעות שציינת, מלבד העובדה שבאחת מהם הר"ת פתוחה ובאחת סגורה (מה שבלי קשר יוביל להפניות אין סופיות... כי מ"מ יהיה שם על שם שניהם). עכ"פ אני הקטן סבור שאין צורך בערך נפרד לישיבה קטנה ולגדולה ואפשר להכליל את שניהם בערך אחד. למעשה, יש להניח שכל הבעיות שלכם נובעות מכך שאין אתם אומרים לחיים. ואף אם כן, מן הסתם אומרים אתם על פראסטע ולא על ריינע... עכ"פ, לחיים!!! שף ויתיבקאנפרענץ רום 09:10, 9 באוגוסט 2017 (UTC)
שמעתי פעם מהרב זושא פוזנר, שאצל בחורים ל"ש העניין ד'לחיים' לאמיתתו, משום שלחיים אמיתי הופך את האדם למקבל, ואצל בחור הלחיים הופך אותו למשפיע. ודו"ק.
שף ויתיב כוונתי העיקרית היא הסרת הסוגריים. --שיעשיחה כ"ה באב ה'תשע"ז 13:44, 17 באוגוסט 2017 (UTC)

איחוד

כדאי לעשות בלוח מודעות או איפה שהוא את כל הערכים שצריך לאחד

ממש לא. יש הרבה מה לכתוב על כל אחד מהם בנפרד. --שיעשיחה כ"ה באב ה'תשע"ז 13:36, 17 באוגוסט 2017 (UTC)

למחיקה

איך מוחקים?

מה תאריכים לועזיים עושים פה? 2006, 2009? נכתב ע"י חסיד של הרעבע ששכח לחתום את שמו.

ראה חב"דפדיה:בקשות ממפעיל מערכת --שלום - עליכם כ"ב באב ה'תשע"ז, למניינם 09:40, 14 באוגוסט 2017 (UTC)

תבנית:לשוניות עובדת!

חבר שיע.ק קרייזי אבאוט משיח הנחה להתראות תבנית לשוניות כעת עובדת. התבנית נכתבה מחדש ועובדת. דוגמא לשימוש יש בדף משתמש:Men770/טיוטה ההוראות נכתבות כעת.
--Men770 - שיחה. כעת,כ"ד באב ה'תשע"ז, 11:15 מגיע משיח! יחי המלך!

תודה בלונים.jpg רבה! --שיעשיחה כ"ה באב ה'תשע"ז 12:50, 17 באוגוסט 2017 (UTC)
מצטרף להבעת התודה! וכן מצפה ומשתוקק להרחבת הדוגמא, עם הוראות וכו'. אך, אם כן, מדוע לא עובדים הדפים בפורטל:קראון הייטס (רחובות, ורבנים)? • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:05, כ"ו באב ה'תשע"ז
ההסבר הורחב.--Men770 - שיחה. כעת,כ"ו באב ה'תשע"ז, 09:56 מגיע משיח! יחי המלך!
ישר כח להרב הצדיק המכונה Men770 על התבנית. וכעת יש לעצב מחדש את כל הפורטלים בצורה נאה ומתוקנת.. • כתית למאורבית הבד 13:03, כ"ו באב, ה'תשע"ז (18 באוג' למניינם), ימות המשיח
למה לא עדיף לעבוד אם תבנית:תוכן נטען?--ועכשיו עבור לערך מצוות בטלות לעתיד לבוא והמלץ עליו.. • הנחה •  לשיחה עימי  •  13:42, כ"ו באב, ה'תשע"ז (18 באוג' למניינם), ימות המשיח

שם משתמש בחתימה

אני מעלה הצעת חוק: "איסור השמטת שם המשתמש מהחתימה". כמה בעד כמה נגד.--הנחה - שיחה 13:46, 16 באוגוסט 2017 (UTC)

