תהילים תהלות מנחם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תהילים תהלות מנחם

התהלים המבואר עם פירוש תהלות מנחם, הוא פירוש שנקלט משיחות הרבי על התהלים מתוך לקוטי שיחות, ספר השיחות ומאמרי הרבי, אגרות קודש אדמו"ר שליט"א, שיחות ורשימות.

הרעיון של ההוצאה הוא של הרב שאול משה אליטוב, שבשנת תשנ"א העתיק משיחות הרבי כל מיני ביאורים וסדרם על סדר התהלים, אלא שלא ערכם כדבעי, והכניסם למזכירות כדי לקבל את אישורו של הרבי, הספר שהה בשולחן הרבי 3 ימים, לאחרי כמה ימים כתב הרבי "ששייך לקה"ת", ולכן אין לו מה להוציא לאור, אלא להעביר את זה לקה"ת.

קה"ת מסרה את הספר ל"ועד להפצת שיחות" על פי הוראת הרבי, לעבור על זה ולראות האם זה ראוי' להו"ל. לאחרי שעברו על החומר ראו שהרבה דברים חסרים ואין זה דבר מושלם, וע"ז כתב הרבי, שיגיהו את זה היטיב ויערכו את זה מחדש ולא לעשות תרגום מילולי אלא כפירוש על התהלים.

ועד להפצת שיחות מסרה את עבודת העריכה להרב אברהם ברוך פעווזנער, ולאחר תקופה הוא העביר את מלאכת העריכה והליקוט להרב שניאור זלמן סגל השליח בכפר האורנים, שמשך 8 שנים עמל ללקט 1035 ביאורים מתורת הרבי על התהלים והגישם בצורה קריאה וקולחת.

"תהלות מנחם" הודפס בחמשה כרכים (לפי החלוקה של ספרי התהלים) יחד עם תהילים ופרש"י ומצו"ד ומצו"צ.

לרגל חג השבועות תשע"ד הוציא ועד להפצת שיחות פורמט מהודר ומיוחד, שבו נלקטו בכרך אחד כל הביאורים יחד עם התהלים (ללא פרש"י ומצו"ד ומצו"צ).

לפרוייקט תרם הרב חיים אליעזר לפידות מארגנטינה.

קישורים חיצוניים[עריכה]