חב"דפדיה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
גרסה מ־19:04, 3 בינואר 2017 מאת כתית למאור (שיחה | תרומות) (שוחזר מעריכות של 82.81.213.215 (שיחה) לעריכה האחרונה של שיע.ק)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הלוגו הנוכחי של חב"דפדיה
הלוגו של חב"דפדיה עד שנת תשס"ט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה חב"דית ברשת האינטרנט (נקראה תחילה "אינפופדיה"), חופשית לקריאה וכתיבה. מטרתה היא לרכז את כל המידע בנושא חסידות חב"ד, בשפה פשוטה המובנת גם לאלו שאינם מתמצאים בעולמה הפנימי של חסידות חב"ד. דגש מיוחד, מושם על הרחבת ערכים, העוסקים בתורת החסידות, זאת לאור מענה מלך המשיח לבעל שם טוב שהתגלותו תלויה בהפצת מעיינות תורת החסידות חוצה.

חב"דפדיה הוקמה ביום כ"ד בסיוון תשס"ז עם 1000 ערכים ומאז היא נכתבת בידי גולשים. כיום יש בה 6,968 ערכים.

חב"דפדיה פועלת בחסות האתרים חב"ד בישראל ואתר החדשות חב"ד אינפו, וכפופה לוועדה רוחנית בה חברים הרב שלום יעקב חזן, הרב שניאור זלמן הרצל והרב שמואל קסלמן.

בכתבה בynet על אתר חב"ד בישראל נאמר על חב"דפדיה כך:

י.png אחד הערוצים המושקעים באתר הוא "האנציקלופדיה החב"דית", שכוללת כבר יותר מ-‏4,000 ערכים במגוון נושאים הנוגעים לחסידות. תחת הערך "הרבי שליט"א", שעוסק ברבי מליובאוויטש, נכתב כך: "רבי מנחם מענדל שניאורסאהן (שניאורסון) הוא הנשיא השביעי בתנועת חב"ד ומנהיג רוחני לעולם כולו וליהודים בפרט. נולד בי"א ניסן תרס"ב... וביום ג' תמוז תשנ"ד נסתתר מענינו. חסידי חב"ד ויהודים רבים נוספים מאמינים ובטוחים כי הרבי יתגלה תיכף ומיד כמלך המשיח ויוביל את כל היהודים לארץ ישראל בגאולה האמיתית והשלימה והמאורע המצער, יתברר, לא היה אלא כחלק מתהליך הגאולה".

באנציקלופדיה ניתן למצוא קטגוריות על נשיאי חב"ד לדורותיהם, תורת החסידות, אישים, ניגונים חסידיים, מוסדות וארגונים, גאולה ומשיח, ועוד..

י.png

ראו גם

קישורים חיצונים