על מה ולמה? --שיעשיחה כ"ה באב ה'תשע"ז 12:50, 17 באוגוסט 2017 (UTC)
מה הבעיה?--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, כ"ה באב ה'תשע"ז מגיע משיח. שנת חיים.png
בתחילת הדיון כינה עצמו בשם המשתמש, אחרי זה הוא התוועד קצת והחליט שמעתה הוא מכנה את עצמו "יחי המלך", אחרי זה הוא החליט שזה לא מספיק והוא קורה לעצמו "פקיחת העיניים" וכל הססימאות וכו הפכו להיות שמו וכדי להבין את הרצף (וגם אם אין רצךף לזהות את הדובר) צריך להכנס לקישורים (ואז להגיע לערכים שהוא קישר ..) וכו' וכו' אני לא נגד הצהרות והכרזות אבל יש חשיבות שלא לשנות את השם.--הנחה - שיחה 19:30, 17 באוגוסט 2017 (UTC)
אני לא חושב שנכון לקבוע חוק בעקבות מקרה פרטי בודד. יותר פשוט לפתור את המקרה. במקרה המדובר, הבעיה היא רק אם המשתמש מחליף שמות בתדירות, נניח כל חודש או פחות מכך. אם יש אכן מישהו כזה, ראשית אני מציע פניה אישית למשתמש והבהרה שזה מפריע לשאר המשתמשים, אם זה לא עוזר ניתן לפנות למפעיל מערכת כדי שיבהיר לו שחובה עליו לחדול מכך. --שיעשיחה כ"ט באב ה'תשע"ז 21:09, 21 באוגוסט 2017 (UTC)
בהנחה שמדובר ברון אין בעיה שכן הוא בהתחלה רושם את שם המשתמש כמו רון - שיחה - יחי המלך!--Men770 - שיחה. כעת,ל' באב ה'תשע"ז, 08:51 מגיע משיח! יחי המלך!

תבנית:תוכן נטען

תבנית חשובה ומוצלחת חבל שלא תעבוד.--ועכשיו עבור לערך מצוות בטלות לעתיד לבוא והמלץ עליו.. • הנחה •  לשיחה עימי  •  11:12, כ"ו באב, ה'תשע"ז (18 באוג' למניינם), ימות המשיח

יש בה בעייה ולכן היא לא עובדת. לדעתי עדיף את תבנית:לשונית.--Men770 - שיחה. כעת,כ"ו באב ה'תשע"ז, 18:17 מגיע משיח! יחי המלך!

דיון קטגוריה

לאן נכנס הגולם מפראג?--יחי המלך! - שיחה 07:44, 27 בספטמבר 2017 (UTC)

מתקפת עריכת ערכים

עקב המצב הנוכחי אני מכריז פתיחת דיון אודות 'מתקפת עריכת ערכים'. אני מתכוון למתקפת עריכת ערכים כוללת-שבה אין לאף אחד הרשאה ליצור ערכים חוץ מלאחראים עליה שהם כרגע: אני (Men770). מי שחושב שיוכל להיות גם מוזמן לכתוב זאת כאן ותערך הצבעה לגביו.
ולמי שלא שם לב: אנו כעת בתשע"ח-תהא שנת עשיה חב"דפדית!--Men770 - שיחה. כעת,י"א בתשרי ה'תשע"ח, 16:24 מגיע משיח! יחי המלך!

מועמדים לאחראי מתקפה

קריאות

שיע.ק,קרייזי אבאוט משיח,חבר,כתית למאור,הנחה,מחלק דולרים,קער אַ וועלט היינט!,אם שכחתי תוסיפו קריאות.
--Men770 - שיחה. כעת,י"ג בתשרי ה'תשע"ח, 06:57 מגיע משיח! יחי המלך!

