ישיבת הבוכרים (קטנה)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ישיבה קטנה הבוכרים
תות"ל פתח תקווה 1.jpeg
שבת אבות ובנים בישיבה. ג' תמוז תשע"ט
אפיון ישיבה קטנה
תאריך יסוד תשע"ו
מיקום כפר חב"ד
ראש הישיבה הרב יצחק אהרון אקסלרוד
משפיע ראשי הרב מנחם מענדל פרידמן
מספר תלמידים כ-80

ישיבה קטנה הבוכרים היא ישיבה קטנה שהוקמה בר"ח אלול תשע"ו בעיר פתח תקווה על ידי הרב יצחק אהרן אקסלרוד העומד בראשה והועברה בשנת תשפ"א למתחם ישיבת הבוכרים שבכפר חב"ד. הישיבה מתאפיינת בגישה נינוחה יותר לתלמידים אך לא מתפשרת ברמה החסידית.

היסטוריה[עריכה]

הישיבה הוקמה על ידי הרב יצחק אהרון אקסלרוד בתמיכתו של ר' אלון דביר מרמת אביב. במהלך השנה הראשונה להקמתה עזב ר' אלון דביר את ניהול הישיבה, ומתוך כך נקלעה לקשיים גשמיים. בחסדי ה' יצאה הישיבה מהמשבר ומאז היא גודלת בכמות ובאיכות.

ישיבה זו קמה במטרה לפעול בשיטה מיוחדת שבה תמימים חסידיים שקשה להם לשבת בשיעורים ארוכים וכיוצ"ב יבואו אליה - מתחם גדול, מגרש ספורט, אוכל טוב, טיולים ומבצעים לרוב, שימת דגש על יחס אישי לכל בחור וכל שיעור בישיבה הינו כשלשת רבעי שעה.

בשנת תשע"ט הוציאה הישיבה קובץ הערות התמימים ואנ"ש.

נכון לשנת תשפ"א לומדים בישיבה כ-80 תמימים.

בראשית שנת תשפ"א עקב עלויות גבוהות של שכירות במתחם הישיבה בפתח תקוה, עברה הישיבה למתחם ישיבת הבוכרים (אור שמחה) בכפר חב"ד.

בשנותיה הראשונות של הישיבה במשכנה בפתח תקווה, נקראה בשם תומכי תמימים פתח תקווה. עם המעבר למתחם ישיבת הבוכרים אור שמחה, הוחלט בהנהלת הישיבה שהישיבה תיקרא ישיבה קטנה הבוכרים. זאת לאור מענה של הרבי, שבזמנו כתבו לרבי שאולי להוריד את השם ישיבת הבוכרים, והרבי ענה בפתק חריף ביותר ש"אפשר להוריד את השם ישיבת הבוכרים בתנאי שתורידו ביחד עם זה גם את השם שלי".

צוות הישיבה[עריכה]

לקריאה נוספת[עריכה]

  • חידוש ישיבתי בעולם הישיבות החב"די, שבועון בית משיח כ"ד טבת תשפ"א עמוד 36

קישורים חיצוניים[עריכה]