הבדלים בין גרסאות בדף "הערות התמימים ואנ"ש 770"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
(22 גרסאות ביניים של 13 משתמשים אינן מוצגות)
שורה 1: שורה 1:
"מערכת הערות התמימים ואנ"ש בית משיח 770", אחראית על הוצאה לאור של קבצי הערות וחידושי תורה הנכתבים על ידי תלמידי "[[תומכי תמימים המרכזית 770]]". מערכת זו הינה סניף של הארגון [[הערות התמימים ואנ"ש]].
+
[[תמונה:הערות.jpg|left|thumb|250px|שער הקובץ]]
 +
'''הערות התמימים ואנ"ש 770''' הינה מערכת הוצאה לאור של קבצי הערות וחידושי תורה הנכתבים על ידי תלמידי "[[תומכי תמימים המרכזית 770]]". מערכת זו הינה סניף של הארגון [[הערות התמימים ואנ"ש]].
  
מאז הקמתה, מופעלת המערכת ע"י תלמידים מהישיבה, הנוטלים על עצמם את המלאכה, בחלוקת תפקידים שונים:
+
מאז הקמתה, מופעלת המערכת על ידי תלמידים מהישיבה, הנוטלים על עצמם את המלאכה, בחלוקת תפקידים שונים:
המרצת התמימים לכתיבת הערות; הקלדת ההערות על המחשב; הגהה תוכנית של החומר בטרם הדפסתו; עמידה בקשר עם רבנים קבועים מרחבי העולם המרגישים זכות בנטילת חלק בקובץ; שליחת הקובץ להדפסה; השגת מימון להוצאות השוטפות כשבראשם משלוח הקבצים לריכוזי [[תמים|תמימים]] ו[[אנ"ש]] ברחבי העולם.
+
המרצת התמימים לכתיבת הערות; הקלדת ההערות על המחשב; הגהה תוכנית של החומר בטרם הדפסתו; עמידה בקשר עם רבנים קבועים מרחבי העולם המרגישים זכות בנטילת חלק בקובץ; שליחת הקובץ להדפסה; השגת מימון להוצאות השוטפות כשבראשם - משלוח הקבצים לריכוזי [[תמים|תמימים]] ו[[אנ"ש]] ברחבי העולם.
 +
 
 +
משרדי המערכת נמצאים בקומת המרתף של בניין [[749]] ברחוב [[איסטרן פארקווי]]
  
 
==היסטוריה==
 
==היסטוריה==
המערכת הוקמה כבר בשנת [[תשל"ב]], כאשר הגליון הראשון יצא לאור בערב [[שבת]] פרשת תצוה, י' אדר, דאותה שנה, זאת בעקבות התעוררות מיוחדת בקשר עם '[[שנת השבעים]]'. בקובץ זה, [[מוגה|הגיה]] [[הרבי]] את השער, העיר כמה הערות, ואף נתן סכום להשתתפות בעלות ההדפסה, וכלשונו הק': "10% השתתפות מקרן הע' (כשאר ע"א מוסדות)".
+
המערכת הוקמה כבר בשנת [[תשל"ב]], כאשר הגליון הראשון יצא לאור בערב [[שבת]] [[פרשת תצוה]]{{הערה|בתאריך [[י' אדר]]}} באותה שנה, בעקבות התעוררות מיוחדת בקשר עם '[[ועד ע"א מוסדות|שנת השבעים]]'. בקובץ זה, בו [[הרבי]] [[מוגה|הגיה]] את השער ואף העיר כמה הערות. הרבי אף נתן סכום להשתתפות של כ-10% עלות ההדפסה, כמו שקיבלו שאר שבעים ואחת המוסדות שהוקמו לרגל שנת השבעים{{הערה|בלשון הרבי: '''"10% השתתפות מקרן הע' (כשאר ע"א מוסדות)"'''}}.
  