דיונים

אינני רואה טעם לאסור על מישהו להביא תרומה מועילה (יצירת ערך), אף שאני מסכים שהרבה פעמים יש תרומות חשובות יותר (עריכת הקיים). אינני יודע אם צריך להתחשב בדעתי מאחר שאיני פעיל כאן מספיק לאחרונה וכנראה כך יהיה גם הלאה.
הערה טכנית: לא קיבלתי הודעה ומסתמא גם שאר המשתמשים שקראת להם לא, כי לא חתמת בסוף ההודעה שבה כתבת את שמותיהם. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 12:59, י"א בתשרי ה'תשע"ח

@קרייזי אבאוט משיח: , הבעייה היא שאם יהיה אפשר להמשיך וליצור ערכים אנשים ימשיכו ליצור ערכים וזו מתקפת עריכת ערכים, לא מתקפת יצירת ועריכת ערכים. לאחראים יש הרשאה ליצור ערכים ואפשר לבקש מהם שיצרו והבקשה תענה במקרה והערך הכרחי/ערך מורחב לפסקה בערך שעובדים עליו.--Men770 - שיחה. כעת,י"א בתשרי ה'תשע"ח, 16:24 מגיע משיח! יחי המלך!

במועמדים לאחראי אפשר גם להציע מישהו אחר לתפקיד?--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, י"א בתשרי ה'תשע"ח מגיע משיח. שנת חיים.png
@חבר: , אפשר אם הוא מסכים.--Men770 - שיחה. כעת,י"א בתשרי ה'תשע"ח, 19:16 מגיע משיח! יחי המלך!

אני חושב שמדובר בטעות חמורה, צריך לפחות להשאיר אפשרות ליצור ערכים במרחב האישי. למעשה, יש להניח שכל הבעיות שלכם נובעות מכך שאין אתם אומרים לחיים. ואף אם כן, מן הסתם אומרים אתם על פראסטע ולא על ריינע... עכ"פ, לחיים!!! שף ויתיבקאנפרענץ רום 22:01, 1 באוקטובר 2017 (UTC)

