הבדלים בין גרסאות בדף "הלכה למעשה (סדרת ספרים)"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שורה 4: שורה 4:
 
'''הלכה למעשה''' היא סדרת ספרים [[הלכה|הלכתית]] בהוצאת [[מכון הלכה חב"ד]] שנועדה להקיף את כל הלכות [[חגי ומועדי ישראל]] הנוגעות לימינו. תחילתה של סדרת הספרים בהוצאת חוברות מדריכים הלכתיים, ולאור הביקוש וההצלחה החל המכון לעבות את המדריכים לכדי ספרים של ממש.  
 
'''הלכה למעשה''' היא סדרת ספרים [[הלכה|הלכתית]] בהוצאת [[מכון הלכה חב"ד]] שנועדה להקיף את כל הלכות [[חגי ומועדי ישראל]] הנוגעות לימינו. תחילתה של סדרת הספרים בהוצאת חוברות מדריכים הלכתיים, ולאור הביקוש וההצלחה החל המכון לעבות את המדריכים לכדי ספרים של ממש.  
  
עד כה ([[תשע"ט]]) יצאו ארבעה ספרים על החגים: 1. חגי [[תשרי]]. 2. [[חג הפסח]]. 3. [[חג השבועות]]. 4. [[חג החנוכה]] ו[[פורים]]. הסדרה יוצאת תחת [[מכון הלכה חב"ד]].
+
עד כה ([[תשע"ט]]) יצאו ארבעה ספרים על החגים: 1. חגי [[תשרי]]. 2. [[חג הפסח]]. 3. [[חג השבועות]]. 4. [[חג החנוכה]] ו[[פורים]]. "מכון הלכה - חב"ד" הודיע כי בשנים הקרובות ישלים את הסדרה על כל החגים.
  
 
==מאפייני הסדרה==
 
==מאפייני הסדרה==
*הלכה פסוקה ומעשית, בהתבסס על פסקי [[רבותינו נשיאינו]]; החל מ[[שולחן ערוך אדמו"ר הזקן]] ועד להוראות והדרכות [[הרבי]] ופסקי [[רבני חב"ד]] בנושאים המתעוררים ובאים מזמן לזמן.
+
*הלכה פסוקה ומעשית, בהתבסס על פסקי [[רבותינו נשיאינו]]; החל מ[[שולחן ערוך אדמו"ר הזקן]], [[מנהגי חב"ד]] לדורותיהם, הוראות והדרכות [[הרבי]] ועד לפסקי [[רבני חב"ד]] בנושאים המתעוררים ובאים מזמן לזמן.
  
*דגש רב מושם על סגנון הכתיבה, שיהיו בשפה ברורה ובהירה, המגישה את ההלכה כשולחן הערוך לכל החפץ ללמוד ולהבין את הלכות החג.
+
*דגש רב מושם על סגנון הכתיבה, שיהיו בשפה ברורה ובהירה, המגישה את ההלכה באופן שיהיה מובן ללא צורך בידע קודם.
  
*עבודת הכנה יסודית למיפוי שאלות אפשריות ומצויות כיום. זאת בהתבסס על קרוב למאה אלף שאלות שהגיעו למערכת [[סמס לרב]] לפני, במהלך ותוך כדי החג (בימי [[חול המועד]]). שאלות אלו עברו בירור יסודי והכרעה מעשית על-ידי רבני המכון. נושאים שהיו בהם שאלות רבות, כלומר שניכר שהציבור זקוק בהם לבירור, הובהרו בהרחבה.
+
*עבודת הכנה יסודית למיפוי שאלות אפשריות ומצויות כיום. זאת בהתבסס על קרוב למאה אלף שאלות שהגיעו למערכת "סמס לרב" (שתחת "[[מכון הלכה - חב"ד]]") לפני, במהלך ותוך כדי החג (בימי [[חול המועד]]). שאלות אלו עברו בירור יסודי והכרעה מעשית על-ידי רבני המכון. נושאים שהיו בהם שאלות רבות, כלומר שניכר שהציבור זקוק בהם לבירור, הובהרו בהרחבה.
  
 
==כרכי הסדרה (עד כה)==
 
==כרכי הסדרה (עד כה)==

גרסה מ־12:16, 15 באוקטובר 2018

סדרת הספרים "הלכה למעשה" בהוצאת מכון הלכה - חב"ד
תחילת כתיבת הסדרה "הלכה למעשה" כחוברות "שונה הלכות" שפורסמו בקהילות חב"ד

הלכה למעשה היא סדרת ספרים הלכתית בהוצאת מכון הלכה חב"ד שנועדה להקיף את כל הלכות חגי ומועדי ישראל הנוגעות לימינו. תחילתה של סדרת הספרים בהוצאת חוברות מדריכים הלכתיים, ולאור הביקוש וההצלחה החל המכון לעבות את המדריכים לכדי ספרים של ממש.

עד כה (תשע"ט) יצאו ארבעה ספרים על החגים: 1. חגי תשרי. 2. חג הפסח. 3. חג השבועות. 4. חג החנוכה ופורים. "מכון הלכה - חב"ד" הודיע כי בשנים הקרובות ישלים את הסדרה על כל החגים.

מאפייני הסדרה

  • דגש רב מושם על סגנון הכתיבה, שיהיו בשפה ברורה ובהירה, המגישה את ההלכה באופן שיהיה מובן ללא צורך בידע קודם.
  • עבודת הכנה יסודית למיפוי שאלות אפשריות ומצויות כיום. זאת בהתבסס על קרוב למאה אלף שאלות שהגיעו למערכת "סמס לרב" (שתחת "מכון הלכה - חב"ד") לפני, במהלך ותוך כדי החג (בימי חול המועד). שאלות אלו עברו בירור יסודי והכרעה מעשית על-ידי רבני המכון. נושאים שהיו בהם שאלות רבות, כלומר שניכר שהציבור זקוק בהם לבירור, הובהרו בהרחבה.

כרכי הסדרה (עד כה)

  • הלכה למעשה פסח - כל הלכות פסח, כולל הגדה של פסח בעימוד מחודש והדרכה הלכתית ומעשית לאורך ההגדה.
  • הלכה למעשה תשרי - כל הלכות חגי תשרי.
  • הלכה למעשה שבועות - כל הלכות ספירת העומר, שבועות, בין המיצרים, כולל תיקון ליל שבועות על פי מנהג חב"ד.
  • הלכה למעשה חנוכה פורים - כל הלכות חנוכה פורים, ותוספות.

קישורים חיצוניים