הקובץ השני יצא לאור כחצי שנה לאחר מכן (בחודש [[אלול]] תשל"ב), ומאז יצאו קבצים נוספים, אחת לתקופה של כמה חדשים. כך נמשך כמה שנים, עד שפסקה ההוצא לאור (באותו זמן ראשית שנת [[תשל"ג]] הוקמה מערכת מסודרת של הערות ע"י תלמידי ישיבת [[תומכי תמימים מוריסטון]]).
+
הקובץ השני יצא לאור כחצי שנה לאחר מכן (בחודש [[אלול]] [[תשל"ב]]), ומאז יצאו קבצים נוספים, אחת לתקופה של כמה חדשים. כך נמשך כמה שנים, עד שפסקה ההוצאה לאור (באותו זמן - ראשית שנת [[תשל"ג]] - הוקמה מערכת מסודרת של הערות על ידי תלמידי ישיבת [[תומכי תמימים מוריסטון]]).
  
במשך יותר מ-15 שנה לא יצא קובץ נוסף, עד שנת [[תשנ"ד]], אשר תודות לפעולתם מלאת-המרץ של כמה תמימים דאותה שנה, קמה המערכת לתחיה ואף ביתר-שאת מבעבר, כאשר המערכת נטלה על-עצמה להו"ל קובץ הערות מידי שבועיים. זאת, כהמשך ישיר של הקבצים שיצאו לאור עד-אז, כאשר המספר הסידורי של הקבצים החל מהמספר של הקובץ האחרון שיצא לאור בשנים ההם, וכך ממשיך עד עצם היום הזה, כאשר מידי שבועיים יוצאים-לאור קבצים מעין אלו.
+
במשך יותר מ-15 שנה לא יצא קובץ נוסף, עד שנת [[תשנ"ד]], אשר בעקבות פעילות כמה תמימים באותה שנה חזרה המערכת לפעול יותר מבעבר, כאשר המערכת נטלה על-עצמה להציא לאור קובץ הערות מידי שבועיים, המשך ישיר של הקבצים שיצאו לאור עד-אז, כאשר המספר הסידורי של הקבצים החל מהמספר של הקובץ האחרון שיצא לאור בשנים ההם, וכך ממשיך עד עצם היום הזה, כאשר מידי שבועיים יוצאים-לאור קבצים מעין אלו.
  
כל ההוצאה לאור של ההערות, ובפרט מאז הוקם מחדש וקיבל חיות חדשה כנ"ל, נעשה בעידוד והכוונה של חברי הנהלת הישיבה, ובפרט עם ראש הישיבה הרב שניאור זלמן שי' לבקובסקי.
+
כל ההוצאה לאור של ההערות, נעשה בעידוד והכוונה של חברי הנהלת הישיבה, ובפרט עם ראש הישיבה הרב [[שניאור זלמן לבקובסקי]], במיוחד בקשר להוצאת ספר הפילפולים.
ענין זה הודגש ביתר שאת בקשר לספרי הפלפולים, כאשר הרב לבקובסקי, דחף, המריץ, ונתן עידוד להו"ל את הספר וכו', והיה מעודכן בשלבי הכנתו.
 
  
 
==ההוצאה לאור==
 
==ההוצאה לאור==
 
באופן קבוע מידי-שבועיים (לבד ממקרים חריגים) יוצא לאור קובץ הערות, המכיל כ-80 עמודים.
 
באופן קבוע מידי-שבועיים (לבד ממקרים חריגים) יוצא לאור קובץ הערות, המכיל כ-80 עמודים.
  
לקראת יומי דפגרא מיוחדים ([[כינוס השלוחים]], [[יו"ד שבט]], [[י"א ניסן]] ועוד), יוצא לאור 'קובץ מוגדל', ובו בדרך כלל משתתפים אף יותר [[רבנים]] ו[[שלוחים]] מרחבי העולם.
+
לקראת יומי דפגרא מיוחדים ([[כינוס השלוחים]], [[יו"ד שבט]], [[י"א ניסן]] ועוד), יוצא לאור 'קובץ מוגדל', ובו בדרך כלל משתתפים אף יותר רבנים ו[[שלוחים]] מרחבי העולם.
  