@שף ויתיב: אני חושב שאוכל לעשות זאת.--Men770 - שיחה. כעת,י"ב בתשרי ה'תשע"ח, 07:01 מגיע משיח! יחי המלך!
גם אני מסכים עם שף ויתיב שבמרחב האישי כדאי להשאיר, במרחב הציבורי אכן יש מקום לרעיון.-- •   •  על מצוות בטלות לעתיד לבוא כבר המלצת?? • הנחה •  לשיחה עימי  •  13:17, י"ב בתשרי, ה'תשע"ח (2 באוק' למניינם), ימות המשיח
וי.png מצטרף לשף ויתיב ולהנחה--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, י"ב בתשרי ה'תשע"ח מגיע משיח. שנת חיים.png
זה יהיה ככה שרק במרחב הערכים אי אפשר ליצור. מצאתי את הדרך.--Men770 - שיחה. כעת,י"ב בתשרי ה'תשע"ח, 17:05 מגיע משיח! יחי המלך!
מתנגד בתוקף. רעיון מוזר להכריח אנשים לתרום במקום שליבם אינו חפץ. כל אחד תורם לחב"דפדיה במקום ובאפשרויות העומדות לרשותו. זה לא יועיל, ואדרבה וכו'. להתראות - שיחה 07:23, 8 באוקטובר 2017 (UTC)
ממש לא רעיון מוזר! אין כאן חסימה, יש כאן דרישה להוציב סף לערכים מכבדים, כך שתחילת העריכה תיעשה במרחב האישי, ורק אחרי שהערך יהיה מלא להעבירו למרחב הערכים. והרווח הוא במשתמשים אנונימיים או חדשים שתחילה בעיקר ישקיעו במרחב הציבורי הקיים, ואם עולה בדעתם להוסיף ערך ידעו שהוא יתקבל רק אם הוא רציני. בקיצור אני בעד חזק.gif בעד חזק.-- •   •  על מצוות בטלות לעתיד לבוא כבר המלצת?? • הנחה •  לשיחה עימי  •  09:49, י"ח בתשרי, ה'תשע"ח (8 באוק' למניינם), ימות המשיח
אם כך, כל עוד שזה לא חוסם אלא רק יוזמה של התאגדות לצורך כל מטרה שלא תהיה - אין לי שום התנגדות לרעיון. אדרבה, שכל אחד יצטרף למיזם שליבו חפץ ויתרום היכן וכיצד שבא לו. רק שלפי זה צריך לשנות את הניסוח שעליו מתקיימת ההצבעה ולהשמיט את "אין לאף אחד הרשאה ליצור ערכים". להתראות - שיחה 13:27, 8 באוקטובר 2017 (UTC)
יש כאן בהחלט חסימה, אלא שלצורך הניסוח נקרא לזה "עיכוב". כלומר, כל ערך חדש חייב לעבור מסלול מסויים, והוא: עריכתו הראשונית במרחב האישי ולאחר מכן יועבר בהמלצת הציבור/מפעיל מערכת למרחב הציבורי (מסתבר שלערכים שייווצרו על ידי משתמש כמוך לא יהיו מתנגדים...חיוך.jpg )-- •   •  על מצוות בטלות לעתיד לבוא כבר המלצת?? • הנחה •  לשיחה עימי  •  13:58, י"ח בתשרי, ה'תשע"ח (8 באוק' למניינם), ימות המשיח
אין שום סיבה שמשתמש ותיק יצטרך לעבור מסלול שמכתיבים לו בלי הצדקה. גם אם תהיה תועלת בניווט התרומות, בסופו של יום זה יגרום למיעוט בתרומות ולא להוספה. להתראות - שיחה 20:11, 8 באוקטובר 2017 (UTC)
משום מה לא סוכמה להלן דעתי. אני נגד.png נגד, ואפילו נגד.png נגד חזק לחסום משתמש מאיזו תרומה מועילה שהיא. אני כן Symbol support vote.svg.png בעד לעשות יוזמות שמי שרוצה ישתתף בהן, ומי שלא לא. נראה לי גם מוזר לומר ששף ויתיב בעד. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:07, י"ט בתשרי ה'תשע"ח
הבעיה היא כזאת: מי שעשוי להשתתף ברצינות במתקפת עריכת הערכים, זה בערך אותם אנשים שעשויים כן לקבל הרשאה להוסיף ערכים... במילים אחרות - אפשר לחסום משתמשים חדשים (או לא פעילים, כמוני...) מהוספת ערכים מחוץ למרחב המשתמש, ומהקבועים כבר עדיף לבקש יפה להתמקד בעריכה ולא בכתיבה. יוסי ג - שיחה 11:10, 9 באוקטובר 2017 (UTC)
אמנם אני כבר זמן מה לא פעיל פה, ככה שאני לא יודע כמה דעתי תשפיע, אבל בכל זאת אומר שלדעתי זה לא רעיון טוב. כל אחד משקיע במה שהוא רואה לנכון, ולא צריך להגביל את זה לדברים מסוימים בדווקא. יעקב בן שמואל - שיחה 11:17, 9 באוקטובר 2017 (UTC)
בויקיפדיה למשל יש מערכת (עכ"פ בתחום ערכים מסויימים) מאוד קפדנית ולכן גם ערכים פשוטים (שאינם מומלצים או מובחרים) יש להם רמה (ומיד יהיו שיקפצו שיש שם הרבה ערכים שטוטיים - אכן נחשב את האחוז שלהם ביחס למספר הערכים ונשווה.... זאת ועוד שבערכים יסודיים ויקיפדיה משמשת מקור מידע לרמה די גבוהה) אבל כאן ישנם ערכים בסיסיים שנערכו על ידי משתמשים קבועים ללא רמה בסיסית אפילו! והסיבה כי אין מספיק גיבוש בתחום הביקורת וכו'
ולכן לא מופרך לדעתי לדרוש שכל ערך חדש (איזה שיהיה) יעבור ביקורת לפני שהוא נכנס למרחב הערכים ולא אחרי. (ולא הבנתי למה המסלול מוכתב "ללא הצדקה", אם יש לך נימוק אנא כתוב). בכל אופן אני מסתפק בהצלחת המהלך (אף שרואה צורך דחוף בפתרון הבעיה) ולכן אני לא היוזם שלה וכן איני מתעקש עליה.-- •   •  בערך מצוות בטלות לעתיד לבוא כבר ביקרת?? • הנחה •  לשיחה עימי  •  19:26, י"ט בתשרי, ה'תשע"ח (9 באוק' למניינם), ימות המשיח
מאוד פשוט: מי שהוא עשיר, יכול לתת לעצמו פריבילגיות. ויקיפדיה עשירים בתרומות, ולכן הם יכולים לנתב אותם כפי שהם רוצים. לצערנו, חב"דפדיה לעת עתה דלה וענייה בתרומות משתמשים, ולכן באם הגבלת משתמשים לא תגרום להם להשקיע באפיק הרצוי, וזה כנראה מה שיהיה אצל רוב התורמים - יהיה לזה רק נזק ללא תועלת. להתראות - שיחה 23:30, 9 באוקטובר 2017 (UTC)
דעתי היא שכל עוד יהיו לפחות שלושה משתמשים פעילים ותהיה אפשרות לפתיחת דף במרחב האישי, והחסימה באמת תנתב את העריכות לשיפוץ וייעול - אני בעד חזק.gif בעד חזק--קער אַ וועלט היינט! - שיחה 14:55, 15 באוקטובר 2017 (UTC)

