הבדלים בין גרסאות בדף "ושבתי בשלום תשל"ח"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
(קישור)
שורה 1: שורה 1:
את המאמר דיבור המתחיל ''''ושבתי בשלום אל בית אבי'''', אמר [[הרבי מלך המשיח]] במוצאי [[שבת]] פרשת [[ויצא]], [[ט' כסלו]], ה'[[תשל"ח]].
+
{{תבנית:מאמרי רבותינו נשיאינו}}
 +
''''ושבתי בשלום אל בית אבי'''' הוא [[דיבור המתחיל]] של מאמר אותו אמר [[הרבי]] ב[[מוצאי שבת]] [[פרשת ויצא]], [[ט' כסלו]], [[תשל"ח]].
  
 
== תוכן המאמר ==
 
== תוכן המאמר ==

גרסה מ־18:39, 1 באפריל 2018

מאמרי רבותינו נשיאנו
איתא במדרש תילים · והדרת פני זקן · כתב יד דא"ח ישן לא נודע למי · באתי לגני · החלצו תרנ"ט · ושאבתם מים בששון · בשעה שהקדימו תער"ב
מאמרי הרבי
אשר תבחר · ביום עשתי עשר · גדול יהיה · ושבתי בשלום · כי ישאלך בנך · לא תהיה משכלה · ואתה תצווה את בני ישראל · על כן קראו הימים האלה ימי הפורים
מושגים
דיבור המתחיל · ביכלאך · בלתי מוגה · מוגה · המשך

'ושבתי בשלום אל בית אבי' הוא דיבור המתחיל של מאמר אותו אמר הרבי במוצאי שבת פרשת ויצא, ט' כסלו, תשל"ח.

תוכן המאמר

תכלית ירידת הנשמה לעולם הזה.

חלוקתו על ידי הרבי

בשנת ה'תשמ"ח התקיים לראשונה כינוס השלוחים לשלוחי הרבי מרחבי העולם. בשבת התקיימה התוועדות הפתיחה של הכינוס, והרבי הודיע שבכוונתו לחלק למחרת קונטרס מאמר חסידות לכל השלוחים והשלוחות. מאוחר יותר הובהר שהרבי מתכוון גם לתלמידים השלוחים ששהו ב-770.

התברר שהקונטרס שהרבי יחלק, הוא המאמר דיבור המתחיל "ושבתי בשלום אל בית אבי גו'" שאמר עשר שנים קודם לכן בחדרו, וכעת הוגה על ידי הרבי.

כשנכנס הרבי לתפילת מנחה - שנערכה בזאל הגדול - פנה לפתע אל אחד המזכירים, ואמר לו שמיד אחרי התפילה הוא יאמר שיחה. השיחה ארכה כ-עשרים וחמש דקות.

בסיום השיחה אמר שיחלק עכשיו "קונטרס" ושטרות של דולר, קודם לשלוחים, ואחר כך לשלוחות.

הרבי הסביר את הטעם מדוע החלוקה מיועדת דווקא לשלוחים:

י.png היות ועיקר הקונטרס הוא מתורתו של נשיא דורנו שהם ממלאים את שליחותו. אחר-כך יעברו השלוחים שוב ויקבלו דולרים נוספים על מנת לחלקם לאנשים, ואחריהם יעברו השלוחות ויחלקו לנשים. וכל זה באופן מסודר, בזריזות אך מתוך נחת, וכפי שיהיה בגאולה העתידה. י.png

קישורים חיצוניים