הבדלים בין גרסאות בדף "איש (תואר)"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
(תקציר העריכה הוסתר)
תגית: ביטול
 
שורה 1: שורה 1:
איש או בשמו האחר הומו זה גזע של יונקים שהם טיפשים ונוראים אך טיפסו בסולם הלא אבולוציה כי אין אבולוציה זה שקר של גויים וכופרים שנוצר כדי לבלבל אתכם היהודים הטובים שומרי המצוות ומשום מה הם ניהיו הגזע הדומיננטי בעולם חוץ מההומונובוס שהוא היהודי בטהור והוא לא טיפש אלא מאוד מאוד חכם וצדיק ואלוהים אוהב אותו ואחרים הורג אבל גם אותו
+
'''איש''' הוא תואר בקבלה ובחסידות לאדם רגיש, שה[[לב]] וה[[מידות]] הם העיקר אצלו{{הערה|ראה היום יום ד' אלול}}. (בשונה מ[[אדם (תואר)|אדם]] שעיקרו הוא ה[[מוחין]]). לאיש אהבה גדולה ללימוד התורה ורצון עז להדבק בתורה, אך גם אגו חזק שנובע מהרגש העז שבוער בו. איש מהווה דרגה שנייה בסדר הדרגות של ארבעת שמותיו של האדם - [[אדם (תואר)|אדם]], [[איש (תואר)|איש]], [[גבר (תואר)|גבר]] ו[[אנוש (תואר)|אנוש]].
 +
 
 +
המילה "איש" מורכבת מהאותיות אל"ף, יו"ד, ושי"ן. ה[[אות יו"ד]] של האיש מכוונת כלפי האות יו"ד שב[[שם הוי']], וכלפי [[עשרה מאמרות]] שבהם נברא העולם. גם תכונת האהבה והקרבה לתורה, והרצון להידבק לה' מגיע מהאות יו"ד שבאיש{{מקור}}. שאר האותיות - אל"ף ושי"ן יוצרות ביחד את המילה [[אש]], האש מסמלת את ה'אגו' שבאיש ואת אש היצר הרע שבוערת בו.
 +
 
 +
{{הערות שוליים}}
 +
{{אדם}}

גרסה אחרונה מ־16:41, 2 בינואר 2021

איש הוא תואר בקבלה ובחסידות לאדם רגיש, שהלב והמידות הם העיקר אצלו[1]. (בשונה מאדם שעיקרו הוא המוחין). לאיש אהבה גדולה ללימוד התורה ורצון עז להדבק בתורה, אך גם אגו חזק שנובע מהרגש העז שבוער בו. איש מהווה דרגה שנייה בסדר הדרגות של ארבעת שמותיו של האדם - אדם, איש, גבר ואנוש.

המילה "איש" מורכבת מהאותיות אל"ף, יו"ד, ושי"ן. האות יו"ד של האיש מכוונת כלפי האות יו"ד שבשם הוי', וכלפי עשרה מאמרות שבהם נברא העולם. גם תכונת האהבה והקרבה לתורה, והרצון להידבק לה' מגיע מהאות יו"ד שבאיש[דרוש מקור]. שאר האותיות - אל"ף ושי"ן יוצרות ביחד את המילה אש, האש מסמלת את ה'אגו' שבאיש ואת אש היצר הרע שבוערת בו.

הערות שוליים

  1. ראה היום יום ד' אלול