סיכום זמני

הסיכום נערך על ידי(men770) בלבד ויש לכתוב בדיונים.

 • שף ויתיב Symbol support vote.svg.png בעד
 • הנחה בעד חזק.gif בעד חזק
 • חבר Symbol support vote.svg.png בעד
 • להתראות נגד.png נגד חזק

מדע?

אשמח אם תביעו את דעתכם:

 1. ערך על תורה ומדע?
 2. ערך על התפתחות המדע בראי החסידות? בקשר עם כתבה זו
 3. איך צריכים לקרוא לערכים הנ"ל?
 4. יש מתגייסים?

תודה מראש! להתראות - שיחה 09:32, 22 באוקטובר 2017 (UTC)

 1. בעד חזק אלא שלא נראה לי שיש משהו מתאים לתפקיד (אסור שיהיו בו כל מיני גיבובים לא משכנעים...)
 2. אני דווקא חושב שזה יותר בקשר למאמרי אדה"ז ע' ת"פ לקו"ש ט"ו נח (ב) ועוד....
 3. סימן שאלה.png
 4. אני לביקורת בעת הפנאי.. (בכל אופן לענ"ד עדיף לכתוב במרחב האישי, ורק אחרי שהוא ראוי לפרסם, ולא כפי שכבר נעשה בכמה וכמה מהערכים השייכים למרחב זה שאינם ראויים ונמצאים במרחב הציבורי).-- •   •  בערך מצוות בטלות לעתיד לבוא כבר ביקרת?? • הנחה •  לשיחה עימי  •  12:15, ב' בחשוון, ה'תשע"ח (22 באוק' למניינם), ימות המשיח
השם המתאים הוא יותר אולי אמונה למול המדע או אמונה ושכל וכדו'. מסתובבים המון אג"ק, יחידויות וכדו' של מענות של הרבי לכל מיני שאלות כאלו.אני בעד חזק ומוכן להתגייס. יש"כ על הרעיון.--יחי המלך! - שיחה 18:24, 11 בנובמבר 2017 (UTC)
בזמנו התחלתי בכתיבת ערכים בסגנון הנ"ל, וכתבתי על האבולוציה ועל גיל העולם, עמד על הפרק כתיבת הערך תורה ומדע, אך מסיבות שונות זה לא יצא לפועל. אם מישהו יכתוב אשמח לסייע בידו. • כתית למאורבית הבד 22:40, כ"ב בחשוון, ה'תשע"ח (11 בנוב' למניינם), ימות המשיח