בנוסף, מידי שנה, יוצא לאור "ספר פלפולים", ובמשך כמה שנים אף יצאו 2 ספרים בשנה, על-מנת להגיע לסך פלפולים העולה למנין שנותיו של [[הרבי שליט"א]] [[מלך המשיח]].
+
בנוסף, מידי שנה, יוצא לאור "ספר פלפולים", ובמשך כמה שנים אף יצאו 2 ספרים בשנה, על-מנת להגיע לסך פלפולים העולה למנין שנותיו של [[הרבי]] [[מלך המשיח]].
 
   
 
   
לבד זאת, עקב הוראתו של כ"ק אדמו"ר שליט"א כמה פעמים (לדוגמא, ראה [[שיחה|שיחת]] יום ב' של [[חג השבועות]] [[תשמ"ו]]) להוציא לאור קובץ "[[כינוס תורה]]", ובו יודפסו הענינים שדוברו בכינוס תורה ב-[[770]] באסרו-חג דג' הרגלים, ומאחר שזה כמה שנים שלא יצא קובץ כזה לאור, נטלה על עצמה המערכת להוציא לאור קובץ זה. זאת לאחר התייעצות עם מנהל ה'כינוס תורה' ראש הישיבה הרב [[שניאור זלמן לבקובסקי]]. ישנם כבר כמה כינוסי-תורה מהשנים הכי אחרונות ערוכים ומוכנים להדפסה, לאחר יגיעה ועמל רב, הכולל שכתוב הענינים בשעת אמירתם, ועמידה בקשר עם הרבנים (שחזרו איש איש למקומו) עד הגהה סופית של החומר על-ידם.
+
לבד זאת, עקב הוראתו של [[הרבי]] כמה פעמים{{הערה|לדוגמא, ראה [[שיחה|שיחת]] יום ב' של [[חג השבועות]] [[תשמ"ו]]}} להוציא לאור קובץ "[[כינוס תורה]]", ובו יודפסו הענינים שדוברו בכינוס תורה ב-[[770]] ב[[איסרו חג]] ב[[שלושת הרגלים]], ומאחר שזה כמה שנים שלא יצא קובץ כזה לאור, נטלה על עצמה המערכת להוציא לאור קובץ זה. זאת לאחר התייעצות עם מנהל ה'כינוס תורה' - ראש הישיבה הרב [[שניאור זלמן לבקובסקי]]. ישנם כבר כמה כינוסי-תורה מהשנים הכי אחרונות ערוכים ומוכנים להדפסה, לאחר יגיעה ועמל רב, הכולל שכתוב הענינים בשעת אמירתם, ועמידה בקשר עם הרבנים (שחזרו איש איש למקומו) עד הגהה סופית של החומר על-ידם.
 +
 
 +
==קישורים חיצוניים==
 +
* [http://chabad.info/?s=%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%95%D7%AA+%D7%94%D7%AA%D7%9E%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9D+%D7%AA%D7%95%D7%AA%22%D7%9C+%D7%94%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99%D7%AA קבצי הערות באתר חב"ד אינפו] {{אינפו}}
 +
 
 +
* '''[http://www.chabad.info/images/notimage/81173_he_1.pdf הללו עבדי ה']''' - ספר הפלפולים הי"ז בהוצאת המערכת, י"א [[ניסן]] [[תשע"ד]] {{אינפו}}
 +
 
 +
{{הערות שוליים}}
  
 
[[קטגוריה: מוסדות וארגונים בארה"ב]]
 
[[קטגוריה: מוסדות וארגונים בארה"ב]]
 +
[[קטגוריה:קבצי הערות וספרי פלפולים]]

גרסה מ־17:06, 1 באפריל 2018

שער הקובץ

הערות התמימים ואנ"ש 770 הינה מערכת הוצאה לאור של קבצי הערות וחידושי תורה הנכתבים על ידי תלמידי "תומכי תמימים המרכזית 770". מערכת זו הינה סניף של הארגון הערות התמימים ואנ"ש.

מאז הקמתה, מופעלת המערכת על ידי תלמידים מהישיבה, הנוטלים על עצמם את המלאכה, בחלוקת תפקידים שונים: המרצת התמימים לכתיבת הערות; הקלדת ההערות על המחשב; הגהה תוכנית של החומר בטרם הדפסתו; עמידה בקשר עם רבנים קבועים מרחבי העולם המרגישים זכות בנטילת חלק בקובץ; שליחת הקובץ להדפסה; השגת מימון להוצאות השוטפות כשבראשם - משלוח הקבצים לריכוזי תמימים ואנ"ש ברחבי העולם.

