ועד לצייר פני הרב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ועד לצייר פני הרב (נקרא גם בשם "ועד באור פני מלך חיים") הוא ארגון שנוסד בתחילת שנת תשס"ה, על ידי יוסף יצחק קרץ במטרה לחזק ולרענן את ההתקשרות לרבי בקרב התמימים ואנ"ש.

לנגד עיניהם של המארגנים, עמדה חשיבות ומעלת ציור פני הרב, ובפרט בעת ההעלם והסתר - בזמן בו איננו זוכים לראות בעינינו הבשריות את הרבי"מלך ביופיו".

במסגרת ה'ועד', מוקרן מידי יום ביומו וידאו של הרבי בזאל הקטן בקומת הכניסה של 770, מיד לאחרי סיום סדרי הלימוד של הישיבה.

לקראת חודש אדר תשס"ח חלה עליית מדרגה בפעילותו של הועד, כאשר המארגנים הגיעו לסיכום עם חברת ההפקות החב"דית JEM, והחלו להקרין מידי ליל שישי וידאו איכותי באורך מלא, מהתוועדות הרבי, כאשר להקרנה נוהרים המוני תמימים, הן מתלמידי הישיבה עצמה, והן ממוסדות נוספים בשכונה.

בשנת תשס"ט בוצעו שיפוצים בקירות 770 (שלצערנו, החלו להתפורר), ובהסכמת הממונים נקבע מסך וידאו ענק בתקרת הזאל הקטן, היורד אוטומטית מהתקרה באמצעות שלט - דבר המקל על ההקרנה, ועל איכות הצפיה.

במהלך חודש תשרי, עם התגברות זרם האורחים המגיעים לשהות במחיצת הרבי במשך חודש החגים, מקרין הועד תוכניות מיוחדות ומרתקות עם דגש מיוחד על אירועי חודש החגים במחיצתו של הרבי, תוכניות שמצליחות למשוך אליהם מאות צופים, הנשארים לצפות במראות קודש עד שעות הלילה המאוחרות.

במהלך ימי חול המועד סוכות, פועל הוידאו במשך כל שעות הלילה, על מנת לאפשר את הצפיה במראות הקודש למספר רב ככל היותר של אורחים המגיעים מהשכונות היהודיות הסמוכות, המגיעים לשכונה על מנת להשתתף בחגיגת שמחת בית השואבה, ועוברים דרך 770 לשאוב מהמראות ולהתבשם מהאווירה.