קישור לספרים בגוגל דרייו

באתר רבי דרייו העלו סריקות שונות של ספרי חסידים[1]. האם לדעתכם נכון לקשר לשם, להוריד ולהעלות את זה כאן, או שאנחנו לא ספריית חב"ד? להתראות - שיחה 15:52, 28 באוקטובר 2017 (UTC)

לדעתי יש לקשר לשם. --שלום - עליכם ט' בחשוון ה'תשע"ח, למניינם 08:30, 29 באוקטובר 2017 (UTC)
וי.png מצטרף. לא ברור עד כמה ברשיון - אם בכלל - הועלו לשם הספרים. חוץ מזה, שאני לא רואה סיבה להעלות קבצי קובץ PDF כשאפשר פשוט לקשר אליהם, בנוסף לסיבה הנ"ל.--קער אַ וועלט היינט! - שיחה 12:56, 29 באוקטובר 2017 (UTC)
הרבה משומרי המצוות שבינינו יש להם הגנות וחסימות שונות על המחשב שחוסמות את הגוגל דרייו. בנוסף, ספרים שעלו לשם יכולים לעבור כתובת או להימחק וכדומה, לעומת זאת ספר שעולה אצלנו - נשאר לנצח. להתראות - שיחה 07:38, 30 באוקטובר 2017 (UTC)
ממה נפשך:אם יש לך הגנה ברמה כזו שחוסמת את האתר - איך קישרת אליו וציפית שאחרים יעשו זאת? ואם יש לך הגנה ברמה כזו שאינה חוסמת את האתר - באיזו זכות מקטרג אתה על אותם רבים שעשו את הצער השפוי וחסמו את רשת האינטרנט גם בהגנה כזו שאינה חוסמת את האתר הנ"ל (שעוד לא עמדתי על פשרו)?? מכיר אני כמה וכמה רבנים חב"דייים, אשר להם ולבניהם ישנה הגנה נמוכה בכמה דרגות ממני - הפושע ישראל בגופו שנפתח אצלו חרף ההגנה הגבוהה אתרי טינופת שכאלה!!! אוי לי ואבוי לי מיום הדין!!! גִיוַואלְד גִיוַואלְד!!!בכי.jpg [2]--קער אַ וועלט היינט! - שיחה 08:12, 30 באוקטובר 2017 (UTC)
בקשר לחסימות שחוסמות את זה, אני ידוע לי שיש חסימות שחוסמות את כל מה שבגוגל דרייב בשיתוף ציבורי בגלל שאי אפשר לסנן אותם.--Men770 - שיחה. כעת,י' בחשוון ה'תשע"ח, 16:22 מגיע משיח! יחי המלך!
ושוב: האם זה מתיר לנו להשתמש בקבצים???--קער אַ וועלט היינט! - שיחה 13:23, 30 באוקטובר 2017 (UTC)
יש להעלות לחב"פדיה רק קבצים שברור, או לפחות יש סבירות גבוהה שהבעלים מאשר את הפצתם ברשת. --שיע בוט - שיחה 20:38, 20 בדצמבר 2017 (UTC)

הערות שוליים

 1. https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B_UwzYOTIwDTY1Y3aVJsaUJoeEU
 2. אגב, עדיין לא הבנתי: האם העלאה לחב"דפדיה ספרים שייתכן שמוגנים בזכיות יוצרים תסבך אותנו במקום אותם???

אינפו

הקישור לערך אדמו"ר הרש"ב בכתבה באינפו לא עובד.--חבר - שיחה - התוועדות חירום!' היום, י"ט בחשוון ה'תשע"ח מגיע משיח. שנת חיים.png

מחיקת קישורים מיותרים

לדוגמא קישורים שמתחילים ב-"(ראו לדוג' כאן בראשון, איך ניתן לעשות זאת?--בקרו בפנקס המשימות שלי, יחי המלך! 18:10, 25 בנובמבר 2017 (UTC)