משרדי המערכת נמצאים בקומת המרתף של בניין 749 ברחוב איסטרן פארקווי

היסטוריה

המערכת הוקמה כבר בשנת תשל"ב, כאשר הגליון הראשון יצא לאור בערב שבת פרשת תצוה[1] באותה שנה, בעקבות התעוררות מיוחדת בקשר עם 'שנת השבעים'. בקובץ זה, בו הרבי הגיה את השער ואף העיר כמה הערות. הרבי אף נתן סכום להשתתפות של כ-10% עלות ההדפסה, כמו שקיבלו שאר שבעים ואחת המוסדות שהוקמו לרגל שנת השבעים[2].

הקובץ השני יצא לאור כחצי שנה לאחר מכן (בחודש אלול תשל"ב), ומאז יצאו קבצים נוספים, אחת לתקופה של כמה חדשים. כך נמשך כמה שנים, עד שפסקה ההוצאה לאור (באותו זמן - ראשית שנת תשל"ג - הוקמה מערכת מסודרת של הערות על ידי תלמידי ישיבת תומכי תמימים מוריסטון).

במשך יותר מ-15 שנה לא יצא קובץ נוסף, עד שנת תשנ"ד, אשר בעקבות פעילות כמה תמימים באותה שנה חזרה המערכת לפעול יותר מבעבר, כאשר המערכת נטלה על-עצמה להציא לאור קובץ הערות מידי שבועיים, המשך ישיר של הקבצים שיצאו לאור עד-אז, כאשר המספר הסידורי של הקבצים החל מהמספר של הקובץ האחרון שיצא לאור בשנים ההם, וכך ממשיך עד עצם היום הזה, כאשר מידי שבועיים יוצאים-לאור קבצים מעין אלו.

כל ההוצאה לאור של ההערות, נעשה בעידוד והכוונה של חברי הנהלת הישיבה, ובפרט עם ראש הישיבה הרב שניאור זלמן לבקובסקי, במיוחד בקשר להוצאת ספר הפילפולים.

ההוצאה לאור

באופן קבוע מידי-שבועיים (לבד ממקרים חריגים) יוצא לאור קובץ הערות, המכיל כ-80 עמודים.

לקראת יומי דפגרא מיוחדים (כינוס השלוחים, יו"ד שבט, י"א ניסן ועוד), יוצא לאור 'קובץ מוגדל', ובו בדרך כלל משתתפים אף יותר רבנים ושלוחים מרחבי העולם.

בנוסף, מידי שנה, יוצא לאור "ספר פלפולים", ובמשך כמה שנים אף יצאו 2 ספרים בשנה, על-מנת להגיע לסך פלפולים העולה למנין שנותיו של הרבי מלך המשיח.

לבד זאת, עקב הוראתו של הרבי כמה פעמים[3] להוציא לאור קובץ "כינוס תורה", ובו יודפסו הענינים שדוברו בכינוס תורה ב-770 באיסרו חג בשלושת הרגלים, ומאחר שזה כמה שנים שלא יצא קובץ כזה לאור, נטלה על עצמה המערכת להוציא לאור קובץ זה. זאת לאחר התייעצות עם מנהל ה'כינוס תורה' - ראש הישיבה הרב שניאור זלמן לבקובסקי. ישנם כבר כמה כינוסי-תורה מהשנים הכי אחרונות ערוכים ומוכנים להדפסה, לאחר יגיעה ועמל רב, הכולל שכתוב הענינים בשעת אמירתם, ועמידה בקשר עם הרבנים (שחזרו איש איש למקומו) עד הגהה סופית של החומר על-ידם.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. בתאריך י' אדר
  2. בלשון הרבי: "10% השתתפות מקרן הע' (כשאר ע"א מוסדות)"
  3. לדוגמא, ראה שיחת יום ב' של חג השבועות תשמ"ו